γεια σας - 12χρονος

Αμέσως μετά την εγγραφή σας περάστε από εδώ να πείτε ένα «χαίρετε» μαζί με δυό λόγια για τον εαυτό σας, και να λάβετε το «αντιχαίρετε» από τους άλλους.
Άβαταρ μέλους
stelios8
Δημοσιεύσεις: 396
Εγγραφή: 28 Απρ 2009 02:03
Όνομα Ιστότοπου: -
Τοποθεσία: Κρητη

Aν εισαι ή όχι αυτός που λες θα δειξει στη συνεχεια.
Κι εγω εχω δηλωσει εκπαιδευτης σκύλων κ μπορει στην πραγματικη ζωή να ειμαι κλούν σε τσίρκο!!! :banana-ninja:
I can't sleep so I take a breath and hide behind my bravest mask,
I admit I've lost control..
Άβαταρ μέλους
12xronos
Δημοσιεύσεις: 47
Εγγραφή: 17 Ιαν 2010 17:55
Όνομα Ιστότοπου: -

stelios8 έγραψε:Aν εισαι ή όχι αυτός που λες θα δειξει στη συνεχεια.
Κι εγω εχω δηλωσει εκπαιδευτης σκύλων κ μπορει στην πραγματικη ζωή να ειμαι κλούν σε τσίρκο!!! :banana-ninja:
πραγματι αλλα δεν νομιζω να υπαρχει λογος να μιλισω για κατι που δεν ειμαι!
τι ειναι η αμαρτια μπροστα στη θρησκεια???
Άβαταρ μέλους
stelios8
Δημοσιεύσεις: 396
Εγγραφή: 28 Απρ 2009 02:03
Όνομα Ιστότοπου: -
Τοποθεσία: Κρητη

Μπορει να θες να μας φερεις στον ¨ίσιο¨δρόμο δια της πλαγιας οδου!!!
I can't sleep so I take a breath and hide behind my bravest mask,
I admit I've lost control..
Άβαταρ μέλους
Tiktaalik
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: 11 Οκτ 2009 23:24
Όνομα Ιστότοπου: -

Απλά μου φαίνεται περίεργο να σε απασχολούν αυτά τα ζητήματα σε τόσο μικρή ηλικία... και οπουδήποτε βλέπω ΟΟΔΕ είμαι εξαιρετικά δύσπιστος γιατί αυτή η ομάδα είναι γνωστή για ύπουλες τακτικές και στρατιές από trolls. Αν θες εξήγησε λίγο καλύτερα γιατί διάλεξες την συγκεκριμένη υπογραφή...
Ψάρι έξω απ' το νερό...
Άβαταρ μέλους
stelios8
Δημοσιεύσεις: 396
Εγγραφή: 28 Απρ 2009 02:03
Όνομα Ιστότοπου: -
Τοποθεσία: Κρητη

Εμεις ποιοι ειμαστε,τα ξωτικα ή τα Νasgul??
I can't sleep so I take a breath and hide behind my bravest mask,
I admit I've lost control..
Άβαταρ μέλους
12xronos
Δημοσιεύσεις: 47
Εγγραφή: 17 Ιαν 2010 17:55
Όνομα Ιστότοπου: -

Tiktaalik έγραψε:Απλά μου φαίνεται περίεργο να σε απασχολούν αυτά τα ζητήματα σε τόσο μικρή ηλικία... και οπουδήποτε βλέπω ΟΟΔΕ είμαι εξαιρετικά δύσπιστος γιατί αυτή η ομάδα είναι γνωστή για ύπουλες τακτικές και στρατιές από trolls. Αν θες εξήγησε λίγο καλύτερα γιατί διάλεξες την συγκεκριμένη υπογραφή...
σου ειπα πως βρηκα την υπογραφη εντελως τυχαια σε ενα σαιτ τους στο γκουγκλ!!αποφασισα να τη βαλω και μετα να γραψω πως ειναι λαθος!!Οσο για το ζητημα της θρησκειας με απασχολει λογω του οτι ειμαι συνηδητοποιημενο ατομο.
τι ειναι η αμαρτια μπροστα στη θρησκεια???
Άβαταρ μέλους
stelios8
Δημοσιεύσεις: 396
Εγγραφή: 28 Απρ 2009 02:03
Όνομα Ιστότοπου: -
Τοποθεσία: Κρητη

Εμεις τελικα ποιοι ειμαστε?
I can't sleep so I take a breath and hide behind my bravest mask,
I admit I've lost control..
Άβαταρ μέλους
Tiktaalik
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: 11 Οκτ 2009 23:24
Όνομα Ιστότοπου: -

12xronos έγραψε: σου ειπα πως βρηκα την υπογραφη εντελως τυχαια σε ενα σαιτ τους στο γκουγκλ!!αποφασισα να τη βαλω και μετα να γραψω πως ειναι λαθος!!Οσο για το ζητημα της θρησκειας με απασχολει λογω του οτι ειμαι συνηδητοποιημενο ατομο.
OK!! Sorry για την καχυποψία!
Χαίρομαι που υπάρχουν 12χρονοι που ενδιαφέρονται για ασυνήθιστα θέματα... αναρωτιέμαι πως σε αντιμετωπίζουν οι συνομήλικοί σου!
Ψάρι έξω απ' το νερό...
Radical
Αποκλεισμένος
Δημοσιεύσεις: 976
Εγγραφή: 21 Σεπ 2009 17:30
Όνομα Ιστότοπου: http://forum.atheia.gr/viewtopic.php?f=55&t=1508
Επικοινωνία:

Εγώ μια χαρά σε βρίσκω Ευάγγελε και μπράβο που 'ψάχνεσαι'. Το Zeitgeist είναι πολύ ωραίο, αλλά στο κομμάτι περι θρησκείας τα κάνει λίγο σαλάτα.

Θεωρώ κι εγώ οτι δε χρειάζεται να πιστεύεις σε κάτι αν δε θέλεις, αν δε θεωρείς οτι υπάρχει λόγος, ίσα ίσα θεωρώ οτι βγάζοντας κάποιος τον θεό από τη ζωή του, μαθαίνει να στηρίζεται στις δικές του δυνάμεις περισσότερο και να είναι πιο ρεαλιστής, κάτι που θα έλεγα πως είναι ιδιαιτέρως χρήσιμο σε όλους μας και ιδιαίτερα σε ανθρώπους με πιο αδύναμο χαρακτήρα όπως χαρακτηριστικά είπες

:)

Καλωσήρθες στο φόρουμ, τιμή μας :)
Άβαταρ μέλους
12xronos
Δημοσιεύσεις: 47
Εγγραφή: 17 Ιαν 2010 17:55
Όνομα Ιστότοπου: -

Tiktaalik έγραψε:OK!! Sorry για την καχυποψία!
Χαίρομαι που υπάρχουν 12χρονοι που ενδιαφέρονται για ασυνήθιστα θέματα... αναρωτιέμαι πως σε αντιμετωπίζουν οι συνομήλικοί σου!
εμ!!η αληθεια ειναι πως δεν μπορουν να με κατανοησουν πληρως και αυτο με κανει να στενοχωριεμαι
τι ειναι η αμαρτια μπροστα στη θρησκεια???
Άβαταρ μέλους
12xronos
Δημοσιεύσεις: 47
Εγγραφή: 17 Ιαν 2010 17:55
Όνομα Ιστότοπου: -

ευχαριστω για την κατανοηση Radical
τι ειναι η αμαρτια μπροστα στη θρησκεια???
Radical
Αποκλεισμένος
Δημοσιεύσεις: 976
Εγγραφή: 21 Σεπ 2009 17:30
Όνομα Ιστότοπου: http://forum.atheia.gr/viewtopic.php?f=55&t=1508
Επικοινωνία:

εμ!!η αληθεια ειναι πως δεν μπορουν να με κατανοησουν πληρως και αυτο με κανει να στενοχωριεμαι
υποψιάζομαι οτι αρκετοί εδώ μέσα είμασταν λίγο πιο υποψιασμένοι από το μέσο όρο πιτσιρικάδες και ίσως είχαμε και μερικες αναζητήσεις που δεν πολυταιριάζανε στην ηλικία μας. Εγώ πάντως το είχα. Και ακόμα

Μπορείς να το σκεφτείς και ως πλεονέκτημα, μιας και μπορείς να επικοινωνήσεις σε ένα βαθμό με μεγαλύτερους εφόσον έχεις προβληματισμούς τέτοιου είδους, αλλά μπορείς και να 'παρασύρεις' τους συνομίλικους σου στους προβληματισμούς σου καθώς περνάνε τα χρόνια. Κι αυτό το είχα εγώ. Το [σχετικά πάντα] 'δύσκολο' είναι να εντοπίσεις άτομα δεκτικά σε προβληματισμούς σε τέτοια ηλικία όπως οι συμμαθητές σου.

Ελπίζω να μην σε μπέρδεψα!
Άβαταρ μέλους
12xronos
Δημοσιεύσεις: 47
Εγγραφή: 17 Ιαν 2010 17:55
Όνομα Ιστότοπου: -

εγω δεν θελω να τους παρασυρω θελω εκεινοι να μην με χλευαζουν για τις επιλογες μου!!


π.χ το σχολειο μας(οπως και ολα τα αλλα)καθημερινα το πρωι γινετε η προσευχη!!μερικοι απο τους συμμαθητες μου που με ξερουν απο περσι(οπου και πηρα την αποφαση να ειμαι αθεος)περνουν το χερι μου και μου κανουν το σταυρο(βεβαια εγω μετα τους κανονιζω λιγο στο ξυλο)το οποιο και με πειραζει αφανταστα!
τι ειναι η αμαρτια μπροστα στη θρησκεια???
Απάντηση