Πολιτική αποκλεισμών & τρόπος λειτουργίας του forum (2 σε 1)

Εδώ μπορείτε να γράψετε τη γνώμη σας για το φόρουμ καθώς και προτάσεις για τη δομή και τη λειτουργία του.
Άβαταρ μέλους
Leo21
Αποκλεισμένος
Δημοσιεύσεις: 2198
Εγγραφή: 25 Απρ 2011 18:53
Όνομα Ιστότοπου: -

χαίρεται.

οι διαγραφές μου και περιορισμοί ήταν πάντα δίκαιες ή ακόμα και επιεικείς απο τους διαχειριστές, δεδομενου των κανόνων, ουδέποτε είπα το αντίθετο και οι ίδιοι το ξέρουν.

τους ευχαριστώ που μου δίνουν ξανα την ευκαιρία να είμαι στο φόρουμ αυτό απο το οποίο τόσα έχω μάθει και νομίζω όλοι παίρνουμε πολλά σε αυτό το μοτίβο - γνώση - έχουμε μερικά πολύ καλά μυαλά εδώ μέσα.
Spoiler: Εμφάνιση
για την ιστορία, σε κάποιο απο τα 'συνωμοσιολογικά' θέματα περι εναλλακτικής ιατρικής και εταιρικής δικατορίας και τα ρέστα, κάποιος νιούφης μου μίλησε πολύ ειρωνικά , μάλιστα μου είπε κάτι σαν "ξέρεις που βρίσκεσαι?" εννοώντας το άθεο φόρουμ, ε και εγώ τον σκυλο έβρισα βασικά, το οτι διαγράφηκε μάλλον υπερ μου είναι, δε θυμάμαι. θα ήθελα όμως να το έχω σαν σουβενίρ.

ε με τσάντισε ο μαν, ακου αν ξέρω που βρίσκομαι. χεχ! ήταν αγενής μου τη βγήκε και επιστημονίστικα και δήθεν εξυπνίστικα και την ακουσε.

γράφοντας το υβριστικό ποστ ήξερα οτι θα τιμωρηθώ για αυτό. μάλλον το είχα ανάγκη ένα OFF εκείνη τη φάση.

τελικά ο 1μηνος αποκλεισμός έγινε 2μηνος γιατι μπήκα και με έναν άλλο λογαριασμό που είχα στην καβάτζα και ψήφισα ΣΥΡΙΖΑ στην πρόθεση ψήφου και έγραφα διάφορα χαρούμενα των ημερων εκείνων του τρόμου.... που παρήλθαν διότι τώρα δεν φταίει πια ο ΣΥΡΙΖΑ [cheers Σιμών, γέλασα πολύ με την υπεγραφή σου "... φταίει ο συριζα"]
Κρίνω σκόπιμο να αναφέρω εδώ - μιας και εδώ συζητάμε για τα χοντρά μπάχαλα που προκύπτουν, κόντρες κτλ - οτι μερικά απο τα post του noxteryn που διάβασα αυτόν τον καιρό με άφησαν μαλάκα για την καθαρότητά και σύνεση τους. Μερικές φορές ρε boy ξεχνάω τις "καφρίλες" σου και σχεδόν σε συμπαθώ!

Φοβερά ενδιαφέρον και ο συσχετισμός αυτοθυσίας και αντριλικιού-μάτσο συμπεριφοράς, θα μπορούσαμε να δούμε και εφαρμογή και σε ένα φόρουμ [και στο φόρουμ αυτό]

Τέλος οφείλω να πω οτι ο Αριστοτέλης έχει σπάσει κάθε ρεκόρ στις απίθανες ατάκες.

λόγω της διαχρονικότητάς του, οφείλει να του αναγνωριστεί ο τίτλος του καλύτερου troll ever.

Μετα τιμής
Ραδικαλ
"Θρησκεία είναι να μην λυπάσαι που δεν καταλαβαίνεις." ~ egore
Άβαταρ μέλους
spylab
Δημοσιεύσεις: 1600
Εγγραφή: 26 Φεβ 2011 13:14
Όνομα Ιστότοπου: -
Τοποθεσία: Γλυφαδα

Wellcome back ;)
Minds are like para-chutes. They only function when open.
KickAndSnare
Δημοσιεύσεις: 650
Εγγραφή: 29 Ιουν 2011 16:35
Όνομα Ιστότοπου: http://theSurrealSanctuary.blogspot.com

[youtube]sGzPMIRUKzY[/youtube]
The past inside the present ....
Άβαταρ μέλους
tasos_didymoteicho
Δημοσιεύσεις: 9010
Εγγραφή: 30 Δεκ 2010 15:59
Όνομα Ιστότοπου: -

Leo21 έγραψε:Τέλος οφείλω να πω οτι ο Αριστοτέλης έχει σπάσει κάθε ρεκόρ στις απίθανες ατάκες.

λόγω της διαχρονικότητάς του, οφείλει να του αναγνωριστεί ο τίτλος του καλύτερου troll ever.
Κατάλαβες, φίλε Αρίστο; Όταν λαμβάνεις τέτοια αναγνώριση απ' τον καθ' ύλην αρμόδιο και παραλαμβάνεις τα σκήπτρα και χρίζεσαι από τον ίδιο, ό,τι και να πούμε εμείς οι υπόλοιποι είναι περιττό, ανούσιο και άνευ λόγου. We rest our case (συγγνώμη για τον πληθυντικό, σιχαίνομαι να τσουβαλιάζω ή/και να εκπροσωπώ ερήμην, αλλά πιστεύω ακράδαντα εν προκειμένω ότι αντιπροσωπεύω αρκετούς).

BtW, welcome back, Leo21! Επικροτώ την απόφαση για επαναφορά σου.

Πάντως, ρε παιδάκι μου, δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν βρίζεις σε πμ, και να βγάλεις τα σωθικά σου άνετα, και να μη διακινδυνεύεις κι άλλους αποκλεισμούς; Ρητορική, περισσότερο, ερώτηση.
"Του είχαν δείξει την ασημαντότητα και τη φτηνή κενότητα των μικρών θεών της γης, με τα κακομοίρικα ανθρώπινα ενδιαφέροντά τους και τις διασυνδέσεις τους –τα μίση, τους θυμούς, τις αγάπες και τις ματαιοδοξίες τους– τη λαχτάρα τους να τους υμνούν και να θυσιάζουν σ' αυτούς, και την απαίτησή τους να τους πιστεύουν, κάτι άκρως αντίθετο με τη λογική και τη Φύση."
"Through the Gates of the Silver Key" By H. P. Lovecraft (with E. Hoffmann Price)
Άβαταρ μέλους
Τεμπελόσκυλο
Δημοσιεύσεις: 9867
Εγγραφή: 03 Μαρ 2009 21:27
Όνομα Ιστότοπου: Τεμπέλικες Σκέψεις...
Τοποθεσία: Sun City
Επικοινωνία:

Off Topic
Εχμ, το φόρουμ έχει και μηχανισμό αναφοράς πμ (κουμπάκι με ! κάτω δεξιά), οπότε αν έχει πρόβλημα αυτός που βρίζεις μπορεί να κοινοποιήσει το πμ στη συντονιστική ομάδα. Just saying...
It is by will alone I set my mind in motion.
Άβαταρ μέλους
Σίμων Resurrected
Δημοσιεύσεις: 3230
Εγγραφή: 17 Νοέμ 2010 09:49
Όνομα Ιστότοπου: -
Τοποθεσία: Λυκαβηττός

Εικόνα
État de siège
Άβαταρ μέλους
aristotelis_1
Δημοσιεύσεις: 4670
Εγγραφή: 31 Αύγ 2009 15:33
Όνομα Ιστότοπου: -

κοιτα να δεις 2 μηνες εχει να μπει στο φορουμ και ασχολιται με εμενα οκ αν εγω τρολαρο κατι αλλα ατομα τι κανουνε? δε λεμε ονοματα.....

και στην τελικη αν ενωχλουνται καποιοι απο εμενα μπαναρετεμε και τελος αντε γιατι και η υπομονη εχει τα ορια της
Ο ΚΟΣΜΟΣ ΛΕΕΙ ΘΕΟΣ ΕΜΕΙΣ ΛΕΜΕ ΑΡΗΣ
Άβαταρ μέλους
tasos_didymoteicho
Δημοσιεύσεις: 9010
Εγγραφή: 30 Δεκ 2010 15:59
Όνομα Ιστότοπου: -

aristotelis_1 έγραψε:η υπομονη εχει τα ορια της
works both ways...
"Του είχαν δείξει την ασημαντότητα και τη φτηνή κενότητα των μικρών θεών της γης, με τα κακομοίρικα ανθρώπινα ενδιαφέροντά τους και τις διασυνδέσεις τους –τα μίση, τους θυμούς, τις αγάπες και τις ματαιοδοξίες τους– τη λαχτάρα τους να τους υμνούν και να θυσιάζουν σ' αυτούς, και την απαίτησή τους να τους πιστεύουν, κάτι άκρως αντίθετο με τη λογική και τη Φύση."
"Through the Gates of the Silver Key" By H. P. Lovecraft (with E. Hoffmann Price)
Άβαταρ μέλους
Leo21
Αποκλεισμένος
Δημοσιεύσεις: 2198
Εγγραφή: 25 Απρ 2011 18:53
Όνομα Ιστότοπου: -

Ευχαριστώ για τα welcome back, το εκτιμώ ιδιαίτερα.

τασος, επειδή ρωτάς, το υβριστικό PM δε με εκφράζει καθόλου, είναι περισσότερο παραβίαση / επίθεση ενός ιδιωτικού χώρου. Αντίθετα με οτι μπορει να φαίνεται , δε γουστάρω τσακωμούς απλά για τον τσακωμό, αντίθετα η αντιπαλότητα στο διάλογο για μένα είναι κίνητρο συμετοχής, ειδικά οταν βλέπω ανθρώπους να φοβούνταινα εκθέσουν/κάψουν τη δικτυακή τους περσόνα και πράγματα να ζητούν να εκφραστούν.

Ο διάλογος, ειδικά οταν υπάρχουν βρισιές και προσβολές πρέπει να έχει ακροατές για να κρίνουν. Εγώ δε φοβάμαι να κάψω την περσόνα μου ούτε να πάω μια βόλτα για κανα μηνα και να ξαναρθω.

έβρισα τον τυπάκο δημόσια για να του δείξω απλά οτι τα έβαλε με λάθος "συνωμοσιολόγο" . Την άλλη φορά που θα θελήσει να το παιξει επιστημονοταλιμπαν εξυπνίδης και να πει σε κάποιον με διαφορετικές ιδέες απο τον εαυτό του οτι βρίσκεται σε ντελίριο, μονο και μονο επειδή θεωρεί οτι βρίσκεται σε φιλικό ground [φιλικο για επιστημονικοδογματικές απόψεις] , μπορει να το σκεφτεί διπλα.
κοιτα να δεις 2 μηνες εχει να μπει στο φορουμ και ασχολιται με εμενα
θα έπρεπε να το πάρεις πάνω σου Αριστείδη οχι να διαμαρτύρεσαι! Εξάλλου δυο μήνες τώρα, σας διάβαζα που και που και αναπόφευκτα διάβαζα και σένα, ειδικά στα πολιτικά τα σχόλιά σου παρέχουν φοβερό show.
οκ αν εγω τρολαρο κατι αλλα ατομα τι κανουνε? δε λεμε ονοματα.....
οχι να πεις ονόματα! κοίτα και άλλοι εδώ τρολάρουν απο ανεκτά έως καλά, αλλα εσυ είσαι σε εντελώς καταδικιά σου κατηγορία. Π.χ. ο Σιμών είναι απο τους καλύτερους τρολλίστες εδώ, το θέμα με μας τους επαγγελματίες είναι οτι γνωρίζουμε και πράττουμε συνειδητά. Είναι όμως εντυπωσιακό να παρατηρείς ένα κατα λάθος τρολ να φέρνει καλύτερα αποτελέσματα απο τους επαγγελματίες, οπότε εξού και το βραβειο που σου απένειμα!
και στην τελικη αν ενωχλουνται καποιοι απο εμενα μπαναρετεμε και τελος αντε γιατι και η υπομονη εχει τα ορια της
αν θες να σε μπανάρουν μπορω να σου προτείνω μια πλειάδα τρόπων
"Θρησκεία είναι να μην λυπάσαι που δεν καταλαβαίνεις." ~ egore
Άβαταρ μέλους
AoratiMelani
Δημοσιεύσεις: 16164
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 16:19
Όνομα Ιστότοπου: Αόρατη Μελάνη
Επικοινωνία:

Off Topic
Leo21 έγραψε:αν θες να σε μπανάρουν μπορω να σου προτείνω μια πλειάδα τρόπων
ε καλά μην το παίρνεις επάνω σου, δε θέλει και διδακτορικό...
Η θρησκευτική γλώσσα είναι μια μεταφορά. Το πρόβλημα είναι όταν παρασύρεται κανείς από τη μεταφορά κι αρχίζει να τη βλέπει σαν κυριολεξία. Rebbecca Goldstein
Άβαταρ μέλους
noxteryn
Δημοσιεύσεις: 2210
Εγγραφή: 02 Απρ 2010 15:40
Όνομα Ιστότοπου: noxteryn
Τοποθεσία: Αργυρούπολη
Επικοινωνία:

Leo21 έγραψε:Κρίνω σκόπιμο να αναφέρω εδώ - μιας και εδώ συζητάμε για τα χοντρά μπάχαλα που προκύπτουν, κόντρες κτλ - οτι μερικά απο τα post του noxteryn που διάβασα αυτόν τον καιρό με άφησαν μαλάκα για την καθαρότητά και σύνεση τους. Μερικές φορές ρε boy ξεχνάω τις "καφρίλες" σου και σχεδόν σε συμπαθώ!
Σε ευγνωμονώ εγκαρδίως. Δε φαντάζεσαι πόσο θερμά εκτιμώ την ευγενική σου έγκριση. Για να καταλάβεις, σε κάθε post που έγραφα, έλεγα από μέσα μου: "Μακάρι να είναι κάπου εκεί έξω ο radical και να διαβάζει τι λέω και να με βρίσκει καθαρό και συνετό, γιατί μόνο αυτό θα δώσει νόημα στη ζωή μου!" Εγώ, δυστυχώς, συνεχίζω να σε αντιπαθώ, και πιθανότατα θα συνεχίσω να σε αντιπαθώ, γιατί έχω καταλήξει ότι είσαι αδιόρθωτος.

Πραγματικά δε γνωρίζω γιατί σε άφησαν να ξαναέρθεις εδώ μέσα. Κατά την ταπεινότατη άποψή μου, είσαι σαν εκείνα τα κακομαθημένα σκυλάκια που πρήζουν τα αρχίδια του αφεντικού τους μέχρι να ενδώσει, πράγμα που ενισχύει ακόμα περισσότερο αυτήν τη συμπεριφορά, οπότε γίνονται ακόμα πιο πρηξαρχίδικα, δημιουργώντας ένα φαύλο κύκλο πρηξαρχιδισμού όπου ο μόνος χαμένος είναι αυτός που θα καταλήξει να σε τρώει στη μάπα.

Ούτε καν θυμάμαι πόσα bans έχεις φάει και πόσες φορές έχεις προσπαθήσει να τα παρακάμψεις με αθέμιτα μέσα, αλλά, παρ'όλα αυτά, η πρώτη σου κίνηση όταν ξαναήρθες ήταν να μας πεις πόσο πολύ άξιζε ο τυπάς να φάει το βρισίδι που του έριξες, το οποίο προκάλεσε το ban σου in the first place. Αν ήμουν εγώ admin, θα σου ξαναέριχνα ban επιτόπου, γιατί αποκαλύπτεις με τον πιο επιδεικτικό και entitled τρόπο ότι δε μετανοείς, πράγμα που θα έπρεπε να είναι το βασικότερο κριτήριο της άρσης των πολλαπλών σου bans. For what it's worth, λοιπόν, εγώ σε πληροφορώ ότι καθόλου δίκιο δεν είχες, αλλά απλώς συμπεριφέρθηκες, ως συνήθως, σα douchebag, και κατόπιν τούτου κλαιγόσουν, ως συνήθως, σα γκομενίτσα και έπρηζες αρχίδια μέχρι να σε δεχτούν πίσω. Αναρωτιέμαι γιατί θέλεις τόσο πολύ να είσαι μέλος μιας κοινότητας που σε ανέχεται μόνο και μόνο επειδή την εκβίαζες καθημερινά μέχρι να βαρεθεί να ακούει τις κλάψες σου.

Βέβαια, δε γνωρίζω τι ακριβώς σου συνέβη στην παιδική σου ηλικία που σε έκανε τόσο οιστριονικά ναρκισσιστή με μηδενική αξιοπρέπεια. Ίσως ήσουν ένας nobody που αργότερα έχτισε μια εναλλακτική προσωπικότητα με delusions of grandeur για να το αντιμετωπίσει, και γι'αυτό αρπάζεσαι από φιλάρεσκους αυτοχαρακτηρισμούς και τους προβάλλεις συνεχώς. Then again, ίσως όχι. Δεν έχει σημασία, γιατί τα ελαττώματα παραβλέπονται εύκολα, όταν δεν τα φοράς για καπέλο. Όπως και να'χει, σκεφτόμουν σοβαρά να μη σου απαντήσω, μόνο και μονο για να μην ταΐσω αυτό το αδηφάγο ego σου.

Ο λόγος που τελικά γράφω είναι διπλός. Πρώτον, είσαι εκνευριστικός. Δεύτερον, δε μου άρεσε να υπάρχουν μόνο εγκριτικά posts στο θέμα της επιστροφής σου, γιατί δίνεται η εντύπωση σε τρίτους ότι δεν είσαι εκνευριστικός. Έχω γνωρίσει άπειρους ανθρώπους στο internet που λένε κάθε είδους μαλακία και αρέσκομαι να τους διορθώνω χωρίς καμμία απολύτως συναισθηματική επένδυση, αλλά εσύ, με τον τόσο απωθητικό χαρακτήρα και την ημιμάθειά σου, καταφέρνεις να μου σπας τα νεύρα. Είσαι τόσο αντιπαθητικός, που μου προκαλείς physical reaction. Φυσικά, το ξέρω ότι είσαι τόσο attention whore ώστε να βρίσκεις ικανοποίηση και emotional value ακόμα και στο να σε αντιπαθούν, αλλά δε μπορώ να κάνω κάτι για αυτό, οπότε feel free to wear that like a badge και να το ποστάρεις και αυτό στο blog σου, μαζί με όλες τις αφελείς κακίες που γράφεις σαν πικραμένο schoolgirl.

Anyway, αυτό που αποφάσισα είναι να σου συστήσω να μη μου ξαναπευθύνεις το λόγο άδικα, γιατί δε σκοπεύω να σε ξαναδιαβάσω, πόσω μάλλον να σου ξαναπαντήσω. Μάλιστα, για να μη συμβεί καταλάθος ή υποκύψω σε κάποιον πειρασμό (είχα διαβάσει μια έρευνα κάποτε που έλεγε ότι ο εγκέφαλος παίρνει μια διεστραμμένη ικανοποίηση από το να διαβάζει πράγματα που τον εκνευρίζουν), θα σε μπλοκάρω, ώστε να μην ξαναδώ τα delirious drivels σου.

Ελπίζω να ξαναφύγεις σύντομα.
"The irony of the Information Age is that it has given new respectability to uninformed opinion."
Άβαταρ μέλους
Τεμπελόσκυλο
Δημοσιεύσεις: 9867
Εγγραφή: 03 Μαρ 2009 21:27
Όνομα Ιστότοπου: Τεμπέλικες Σκέψεις...
Τοποθεσία: Sun City
Επικοινωνία:

Off Topic
Να υπενθυμίσω ότι αυτό δεν είναι το νήμα καλωσορίσματος (ή κακωσορίσματος) του Λέο/Ράντικαλ, αλλά ένα νήμα για γενικότερη συζήτηση πάνω στην πολιτική συντονισμού του φόρουμ. Επίσης αν πρόκειται να ξεκατινιαστείτε, να φύγετε να πάτε αλλού.
It is by will alone I set my mind in motion.
Άβαταρ μέλους
aqyn
Δημοσιεύσεις: 1577
Εγγραφή: 07 Οκτ 2010 00:32
Όνομα Ιστότοπου: -

Το ποστ του nox δεν είναι ξεκατίνιασμα. Είναι αυτό που θα έπρεπε να έχουν γράψει οι διαχειριστές.
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better.
Άβαταρ μέλους
AoratiMelani
Δημοσιεύσεις: 16164
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 16:19
Όνομα Ιστότοπου: Αόρατη Μελάνη
Επικοινωνία:

noxteryn έγραψε:Όπως και να'χει, σκεφτόμουν σοβαρά να μη σου απαντήσω, μόνο και μονο για να μην ταΐσω αυτό το αδηφάγο ego σου.
I'll second that... και συμμερίζομαι την άποψη του nox σε όλα τα υπόλοιπα.
Η θρησκευτική γλώσσα είναι μια μεταφορά. Το πρόβλημα είναι όταν παρασύρεται κανείς από τη μεταφορά κι αρχίζει να τη βλέπει σαν κυριολεξία. Rebbecca Goldstein
Άβαταρ μέλους
patroklos
Δημοσιεύσεις: 1714
Εγγραφή: 01 Ιούλ 2010 13:22
Όνομα Ιστότοπου: -

AoratiMelani έγραψε:
aqyn έγραψε:
noxteryn έγραψε:Όπως και να'χει, σκεφτόμουν σοβαρά να μη σου απαντήσω, μόνο και μονο για να μην ταΐσω αυτό το αδηφάγο ego σου.
Το ποστ του nox δεν είναι ξεκατίνιασμα. Είναι αυτό που θα έπρεπε να έχουν γράψει οι διαχειριστές.
I'll second that... και συμμερίζομαι την άποψη του nox σε όλα τα υπόλοιπα.
X 4

ως συνήθως ο nox τα παρουσιάζει ακριβέστατα, με την κατά δύναμη αντικειμενικότητα, crystal clear

χαλαρά συμφωνώ και επαυξάνω, όσοι νέοι χρήστες διαβάζετε.
Enjoy yourself. It's later than you think. / Διασκέδασε. Είναι πιό αργά από ό, τι νομίζεις

Chinese proverb /Κινεζική παροιμία
Άβαταρ μέλους
truleysi
Δημοσιεύσεις: 1367
Εγγραφή: 14 Απρ 2012 23:36
Όνομα Ιστότοπου: -

patroklos έγραψε:χαλαρά συμφωνώ και επαυξάνω, όσοι νέοι χρήστες διαβάζετε.
Αν γράφατε και τίποτα ελληνικά, μπορεί να καταλαβαίναμε και κατιτίς παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Leo21
Αποκλεισμένος
Δημοσιεύσεις: 2198
Εγγραφή: 25 Απρ 2011 18:53
Όνομα Ιστότοπου: -

Τεμπελόσκυλο νομίζω είμαστε εντός θέματος και μπορούμε να το κρατήσουμε κόσμιο.

Χαίρομαι ιδιαίτερα με αυτή την εκβαση όντως - I cant help it too!

ξέρετε για να είναι κάποιος αυτάρεσκος πρέπει να αγαπάει τον εαυτό του και εκ των πραγμάτων οφείλει στον εαυτό του να του δίνουν σημασία οι άλλοι, αν θέλει να διατηρεί το ψώνιο του σε καλή κατάσταση.

η αλήθεια είναι οτι στην αρχή απογοητεύτηκα λίγο απο τα σκληρά σου λόγια, αλλα μέχρι τα μισά του ποστ που ξεδιπλώθηκε το μίσος είχα ήδη αρχίσει να φτιάχνομαι και μέχρι το τέλος είχα πάρει ένα σαρδόνιο χαμόγελο.

Και πέφτεις ακριβώς μέσα νοξ [πάντα πίστευα οτι ήσουν πανέξυπνος] οτι ναι το παίρνω σαν επιτυχία, οτι ήθελες να μην απαντήσεις αλλα απάντησες, που παραδέχτηκες οτι σε εκνευρίζω οσο δεν πάει, και το αποτέλεσμα είναι το με γέμισε χαρα και αυταρέσκεια και πάλι. και αν με κάνεις ignore, δεν πειράζει, θα τα διαβάσουν αυτοί που συμφωνούν 100% ή 400% με σένα.

Φυσικά δε χρειάζεται να σου απαντήσω σοβαρά οτι η αξιοπρέπεια υφίσταται στην πραγματική ζωή, και όχι πίσω απο μια οθόνη με ψεύτικες περσόνες. Ή μήπως να αναλογιστώ κατα πόσο η θέση και η συμπεριφορά κάποιου σε ένα computerικό φόρουμ είναι βασικό στοιχείο της αξιοπρέπειας κάποιοι? Αλλα που ξέρεις αν παρακάλεσα ή όχι, εφού όπως λες δεν ξέρεις γιατι με δέχτηκαν και πάλι? Γιατι δε ρωτάς αυτούς, και εγώ απορώ καμιά φορά!

Δυστυχώς για σας μερικοί μας βρίσκουν εμάς τους πληθωρικούς τύπους ενδιαφέροντες και οχι εκνευριστικούς - αν και πάντα είχα αυτή τη φοβερή ικανότητα μπορώ να σκάσω και τον πιο ήρεμο άνθρωπο αν επέμενα - και μερικές φορές το μάρκετινγκ ενός χώρου απαιτεί λίγο τζερτζελε αλλιώς θα κοιμηθούμε επάνω στις οθόνες.

είναι γνωστό τα θέματα με drama σε κάθε φόρουμ έχουνε πολλές αναγνώσεις - κι αν καταστέλλονται είναι γιατι δεν "πρέπει" να αποπροσανατολίσουν τους χρήστες απο το θέμα του φόρουμ .

Τα θέματα αυτά έχουν τελικά απήχηση γιατι προφανώς κατάβαθά μας όλοι μας είμαστε κατίνες και το ξεκατίνιασμα μας κάνει να ερχόμαστε πιο κοντά με τους ομοιδεάτες μας [να εδώ δείτε πως συσπειρώθηκαν οι Haters του radical].

Βλέπετε, στη ζωή δεν κερδίζει μόνο αυτός που είναι ο πιο έξυπνος [εδω δεν υστερώ] ή αυτός που έχει την πιο καταρτισμένη επιστημονικώς γνώμη, αλλα παίζει ρόλο και το μάρκετινγκ, η στρατηγική, το ρίσκο, το χιούμορ, παίζει ρολο η ενσυναίσθηση, αλλα ένα άλλο βασικό είναι ο αυτοσαρκασμός , ακόμα και "το να κάνεις τον έξυπνο" χαρακτηριστικό όχι μόνο δικό μου εδώ μέσα, πιστεύω...

Ο μισανθρωπισμός μπορεί να είναι αστείος, αλλα μπορεί να είναι και πολύ σάπιος.

μπορούμε να συγκρίνουμε το μισανθρωπισμό του Καρλίν που είναι αναρχικός με το μισανθρωπισμό ενός χρυσαυγίτη intellectual

έχει άλλη ποιότητα το μίσος που προέρχεται απο αγάπη προς το αδύναμο και το αδικημένο, και το μίσος που προέρχεται απο ζήλεια, τα κόμπλεξ , δυσανεκτικότητα για το διαφορετικό.

Όταν έρχεστε στα όρια σας εξαιτίας μου λειτουργώ σαν κακό ψυχεδελικό: δε με γουστάρετε γιατι σας θιυμίζω μια πλευρά του εαυτού σας που δε θέλετε να θυμάστε.

"Οσοι νέοι χρήστες διαβάζετε" !!!! Χαχαχαχαχαχα :lol: :lol: :lol:

νέοι χρήστες που διαβάζετε λοιπον:

ΥΓ: Για την ιστορία: ο τύπος που έβρισα και ban-αρίστικα [δαιγηράφηκα ελληνιστι] με υφάκι και τουπε επιστημονοταλιμπαν είπε πως είμαι σε ντελίριο, χωρίς να τον προκαλέσω. Εσείς που με έχετε ψιλοδει σε ντελίριο, καταλαβαίνεται οτι είναι προσβολή αυτό. Ε, τότε μπήκα σε ντελίριο και με διαγράψαν επιτόπου για κανα δυο μήνες με κάτι επιπλοκές [χεχμ]

ΥΓ2: Η αόρατη μελάνη έχει δηλωσει απο πολύ νωρίς οτι δεν επιθυμεί διάλογο μαζί μου και με το πάτροκλο έχουμε μεγάλη συμπάθεια απο παλιά, απο τοτε που πρωτοδιαγραφήκαμε ταυτόχρονα οταν σκυλοβριζόμασταν.

ΥΤ3: Ο noxteryn, που απορεί που δεν μετανοιώνω για το οτι όντως έβρισα τον τύπο, ποτέ δεν έχει δείξει μετανιωμένος σε περιπτώσεις που αυτός βρίζει κάποιον,και στο παρελθόν οταν άλλοι χρήστες είχαν θέσει θέμα για το οτι βριζει και φερεται υποτιμητικά συστηματικά και αμετανόητα με την ανοχή κάποιων διαχειριστών, ούτε και τότε είχε δείξει ιδιαίτερη μεταμέλεια. Περιττό να πω οτι ούτε με τον noxteryn συμπαθιόμαστε κι αυτό απο παλιά. Εγώ προσπάθησα ;)

ΥΓ4: Πάντως, νόμιζα οτι η μετάνοια είναι χριστιανικό επινόημα, οτι εμείς οι σκεπτικιστές άθεοι δεν έχουμε ανάγκη την μετάνοια για να γίνουμε καλύτεροι, δεν κατάλαβα γιατι προϋποτίθεται μετάνοια. Η μετάνοια απαιτεί κάποια αυθεντία - ποια είναι η αυθεντία?
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Leo21 την 25 Ιουν 2012 00:03, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
"Θρησκεία είναι να μην λυπάσαι που δεν καταλαβαίνεις." ~ egore
Άβαταρ μέλους
Τεμπελόσκυλο
Δημοσιεύσεις: 9867
Εγγραφή: 03 Μαρ 2009 21:27
Όνομα Ιστότοπου: Τεμπέλικες Σκέψεις...
Τοποθεσία: Sun City
Επικοινωνία:

Αν είναι να συνεχιστεί η συζήτηση για τον χαρακτήρα σου και για το αν κάνεις καλό ή κακό στο φόρουμ, θα τα μετακινήσω όλα τα σχετικά ποστ στο "Αυτοσυστηθείτε" σου. Συνεχίζετε να είστε εκτός θέματος, το θέμα δεν είναι "ο Ράντικαλ/Λέο/whatever" αλλά "η πολιτική αποκλισμών". Και όσον αφορά την πολιτική αποκλεισμών, συμφωνούμε όλοι ότι το μπαν που έφαγες το άξιζες. End of the story.
It is by will alone I set my mind in motion.
stratos
Δημοσιεύσεις: 1563
Εγγραφή: 14 Αύγ 2010 19:58
Όνομα Ιστότοπου: -

ΜΗΝ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΚΝΕΥΡΙΣΤΙΚΟ

Le21 έγραψε:Τεμπελόσκυλο νομίζω είμαστε εντός θέματος και μπορούμε να το κρατήσουμε κόσμιο.
Χαίρομαι ιδιαίτερα με αυτή την εκβαση όντως - I cant help it too!
ξέρετε για να είναι κάποιος αυτάρεσκος πρέπει να αγαπάει τον εαυτό του και εκ των πραγμάτων οφείλει στον εαυτό του να του δίνουν σημασία οι άλλοι, αν θέλει να διατηρεί το ψώνιο του σε καλή κατάσταση.
η αλήθεια είναι οτι στην αρχή απογοητεύτηκα λίγο απο τα σκληρά σου λόγια, αλλα μέχρι τα μισά του ποστ που ξεδιπλώθηκε το μίσος είχα ήδη αρχίσει να φτιάχνομαι και μέχρι το τέλος είχα πάρει ένα σαρδόνιο χαμόγελο.
Και πέφτεις ακριβώς μέσα νοξ [πάντα πίστευα οτι ήσουν πανέξυπνος] οτι ναι το παίρνω σαν επιτυχία, οτι ήθελες να μην απαντήσεις αλλα απάντησες, που παραδέχτηκες οτι σε εκνευρίζω οσο δεν πάει, και το αποτέλεσμα είναι το με γέμισε χαρα και αυταρέσκεια και πάλι. και αν με κάνεις ignore, δεν πειράζει, θα τα διαβάσουν αυτοί που συμφωνούν 100% ή 400% με σένα.

Φυσικά δε χρειάζεται να σου απαντήσω σοβαρά οτι η αξιοπρέπεια υφίσταται στην πραγματική ζωή, και όχι πίσω απο μια οθόνη με ψεύτικες περσόνες. Ή μήπως να αναλογιστώ κατα πόσο η θέση και η συμπεριφορά κάποιου σε ένα computerικό φόρουμ είναι βασικό στοιχείο της αξιοπρέπειας κάποιοι? Αλλα που ξέρεις αν παρακάλεσα ή όχι, εφού όπως λες δεν ξέρεις γιατι με δέχτηκαν και πάλι? Γιατι δε ρωτάς αυτούς, και εγώ απορώ καμιά φορά!

Δυστυχώς για σας μερικοί μας βρίσκουν εμάς τους πληθωρικούς τύπους ενδιαφέροντες και οχι εκνευριστικούς - αν και πάντα είχα αυτή τη φοβερή ικανότητα μπορώ να σκάσω και τον πιο ήρεμο άνθρωπο αν επέμενα - και μερικές φορές το μάρκετινγκ ενός χώρου απαιτεί λίγο τζερτζελε αλλιώς θα κοιμηθούμε επάνω στις οθόνες.

είναι γνωστό τα θέματα με drama σε κάθε φόρουμ έχουνε πολλές αναγνώσεις - κι αν καταστέλλονται είναι γιατι δεν "πρέπει" να αποπροσανατολίσουν τους χρήστες απο το θέμα του φόρουμ .

Τα θέματα αυτά έχουν τελικά απήχηση γιατι προφανώς κατάβαθά μας όλοι μας είμαστε κατίνες και το ξεκατίνιασμα μας κάνει να ερχόμαστε πιο κοντά με τους ομοιδεάτες μας [να εδώ δείτε πως συσπειρώθηκαν οι Haters του radical].

Βλέπετε, στη ζωή δεν κερδίζει μόνο αυτός που είναι ο πιο έξυπνος [εδω δεν υστερώ] ή αυτός που έχει την πιο καταρτισμένη επιστημονικώς γνώμη, αλλα παίζει ρόλο και το μάρκετινγκ, η στρατηγική, το ρίσκο, το χιούμορ, παίζει ρολο η ενσυναίσθηση, αλλα ένα άλλο βασικό είναι ο αυτοσαρκασμός , ακόμα και "το να κάνεις τον έξυπνο" χαρακτηριστικό όχι μόνο δικό μου εδώ μέσα, πιστεύω...
Ο μισανθρωπισμός μπορεί να είναι αστείος, αλλα μπορεί να είναι και πολύ σάπιος.
μπορούμε να συγκρίνουμε το μισανθρωπισμό του Καρλίν που είναι αναρχικός με το μισανθρωπισμό ενός χρυσαυγίτη intellectual
έχει άλλη ποιότητα το μίσος που προέρχεται απο αγάπη προς το αδύναμο και το αδικημένο, και το μίσος που προέρχεται απο ζήλεια, τα κόμπλεξ , δυσανεκτικότητα για το διαφορετικό.

Όταν έρχεστε στα όρια σας εξαιτίας μου λειτουργώ σαν κακό ψυχεδελικό: δε με γουστάρετε γιατι σας θιυμίζω μια πλευρά του εαυτού σας που δε θέλετε να θυμάστε.

"Οσοι νέοι χρήστες διαβάζετε" !!!! Χαχαχαχαχαχα :lol: :lol: :lol:

νέοι χρήστες που διαβάζετε λοιπον:

ΥΓ: Για την ιστορία: ο τύπος που έβρισα και ban-αρίστικα [δαιγηράφηκα ελληνιστι] με υφάκι και τουπε επιστημονοταλιμπαν είπε πως είμαι σε ντελίριο, χωρίς να τον προκαλέσω. Εσείς που με έχετε ψιλοδει σε ντελίριο, καταλαβαίνεται οτι είναι προσβολή αυτό. Ε, τότε μπήκα σε ντελίριο και με διαγράψαν επιτόπου για κανα δυο μήνες με κάτι επιπλοκές [χεχμ]

ΥΓ2: Η αόρατη μελάνη έχει δηλωσει απο πολύ νωρίς οτι δεν επιθυμεί διάλογο μαζί μου και με το πάτροκλο έχουμε μεγάλη συμπάθεια απο παλιά, απο τοτε που πρωτοδιαγραφήκαμε ταυτόχρονα οταν σκυλοβριζόμασταν.

ΥΤ3: Ο noxteryn, που απορεί που δεν μετανοιώνω για το οτι όντως έβρισα τον τύπο, ποτέ δεν έχει δείξει μετανιωμένος σε περιπτώσεις που αυτός βρίζει κάποιον,και στο παρελθόν οταν άλλοι χρήστες είχαν θέσει θέμα για το οτι βριζει και φερεται υποτιμητικά συστηματικά και αμετανόητα με την ανοχή κάποιων διαχειριστών, ούτε και τότε είχε δείξει ιδιαίτερη μεταμέλεια. Περιττό να πω οτι ούτε με τον noxteryn συμπαθιόμαστε κι αυτό απο παλιά. Εγώ προσπάθησα ;)

ΥΓ4: Πάντως, νόμιζα οτι η μετάνοια είναι χριστιανικό επινόημα, οτι εμείς οι σκεπτικιστές άθεοι δεν έχουμε ανάγκη την μετάνοια για να γίνουμε καλύτεροι, δεν κατάλαβα γιατι προϋποτίθεται μετάνοια. Η μετάνοια απαιτεί κάποια αυθεντία - ποια είναι η αυθεντία?
epicourosan
Δημοσιεύσεις: 1315
Εγγραφή: 08 Δεκ 2010 21:50
Όνομα Ιστότοπου: -den exw
Τοποθεσία: ΓΛΥΦΑΔΑ

Leo21 έγραψε: .................. η αξιοπρέπεια υφίσταται στην πραγματική ζωή, και όχι πίσω απο μια οθόνη με ψεύτικες περσόνες.

είναι γνωστό τα θέματα με drama σε κάθε φόρουμ έχουνε πολλές αναγνώσεις - κι αν καταστέλλονται είναι γιατι δεν "πρέπει" να αποπροσανατολίσουν τους χρήστες απο το θέμα του φόρουμ .

Τα θέματα αυτά έχουν τελικά απήχηση γιατι προφανώς κατάβαθά μας όλοι μας είμαστε κατίνες και το ξεκατίνιασμα μας κάνει να ερχόμαστε πιο κοντά με τους ομοιδεάτες μας .

Βλέπετε, στη ζωή δεν κερδίζει μόνο αυτός που είναι ο πιο έξυπνος ή αυτός που έχει την πιο καταρτισμένη επιστημονικώς γνώμη, αλλα παίζει ρόλο και το μάρκετινγκ, η στρατηγική, το ρίσκο, το χιούμορ, παίζει ρολο η ενσυναίσθηση, αλλα ένα άλλο βασικό είναι ο αυτοσαρκασμός , ακόμα και "το να κάνεις τον έξυπνο" χαρακτηριστικό όχι μόνο δικό μου εδώ μέσα, πιστεύω...

Ο μισανθρωπισμός μπορεί να είναι αστείος, αλλα μπορεί να είναι και πολύ σάπιος.

μπορούμε να συγκρίνουμε το μισανθρωπισμό του που είναι αναρχικός με το μισανθρωπισμό ενός χρυσαυγίτη intellectual

έχει άλλη ποιότητα το μίσος που προέρχεται απο αγάπη προς το αδύναμο και το αδικημένο, και το μίσος που προέρχεται απο ζήλεια, τα κόμπλεξ , δυσανεκτικότητα για το διαφορετικό.

Όταν έρχεστε στα όρια σας κατι λειτουρεί σαν κακό ψυχεδελικό: δε γουστάρετε γιατι σας θιυμίζει μια πλευρά του εαυτού σας που δε θέλετε να θυμάστε.

............... ποια είναι η αυθεντία?


Εγώ θα δεχόμουν κάποιον πίσω μετά από αυτά που έχει κάνει ΠΟΤΕ.
Έδωσα δεύτερη ευκαιρία σε πολλούς στην ζωή μου και πάντα ανακάλυπτα πως έκανα ΛΑΘΟΣ.
Αν κάποιος δίνει δεύτερη ευκαιρία νομίζω ότι το κάνει από τύψεις ή είναι ΚΟΡΟΪΔΟ.
Ο Λέο όπως και ένας άλλος spider man είναι σχεδόν ίδιοι στην συμπεριφορά τους εδώ μέσα, η ζυγαριά βαραίνει ανάλογα ποιος ΖΥΓΙΖΕΙ.
Μπορεί κάποιοι να κάνουν ή να νομίζουν ότι κάνουν πιο ενδιαφέρον το φόρουμ με τα κατινίστικα, αλλά δεν σκέπτονται το κόστος και τον κόπο κάποιων άλλων να κρατήσουν κάποιο επίπεδο.
Βλέπετε καραδοκούν ένα σωρό θρήσκοι να πουν τα καλά τους λόγια για μας.
Η καλύτερη αντιμετώπιση για μένα είναι.
Αν δεν θέλεις ρε φίλε μην απαντάς!
Αν δεν θέλεις ρε φίλε αποχώρισε!
Συγκεντρώσου στην κόσμια και φιλάνθρωπο πλευρά του ανθρώπου, ταλλα τα εχουμε εμπεδώσει καλά, δεν χρειαζόμαστε άλλο.
Προσωπικά έχω φάει από τον spider man κάτι περί ηλίθιος ηλίθιο κτλ χωρίς να έχω καταλάβει και τον λόγο δηλαδή.
Καλό μάθημα το εμπέδωσα καλά.

Πόσο εύκολα κάνουν κάποιοι τον καμπόσο, κάτι που στην αγορά έξω, όσο πιο σοφός τόσο πιο σεμνός και συνετός.
ΑΝΩΡΙΜΟΤΗΤΑ?
Και για να επανέρθω στο
................. η αξιοπρέπεια υφίσταται στην πραγματική ζωή, και όχι πίσω από μια οθόνη με ψεύτικες περσόνες.
Θα ήθελα να ήμουν από μια μεριά και να σας έβλεπα αν βρισκόσαστε προσωπικά θα ξεκατινιαζοσαστε?
Άρα να υποθέσω ότι αυτό το φόρουμ εκτελεί και χρέη ΨΥΧΑΝΑΛΥΤΗ?
Διχόνοια των πολιτών, ευημερία των πολιτικών!

http://www.videoman.gr/52856
Απάντηση