ΑΘΕΟΣ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΣ ΗΓΕΤΗΣ

Οτιδήποτε αφορά την επικαιρότητα ή πρακτικά θέματα σχετικά με την αθεΐα και την θρησκεία. Θέματα γενικής επικαιρότητας συζητιούνται στα "Εκτός θέματος", υποσυζήτηση "Ειδήσεις και επίκαιρα".
Απάντηση
arpcnet
Δημοσιεύσεις: 214
Εγγραφή: 12 Δεκ 2010 21:52
Όνομα Ιστότοπου: -

Μπορεί να είναι πλάκα, μάλλον κακόγουστη αλλά η πηγή της πληροφορίας έχει δείξει, τουλάχιστον σε εμένα προσωπικά, δείγματα εξαιρετικής «γραφής» κατά το παρελθόν.

Να διαβεβαιώσω πέρα από κάθε αμφιβολία ότι δεν έχω καμία απολύτως σχέση με την λέξη ευκολόπιστος, εξ ου και άθεος τελικά, ούτε βεβαίως με συνωμοσίες του ποδαριού.

Ουδεμία δε σχέση έχει αυτό που θα αναφέρω με αντίχριστους και τέτοιες μαλακίες.

Έρχεται από την χώρα των δίδυμων πύργων, αφορά διδακτορικό επίπεδο σπουδών διοίκησης από πολύ γνωστό πανεπιστήμιο ενώ ο φοιτητής που δημιούργησε την ιδέα και την παρουσίασε χαίρει σήμερα απεριόριστης εκτίμησης και προσοχής.

Με λίγα λόγια, ένα από τα σημαντικότερα προσόντα που πρέπει οπωσδήποτε να διαθέτει ο μελλοντικός «παγκόσμιος» ηγέτης είναι αυτό της Αθείας!!!

Τι μου έκανε εντύπωση; Τι με τρόμαξε;

Τo ότι στο βωμό της εξουσίας, μια τέτοια σχολή διοίκησης, δεν διστάζει να σφετεριστή απόψεις και ιδέες αρκεί αυτές να υπηρετούν τον δικό τους "υπέρτατο" σκοπό διαχείρισης ανθρώπων και καταστάσεων.
Άβαταρ μέλους
breadfan
Δημοσιεύσεις: 1722
Εγγραφή: 20 Ιουν 2009 03:16
Τοποθεσία: Πάτρα

Εννοείται ότι είναι πλάκα.
Off Topic
Ρε συνάδελφε, πρόσεχε που ποστάρεις. Εδώ είναι το δημόσιο τμήμα του φόρουμ, αυτό που βλέπουν και οι επισκέπτες.
Αφού το έχουμε πει, αυτό με τον άθεο παγκόσμιο ηγέτη το κρατάμε μυστικό.
Τι θέλεις, να μας πάρει χαμπάρι η ομάδα Έψιλον και να έχουμε τραβήγματα, πριν ολοκληρώσουμε το σχέδιό μας;
______________
:facepalm:
Οὐκ ἄρα τὸ θεοφιλὲς ὅσιόν ἐστιν, ὦ Εὐθύφρων, οὐδὲ τὸ ὅσιον θεοφιλές, ὡς σὺ λέγεις, ἀλλ᾽ ἕτερον τοῦτο τούτου.
arcadius
Δημοσιεύσεις: 135
Εγγραφή: 05 Απρ 2011 05:06
Όνομα Ιστότοπου: -

Ναι. Ο Παγκόσμιος Ηγέτης θα είναι Άθεος και θα εξαπολύσει Διωγμό εναντίον του Ελληνισμού και της Ορθοδοξίας.

Πολύ Στόκο διαβάζεις για άθεος. Εεε, εννοούσα "Στόχο".

:facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm:
Άβαταρ μέλους
Ευθύμης
Δημοσιεύσεις: 3332
Εγγραφή: 18 Αύγ 2009 01:08
Όνομα Ιστότοπου: -

Εγώ παλι νομίζω ότι θα λέει "ο θεός είναι μαζί μου"... Εφόσον φυσικα υπαρξει ποτε κατι τετοιο.

Όπως και να' χει, καλή η πλακα αλλα ίσως για αλλη ενότητα είναι αυτό.
Η αθεΐα δεν είναι το παν αλλά είναι μια καλή αρχή.
Άβαταρ μέλους
aristotelis_1
Δημοσιεύσεις: 4670
Εγγραφή: 31 Αύγ 2009 15:33
Όνομα Ιστότοπου: -

ΛΕΝΙΝ?
Ο ΚΟΣΜΟΣ ΛΕΕΙ ΘΕΟΣ ΕΜΕΙΣ ΛΕΜΕ ΑΡΗΣ
arcadius
Δημοσιεύσεις: 135
Εγγραφή: 05 Απρ 2011 05:06
Όνομα Ιστότοπου: -

aristotelis_1 έγραψε:ΛΕΝΙΝ?
Aυτός μας άφησε χρόνους.

http://en.wikipedia.org/wiki/Lenin%27s_Mausoleum

Αν και τον μουμιοποίησαν οι πιστοί του για να τον προσκυνούν, ευτυχώς για την ανθρωπότητα δεν προβλέπεται ανάσταση.
Άβαταρ μέλους
aristotelis_1
Δημοσιεύσεις: 4670
Εγγραφή: 31 Αύγ 2009 15:33
Όνομα Ιστότοπου: -

οχι αν ξανα ερχοταν ο λενιν θα ηταν μια χαρα θα εκανε και πεσιματα σε πολλους στο κομμα του και μπορει να γινοταν ο ηγετης
Ο ΚΟΣΜΟΣ ΛΕΕΙ ΘΕΟΣ ΕΜΕΙΣ ΛΕΜΕ ΑΡΗΣ
Απάντηση