Christian-Orthodox.gr

Συζητήσεις σχετικά με τις διάφορες θρησκείες και τις εκκλησίες τους
Άβαταρ μέλους
EvanT
Δημοσιεύσεις: 1927
Εγγραφή: 14 Ιούλ 2009 11:00
Όνομα Ιστότοπου: On the way to Ithaca
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Επικοινωνία:

Πάντως έχει δίκιο ο administrator. Το γράφει στους κανόνες χρήσης ότι δεν επιτρέπει συζητήσεις πέρα από τη χριστιανική οπτική γωνία. Και μετά ομιλεί και περί δημοκρατίας. Το χάσαμε ντιπ για ντιπ. Και τόσα που προλάβατε να πειτε, πολύ ήταν. Είναι προφανές ότι θέλουν να αλληλοκολακεύονται. :angry-banghead:
“With crosses, relics, crucifixes,
beads, pictures, rosaries and pixes,
the tools of working out salvation,
by mere mechanic operation.”
Samuel Butler, "Hudibras"
Άβαταρ μέλους
Geysser
Δημοσιεύσεις: 661
Εγγραφή: 26 Φεβ 2009 23:10
Όνομα Ιστότοπου: Adequatio Intellectus Et Rei
Επικοινωνία:

Noxteryn, θα έπρεπε να ντρέπεσαι! Παραβαίνεις τους Όρους Χρήσης (έτσι, με κεφαλαία, όπως οι Δέκα Εντολές)!

ΥΓ: Πήγαινε σε μια εκκλησία και, ό,τι και να γίνει, βρες :lol: :lol: πνευματικό!!!!! :lol: :lol:
Οταν θελεις κατι παρα πολυ, όλο το Συμπαν συνομωτει για να το αποκτησει οποιοσδηποτε αλλος
Άβαταρ μέλους
noxteryn
Δημοσιεύσεις: 2210
Εγγραφή: 02 Απρ 2010 15:40
Όνομα Ιστότοπου: noxteryn
Τοποθεσία: Αργυρούπολη
Επικοινωνία:

Banned.
:lol:

Πάντως, μερικά από τα σχόλια ήταν θεϊκά:
Eξκουβίτωρ έγραψε:Είναι επίσης καταπληκτικό πώς με αοριστολογίες, μηδενική βιβλιογραφία και ανύπαρκτα επιχειρήματα αλλά απίστευτη σοβαροφάνεια προσπαθούν κάποιοι να συγχήσουν, να περιπλέξουν την κουβέντα και να την οδηγήσουν σε αδιέξοδο.
Irony!
:dance:
"The irony of the Information Age is that it has given new respectability to uninformed opinion."
Άβαταρ μέλους
apostaths
Δημοσιεύσεις: 352
Εγγραφή: 28 Αύγ 2009 23:01
Όνομα Ιστότοπου: -

Tο γελοιοδέστερο πάντως όλων για μένα είναι το copy-paste που έκανε το σαΐνι ο διαχειριστής τους εδώ, που έκανε ολόκληρο copy-paste τμήμα του συγκεκριμένου τόπικ και το "χρησιμοποιεί" για να δείξει υποτίθεται το "ήθος" μας. Μα γαμώτο δηλαδή, πόσο ΙQ απαιτείται για να διακρίνει κανείς τον ειρωνικό-χιουμοριστικό λόγο από τον πραγματικό; Τι να πω δηλαδή, ήξερα ότι "οι αγαπητοί εν Χριστώ αδελφοί" δεν είναι και τίποτα τέρατα ευφυΐας, αλλά διάολε, οι τύποι με εκπλήσσουν συνεχώς...
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
noxteryn
Δημοσιεύσεις: 2210
Εγγραφή: 02 Απρ 2010 15:40
Όνομα Ιστότοπου: noxteryn
Τοποθεσία: Αργυρούπολη
Επικοινωνία:

Έλα, μην το αρνείσαι, αφού μας καταλάβανε!
Εγγραφήκαμε με δόλιους σκοπούς να τους κολάσουμε...
:whistle:
"The irony of the Information Age is that it has given new respectability to uninformed opinion."
Άβαταρ μέλους
apostaths
Δημοσιεύσεις: 352
Εγγραφή: 28 Αύγ 2009 23:01
Όνομα Ιστότοπου: -

Λες; Πρέπει να σταματήσουμε να κρυβόμαστε; Να αποκαλύψουμε δημόσια ότι είμαστε Μασώνοι εβραιοσιωνιστές πράκτορες του Σόρος, της Μοσσάντ και της CIA με μοναδικό σκοπό τον αφελληνισμό της χώρας, την καταστροφή του υπερ-τιτανομέγιστου-σούπερ-ντούπερ-ουάου ελληνικού έθνους και της μοναδικής πηγής αλήθειας της ορθοδοξίας; :lol: :lol:
ΥΓ: δεν ξέρω κατά πόσο η περίπτωση αυτή με το quote από το φόρουμ μας που έκανε ο τύπος και τα ακόλουθα σχολιάκια του σηκώνει να κινηθούμε και νομικά εναντίον του ιστοχώρου τους, για συκοφαντική δυσφήμιση εναντίον μας...
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Geysser
Δημοσιεύσεις: 661
Εγγραφή: 26 Φεβ 2009 23:10
Όνομα Ιστότοπου: Adequatio Intellectus Et Rei
Επικοινωνία:

noxteryn έγραψε:Banned.
:lol:
Όχι που θα γλίτωνες! Άπιστε!
apostaths έγραψε:ΥΓ: δεν ξέρω κατά πόσο η περίπτωση αυτή με το quote από το φόρουμ μας που έκανε ο τύπος και τα ακόλουθα σχολιάκια του σηκώνει να κινηθούμε και νομικά εναντίον του ιστοχώρου τους, για συκοφαντική δυσφήμιση εναντίον μας...
Δεν νομίζω ότι αξίζει ο κόπος. Η ηλιθιότητα δεν αποτελεί ποινικό αδίκημα...
Οταν θελεις κατι παρα πολυ, όλο το Συμπαν συνομωτει για να το αποκτησει οποιοσδηποτε αλλος
Άβαταρ μέλους
Panos
Αποκλεισμένος
Δημοσιεύσεις: 987
Εγγραφή: 12 Απρ 2010 11:33
Όνομα Ιστότοπου: -

Νομίζω ότι είναι πλέον καιρός να ξεφύγετε όλοι σας από το σύνδρομον του Θωμά.. ορίστε μας.. :P

Απίστευτο φόρουμ.. δεν νομίζω ότι μπορούν να διακρίνουν την διαφορά ανάμεσα στο απυρόβλητο και το άπειρο-βλίτο..
In the beginning it was Plasma.... H. Alfven
Άβαταρ μέλους
Paranoid
Δημοσιεύσεις: 96
Εγγραφή: 30 Μαρ 2010 21:05
Όνομα Ιστότοπου: -

Εγώ έχω μία και μόνο απορία (ρητορική)...

Ορθογραφία δεν ξέρει κανείς τους; Και άντε να το δεχτώ, είναι όντως δύσκολα τα σωστά ελληνικά. Αλλά ρε παίδες, έμαθαν το ίντερνετ για να αναρτούν τα αίσχη τους, τον αυτόματο ορθογράφο ΔΕΝ τον έμαθαν;
See the footprints in the sand
Countless lifetimes gone before
Άβαταρ μέλους
aristotelis_1
Δημοσιεύσεις: 4670
Εγγραφή: 31 Αύγ 2009 15:33
Όνομα Ιστότοπου: -

και μετα κοροιδευουν εμενα για ορθογραφικα λαθη
Ο ΚΟΣΜΟΣ ΛΕΕΙ ΘΕΟΣ ΕΜΕΙΣ ΛΕΜΕ ΑΡΗΣ
Άβαταρ μέλους
Geysser
Δημοσιεύσεις: 661
Εγγραφή: 26 Φεβ 2009 23:10
Όνομα Ιστότοπου: Adequatio Intellectus Et Rei
Επικοινωνία:

Κοίτα, φίλε μου, τι σοβαρά προβλήματα έχει ο κόσμος!

Υ.Γ: Η πλάκα αρχίζει με τις απαντήσεις...
Οταν θελεις κατι παρα πολυ, όλο το Συμπαν συνομωτει για να το αποκτησει οποιοσδηποτε αλλος
Άβαταρ μέλους
EvanT
Δημοσιεύσεις: 1927
Εγγραφή: 14 Ιούλ 2009 11:00
Όνομα Ιστότοπου: On the way to Ithaca
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Επικοινωνία:

Εξακολουθώ να μην καταλαβαίνω πώς μπορεί και ζητά διάλογο, όταν το φόρουμ του τον απαγορεύει. Δύο σχόλια απαντήσεις έγραψαν τα παιδιά εδώ και έγινε ζήτημα πως παραβαίνουν τους κανόνες. Τώρα καταλαβαίνω και γιατί έχουν λίγα μέλη. Και Χριστιανός να είναι κανείς, αν έχει ανώτερη μόρφωση και ξέρει δυο-τρία πράγματα παραπάνω, πώς να αντέξει εκεί μέσα;
“With crosses, relics, crucifixes,
beads, pictures, rosaries and pixes,
the tools of working out salvation,
by mere mechanic operation.”
Samuel Butler, "Hudibras"
Άβαταρ μέλους
Zitanier
Δημοσιεύσεις: 82
Εγγραφή: 07 Νοέμ 2009 10:42
Όνομα Ιστότοπου: -

Γνωρίζεται ότι παραβαίνετε
Μυαλο δεν εχουν στο κεφαλι τους;
Άβαταρ μέλους
Comte de Toulouse
Δημοσιεύσεις: 3960
Εγγραφή: 11 Μαρ 2009 13:32
Όνομα Ιστότοπου: Comte de Toulouse
Τοποθεσία: 7-
Επικοινωνία:

Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΚΦΡΑΖΕΙ ΕΛΕΥΘΕΡΑ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΤΟΥ

αρκει να συμφωνουν με τις δικες μας[/center]
Pluralitas non est ponenda sine neccesitate
Άβαταρ μέλους
exadaktylos
Δημοσιεύσεις: 60
Εγγραφή: 26 Ιούλ 2010 23:11
Όνομα Ιστότοπου: ο δρόμος
Επικοινωνία:

Zitanier έγραψε:Μυαλο δεν εχουν στο κεφαλι τους;
Τί ρωτάς κι εσύ...
We declare our right on this earth to be a human being, to be respected as a human being, to be given the rights of a human being in this society, on this earth, in this day, which we intend to bring into existence by any means necessary. - Malcolm X
Άβαταρ μέλους
Darkchilde
Δημοσιεύσεις: 1777
Εγγραφή: 07 Απρ 2009 16:08
Όνομα Ιστότοπου: The Dark Side of the Force and other stories
Τοποθεσία: Lost in the Night
Επικοινωνία:

Εγώ σας το είπα εκ πείρας. Δεν έχω γραφτεί ποτέ σε χριστιανικά forum επειδή ακριβώς δεν υπάρχει διάλογος. Η είσαι άσπρο πρόβατο και ακολουθείς την δική τους άποψη ή γίνεσαι ban. Νομίζω μόνο στα forum του CARM γίνονται συζητήσεις και δέχονται και άθεους (μάλιστα έχουν και subforum για αθεϊα).
Μία εποχή μάλιστα υπήρχαν πολλοί άθεοι που γράφανε στο CARM.
Blog (greek): The Dark Side of the Force and Other Stories
Blog (english): Snippets and other stories from the net

Twitter: @ladyjedi : I only tweet in English.
Isaac Asimov έγραψε:To surrender to ignorance and call it God has always been premature, and it remains premature today.
Άβαταρ μέλους
aristotelis_1
Δημοσιεύσεις: 4670
Εγγραφή: 31 Αύγ 2009 15:33
Όνομα Ιστότοπου: -

πετυχαινοντας 1 λεπτο το καναλι της εκκλησιας, μιλουσε ενας παπας σε μια εκκλησια και ειπε, να βλεπεται παντα αυτο το καναλι και να μην βλεπετε τα αλλα καναλια
Ο ΚΟΣΜΟΣ ΛΕΕΙ ΘΕΟΣ ΕΜΕΙΣ ΛΕΜΕ ΑΡΗΣ
Άβαταρ μέλους
Γιατρος Του Ικα
Δημοσιεύσεις: 5537
Εγγραφή: 18 Μαρ 2009 13:22

Epic πραγματικά!Ειδικά εκεί που σας λέει να ξαναπάτε αφού μιλήσετε με ιερωμένο και διαβάσετε πατερικά κείμενα.3 ml πρωί,μεσημέρι,βράδυ μετά το φαγητό.Αδέλφια μας άθεοι!

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!! Έλεος!Απίστευτο!Να πάρει η οργή έχω ξεμείνει από χαρακτηρισμούς!Εγώ!

Ξέρει κανείς να μας πεί,δεν υπάρχει καμία ουδός πέρα από την οποία η βλακεία να γίνεται τοξική και να προξενεί αλλεργικό σόκ ή κάτι τέτοιο;
Άνθρωπος χωρίς Θεό,ψάρι χωρίς ποδήλατο.

Είδα χτές ένα πεφταστέρι και ευχήθηκα να πέσει στο σπίτι σου.(Mikeius)

Ένα πέτρινο λιοντάρι στην μπασιά της νύχτας, με τα νύχια μπηγμένα στην πέτρα…
Άβαταρ μέλους
EvanT
Δημοσιεύσεις: 1927
Εγγραφή: 14 Ιούλ 2009 11:00
Όνομα Ιστότοπου: On the way to Ithaca
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Επικοινωνία:

Εγώ που έχω διαβάσει πατερικά κείμενα, αλλά εξακολουθώ να θεωρώ ότι λεν μπούρδες, δικαιούμαι να πάω λες; Ή θα μου πουν να συνεχίσω τη φαρμακευτική πατερική αγωγή;
“With crosses, relics, crucifixes,
beads, pictures, rosaries and pixes,
the tools of working out salvation,
by mere mechanic operation.”
Samuel Butler, "Hudibras"
Άβαταρ μέλους
Γιατρος Του Ικα
Δημοσιεύσεις: 5537
Εγγραφή: 18 Μαρ 2009 13:22

Ναι έχεις διαβάσει πατερικά κείμενα αλλά έχεις περάσει από την καθαρτική για την καρδιά (ή τα νεφρά,δεν θυμάμαι καλά) διαδικασία της νήψεως;Εεεεε;;;

Επιπλέον ξεχνάς τις σεάνς με τον ιερωμένο.
Άνθρωπος χωρίς Θεό,ψάρι χωρίς ποδήλατο.

Είδα χτές ένα πεφταστέρι και ευχήθηκα να πέσει στο σπίτι σου.(Mikeius)

Ένα πέτρινο λιοντάρι στην μπασιά της νύχτας, με τα νύχια μπηγμένα στην πέτρα…
Απάντηση