drakuul

Αμέσως μετά την εγγραφή σας περάστε από εδώ να πείτε ένα «χαίρετε» μαζί με δυό λόγια για τον εαυτό σας, και να λάβετε το «αντιχαίρετε» από τους άλλους.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
drakuul
Αποκλεισμένος
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: 20 Μαρ 2011 19:51
Όνομα Ιστότοπου: -

χαιρετώ και εγώ ως νέο μέλος

αντιδραστική ως έφηβος και blackμεταλού "σατανίστρια" στα μικράτα μου, απο μάλλον συντηρητική οικογένεια και με μάνα θρησκόλυπτη, στα 32 μου αμφιταλαντεύομαι μεταξύ αθεϊας και αγνωστικισμού, ρέποντας μάλλον στην πρώτη

Έπεσα τυχαία στο φόρουμ και ενθουσιάστηκα που υπάρχουν τόσο πολλοί άθεοι! Δεν το πέριμενα.. Ίσως λόγο του περιβάλλοντος μου στα νιάτα μου όπου ήμουν δακτυλοδεικτούμενη.

Χαίρομαι που είμαι εδώ και ελπίζω να τα λέμε συχνά!
Άβαταρ μέλους
Αναρχος
Δημοσιεύσεις: 4450
Εγγραφή: 26 Φεβ 2011 10:45
Όνομα Ιστότοπου: www.dalani.blogspot.com

Καλώς ώρισες drakuul.
No gods, no masters
Είμαστε εμείς που ζυμώνουμε και δεν έχουμε ψωμί Εμείς που βγάζουμε το κάρβουνο και κρυώνουμε Είμαστε εμείς που δεν έχουμε τίποτα κι ερχόμαστε να πάρουμε τον κόσμο. Τάσος Λειβαδίτης
Ἄφοβον ὁ θεός, ἀνύποπτον ὁ θάνατος· καὶ τ’ ἀγαθὸν μὲν εὔκτητον, τὸ δὲ δεινὸν εὐκαρτέρητον.
Άβαταρ μέλους
drakuul
Αποκλεισμένος
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: 20 Μαρ 2011 19:51
Όνομα Ιστότοπου: -

Ευχαριστώ για το καλοσώρισμα άναρχε!
Άβαταρ μέλους
apeleytheros
Δημοσιεύσεις: 10181
Εγγραφή: 09 Δεκ 2010 18:12
Όνομα Ιστότοπου: Απελευθέρωση από τα δεσμά!
Επικοινωνία:

Καλώς ήρθες drakuul και καλές συζητήσεις!
Επιστήμη: Συστηματική μελέτη των δεδομένων προς εξαγωγή συμπερασμάτων. ( δεδομένα --> συμπεράσματα )
      • ΟΧΙ ΤΟ ΑΝΑΠΟΔΟ.
_______________________________
Blog: Απελευθέρωση από τα δεσμά!
Άβαταρ μέλους
Andy Chaoscrow
Δημοσιεύσεις: 140
Εγγραφή: 23 Νοέμ 2010 17:14
Όνομα Ιστότοπου: -

Welcome to the show!
Εκεί που θα έπρεπε να αμφιταλαντεύεσαι πραγματικά είναι στο "black or death?" :twisted:
Seaweeds like emerald veins she sleeps beneath the breaking weight
A silent dying ocean's slow defeat
The floods will rise and take us all
An end to all this quarrel
A final grace to rid her grief
Oh, Mother show no mercy for me
Άβαταρ μέλους
tasos_didymoteicho
Δημοσιεύσεις: 9010
Εγγραφή: 30 Δεκ 2010 15:59
Όνομα Ιστότοπου: -

Καλώς την κι από μένα (άρχισαν να μαζεύονται γύρω μας και πλάσματα του σκότους -drakuul- , να το εκλάβουμε ως καλό σημάδι ή να προτείνουμε στον deja vu να ηγηθεί αυτών και να τους στρατολογήσει για την αντεπίθεση;)
"Του είχαν δείξει την ασημαντότητα και τη φτηνή κενότητα των μικρών θεών της γης, με τα κακομοίρικα ανθρώπινα ενδιαφέροντά τους και τις διασυνδέσεις τους –τα μίση, τους θυμούς, τις αγάπες και τις ματαιοδοξίες τους– τη λαχτάρα τους να τους υμνούν και να θυσιάζουν σ' αυτούς, και την απαίτησή τους να τους πιστεύουν, κάτι άκρως αντίθετο με τη λογική και τη Φύση."
"Through the Gates of the Silver Key" By H. P. Lovecraft (with E. Hoffmann Price)
Άβαταρ μέλους
Andy Chaoscrow
Δημοσιεύσεις: 140
Εγγραφή: 23 Νοέμ 2010 17:14
Όνομα Ιστότοπου: -

Να τους στρατολογήσει για την εξυπηρέτηση καπνιστών ίσως... (βλ. "το δαιμονισμένο τασάκι")
Seaweeds like emerald veins she sleeps beneath the breaking weight
A silent dying ocean's slow defeat
The floods will rise and take us all
An end to all this quarrel
A final grace to rid her grief
Oh, Mother show no mercy for me
Άβαταρ μέλους
drakuul
Αποκλεισμένος
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: 20 Μαρ 2011 19:51
Όνομα Ιστότοπου: -

ευχαριστώ

andy πλέον έχω διευρύνει τους μουσικούς μου ορίζοντες. Δεν πολυακούω καφρίλες πλέον τόσο όσο παλιότερα
Άβαταρ μέλους
tasos_didymoteicho
Δημοσιεύσεις: 9010
Εγγραφή: 30 Δεκ 2010 15:59
Όνομα Ιστότοπου: -

Έλα, έλα λίγο σεβασμό για τη μουσική μας...
"Του είχαν δείξει την ασημαντότητα και τη φτηνή κενότητα των μικρών θεών της γης, με τα κακομοίρικα ανθρώπινα ενδιαφέροντά τους και τις διασυνδέσεις τους –τα μίση, τους θυμούς, τις αγάπες και τις ματαιοδοξίες τους– τη λαχτάρα τους να τους υμνούν και να θυσιάζουν σ' αυτούς, και την απαίτησή τους να τους πιστεύουν, κάτι άκρως αντίθετο με τη λογική και τη Φύση."
"Through the Gates of the Silver Key" By H. P. Lovecraft (with E. Hoffmann Price)
Άβαταρ μέλους
traiasca
Δημοσιεύσεις: 733
Εγγραφή: 17 Δεκ 2010 19:34
Όνομα Ιστότοπου: -

Καλώς την, κι απ το far west τσι χώρας !
Σατανίστρια ουαου! :shock: :lol:
Δηλαδή κοκόρια, παρθένες και άλλα τέτοια ...σφαχτά;;;!! :o Πες μας ..κι άλλα... (η περιέργεια του κουτσομπόλη)
Συνήθως οι μετανοούντες εκ των χώρων αυτών γίνονται άριστοι ...χριστιανοί φονταμεταλιστές! :doh:
Άβαταρ μέλους
Andy Chaoscrow
Δημοσιεύσεις: 140
Εγγραφή: 23 Νοέμ 2010 17:14
Όνομα Ιστότοπου: -

drakuul έγραψε:ευχαριστώ

andy πλέον έχω διευρύνει τους μουσικούς μου ορίζοντες. Δεν πολυακούω καφρίλες πλέον τόσο όσο παλιότερα
Τίποτε δε χρειάζεται να είναι αποκλειστικό. Μπορώ να ακούσω Chopin αμέσως μετά τους Keep of Kalessin και έπειτα Ray Charles! ;) Παρόλαυτα δε θεωρώ το ένα ανώτερο από το άλλο. Το κάθε είδος έχει το δικό του κλίμα, ενέργεια και είναι ανάλογα με τη δική μου όρεξη το αν θα το αποζητήσω. Πάντως και μουσικολογικά βρίσκω μεγάλο ενδιαφέρον στην black/death metal. Η συνέχεια σε κάποιο άλλο νήμα όμως! ;)
Seaweeds like emerald veins she sleeps beneath the breaking weight
A silent dying ocean's slow defeat
The floods will rise and take us all
An end to all this quarrel
A final grace to rid her grief
Oh, Mother show no mercy for me
Άβαταρ μέλους
drakuul
Αποκλεισμένος
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: 20 Μαρ 2011 19:51
Όνομα Ιστότοπου: -

Οχι καλέ τι κοκόρια. Απλά μου άρεσε η ακραία μουσική και η ατμόσφαιρα του black.

Andy συμφωνώ. Ειδικά κάποιες μουσικές έχουν την ώρα τους. Θα έλεγα οτι ακούω τα πάντα αν δεν ακουγόταν τόσο μπανάλ.
Άβαταρ μέλους
Andy Chaoscrow
Δημοσιεύσεις: 140
Εγγραφή: 23 Νοέμ 2010 17:14
Όνομα Ιστότοπου: -

Όσους έχω ακούσει να λένε "ακούω τα πάντα", συνήθως εννοούν "τα πάντα...που παίζει το εμπορικό ραδιόφωνο". Τότε κάνω ερωτήσεις τύπου "σου αρέσει και το progressive melodic death δηλαδή;" και κολλάνε "εεε...όχι τέτοια ρε". :lol:
Seaweeds like emerald veins she sleeps beneath the breaking weight
A silent dying ocean's slow defeat
The floods will rise and take us all
An end to all this quarrel
A final grace to rid her grief
Oh, Mother show no mercy for me
Άβαταρ μέλους
drakuul
Αποκλεισμένος
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: 20 Μαρ 2011 19:51
Όνομα Ιστότοπου: -

:lol: :lol: Ναι , ναι, αυτό είχα στο μυαλό μου! Α classic
Άβαταρ μέλους
L3o ΧΞΣ
Δημοσιεύσεις: 1000
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2009 22:02
Όνομα Ιστότοπου: JudgeDred13
Επικοινωνία:

[youtube]on-x5gE4hfM[/youtube]
"Όσο θα έχουμε έναν αφέντη στον ουρανό,θα είμαστε δούλοι στη γη" (Michail Bakunin)
Απάντηση