lefteris καλώς σας βρήκα

Αμέσως μετά την εγγραφή σας περάστε από εδώ να πείτε ένα «χαίρετε» μαζί με δυό λόγια για τον εαυτό σας, και να λάβετε το «αντιχαίρετε» από τους άλλους.
Απάντηση
lefteris
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: 08 Απρ 2011 20:48
Όνομα Ιστότοπου: -

Ένας φίλος στη δουλειά μου είπε μια μέρα ,ο θεός μπορεί να σου δείξει τον σωστό δρόμο.και θύμωσε όταν του είπα πως ακριβώς το ίδιο κάνει και το GPS.θα τα πούμε από κοντά στο φανερό δείπνο στη θεσσαλονίκη.
Άβαταρ μέλους
tasos_didymoteicho
Δημοσιεύσεις: 9010
Εγγραφή: 30 Δεκ 2010 15:59
Όνομα Ιστότοπου: -

Καλώς τον ξάδερφο (παρότι είναι δίπλα μου αυτή τη στιγμή). :lol: Πληροφορίες στη συνέχεια (εντός)
"Του είχαν δείξει την ασημαντότητα και τη φτηνή κενότητα των μικρών θεών της γης, με τα κακομοίρικα ανθρώπινα ενδιαφέροντά τους και τις διασυνδέσεις τους –τα μίση, τους θυμούς, τις αγάπες και τις ματαιοδοξίες τους– τη λαχτάρα τους να τους υμνούν και να θυσιάζουν σ' αυτούς, και την απαίτησή τους να τους πιστεύουν, κάτι άκρως αντίθετο με τη λογική και τη Φύση."
"Through the Gates of the Silver Key" By H. P. Lovecraft (with E. Hoffmann Price)
Άβαταρ μέλους
apeleytheros
Δημοσιεύσεις: 10181
Εγγραφή: 09 Δεκ 2010 18:12
Όνομα Ιστότοπου: Απελευθέρωση από τα δεσμά!
Επικοινωνία:

Καλώς ήρθες Λεφτέρη και καλές συζητήσεις να έχουμε. :)

Τάσο ;)
Επιστήμη: Συστηματική μελέτη των δεδομένων προς εξαγωγή συμπερασμάτων. ( δεδομένα --> συμπεράσματα )
      • ΟΧΙ ΤΟ ΑΝΑΠΟΔΟ.
_______________________________
Blog: Απελευθέρωση από τα δεσμά!
Άβαταρ μέλους
breadfan
Δημοσιεύσεις: 1722
Εγγραφή: 20 Ιουν 2009 03:16
Τοποθεσία: Πάτρα

Καλωσόρισες, Λευτέρη.

Γιατί θύμωσε ο φίλος σου; Το θέμα είναι να βρίσκονται πρακτικές λύσεις, και το GPS είναι πολύ βολικό, και πολύ πιο αξιόπιστο απ' το θεό.

Ένας φίλος μου πρότεινε κάποτε στην οικογένειά του να μεταφέρουν το άγιο φως στο σπίτι με αναπτήρα zippo, που δεν σβήνει με τον αέρα.
Επίσης θύμωσαν, και μέχρι τώρα δεν έχω καταλάβει για ποιο λόγο.

Τελικά νομίζω ότι αυτοί οι χριστιανοί είναι εναντίον των πρακτικών λύσεων.
Οὐκ ἄρα τὸ θεοφιλὲς ὅσιόν ἐστιν, ὦ Εὐθύφρων, οὐδὲ τὸ ὅσιον θεοφιλές, ὡς σὺ λέγεις, ἀλλ᾽ ἕτερον τοῦτο τούτου.
Άβαταρ μέλους
bright
Δημοσιεύσεις: 484
Εγγραφή: 29 Απρ 2009 02:41
Όνομα Ιστότοπου: -

^
Χμμ εφοσον το αγιο φως δεν καιει,δεν θα μπορουσαν θιβετιανοι μοναχοι με ταση για αυτοπυρποληση να κανουν ανωδυνες και μη θανατηφορες διαμαρτυριες;

Για σου λευτερη! :music-trumpet:
Η εφαρμογη της λογικης στη θρησκεια οδηγει στον αθεισμο.
Η εφαρμογη της λογικης στην πολιτικη οδηγει στον κομμουνισμο.
Η εφαρμογη της λογικης στη διατροφη, οδηγει στο σουβλακι.
Άβαταρ μέλους
Βέρα
Δημοσιεύσεις: 777
Εγγραφή: 01 Νοέμ 2010 11:04
Όνομα Ιστότοπου: -

:text-welcomewave:
«Η μόνη επαφή της ελληνικής εκκλησίας με το πνεύμα, τα τελευταία εκατό χρόνια, ήσαν οι αφορισμοί του Ροΐδη, του Λασκαράτου και του Καζαντζάκη.» (Νίκος Δήμου)
Απάντηση