γεια σας και απο μενα (fatima)

Αμέσως μετά την εγγραφή σας περάστε από εδώ να πείτε ένα «χαίρετε» μαζί με δυό λόγια για τον εαυτό σας, και να λάβετε το «αντιχαίρετε» από τους άλλους.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
fatima
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: 04 Μάιος 2010 16:13
Όνομα Ιστότοπου: -

διαβαζα αρκετο καιρο το φορουμ σας αλλα δεν ειχα κανει εγγραφη.να μαι λοιπον : brrr :

εχω γελασει πολυ διαβαζωντας το φορουμ,,,να πριν λιγο διαβασα το αρθρο του αμβροσιου για τον ελτον τζον και ελιωσα στα γελια.

Εχει πολυ πλακα να τρολιαζεις αδαεις και φανατισμενους ανθρωπους,ειδικα θρησκευομενους.
και εχω αρκετη εμπειρια με ειδικα με τον ορθοδοξο οχλο ,η μοιρα με φερε στο περασμα τους :dance:
dtango
Αποκλεισμένος
Δημοσιεύσεις: 2117
Εγγραφή: 07 Απρ 2009 16:56
Όνομα Ιστότοπου: Dispute of a man with his Ba
Τοποθεσία: Καλύβια (7ος όροφος!)
Επικοινωνία:

Καλώς ήρθες Fatima!
Θα μου πεις κάτι για το άβατάρ σου;
"Culture is memory", Yuri Lotman, 1922 - 1993, Ρώσος Σημειολόγος και Κουλτουρολόγος
Άβαταρ μέλους
apostaths
Δημοσιεύσεις: 352
Εγγραφή: 28 Αύγ 2009 23:01
Όνομα Ιστότοπου: -

Καλως ήρθες!!!
@ Dtango: είναι εξώφυλλο από άλμπουμ των Amon Amarth (Σουηδοί death metallers με Viking θεματολογία)
Εικόνα
dtango
Αποκλεισμένος
Δημοσιεύσεις: 2117
Εγγραφή: 07 Απρ 2009 16:56
Όνομα Ιστότοπου: Dispute of a man with his Ba
Τοποθεσία: Καλύβια (7ος όροφος!)
Επικοινωνία:

apostaths έγραψε: @ Dtango: είναι εξώφυλλο από άλμπουμ των Amon Amarth (Σουηδοί death metallers με Viking θεματολογία)
That’s greek to me! :D
"Culture is memory", Yuri Lotman, 1922 - 1993, Ρώσος Σημειολόγος και Κουλτουρολόγος
Άβαταρ μέλους
fatima
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: 04 Μάιος 2010 16:13
Όνομα Ιστότοπου: -

ναι εχουν θεματολογια βικινγκ που περα απο επικες μαχες ,λενε τον βιαιο εκχριαστιανισμο των βορειων και φυσικα την απεχθεια προς αυτην την θρησκεια της <αγαπης>
Άβαταρ μέλους
AoratiMelani
Δημοσιεύσεις: 16164
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 16:19
Όνομα Ιστότοπου: Αόρατη Μελάνη
Επικοινωνία:

Καλώς όρισες fatima. Χαίρομαι που σου αρέσει το φόρουμ, δεν μπορώ να πω όμως ότι συμμερίζομαι την άποψή σου για το trolling: δεν συμπαθώ το τρολάρισμα, ούτε καν στα ιστολόγια που αντιπαθώ. Στου Αμβρόσιου συγκεκριμένα, όταν είχε ανοιχτά σχόλια (στην αρχή μάλιστα δεν είχε ούτε καν μετριασμό), πάντοτε προσπαθούσα να εκφράζομαι μετρημένα και με επιχειρήματα.

Με ενδιαφέρει να δώσω μια θετική εικονα για την αθεϊστική οπτική, και ο τρόπος για να το καταφέρω αυτό είναι να είμαι και να φαίνομαι νηφάλια και συγκροτημένη, ιδίως όταν ο συνομιλητής μου δεν είναι. Νομίζω ότι το trollling πετυχαίνει ακριβώς το αντίθετο: δημιουργεί μια εικόνα επιπολαιότητας, που προεκτείνεται από τον σχολιαστή στις απόψεις του αμαυρώνοντάς τες, προκαλώντας αρνητικές εντυπώσεις και δίνοντας επιχειρήματα στους αντιπάλους σου εναντίον σου.

Εγώ προσωπικά δεν βλέπω να έχει και μεγάλη πλάκα το τρολάρισμα.
Η θρησκευτική γλώσσα είναι μια μεταφορά. Το πρόβλημα είναι όταν παρασύρεται κανείς από τη μεταφορά κι αρχίζει να τη βλέπει σαν κυριολεξία. Rebbecca Goldstein
Άβαταρ μέλους
fatima
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: 04 Μάιος 2010 16:13
Όνομα Ιστότοπου: -

AoratiMelani έγραψε: Με ενδιαφέρει να δώσω μια θετική εικονα για την αθεϊστική οπτική, και ο τρόπος για να το καταφέρω αυτό είναι να είμαι και να φαίνομαι νηφάλια και συγκροτημένη, ιδίως όταν ο συνομιλητής μου δεν είναι. Νομίζω ότι το trollling πετυχαίνει ακριβώς το αντίθετο: δημιουργεί μια εικόνα επιπολαιότητας, που προεκτείνεται από τον σχολιαστή στις απόψεις του αμαυρώνοντάς τες, προκαλώντας αρνητικές εντυπώσεις και δίνοντας επιχειρήματα στους αντιπάλους σου εναντίον σου.

Εγώ προσωπικά δεν βλέπω να έχει και μεγάλη πλάκα το τρολάρισμα.

thnx για το καλωσορισμα.

εχειςδικιο σε οτι εχεις πει δεν διαφωνω.Απλα εγω το βρισκω διασκεδαστικο ,δεν με νοιαζει τι αποτελεσματα κλπ εμενα με κανει και γελαω :D
Απάντηση