Ηello - Άγραφος Κενός

Αμέσως μετά την εγγραφή σας περάστε από εδώ να πείτε ένα «χαίρετε» μαζί με δυό λόγια για τον εαυτό σας, και να λάβετε το «αντιχαίρετε» από τους άλλους.
Απάντηση
Αγραφος Κενός
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: 28 Ιούλ 2010 11:10
Όνομα Ιστότοπου: -

Γειά σας, με λενε Γιαννη, ειμαι εκπαιδευτικός. Είμαι εναντίον κάθε θρησκείας και κινημάτων όπως το New Age. Είμαι αναρχικός. Θα χαρώ πολύ να συμμετέχω σε όποια συζήτηση, ευχαριστώ. Καλως σας βρηκα
:D
Τhe biggest part of your existence is luck__
Άβαταρ μέλους
aristotelis_1
Δημοσιεύσεις: 4670
Εγγραφή: 31 Αύγ 2009 15:33
Όνομα Ιστότοπου: -

καλησπερα και καλος ηρθες,
τωρα αυτο ομως το ειμαι δασκαλος και ειμαι και αναρχικος τι το ηθελες?
αντε να τα λεει αυτα κανας νεαρος να πεις οκ δε ξερει αλλα για να εισαι δασκαλος θα εχεις καποια ηλικια οσο να ναι, και να πιστευεις οτι μπορει αναρχια να συνδιαστει με επαγγελμα σαν του δασκαλου?
δηλαδη εσυ θα λες τους μαθητες σου μην βγαζετε σημαιες στης εθνικες γιορτες καψτετες?
Ο ΚΟΣΜΟΣ ΛΕΕΙ ΘΕΟΣ ΕΜΕΙΣ ΛΕΜΕ ΑΡΗΣ
dtango
Αποκλεισμένος
Δημοσιεύσεις: 2117
Εγγραφή: 07 Απρ 2009 16:56
Όνομα Ιστότοπου: Dispute of a man with his Ba
Τοποθεσία: Καλύβια (7ος όροφος!)
Επικοινωνία:

Γεια σου ΑΚ, καλώς ήρθες!

Θα ήταν ευτύχημα να φτάναμε όλοι να ενηλικιωθούμε ως Άγραφοι και Κενοί και να συμπληρώναμε τις γραμμές και τον διαθέσιμο χώρο μόνο με ότι εμείς οι ίδιοι θα εγκρίναμε συνειδητά.
"Culture is memory", Yuri Lotman, 1922 - 1993, Ρώσος Σημειολόγος και Κουλτουρολόγος
Άβαταρ μέλους
exadaktylos
Δημοσιεύσεις: 60
Εγγραφή: 26 Ιούλ 2010 23:11
Όνομα Ιστότοπου: ο δρόμος
Επικοινωνία:

Καλώς ήρθες Γιάννη. Η δουλειά που κάνεις είναι ιδιαίτερα σημαντική και, τουλάχιστον γιά εμένα, οι μαθητές σου είναι τυχεροί να έχουν δάσκαλο κάποιον που είναι άθεος και αναρχικός. Ευκαιρία να μάθουν τα πράγματα όπως είναι και όχι όπως θέλουν κάποιοι να είναι.
We declare our right on this earth to be a human being, to be respected as a human being, to be given the rights of a human being in this society, on this earth, in this day, which we intend to bring into existence by any means necessary. - Malcolm X
Άβαταρ μέλους
Panos
Αποκλεισμένος
Δημοσιεύσεις: 987
Εγγραφή: 12 Απρ 2010 11:33
Όνομα Ιστότοπου: -

Αγραφος Κενός έγραψε:Γειά σας, με λενε Γιαννη, ειμαι εκπαιδευτικός. Είμαι εναντίον κάθε θρησκείας και κινημάτων όπως το New Age. Είμαι αναρχικός. Θα χαρώ πολύ να συμμετέχω σε όποια συζήτηση, ευχαριστώ. Καλως σας βρηκα
:D
Την μολότοφ σου και στην σειρά.. εγώ είμαι ο Φασίστας (και στόχος των υπολοίπων αναρχικών) του φόρουμ.. καλώς ήρθες.. :)

p.s. Τι εκπαιδευτικός είσαι;
In the beginning it was Plasma.... H. Alfven
Άβαταρ μέλους
exadaktylos
Δημοσιεύσεις: 60
Εγγραφή: 26 Ιούλ 2010 23:11
Όνομα Ιστότοπου: ο δρόμος
Επικοινωνία:

aristotelis_1 έγραψε:καλησπερα και καλος ηρθες,
τωρα αυτο ομως το ειμαι δασκαλος και ειμαι και αναρχικος τι το ηθελες?
αντε να τα λεει αυτα κανας νεαρος να πεις οκ δε ξερει αλλα για να εισαι δασκαλος θα εχεις καποια ηλικια οσο να ναι, και να πιστευεις οτι μπορει αναρχια να συνδιαστει με επαγγελμα σαν του δασκαλου?
δηλαδη εσυ θα λες τους μαθητες σου μην βγαζετε σημαιες στης εθνικες γιορτες καψτετες?
aristotelis, είπα την άποψη μου παραπάνω στο Γιάννη, αλλά να προσθέσω πως αυτό που έγραψες ακούγεται περίεργο στ' αυτιά μου. Με αυτή την λογική, θα μπορούσε κανείς να πεί πως δάσκαλος και άθεος δεν συνδιάζεται, γιατί τι θα τους λέει στα θρησκευτικά... Τίποτα δεν θα τους λέει γιατί είναι άθεος. Όπως δεν θα τους λέει γιά την πατρίδα γιατί είναι αναρχικός.

Αν και δεν θέλω να ανοίξω συζήτηση περί Αναρχίας και "αναρχίας" εδώ, κάνεις λάθος να νομίζεις πως αναρχικοί είναι μόνο πιτσιρίκια.
We declare our right on this earth to be a human being, to be respected as a human being, to be given the rights of a human being in this society, on this earth, in this day, which we intend to bring into existence by any means necessary. - Malcolm X
Άβαταρ μέλους
AoratiMelani
Δημοσιεύσεις: 16164
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 16:19
Όνομα Ιστότοπου: Αόρατη Μελάνη
Επικοινωνία:

εδώ έχουμε στρατιωτικό άθεο και αναρχικό, στον δάσκαλο θα κολλήσουμε? :D

καλωσήλθες!
Η θρησκευτική γλώσσα είναι μια μεταφορά. Το πρόβλημα είναι όταν παρασύρεται κανείς από τη μεταφορά κι αρχίζει να τη βλέπει σαν κυριολεξία. Rebbecca Goldstein
Άβαταρ μέλους
ΤοΜαύροΔώροΤουΘεού
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2010 16:29
Όνομα Ιστότοπου: -

Μακάρι όλοι οι εκπαιδευτικοί να ήταν αναρχικοί,η παιδεία μας θα ήταν πολύ καλύτερη απ την υπάρχουσα αηδία.
Τρία κλίκ αριστερά...
Άβαταρ μέλους
breadfan
Δημοσιεύσεις: 1722
Εγγραφή: 20 Ιουν 2009 03:16
Τοποθεσία: Πάτρα

Καλωσόρισες, αναρχικέ και άθεε δάσκαλε.

Μη δίνεις σημασία στον Αρίστο. Έχει μια ελαφρά προκατάληψη εναντίων των αναρχικών, αλλά του ετοιμάζω φροντιστήριο, ώστε από Σεπτέμβρη να σπάει κι αυτός μαγαζάκια, όπως κάνουν όλοι οι αναρχικοί ως γνωστόν.

Πλάκα πλάκα, το new age το έχουμε ελαφρώς παραμελημένο. Μάλλον φταίει ότι δεν έχουμε αρκετούς new-agers στο φόρουμ.
Μήπως να καλέσουμε μερικούς;
Οὐκ ἄρα τὸ θεοφιλὲς ὅσιόν ἐστιν, ὦ Εὐθύφρων, οὐδὲ τὸ ὅσιον θεοφιλές, ὡς σὺ λέγεις, ἀλλ᾽ ἕτερον τοῦτο τούτου.
Άβαταρ μέλους
ΤοΜαύροΔώροΤουΘεού
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2010 16:29
Όνομα Ιστότοπου: -

Μέχρι εδώ ακούγονται τα τηλεπαράθυρα,ας χαμηλώσει κάποιος την ένταση της TV παρακαλώ...
Τρία κλίκ αριστερά...
Άβαταρ μέλους
Ιοκάστη
Δημοσιεύσεις: 2298
Εγγραφή: 05 Μαρ 2009 13:18
Όνομα Ιστότοπου: Iokaste’s Blog
Επικοινωνία:

Καλώς ήρθες!!! Καλός συνδυασμός :) :)
http://iocaste.wordpress.com

Do you know how a falcon is trained my dear? Her eyes are sown shut. Blinded temporarily she suffers the whims of her God patiently, until her will is submerged and she learns to serve - as your God taught and blinded you with crosses.
Άβαταρ μέλους
EvanT
Δημοσιεύσεις: 1927
Εγγραφή: 14 Ιούλ 2009 11:00
Όνομα Ιστότοπου: On the way to Ithaca
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Επικοινωνία:

Καλωσήρθες!! New-agers καθαρούς δεν έχουμε γιατί απορροφώνται από την Ορθοδοξία. Να σου πει ο Κώστας ιστορίες για Χριστιανό που πιστεύει στη μετεμψύχωση, να σου φύγει το καφάσι :lol:
“With crosses, relics, crucifixes,
beads, pictures, rosaries and pixes,
the tools of working out salvation,
by mere mechanic operation.”
Samuel Butler, "Hudibras"
Απάντηση