Καλησπερα Παιδια - NUKE

Αμέσως μετά την εγγραφή σας περάστε από εδώ να πείτε ένα «χαίρετε» μαζί με δυό λόγια για τον εαυτό σας, και να λάβετε το «αντιχαίρετε» από τους άλλους.
Απάντηση
NUKE
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: 21 Απρ 2011 15:16
Όνομα Ιστότοπου: -

Γεια σας Παιδια. Με λενε Χαρη. Βρηκα το φορουμ και μου φανηκε αρκετα ωριμο και σοβαρο απο τα λιγα που εχω διαβασει. Κριμα που δεν το ειχα βρει απο περσυ να εχω παρακολουθησει οτι εχει συμβει.

Ειμαι φοιτητης στο Φυσικο Αθηνας και ειμαι αθεος. Militant... :)

Η αληθεια ειναι οτι δεν εχω παρα πολυ χρονο για να διαβασω οτι εχει γραφτει. Για αυτο θα ηθελα να ερθω σε καποια συναντηση αν ποτε γινει γιατι απο κοντα η συζητηση ειναι σαφως πιο γρηγορη...Να δω τι ιδεες υπαρχουν κτλ...

Καλη Ανασταση να εχουμε! :band-singer:
Άβαταρ μέλους
Αναρχος
Δημοσιεύσεις: 4450
Εγγραφή: 26 Φεβ 2011 10:45
Όνομα Ιστότοπου: www.dalani.blogspot.com

Καλώς ήλθες Χάρη.
No gods, no masters
Είμαστε εμείς που ζυμώνουμε και δεν έχουμε ψωμί Εμείς που βγάζουμε το κάρβουνο και κρυώνουμε Είμαστε εμείς που δεν έχουμε τίποτα κι ερχόμαστε να πάρουμε τον κόσμο. Τάσος Λειβαδίτης
Ἄφοβον ὁ θεός, ἀνύποπτον ὁ θάνατος· καὶ τ’ ἀγαθὸν μὲν εὔκτητον, τὸ δὲ δεινὸν εὐκαρτέρητον.
RaspK
Δημοσιεύσεις: 2314
Εγγραφή: 13 Ιαν 2010 14:06
Όνομα Ιστότοπου: -

Καλά να περάσεις τόσο εδώ όσο και στις επόμενες μέρες (γιορτές και μαζώξεις, όπως ήθισται). ;)
“Wisdom, love, is mostly awareness.”
Άβαταρ μέλους
breadfan
Δημοσιεύσεις: 1722
Εγγραφή: 20 Ιουν 2009 03:16
Τοποθεσία: Πάτρα

Χάρη, την ώρα που έγραψες το πρώτο σου post, κάποιοι από εμάς τρώγαμε και τα λέγαμε στο Μοναστηράκι.
Αν είχες γράψει λίγο νωρίτερα, θα σε καλούσαμε να έρθεις. Πάντως μην ανησυχείς, ευκαιρίες θα έχεις πολλές.

Καλωσόρισες στο φόρουμ, και καλές συζητήσεις.
Οὐκ ἄρα τὸ θεοφιλὲς ὅσιόν ἐστιν, ὦ Εὐθύφρων, οὐδὲ τὸ ὅσιον θεοφιλές, ὡς σὺ λέγεις, ἀλλ᾽ ἕτερον τοῦτο τούτου.
epicourosan
Δημοσιεύσεις: 1315
Εγγραφή: 08 Δεκ 2010 21:50
Όνομα Ιστότοπου: -den exw
Τοποθεσία: ΓΛΥΦΑΔΑ

Παρα 3΄ λεπτα ακριβως ηταν.
Καλως τον!
Εισαι του μιλητου και συ?
Διχόνοια των πολιτών, ευημερία των πολιτικών!

http://www.videoman.gr/52856
Άβαταρ μέλους
tasos_didymoteicho
Δημοσιεύσεις: 9010
Εγγραφή: 30 Δεκ 2010 15:59
Όνομα Ιστότοπου: -

Καλώς το πυρηνικό μας οπλοστάσιο. Στα όπλααααααααααααααααα!
"Του είχαν δείξει την ασημαντότητα και τη φτηνή κενότητα των μικρών θεών της γης, με τα κακομοίρικα ανθρώπινα ενδιαφέροντά τους και τις διασυνδέσεις τους –τα μίση, τους θυμούς, τις αγάπες και τις ματαιοδοξίες τους– τη λαχτάρα τους να τους υμνούν και να θυσιάζουν σ' αυτούς, και την απαίτησή τους να τους πιστεύουν, κάτι άκρως αντίθετο με τη λογική και τη Φύση."
"Through the Gates of the Silver Key" By H. P. Lovecraft (with E. Hoffmann Price)
Άβαταρ μέλους
AoratiMelani
Δημοσιεύσεις: 16164
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 16:19
Όνομα Ιστότοπου: Αόρατη Μελάνη
Επικοινωνία:

Καλώς ήλθε και καλή επ-ανάσταση!

Είχαμε συνάντηση εχτές για φαγητό, αν είχα προσέξει την αυτοσύστασή σου θα σου το έλεγα. Δεν πειράζει, την επόμενη φορά.
Η θρησκευτική γλώσσα είναι μια μεταφορά. Το πρόβλημα είναι όταν παρασύρεται κανείς από τη μεταφορά κι αρχίζει να τη βλέπει σαν κυριολεξία. Rebbecca Goldstein
NUKE
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: 21 Απρ 2011 15:16
Όνομα Ιστότοπου: -

Κριμα που το δεν το ειδα. Την επομενη φορα!

Καλως σας βρηκα!
Απάντηση