Γειά σας παιδιά! (aurel)

Αμέσως μετά την εγγραφή σας περάστε από εδώ να πείτε ένα «χαίρετε» μαζί με δυό λόγια για τον εαυτό σας, και να λάβετε το «αντιχαίρετε» από τους άλλους.
Απάντηση
aurel
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: 26 Μαρ 2011 17:31
Όνομα Ιστότοπου: -
Τοποθεσία: Tiranë

Eίμαι ο Aurel και μένω στα Tίρανα τις Aλβανίας. Eίμαι 17 χρονων.
Γεννήθηκα εδώ και πήγα στην ελλάδα από πέμπτη δημοτικού μέχρι που πριν λίγο καιρό αναγκαστήκαμε να γυρίσουμε πίσω. Οι γονείς μου είναι άθεοι και έτσι μεγάλωσα κι εγώ άθεος!

Αυτά. Δεν ξέρω τι άλλο να πω. Το καλύτερο είναι να γνωρίζεις τους άλλους μέσα από συζητήσεις μαζί τους.

Γεια σας και πάλι!
:D
Άβαταρ μέλους
tasos_didymoteicho
Δημοσιεύσεις: 9010
Εγγραφή: 30 Δεκ 2010 15:59
Όνομα Ιστότοπου: -

Καλώς τον νεαρό. Χαίρομαι που γινόμαστε παγκοσμίου εμβέλειας. :D
(Σας έδιωξε και σας η κρίση, ε; :cry: )
"Του είχαν δείξει την ασημαντότητα και τη φτηνή κενότητα των μικρών θεών της γης, με τα κακομοίρικα ανθρώπινα ενδιαφέροντά τους και τις διασυνδέσεις τους –τα μίση, τους θυμούς, τις αγάπες και τις ματαιοδοξίες τους– τη λαχτάρα τους να τους υμνούν και να θυσιάζουν σ' αυτούς, και την απαίτησή τους να τους πιστεύουν, κάτι άκρως αντίθετο με τη λογική και τη Φύση."
"Through the Gates of the Silver Key" By H. P. Lovecraft (with E. Hoffmann Price)
Άβαταρ μέλους
Αναρχος
Δημοσιεύσεις: 4450
Εγγραφή: 26 Φεβ 2011 10:45
Όνομα Ιστότοπου: www.dalani.blogspot.com

Καλώς ώρισες Aurel
No gods, no masters
Είμαστε εμείς που ζυμώνουμε και δεν έχουμε ψωμί Εμείς που βγάζουμε το κάρβουνο και κρυώνουμε Είμαστε εμείς που δεν έχουμε τίποτα κι ερχόμαστε να πάρουμε τον κόσμο. Τάσος Λειβαδίτης
Ἄφοβον ὁ θεός, ἀνύποπτον ὁ θάνατος· καὶ τ’ ἀγαθὸν μὲν εὔκτητον, τὸ δὲ δεινὸν εὐκαρτέρητον.
Άβαταρ μέλους
breadfan
Δημοσιεύσεις: 1722
Εγγραφή: 20 Ιουν 2009 03:16
Τοποθεσία: Πάτρα

Καλωσήρθες, Aurel.
Η κοινότητα αυτή ανήκει σε όλους τους ελληνόφωνους άθεους, ασχέτως καταγωγής, ιθαγένειας, υπηκοότητας κλπ. Επομένως, να αισθάνεσαι σαν στο σπίτι σου.
Αν επιτρέπεται, πως μας βρήκες;
Οὐκ ἄρα τὸ θεοφιλὲς ὅσιόν ἐστιν, ὦ Εὐθύφρων, οὐδὲ τὸ ὅσιον θεοφιλές, ὡς σὺ λέγεις, ἀλλ᾽ ἕτερον τοῦτο τούτου.
aurel
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: 26 Μαρ 2011 17:31
Όνομα Ιστότοπου: -
Τοποθεσία: Tiranë

Γεια σου Τάσο!
Προς το παρόν έχουμε έρθει εδώ προσωρινά αλλα το προσωρινά δεν ξέρουμε ποσο θα είναι.
δεν μας έδιωξε η κρίση. Εμείς πάντα ήμασταν σε κρίση.. :)

Αναρχε σε ευχαριστω που μπήκες στον κόπο να με καλωσορίσεις!

breadfan καλως σας βρήκα.
τα ελληνικά τα προσπαθώ όσο μπορώ.
ο αδερφός μου μου είπε για το form. το έμαθε από τους φίλους του που του είπαν για αυτό που έκανε στο forum ο z3r0w1zard και οι φίλοι του.. Δυστυχώς, ο εθνικισμός είναι παντού.
Άβαταρ μέλους
kapages
Δημοσιεύσεις: 2911
Εγγραφή: 23 Δεκ 2010 05:10
Όνομα Ιστότοπου: -

Γεια σου Aurel. Ημουν στα Τιρανα για δουλεια το ολο το περασμενο Σεπτεμβριο!
Συναντησα πολλους φιλους Αλβανους που ειχαν φυγει δυστυχως (για εμας ) απο την Ελλαδα λογω της κρισης και επεστρεψαν στα πατρια εδαφη.

Μπορεις σε παρακαλω να μου βρεις τη συνταγη του γλυκου τριλετσε, το οποιο ειναι οτι μα οτι (ΜΑ ΟΤΙ) καλυτερο εχω φαει ever σε γλυκο;

Η Αλβανια εχει παραδοση ανεξιθρησκειας και αθειας, λογω της συνυπαρξης των ορθοδοξων, των μουσουλμανων και των καθολικων και του κομμουνισμου βεβαιως. Δεν βρισκεις ευκολα τζαμι ακριβως διπλα σε ορθοδοξη εκκλησια οπως στα Τιρανα.
Παραδεισος ειναι η ικανοποιηση καθε ατομικης επιθυμιας. Κολαση, ειναι η συγκεντρωση αυτων των ατομικων παραδεισων...
svoin
Δημοσιεύσεις: 3074
Εγγραφή: 03 Μάιος 2009 21:55
Όνομα Ιστότοπου: -

Στην αλβανία δεν πολύ νοιάζονται για το θρήσκευμα του καθένα, με μερικές εξαίρεσης βεβαια. Η μικτή γάμοι μεταξύ θρησκειών είναι ένα συνηθισμένο φαινόμενο.

Αν επιτρέπεται kapages τι δουλειά κανεις και πηγαίνεις τόσο συχνά στην αλβανία ?

Χαράς στο κουράγιο σου πάντως aurel. Εγώ πολύ δύσκολα θα γύρναγα πίσω, έχω συνηθίσει στην ελλάδα και γενικά δεν μπορώ την νοοτροπία που έχουν η περισσότερη εκεί και με εκνευρίζουν παρα πολλά πράματα που βλέπω γύρο μου όταν παο το καλοκαίρι
Άβαταρ μέλους
Andy Chaoscrow
Δημοσιεύσεις: 140
Εγγραφή: 23 Νοέμ 2010 17:14
Όνομα Ιστότοπου: -

Να που μας έκαναν και διαφήμιση οι hackers! :P
Καλώς ήρθες!
Seaweeds like emerald veins she sleeps beneath the breaking weight
A silent dying ocean's slow defeat
The floods will rise and take us all
An end to all this quarrel
A final grace to rid her grief
Oh, Mother show no mercy for me
aurel
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: 26 Μαρ 2011 17:31
Όνομα Ιστότοπου: -
Τοποθεσία: Tiranë

Γεια σου kapages! Εγώ τον Σεπτέμβριο ήμουν στην Ελλάδα! :lol:
Για το γλυκο θα προσπαθήσω να μάθω μιας και εμείς δεν τρώμε και πολύ γλυκά, τα αποφεύγουμε..

svoin τι να κάνουμε.. τα μυαλά εδώ είναι λίγο παλιά.. έπρεπε όμως να γυρίσουμε, δεν μπορούσαμε αλλιώς.

Andy, η δυσφήμιση είναι η καλύτερη διαφήμιση!
Ο αδερφός μου λέει οτι δεν είναι hacker αλλα χαζούλης :lol:
Άβαταρ μέλους
kapages
Δημοσιεύσεις: 2911
Εγγραφή: 23 Δεκ 2010 05:10
Όνομα Ιστότοπου: -

svoin δεν ειναι κατι που θα ηθελα να γραψω σε ενα δημοσιο φορουμ.

Αουρελ ετσι και μαθεις πες μου. Ειναι θεικο το γλυκο αυτο και αξιζει να μαθω να το φτιαχνω.

Σλουρπ!
Παραδεισος ειναι η ικανοποιηση καθε ατομικης επιθυμιας. Κολαση, ειναι η συγκεντρωση αυτων των ατομικων παραδεισων...
svoin
Δημοσιεύσεις: 3074
Εγγραφή: 03 Μάιος 2009 21:55
Όνομα Ιστότοπου: -

Κατανοητό και δεκτό
Άβαταρ μέλους
traiasca
Δημοσιεύσεις: 733
Εγγραφή: 17 Δεκ 2010 19:34
Όνομα Ιστότοπου: -

Γειά σου κι από μένα και καλή συνέχεια στο αθεϊστικό δρόμο σου.
Off Topic
Περιττό φαντάζομαι να σου πω ότι, ως μια …μειονότητα της ...μειονότητας πρέπει να έχεις τη καλύτερη δυνατή μαρτυρία έξωθεν και τις καλύτερες επιδόσεις σ' ότι προσπαθείς και κάνεις στη ζωή σου. Οι μειονότητες κρίνονται πάντα με πολύ αυστηρότερα κριτήρια απ τους άλλους σ΄ όλες τις κοινωνίες Πόσο μάλλον η μειονότητα της ...μειονότητας!
:D
Άβαταρ μέλους
themosk
Δημοσιεύσεις: 90
Εγγραφή: 24 Αύγ 2010 12:56
Όνομα Ιστότοπου: ΑΣΜΟΔΑΙΟΣ Ο ΚΑΡΑΒΛΑΧΟΣ
Επικοινωνία:

καλωσηλθες!!!
Απάντηση