Μπράβο στον Καφετζόπουλο!!!

Οτιδήποτε αφορά την επικαιρότητα ή πρακτικά θέματα σχετικά με την αθεΐα και την θρησκεία. Θέματα γενικής επικαιρότητας συζητιούνται στα "Εκτός θέματος", υποσυζήτηση "Ειδήσεις και επίκαιρα".
kmellos
Αποκλεισμένος
Δημοσιεύσεις: 337
Εγγραφή: 10 Ιουν 2009 15:46
Όνομα Ιστότοπου: -

aristotelis_1 έγραψε:ενταξει το ξερω οτι θεοριται μοντερνο να υπερασπιζουν μειονοτιτες αλλα τοσο πολυ? ο μεγας αλεξανδρος να δεχτο οτι εκανε σφαγες αλλα ηταν καποιους αιωνες πριν τον χριστο ετσι δεν ειναι? και δεν εχουμε καποιο κρατος αλλο για δικο μας τωρα, ο κεμαλ εκανε της σφαγες του το 1922 πανε και βρες απογονους και συγκενεις θυματον μικρας ασιας και πες τους τα ολα αυτα, το αλλο το καλο να δωσουμε λεει και το ονομα του σε οδο της πολης δυλαδη σε λιγα χρονια να νιωθουμε και περιφανοι που μας εσφαζε? α και για το θεμα και να το κλεισω και ολας, δε νομιζω να θεοριτε και τοσο ηρωικο στης μερες μας καποιος να δηλοσει αθεος να το ελεγε αυτο την δεκαετια 60-70 ναι θα ηταν ηρωας καποιος αλλα τωρα οχι
Το σταματάω κ εγω το θέμα γιατι δεν απαντάς κάν σε όσα ρώτησα.Είμαστε κ off
Αλλα τον μαλακοτρίφτη βενιζέλο υπέυθυνο για την Μικασιατική καταστροφή γιατί να του έχουμε αγαλματάρα? Και να απαντήσεις δεν θα το συνεχίσω σε αυτό το τοπικ
"Και τι γίνεται με τους επίγειους θεούς-άρχοντες; Αυτοί βλέπεις δεν είνα απλά μια ιδέα, έχουν ύλη και είναι μπροστά σου,
δεν μπορείς να πεις απλά οτι δεν πιστεύεις."
-Kαταναλώστε έξυπνα, αν δεν γίνεται καθόλου
-Razastarr.. τι να λεμε..
Άβαταρ μέλους
paratiritis7
Δημοσιεύσεις: 50
Εγγραφή: 22 Απρ 2009 17:39
Όνομα Ιστότοπου: paratiritis7
Επικοινωνία:

ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΛΥΤΗΡΙΟΣ έγραψε:
cyberdust έγραψε: Δεν νωμίζω, όλες και όλοι που φορούν σταυρουδάκια να είναι και φανατικοί χριστιανοί. Μερικοί το θεωρούν και κόσμημα. Κάποια εποχή, στην Ιαπωνία ήταν της μόδας αυτό.
Ναι, υπάρχουν πολλές κυρίες με πλούσιο μπούστο και ένα σταυρουδάκι να πλέει ευτυχισμένο εκεί μέσα. Είναι και η μόνη περίπτωση που ίσως δεν θα με πείραζε αν ήμουν σταυρουδάκι :lol:

Πάντως έχω παρατηρήσει ότι το σταυρουδάκι το βγάζουν πριν το σεχ (όπως οι συνεπείς παντρεμένες βγάζουν τη βέρα τους, όταν πρόκειται να κερατώσουν...). Από εκεί συμπεραίνω ότι, το σταυρουδάκι δεν το φοράνε για στολίδι αλλά, επειδή είναι όντως χριστιανές.
εμένα από την άλλη οι σταυροφορούσες είναι η αδυναμία μου.Μου ξυπνάτε αυτό το "θέλω να σου αλλάξω την πιστη" που λέει και ο λαός.
Άβαταρ μέλους
apostaths
Δημοσιεύσεις: 352
Εγγραφή: 28 Αύγ 2009 23:01
Όνομα Ιστότοπου: -

paratiritis7 έγραψε:εμένα από την άλλη οι σταυροφορούσες είναι η αδυναμία μου.Μου ξυπνάτε αυτό το "θέλω να σου αλλάξω την πιστη" που λέει και ο λαός.
Σα δε ντρέπεσαι σατανά!!! Κολάζεις τις άγιες γυναίκες : brrr : : brrr : : brrr :
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
breadfan
Δημοσιεύσεις: 1722
Εγγραφή: 20 Ιουν 2009 03:16
Τοποθεσία: Πάτρα

ειαφτωανεραισηςηνετοιπηκώντιςθαιηστοικειςσκαιψοις
(συγνώμη ρε batcic...)
Θα παρακαλέσω να μην κακολογείτε το ΛΑΟΣ και τον κύριο Καρατζαφύρερ. Τι πράγματα είναι αυτά;
Και κυρίως, don't feed the trolls.
Οὐκ ἄρα τὸ θεοφιλὲς ὅσιόν ἐστιν, ὦ Εὐθύφρων, οὐδὲ τὸ ὅσιον θεοφιλές, ὡς σὺ λέγεις, ἀλλ᾽ ἕτερον τοῦτο τούτου.
cyberdust
Αποκλεισμένος
Δημοσιεύσεις: 43
Εγγραφή: 12 Σεπ 2009 18:58

Δενμ τρώγεστε με τίποτα. το 99,99% αυτό θα καταλάβανε, ότι το Α είναι αντώνης, έτσω ένα μικρό % θα έλεγε ότι είναι Αναρχία. την επώμενη φορά που θα βλέπω ένα Α, θα εξετάζω αν έχει γωνίτσες και καμβύλες, αν οι αναλογίες είναι οι σωστές, μη και παρεξηγηθώ ξανά. Σας ρωτώ αν γνωρίζετε καμιά δήλωση του περί αθείας, και εσείς οι φρικαλέοι δογματικοί άλλα σας ρωτούν, άλλα καταλαβαίνετε, για άλλα τυρβάζετε και αν δεν λείψουν οι ασεβείς προεφηβηκές προκλήσεις σας, δεν στανιάρετε.
Άβαταρ μέλους
batcic
Δημοσιεύσεις: 629
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 10:50
Όνομα Ιστότοπου: Τhe Schrodinger's Dragon
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη, GREECE
Επικοινωνία:

breadfan έγραψε:ειαφτωανεραισηςηνετοιπηκώντιςθαιηστοικειςσκαιψοις
(συγνώμη ρε batcic...)
AAAAAAAAAAAAAAXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX!!! :D :D :D
--
Ορθολογισμός και Φιλοσοφία
The Schrodinger's Dragon: exists in both states although dragons do not exist!
Άβαταρ μέλους
breadfan
Δημοσιεύσεις: 1722
Εγγραφή: 20 Ιουν 2009 03:16
Τοποθεσία: Πάτρα

cyberdust έγραψε:Δενμ τρώγεστε με τίποτα. το 99,99% αυτό θα καταλάβανε, ότι το Α είναι αντώνης, έτσω ένα μικρό % θα έλεγε ότι είναι Αναρχία. την επώμενη φορά που θα βλέπω ένα Α, θα εξετάζω αν έχει γωνίτσες και καμβύλες, αν οι αναλογίες είναι οι σωστές, μη και παρεξηγηθώ ξανά. Σας ρωτώ αν γνωρίζετε καμιά δήλωση του περί αθείας, και εσείς οι φρικαλέοι δογματικοί άλλα σας ρωτούν, άλλα καταλαβαίνετε, για άλλα τυρβάζετε και αν δεν λείψουν οι ασεβείς προεφηβηκές προκλήσεις σας, δεν στανιάρετε.
Βασικά ο άνθρωπος δεν είναι άθεος. Η η μαμά του, που αγοράζει τα ρούχα του, είδε τη μπλούζα με το κόκκινο άλφα, και είπε, "Αχ, θα την πάρω για τον Αντωνάκη..."

To Google είναι φίλος μας, και θέλει το καλό μας, Cyberdust.
(Ορίστε και το μπλογκ του...)
Οὐκ ἄρα τὸ θεοφιλὲς ὅσιόν ἐστιν, ὦ Εὐθύφρων, οὐδὲ τὸ ὅσιον θεοφιλές, ὡς σὺ λέγεις, ἀλλ᾽ ἕτερον τοῦτο τούτου.
Άβαταρ μέλους
AoratiMelani
Δημοσιεύσεις: 16164
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 16:19
Όνομα Ιστότοπου: Αόρατη Μελάνη
Επικοινωνία:

breadfan έγραψε:To Google είναι φίλος μας, και θέλει το καλό μας
To Google είναι αγάπη! :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: (λουλούδια και πουλάκια δεν βρήκα στα εικονίδια, σόρρυ).
Η θρησκευτική γλώσσα είναι μια μεταφορά. Το πρόβλημα είναι όταν παρασύρεται κανείς από τη μεταφορά κι αρχίζει να τη βλέπει σαν κυριολεξία. Rebbecca Goldstein
Άβαταρ μέλους
AoratiMelani
Δημοσιεύσεις: 16164
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 16:19
Όνομα Ιστότοπου: Αόρατη Μελάνη
Επικοινωνία:

cyberdust έγραψε:Δενμ τρώγεστε με τίποτα. το 99,99% αυτό θα καταλάβανε, ότι το Α είναι αντώνης, έτσω ένα μικρό % θα έλεγε ότι είναι Αναρχία. την επώμενη φορά που θα βλέπω ένα Α, θα εξετάζω αν έχει γωνίτσες και καμβύλες, αν οι αναλογίες είναι οι σωστές, μη και παρεξηγηθώ ξανά. Σας ρωτώ αν γνωρίζετε καμιά δήλωση του περί αθείας, και εσείς οι φρικαλέοι δογματικοί άλλα σας ρωτούν, άλλα καταλαβαίνετε, για άλλα τυρβάζετε και αν δεν λείψουν οι ασεβείς προεφηβηκές προκλήσεις σας, δεν στανιάρετε.
Ναι μωρέ, πες τα! Έβαλε κι ο άλλος το Α και νομίζει πως κάτι έκανε! Αντί να βγει στην εκπομπή και να κάψει τη σημαία επειδή έχει τον σταυρό επάνω! Νερόβραστος!

Αλλά ας σοβαρευτούμε. Ορθολογιστές είμαστε. Πώς ξέρουμε ότι το Α σημαίνει Αντώνης; Και αν σημαίνει Αναξίμανδρος; Και αν την μπλούζα την φορέσει αίφνης ο Άδωνις Γεωργιάδης; Προβληματισμοί....
Η θρησκευτική γλώσσα είναι μια μεταφορά. Το πρόβλημα είναι όταν παρασύρεται κανείς από τη μεταφορά κι αρχίζει να τη βλέπει σαν κυριολεξία. Rebbecca Goldstein
cyberdust
Αποκλεισμένος
Δημοσιεύσεις: 43
Εγγραφή: 12 Σεπ 2009 18:58

Σιγά μη κάτσω και διαβάσω νερόβραστα κατεβατά. Εσένα ρωτώ να με διαφωτίσεις, που υποτίθετε ότι κατέχεις την επιστήμην της αθεοποιίας, αλλειώς άσε κάποιον άλλον να πάρει συρά. Απότι όμως φαίνετε, το γούγλισμα το έκανες και δεν βρήκες ούτε ένα σύνδεσμο, διαφορετικά θα το ανέφερες. Εκτός από το βλόγιον, άλλως ένας που είναι και δεν είναι και σωτηρία του κόσμου δεν διαθέτει.
Άβαταρ μέλους
aeroxeimarros
Δημοσιεύσεις: 71
Εγγραφή: 19 Μάιος 2009 18:51
Όνομα Ιστότοπου: Ο καιρός είναι εξίσωση
Επικοινωνία:

Σε μία δημοκρατία όπως λέμε ότι έχουμε ένα τέτοιο θέμα θα ήταν τελείως φυσιολογικό, βέβαια γιατί όμως τώρα χρειάζεται να επικροτήσουμε έναν πολιτικό που βγήκε με το Α(σε πράσινο χρώμα έπρεπε να το έχει αυτός) στο μπλουζάκι του είναι θέμα κοινωνικών στερεοτύπων, που ενυπάρχουν σε πολλές κοινωνίες και όχι μόνο στην Ελλάδα.

Να δώσω βέβαια τα συγχαρητήρια μου στον Άνθιμο που τόλμησε να βγει με χρυσά ράσα. :music-trumpet:
http://anatreptikos-analysis.blogspot.com/

Συμβαίνει πάντα το ίδιο πράγμα κάθε άνθρωπος δεν σκέφτεται παρά τον εαυτό του.(Σοφοκλής)
kmellos
Αποκλεισμένος
Δημοσιεύσεις: 337
Εγγραφή: 10 Ιουν 2009 15:46
Όνομα Ιστότοπου: -

cyberdust έγραψε:Σιγά μη κάτσω και διαβάσω νερόβραστα κατεβατά. Εσένα ρωτώ να με διαφωτίσεις, που υποτίθετε ότι κατέχεις την επιστήμην της αθεοποιίας, αλλειώς άσε κάποιον άλλον να πάρει συρά. Απότι όμως φαίνετε, το γούγλισμα το έκανες και δεν βρήκες ούτε ένα σύνδεσμο, διαφορετικά θα το ανέφερες. Εκτός από το βλόγιον, άλλως ένας που είναι και δεν είναι και σωτηρία του κόσμου δεν διαθέτει.
Τι συνδεσμο θελεις δηλαδη ωρε κυβερνοσκόνη για να πεισθεις? Βασικά δεν ξέρω τι ακριβώς σε πείραξε.. Πιστεύεις ακόμα οτι το Α δεν ειναι απο την καμπάνια του Dawkins για την αθεΐα? Η οτι δεν το κατάλαβε κανείς?
"Και τι γίνεται με τους επίγειους θεούς-άρχοντες; Αυτοί βλέπεις δεν είνα απλά μια ιδέα, έχουν ύλη και είναι μπροστά σου,
δεν μπορείς να πεις απλά οτι δεν πιστεύεις."
-Kαταναλώστε έξυπνα, αν δεν γίνεται καθόλου
-Razastarr.. τι να λεμε..
Άβαταρ μέλους
Λοξίας
Δημοσιεύσεις: 713
Εγγραφή: 22 Αύγ 2009 23:36
Όνομα Ιστότοπου: -

cyberdust έγραψε:Δενμ τρώγεστε με τίποτα. το 99,99% αυτό θα καταλάβανε, ότι το Α είναι αντώνης, έτσω ένα μικρό % θα έλεγε ότι είναι Αναρχία. την επώμενη φορά που θα βλέπω ένα Α, θα εξετάζω αν έχει γωνίτσες και καμβύλες...
Καλύτερα να προσέξεις αν έχει και αρβύλες...

cyberdust έγραψε:αν οι αναλογίες είναι οι σωστές, μη και παρεξηγηθώ ξανά. Σας ρωτώ αν γνωρίζετε καμιά δήλωση του περί αθείας, και εσείς οι φρικαλέοι δογματικοί άλλα σας ρωτούν, άλλα καταλαβαίνετε,
Στο συμπέρασμα που κατέληξες (αυτό με τα έντονα γράμματα)έχεις δίκιο, άλλα μας λες...
cyberdust έγραψε:Όταν το είδα εγώ, αυτό κατάλαβα. Εσείς; οι δογματικοί, βεβαίως βεβαίως, έχετε περισσότερα στοιχεία να τυρβανίζετε.
...άλλα καταλαβαίνουμε εμείς...δεν ήξερα τί να καταλάβω...να τηγανίζουμε; να λιβανίζουμε;

γι' αυτό και δεν ξέρουμε τί να σου απαντήσουμε εμείς οι φρικαλέοι :P
Χρόνους πολλούς μετά την Αμαρτία που την είπανε Αρετή μέσα στις εκκλησίες και την ευλόγησαν...
- Οδ. Ελύτης
Άβαταρ μέλους
AoratiMelani
Δημοσιεύσεις: 16164
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 16:19
Όνομα Ιστότοπου: Αόρατη Μελάνη
Επικοινωνία:

O cyberdust δεν αμφισβητεί ότι το μπλουζάκι συμβολίζει την καμπάνια της ελεύθερης έκφρασης της αθεΐας. Αμφισβητεί την μαχητικότητα του Καφετζόπουλου. Προσπαθεί να πει ότι δεν θεωρεί και τόσο τολμηρή την κίνηση του Καφετζόπουλου να φορέσει το συγκεκριμένο μπλουζάκι δημόσια, επειδή υποθέτει ότι το σύμβολο αυτό δεν είναι και τόσο γνωστό.

Επειδή όμως έχει μια μικρή δυσκολία στην έκφραση (ο cyberdust, όχι ο Καφετζόπουλος), τον βοηθάμε εμείς να μάθει να εκφράζεται πιο κατανοητά, χωρίς να χρειάζεται να απαξιώνει ταυτόχρονα τους συνομιλητές του και να γίνεται προκλητικός.

Προσωπική μου άποψη: σίγουρα το κόκκινο Α δεν είναι πάρα πολύ γνωστό. Παραμένει όμως γεγονός ότι συμβολίζει την αθεϊα, επομένως ο Καφετζόπουλος φορώντας το κάνει δήλωση πεποιθήσεων. Αυτό είναι προς τιμήν του, άσχετα με το ποιες και πόσες άλλες δηλώσεις έχει κάνει επί του θέματος.
Η θρησκευτική γλώσσα είναι μια μεταφορά. Το πρόβλημα είναι όταν παρασύρεται κανείς από τη μεταφορά κι αρχίζει να τη βλέπει σαν κυριολεξία. Rebbecca Goldstein
Άβαταρ μέλους
karakitsossecurity
Δημοσιεύσεις: 1407
Εγγραφή: 27 Απρ 2009 14:09
Όνομα Ιστότοπου: -
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

O cyberdust δεν αμφισβητεί ότι το μπλουζάκι...
o cyberdust τρολάρει του κερατά και απορώ γιατί μασάτε.
Boards don't hit back "Bruce Lee, Enter The Dragon"
Άβαταρ μέλους
Λοξίας
Δημοσιεύσεις: 713
Εγγραφή: 22 Αύγ 2009 23:36
Όνομα Ιστότοπου: -

AoratiMelani έγραψε:O cyberdust δεν αμφισβητεί ότι το μπλουζάκι συμβολίζει την καμπάνια της ελεύθερης έκφρασης της αθεΐας.
Και εγώ πως έχω καταλάβει το αντίθετο μετά από τα τόσα ποστς του cyberdust και τις σχετικές απαντήσεις που του έδωσαν; π.χ.
cyberdust έγραψε:Μπορεί και να μην συμαίνει απολύτως τίποτα. Να είναι το αρχικό του Αντώνη.
cyberdust έγραψε:Όταν το είδα εγώ, αυτό κατάλαβα. Εσείς; οι δογματικοί, βεβαίως βεβαίως, έχετε περισσότερα στοιχεία να τυρβανίζετε.
cyberdust έγραψε:Αν λεγόμονν Αντώνης, ακριβώς ένα τέτοια θα μου 'κανε. Και θα διάλεγα αυτό με το πιο φανταζί φορμάτ. Υπάρχουν και σε άλλα σχέδια?
Ιοκάστη έγραψε:Μπλέκουμε διάφορα θέματα εδώ...
Βρε cyberdust γιατί το λιβανίζεις το θέμα; Σου λέμε ότι αυτό είναι, και δεν το λέμε εμείς, ρώτα και τον Καφετζόπουλο αν θες να σου πει γιατί το φόρεσε. Δες και τα links που έχουν βάλει και οι άλλοι κι αν διαφωνείς πες στον Dawkins ότι το A του σημαίνει Αντώνης…Καλώς ή κακώς κάποια σύμβολα έχουν κάποια σημασία, τι να κάνουμε εμείς τώρα; Και ναι όντως τον σταυρό τον φοράνε πολλοί σαν κόσμημα και ναι όντως στο σεξ τον βγάζουν για να μην στραβωθεί κανείς (εδώ θα συμφωνήσω) αλλά το Α το συγκεκριμένο δεν έχει λάβει τέτοιες διαστάσεις – ακόμα τουλάχιστον, για αργότερα δεν ξέρω, ποτέ μη λες ποτέ…
AoratiMelani έγραψε: Αμφισβητεί την μαχητικότητα του Καφετζόπουλου.
Την αμφισβήτησή του την κατέθεσε σήμερα το πρωϊ...
cyberdust έγραψε:Δενμ τρώγεστε με τίποτα. το 99,99% αυτό θα καταλάβανε, ότι το Α είναι αντώνης, έτσω ένα μικρό % θα έλεγε ότι είναι Αναρχία...Σας ρωτώ αν γνωρίζετε καμιά δήλωση του περί αθείας,
...αφού πρώτα επανέλαβε το τί θα καταλάβαινε αυτός και το 99,99% των υπολοίπων ανθρώπων ως προς το τί σημαίνει το ειδικό αυτό Α.

AoratiMelani έγραψε:Επειδή όμως έχει μια μικρή δυσκολία στην έκφραση (ο cyberdust, όχι ο Καφετζόπουλος), τον βοηθάμε εμείς να μάθει να εκφράζεται πιο κατανοητά, χωρίς να χρειάζεται να απαξιώνει ταυτόχρονα τους συνομιλητές του και να γίνεται προκλητικός.
Γένοιτο!

AoratiMelani έγραψε:Προσωπική μου άποψη: σίγουρα το κόκκινο Α δεν είναι πάρα πολύ γνωστό. Παραμένει όμως γεγονός ότι συμβολίζει την αθεϊα, επομένως ο Καφετζόπουλος φορώντας το κάνει δήλωση πεποιθήσεων. Αυτό είναι προς τιμήν του, άσχετα με το ποιες και πόσες άλλες δηλώσεις έχει κάνει επί του θέματος.
Έτσι!
Χρόνους πολλούς μετά την Αμαρτία που την είπανε Αρετή μέσα στις εκκλησίες και την ευλόγησαν...
- Οδ. Ελύτης
cyberdust
Αποκλεισμένος
Δημοσιεύσεις: 43
Εγγραφή: 12 Σεπ 2009 18:58

kmellos έγραψε:
cyberdust έγραψε:Σιγά μη κάτσω και διαβάσω νερόβραστα κατεβατά. Εσένα ρωτώ να με διαφωτίσεις, που υποτίθετε ότι κατέχεις την επιστήμην της αθεοποιίας, αλλειώς άσε κάποιον άλλον να πάρει συρά. Απότι όμως φαίνετε, το γούγλισμα το έκανες και δεν βρήκες ούτε ένα σύνδεσμο, διαφορετικά θα το ανέφερες. Εκτός από το βλόγιον, άλλως ένας που είναι και δεν είναι και σωτηρία του κόσμου δεν διαθέτει.
Τι συνδεσμο θελεις δηλαδη ωρε κυβερνοσκόνη για να πεισθεις? Βασικά δεν ξέρω τι ακριβώς σε πείραξε.. Πιστεύεις ακόμα οτι το Α δεν ειναι απο την καμπάνια του Dawkins για την αθεΐα? Η οτι δεν το κατάλαβε κανείς?
Εσύ διάβασες τον ιστότοπο του, και γράφει γαι θεούς και αθείες? για δείξε μου που.

αν υπάρχει ανάγκη ενός συμβόλου, πρωτείνω αυτό:
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... _A.svg.png

Θα δείχνετε και πιο σοφιστικέ, θα σας πάρουν μεν για ψωνάρες, αλλά θα χαρεί η (ανύπαρκτη) ψυχούλα σας. Και πρώτα απόλα, θα είναι εύκολα αναγνωρίσημο. Θα σε ρωτούν τι σσαχλαμάρα είναι αυτή που φοράς, και θα σου δείνετε η ευκαιρία να κάνεις διάλεξη περί Ντόκινσ και λοιπούς ημίθεους της σύγψρωνης δισιδαιμωνίας και οπισθοδρομικότητας.
Άβαταρ μέλους
Darkchilde
Δημοσιεύσεις: 1777
Εγγραφή: 07 Απρ 2009 16:08
Όνομα Ιστότοπου: The Dark Side of the Force and other stories
Τοποθεσία: Lost in the Night
Επικοινωνία:

Όχι αλλά έχει 4 Links Και το ένα είναι για το Site του Dawkins. Θες και ξεκάθαρη δήλωση, δηλαδή?

Ορίστε:

http://web.mac.com/kafes/Blog/Kafes/Kafes.html

Πήγαινε στο άρθρο ονόματι "Ο δούλος του Χριστού" και γράφει σε κάποιο σημείο:
Καφετζόπουλος έγραψε:Προσωπικά δεν πιστεύω σε κανένα θεό. Σας ορκίζομαι, δεν είναι τίποτα τρομερό. Οι περισσότεροι από μας είναι απολύτως άθεοι απέναντι στις χιλιάδες θεούς που επινόησαν οι άνθρωποι εδώ και χιλιάδες χρόνια. Εγώ, επιτρέψτε μου, είμαι ένα απλό βήμα πιο κοντά.
ΥΓ. Δεν μπορούσα να βάλω σωστά τα ελληνικά ούτε με το grurl.
Blog (greek): The Dark Side of the Force and Other Stories
Blog (english): Snippets and other stories from the net

Twitter: @ladyjedi : I only tweet in English.
Isaac Asimov έγραψε:To surrender to ignorance and call it God has always been premature, and it remains premature today.
Άβαταρ μέλους
mpamiatzis
Δημοσιεύσεις: 994
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2009 00:47
Όνομα Ιστότοπου: μαθήματα σκέψης
Επικοινωνία:

αν ειμουν συντονιστης και εσβηνα τα ποστ του cyberdust θα με λεγατε φασιστα?
http://mpamiatzis.blogspot.com
Οι μέρες αποφράδες με ξόρκισαν παπάδες
κι αμαρτωλό με βγάλανε και βλάσφημο
Κι εγώ να καταπίνω Τιτανικός θα γίνω
να σας βυθίσω στο στερνό μου χάσιμο
Ότι ενθάδε κείμεθα Ο ξείν' αγγέλειν
κι απολωλότες είμεθα απ' την αγέλην
cyberdust
Αποκλεισμένος
Δημοσιεύσεις: 43
Εγγραφή: 12 Σεπ 2009 18:58

@Skotin;o mvr;o,
Έτσι μπράβο.

@mpametc
Σκασίλα μου. Μία απλή απάντηση ζήτησα.
Απάντηση