Skeftomilos

Αμέσως μετά την εγγραφή σας περάστε από εδώ να πείτε ένα «χαίρετε» μαζί με δυό λόγια για τον εαυτό σας, και να λάβετε το «αντιχαίρετε» από τους άλλους.
Άβαταρ μέλους
Skeftomilos
Δημοσιεύσεις: 429
Εγγραφή: 12 Δεκ 2009 16:16
Όνομα Ιστότοπου: Δεν έχω ιστότοπο καρντιά μου
Τοποθεσία: Ν.Κόσμος
Επικοινωνία:

Γεια σας άθεοι και μη.

- Ψευδώνυμο πρώτο συνθετικό: συνέπεια της αφελούς πεποίθησης ότι το να σκέφτεται κανείς αποτελεί ανταγωνιστικό πλεονέκτημα στο σύγχρονο κόσμο
- Ψευδώνυμο δεύτερο συνθετικό: προέκυψε από τον τόπο καταγωγής του πατέρα μου (νησί του Αιγαίου με πέντε γράμματα)
- Ηλικία γέννησης: το 2170 η ανθρωπότητα θα γιορτάσει τα 200 ηλιακά έτη από τη γέννησή μου
- Ηλικία θανάτου: το 2170 η ανθρωπότητα θα απορεί γιατί είμαι ακόμα ζωντανός
- Φύλο: Χορδωτός (κλαδιστικά), Δωριεύς (εθνολογικά), XY (σεξοκαθοριστικά)
- Επάγγελμα: η εργασία κάνει κακό στο δέρμα μου και προσπαθώ να την αποφεύγω. Όταν αυτό είναι αδύνατο ασχολούμαι με τον προγραμματισμό ΗΥ.
- Θρήσκευμα: απροσδιόριστο (επικαλούμαι την αρχή προστασίας προσωπικών δεδομένων - Δαφέρμος)
- Γλώσσα: Νεοελληνική (human-to-human), C# (human-to-computer)
- Πολιτιστική ταυτότητα: κυνηγός τροφοσυλλέκτης με κουστούμι και laptop
- Πολιτικά πιστεύω: Ένας για όλους και όλοι για μένα
- Οικογενειακή κατάσταση: ακατάστατος
- Στρατιωτικές υποχρεώσεις: εκ-πληρωμένες (980 δραχμές μηνιαίος μισθός το 1990)
- Ιστοσελίδα: www.skeftomilos.com, κενή μέχρι νεωτέρας
- Κατοχή παράνομου λογισμικού: Λειτουργικά συστήματα: 1, προγράμματα: 14, κασέτες ήχου: 2, CD ήχου: 0, CD εικόνας-ήχου: 0
- Αγαπημένη βρισιά: τσίμπα ένα μύδι
The pure and simple truth is rarely pure and never simple. Ο μη νους δε σκέπτεται μη σκέψεις για το τίποτα.
Diabolicus
Δημοσιεύσεις: 510
Εγγραφή: 11 Σεπ 2009 15:26
Όνομα Ιστότοπου: -
Τοποθεσία: στο δεξί σου ώμο

Speechless!!
Πάντως κανείς μας δε φοβάται για το "απο πίσω του" σε αυτό το φόρουμ. Ε παιδιά; καλά δε του λέω;
Καλως ήρθες!
“My legacy will be like cash, which is distributed to many heirs, each transforming his portion into a profit that conforms to his nature: this profit will no longer reveal its derivation from my legacy.” — Georg Simmel (1918)
Άβαταρ μέλους
Λοξίας
Δημοσιεύσεις: 713
Εγγραφή: 22 Αύγ 2009 23:36
Όνομα Ιστότοπου: -

Καλώς ήλθες Σκεπτόμυλε! και άσε τον μύλο ν' αλέθει λέμε.

Σαν να έχει δίκιο ο Ψωμολάτρης...πολλοί κομπιουτεράδες μαζευτήκαμε εδώ μέσα και κάτι πρέπει να σημαίνει αυτό. Λες να έχουμε κολήσει κάνα ιό;



Διαβολάκο, καλά του λες βρε παιδί μου...πες του και άλλα, από εμένα ελεύθερος :lol:
Χρόνους πολλούς μετά την Αμαρτία που την είπανε Αρετή μέσα στις εκκλησίες και την ευλόγησαν...
- Οδ. Ελύτης
Άβαταρ μέλους
AoratiMelani
Δημοσιεύσεις: 16164
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 16:19
Όνομα Ιστότοπου: Αόρατη Μελάνη
Επικοινωνία:

Με το μπαρδόν, αλλά πώς διαπίστωσες ότι είσαι Δωριεύς? Κάνουν τεστ ντι-εν-έι? :shock:
Η θρησκευτική γλώσσα είναι μια μεταφορά. Το πρόβλημα είναι όταν παρασύρεται κανείς από τη μεταφορά κι αρχίζει να τη βλέπει σαν κυριολεξία. Rebbecca Goldstein
Άβαταρ μέλους
Skeftomilos
Δημοσιεύσεις: 429
Εγγραφή: 12 Δεκ 2009 16:16
Όνομα Ιστότοπου: Δεν έχω ιστότοπο καρντιά μου
Τοποθεσία: Ν.Κόσμος
Επικοινωνία:

AoratiMelani έγραψε:Με το μπαρδόν, αλλά πώς διαπίστωσες ότι είσαι Δωριεύς? Κάνουν τεστ ντι-εν-έι? :shock:
Νομίζεις πως με στρίμωξες; Χα! Τη Δωρικότητά μου τη στηρίζουν πλήθος επιστημονικές αποδείξεις:

1) Άμα με δεις θα καταλάβεις. Είμαι φτυστός ο Gerard Butler. Πιο τρανή απόδειξη απ' αυτή δεν υπάρχει.
2) Μια φωνή μέσα μου βροντοφωνάζει: Είσαι Δωριεύς! Το αισθάνομαι και το σκέφτομαι, άρα υπάρχω.
3) Η Δωρικότητα δεν είναι γονίδια, είναι πολιτισμός. Μπορεί να μην κυκλοφορώ με ασπίδα και δόρυ, αλλά μη νομίζεις ότι είμαστε όλοι οι Δωριείς άγριοι. Αυτά τα κάνουν ορισμένοι μόνο από μας, για λόγους τουριστικής ατραξιόν.
4) Τυχαίνει να έχω τουλάχιστον 99% κοινά γονίδια με όλους τους Δωριείς που έζησαν ποτέ. Ακόμα και με τους πυγμαίους Δωριείς χιμπατζήδες. Αν αυτό το ποσοστό δε με κάνει Δωριέα τότε τι;
5) Στο οικογενειακό μου δέντρο υπάρχει τουλάχιστον ένας Δωριέας, άντρας ή γυναίκα. Πρόκειται για στατιστική εκτίμηση. Αν καθίσεις και υπολογίσεις το πλήθος των ριζών που έχει ένα γενεαλογικό δέντρο 150 γενεών θα πεισθείς για τη στατιστική αναγκαιότητα του ισχυρισμού.

Εικόνα
The pure and simple truth is rarely pure and never simple. Ο μη νους δε σκέπτεται μη σκέψεις για το τίποτα.
Γκρινιάρης

Καλώς τον!
Άβαταρ μέλους
AoratiMelani
Δημοσιεύσεις: 16164
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 16:19
Όνομα Ιστότοπου: Αόρατη Μελάνη
Επικοινωνία:

Με έπεισες!

Μπορώ να βγω φωτογραφία μαζί σου, να τη δείχνω στις φίλες μου; Για τουριστικούς καθαρά λόγους... :mrgreen:
Η θρησκευτική γλώσσα είναι μια μεταφορά. Το πρόβλημα είναι όταν παρασύρεται κανείς από τη μεταφορά κι αρχίζει να τη βλέπει σαν κυριολεξία. Rebbecca Goldstein
Άβαταρ μέλους
Comte de Toulouse
Δημοσιεύσεις: 3960
Εγγραφή: 11 Μαρ 2009 13:32
Όνομα Ιστότοπου: Comte de Toulouse
Τοποθεσία: 7-
Επικοινωνία:

Μελάνη, στην φωτό είναι ο Gerard Butler :text-imwithstupid:
Pluralitas non est ponenda sine neccesitate
Άβαταρ μέλους
Skeftomilos
Δημοσιεύσεις: 429
Εγγραφή: 12 Δεκ 2009 16:16
Όνομα Ιστότοπου: Δεν έχω ιστότοπο καρντιά μου
Τοποθεσία: Ν.Κόσμος
Επικοινωνία:

AoratiMelani έγραψε:Με έπεισες!

Μπορώ να βγω φωτογραφία μαζί σου, να τη δείχνω στις φίλες μου; Για τουριστικούς καθαρά λόγους... :mrgreen:
Βεβαίως!

Φωτογραφία έγχρωμη μικρή (18x13): 9,90 euro
Φωτογραφία έγχρωμη μεγάλη (24x17): 14,90 euro
Φωτογραφία έγχρωμη γίγας (32x24): 19,90 euro
Φωτογραφία ασπρόμαυρη καλλιτεχνική (24x17): 11,90 euro

Η ασπρόμαυρη βγαίνει και σε μαυρόασπρη.

Υπάρχει μόνο μια μικρή προϋπόθεση. Δεν πρέπει να ανήκεις στη φυλή των Δρυόπων ή των Λελέγων. Η εχθρότητα ανάμεσα σε μας και τις δύο αυτές φυλές είναι πανάρχαια, και το μίσος που μας χωρίζει άσβεστο. Αν λοιπόν ο Δρύοψ ή ο Λέλεξ είναι πρόγονός σου, η κοινή φωτογράφηση είναι εκτός συζήτησης.

Εντωμεταξύ - παράξενο πράγμα - σήμερα το πρωί που ξύπνησα και κοιτάχτηκα στον καθρέπτη, με βρήκα αισθητά αλλαγμένο. Αν και δυσκολεύομαι να περιγράψω τι ακριβώς έχει αλλάξει στο πρόσωπό μου, δεν υπάρχει αμφιβολία ότι δεν είμαι ο ίδιος όπως πριν. Το διαπίστωσα ιδιαίτερα κατά το ξύρισμα. Ελπίζω η μεταμόρφωση να σταματήσει εδώ, γιατί αν κάθε μέρα ξυπνάω με άλλο πρόσωπο μπορεί να πάθω κρίση ταυτότητας.

Εικόνα
The pure and simple truth is rarely pure and never simple. Ο μη νους δε σκέπτεται μη σκέψεις για το τίποτα.
Άβαταρ μέλους
Comte de Toulouse
Δημοσιεύσεις: 3960
Εγγραφή: 11 Μαρ 2009 13:32
Όνομα Ιστότοπου: Comte de Toulouse
Τοποθεσία: 7-
Επικοινωνία:

Pluralitas non est ponenda sine neccesitate
Άβαταρ μέλους
bright
Δημοσιεύσεις: 484
Εγγραφή: 29 Απρ 2009 02:41
Όνομα Ιστότοπου: -

Σκεφτομυλος -> αλεθει (σ)κεφτεδες;
Η εφαρμογη της λογικης στη θρησκεια οδηγει στον αθεισμο.
Η εφαρμογη της λογικης στην πολιτικη οδηγει στον κομμουνισμο.
Η εφαρμογη της λογικης στη διατροφη, οδηγει στο σουβλακι.
Άβαταρ μέλους
Λουκρητία
Δημοσιεύσεις: 256
Εγγραφή: 07 Απρ 2009 21:17
Όνομα Ιστότοπου: -

ΚΑΛΩΣΗΡΘΕΣ :big-band:

Ωραία εισαγωγή =D
The world holds two classes of men,intelligent men without religion, and religious men without intelligence--Abu Ala Al-Ma'arri
Άβαταρ μέλους
egore
Δημοσιεύσεις: 1666
Εγγραφή: 11 Νοέμ 2009 04:24
Όνομα Ιστότοπου: -

Καλώς ήλθες και από μένα! :text-welcomewave:

:text-worthless:

περιμένουμε update photo
έξυπνος αυτός που βρίσκει την χαρά και σοφός αυτός που γνωρίζει την αξία της σιωπής
Άβαταρ μέλους
Skeftomilos
Δημοσιεύσεις: 429
Εγγραφή: 12 Δεκ 2009 16:16
Όνομα Ιστότοπου: Δεν έχω ιστότοπο καρντιά μου
Τοποθεσία: Ν.Κόσμος
Επικοινωνία:

Τελικά αυτό που φοβόμουν έγινε. Μέρα με τη μέρα τα πρόσωπα έρχονται και φεύγουν, με φοράνε και χάνονται. Απέκτησα τόσα πρόσωπα που δεν έχω πια κανένα.

Την τελευταία φορά που κοιτάχτηκα στον καθρέπτη τράβηξα αυτή τη φωτογραφία:

Εικόνα

Δεν έχει σημασία, τώρα είμαι κάπως αλλιώς. Δεν ξέρω πώς είμαι, δε θέλω να ξέρω. Έβαψα μαύρους τους καθρέπτες του σπιτιού και έμαθα να αποφεύγω τις ανακλαστικές επιφάνειες. Το μόνο που έχει μείνει για να μου θυμίζει τη μεταμόρφωση είναι το πρωινό ξύρισμα. Πέντε αφροί ξυρίσματος στέκονται στη σειρά δίπλα στο νιπτήρα. Γένια σκληρά, κανονικά, μαλακά, σγουρά, ευαίσθητα. Ψαχουλεύω το ξένο πρόσωπο και διαλέγω φιάλη. Σήμερα ήταν σγουρά.
The pure and simple truth is rarely pure and never simple. Ο μη νους δε σκέπτεται μη σκέψεις για το τίποτα.
Άβαταρ μέλους
egore
Δημοσιεύσεις: 1666
Εγγραφή: 11 Νοέμ 2009 04:24
Όνομα Ιστότοπου: -

Αναρωτιέμαι αν γίνει καμία συνάντηση των μελών του φόρουμ, με τι μούτρα θα έρθεις... :lol:
έξυπνος αυτός που βρίσκει την χαρά και σοφός αυτός που γνωρίζει την αξία της σιωπής
Άβαταρ μέλους
AoratiMelani
Δημοσιεύσεις: 16164
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 16:19
Όνομα Ιστότοπου: Αόρατη Μελάνη
Επικοινωνία:

όπως και να έχει, ένα ξυρισματάκι χρειάζεσαι....
Η θρησκευτική γλώσσα είναι μια μεταφορά. Το πρόβλημα είναι όταν παρασύρεται κανείς από τη μεταφορά κι αρχίζει να τη βλέπει σαν κυριολεξία. Rebbecca Goldstein
Diabolicus
Δημοσιεύσεις: 510
Εγγραφή: 11 Σεπ 2009 15:26
Όνομα Ιστότοπου: -
Τοποθεσία: στο δεξί σου ώμο

Skeftomilos έγραψε: Δεν ξέρω πώς είμαι, δε θέλω να ξέρω.
egore έγραψε:Αναρωτιέμαι αν γίνει καμία συνάντηση των μελών του φόρουμ, με τι μούτρα θα έρθεις... :lol:
Μάλλον κάπως έτσι φαντάζομαι όπως μας λέει: Πάνθηρας

Σοβαρά πάντως μερικές φορές, μου φέρνεις τον James Spader, στο Boston Legal
Εικόνα
To promotion fee/commission της καμπάνιας σου for "touristic reasons" τα καθορίζουμε σε άλλη στιγμή :D
“My legacy will be like cash, which is distributed to many heirs, each transforming his portion into a profit that conforms to his nature: this profit will no longer reveal its derivation from my legacy.” — Georg Simmel (1918)
tiresias09
Δημοσιεύσεις: 198
Εγγραφή: 06 Οκτ 2009 19:51
Όνομα Ιστότοπου: Τειρεσίας
Επικοινωνία:

egore έγραψε:Αναρωτιέμαι αν γίνει καμία συνάντηση των μελών του φόρουμ, με τι μούτρα θα έρθεις... :lol:
:lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
Skeftomilos
Δημοσιεύσεις: 429
Εγγραφή: 12 Δεκ 2009 16:16
Όνομα Ιστότοπου: Δεν έχω ιστότοπο καρντιά μου
Τοποθεσία: Ν.Κόσμος
Επικοινωνία:

tiresias09 έγραψε:
egore έγραψε:Αναρωτιέμαι αν γίνει καμία συνάντηση των μελών του φόρουμ, με τι μούτρα θα έρθεις... :lol:
:lol: :lol:
Αν δεν προλάβω να κάνω πλαστική, μπορεί να έρθω έτσι:

Εικόνα
The pure and simple truth is rarely pure and never simple. Ο μη νους δε σκέπτεται μη σκέψεις για το τίποτα.
tiresias09
Δημοσιεύσεις: 198
Εγγραφή: 06 Οκτ 2009 19:51
Όνομα Ιστότοπου: Τειρεσίας
Επικοινωνία:

κι έτσι να έρθεις ποιο το πρόβλημα;

Εικόνα
Απάντηση