Χριστιανικές υπογραφές εναντίον Gay Pride και Μπουτάρη

Συζητήσεις σχετικά με τις διάφορες θρησκείες και τις εκκλησίες τους
Άβαταρ μέλους
Leo21
Αποκλεισμένος
Δημοσιεύσεις: 2198
Εγγραφή: 25 Απρ 2011 18:53
Όνομα Ιστότοπου: -

αριστείδη,ποσα χρόνια εισαι στο φόρουμ; ΑΚΟΜΑ λειτουργείς με λογική άσπρου μαύρου, "εισαι υπερ ή κατα" . ΣΚΑΤΑ ρε. Υπάρχουν και ενδιάμεσα χρώματα Αρίστο, ακόμα να το καταλάβεις πασσά μου;

πραγματικά θαυμάζω μερικές φορές τον Svoin για την ψυχραιμία του - ρε συ, δεν τρώς μπρόκολα; Πας καλα;

πάντως για μένα ειναι αντιαισθητικό το να λέει κάποιος οτι τον χαλάει η αισθητική του Gay pride σε μια άσχημη πόλη - ντάξει η σαλόνικα βέβαια δεν ειναι άσχημη.

αλλα σε ένα κόσμο διαφημίσεων , ψευτιάς και κακογουστιάς, η εκδίκηση του αυτονόητου οχι μόνο δεν ειναι αντιαισθητική, αλλα όμορφη όσο όμορφη μόνο η απελευθέρωση μπορει να ειναι.

υπενθυμίζω οτι και γω δεν είμαι εξοικειωμένος με το φαινόμενο, και άρα δεν είμαι και εντελώς άνετος.
"Θρησκεία είναι να μην λυπάσαι που δεν καταλαβαίνεις." ~ egore
csar
Δημοσιεύσεις: 1695
Εγγραφή: 23 Σεπ 2012 08:00
Όνομα Ιστότοπου: -
Τοποθεσία: Wien (Osterreich)

aristotelis_1 έγραψε:ναι ο δημος ηταν χορηγος περσυ
Από τότε που ανέλαβε ο Μπουτάρης, Δήμος Θεσσαλονίκης είναι χορηγός σε διάφορες εκδηλώσεις, οι οποίες πιστεύεται/ελπίζεται ότι θα τονώσουν την αγορά της Θεσσαλονίκης. Π.χ. ο Δήμος Θεσσαλονίκης σπονσοράρει low cost αεροπορικές εταιρίες για να κάνουν πτήσεις στη Θεσσαλονίκη.

Προσωπικά προτιμώ τα λεφτά του Δήμου να πηγαίνουν σε τέτοιες δράσεις που θα τονώσουν τον επιχειρηματικό κόσμο της Θεσσαλονίκης παρά να καταλήγουν στις τσέπες του κάθε Λεμούσια και κάθε Παπαγεωργόπουλου. Πιστεύω ότι το να σπονσοράρει το gay pride parade είναι στα ίδια πλαίσια. Να έρθει κόσμος από έξω και να αφήσει κανένα ευρουλάκι στην τοπική αγορά.
"Atheism: A non-prophet organization." (George Carlin)
Άβαταρ μέλους
truleysi
Δημοσιεύσεις: 1367
Εγγραφή: 14 Απρ 2012 23:36
Όνομα Ιστότοπου: -

Leo21 έγραψε:αριστείδη,ποσα χρόνια εισαι στο φόρουμ; ΑΚΟΜΑ λειτουργείς με λογική άσπρου μαύρου, "εισαι υπερ ή κατα" . ΣΚΑΤΑ ρε. Υπάρχουν και ενδιάμεσα χρώματα Αρίστο, ακόμα να το καταλάβεις πασσά μου;
Όντως, υπάρχουν κι άλλα πολλά χρώματα, σαν την rainbow flag. Οφείλω να πω δημόσια ότι ο Αρίστος δεν έχει κανένα κόλλημα περί του ζητήματος αυτού, μάλιστα σχετικά πρόσφατα μου έκανε και κονέ μ' ένα γνωστό του! Υποσχέθηκα να ανταποδώσω με μια φίλη, άργησα κομματάκι, θα γίνει όμως. (ορίστε, χρυσό κουφέτο γίναμε εδώ).
Leo21 έγραψε:πάντως για μένα ειναι αντιαισθητικό το να λέει κάποιος οτι τον χαλάει η αισθητική του Gay pride σε μια άσχημη πόλη - ντάξει η σαλόνικα βέβαια δεν ειναι άσχημη.

αλλα σε ένα κόσμο διαφημίσεων , ψευτιάς και κακογουστιάς, η εκδίκηση του αυτονόητου οχι μόνο δεν ειναι αντιαισθητική, αλλα όμορφη όσο όμορφη μόνο η απελευθέρωση μπορει να ειναι.

υπενθυμίζω οτι και γω δεν είμαι εξοικειωμένος με το φαινόμενο, και άρα δεν είμαι και εντελώς άνετος.
Με εκφράζουν αυτές οι κουβέντες. Σε μεγάλο βαθμό. Να προσθέσω μόνο και το δικαίωμα στη διαφορετικότητα και κυρίως στην ορατότητα. Όσο για την εξοικείωση με το φαινόμενο, εχχχμ, ούτε καν οι περισσότεροι ΛΟΑΤ δεν είναι εξοικειωμένοι, ξέρετε! Ζούμε όλοι στην ίδια κοινωνία, και πρέπει αυτό να γίνει αντιληπτό, αν και φαινομενικά αυτονόητο.
csar έγραψε:Από τότε που ανέλαβε ο Μπουτάρης, Δήμος Θεσσαλονίκης είναι χορηγός σε διάφορες εκδηλώσεις, οι οποίες πιστεύεται/ελπίζεται ότι θα τονώσουν την αγορά της Θεσσαλονίκης.
Αν κρίνω από τα περσινά, με οργανωμένη παρουσία από Βουλγαρία, Αλβανία, ΠΓΔΜ, Κύπρο και από πολλά μέρη της Ελλάδας (το Athens Pride σύσσωμο), στον οικονομικό τομέα πολύς κόσμος έβγαλε το ψωμάκι του (για να μην πω το παντεσπάνι του) σε περίοδο ισχνών αγελάδων.
Άβαταρ μέλους
aristotelis_1
Δημοσιεύσεις: 4670
Εγγραφή: 31 Αύγ 2009 15:33
Όνομα Ιστότοπου: -

svoin ειπε Εγώ προσωπικά τα gay pride όπως τα έχω δει στο εξωτερικό από την τηλεόραση τα βρίσκω αντιαισθητικά,

ρε λεο 21 αντε δε καταλαβαινεις οτι λεω εγω δε μπορεις ουτε να ξεχωρισεις ποιος εγραψε οτι εγραψε?

και επειδη δε με αρεσουν τα ναι αλλα ισως οχι πες στα ισα εισαι υπερ η κατα τοσο δυσκολο ειναι?

αν θελει καποιος να παει σε γκει παρελαση να τον δουνε οι γνωστοι του και αρκετοι στην τηλεοραση και στον δρομο και να μην ντραπει τι με νοιαζει εμενα?
εγω εκραξα αυτων που συμφωνει δημωσιος με τα ετοιματα τον γκει αλλα δεν τους γουσταρει καθολου στην ζωη του

νομιζω ειναι ποιο σοφο να πει καποιος δεν γουσταρω ουτε καλημερα με της αδελφες παρα το δεν εχω κανενα θεμα με τους γκει αλλα μακρια απο εμενα
τελος θεματος λεο συνεχιστε οι αλλοι
Ο ΚΟΣΜΟΣ ΛΕΕΙ ΘΕΟΣ ΕΜΕΙΣ ΛΕΜΕ ΑΡΗΣ
Άβαταρ μέλους
Leo21
Αποκλεισμένος
Δημοσιεύσεις: 2198
Εγγραφή: 25 Απρ 2011 18:53
Όνομα Ιστότοπου: -

νομιζω ειναι ποιο σοφο να πει καποιος δεν γουσταρω ουτε καλημερα με της αδελφες παρα το δεν εχω κανενα θεμα με τους γκει αλλα μακρια απο εμενα
ε τώρα σε έπιασα. αλλα δεν ειμαι πιο 'σοφό' , ούτε πιο 'σωστό' απαραίτητα, ειναι πιο ειλικρινές απλα

φιλικά πάντα
"Θρησκεία είναι να μην λυπάσαι που δεν καταλαβαίνεις." ~ egore
svoin
Δημοσιεύσεις: 3074
Εγγραφή: 03 Μάιος 2009 21:55
Όνομα Ιστότοπου: -

Για να μην υπάρξουν παρεξηγήσεις εγώ προσωπικά ποτε δεν υποστήριξα το από πάνω.

Aυτό που είπες τώρα ότι βρίσκεις πιο σοφό είναι τελείως διαφορετικό από αυτό που έλεγες πριν, όσο διαστρεβλωμένο και εάν το έλεγες. Έχει τεραστια διαφορα το "Δεν σύμφωνο μαζί του αλλα υποστηρίζω το δικαίωμα να έχει την άποψη του" από το "Δεν αντέχω την ύπαρξη του αλλα το παίζω ότι δεν έχω πρόβλημα"

Αποφάσισε πρώτα τι θέλεις να πεις και μετά έλα να μας το πεις

Και κάτι ακόμα, δεν αφορά αναγκαστικά το συγκεκριμένο θέμα αλλα γενικά κάποιες ερώτησης δεν απαντούνται απαραίτητα με ένα "ναι" η ένα "όχι" και χρειάζονται "αλλα" και "εάν".
Άβαταρ μέλους
aristotelis_1
Δημοσιεύσεις: 4670
Εγγραφή: 31 Αύγ 2009 15:33
Όνομα Ιστότοπου: -

τι κανεις γιαννη? κουκια σπερνω

παμε ξανα αν οι γκει θελουν να κανουν γιορτες δικες τους δικαιωμα τους και καλα κανουν και δε θα τους πω μην το κανεις
[ασχετο αν αναρχοαριστεροανθρωπιστεςβολεμενοι κανουν αντισυγκεντροσεις σε αλλες συγκεντροσεις εκει δε μιλαμε σβοιν ε?]

την στιγμη που δε ντρεπεσαι και νιωθεις περιφανεια να κανεις μια γκει παραλεαση μαγκια σου ομως ειναι υποκριτικο το να λες "μπραβο σας γκει καλα κανετε μαζι σας ειμαι και εγω στους αγωνες σας και να κατεβω και στην πορεια μαζι σας αλλα μακρια απο εμενα οι γκειδες γιατι προσωπικα νιωθω αηδια να κανω παρεα μαζι τους και να τους γνωρισω στην παρεα μου"

τελος θεματος απο εμενα δεν απανταω σε αλλες αποριες
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος AoratiMelani την 02 Μάιος 2013 15:44, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Λόγος: πρόσθεσα εισαγωγικά για καλύτερη κατανόηση
Ο ΚΟΣΜΟΣ ΛΕΕΙ ΘΕΟΣ ΕΜΕΙΣ ΛΕΜΕ ΑΡΗΣ
Άβαταρ μέλους
AoratiMelani
Δημοσιεύσεις: 16164
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 16:19
Όνομα Ιστότοπου: Αόρατη Μελάνη
Επικοινωνία:

Παιδιά επειδή σα να μου φαίνεται ότι ανεβαίνουν οι εντάσεις, ένα πράμα θα σας παρακαλέσω: μην εξελιχθεί προσωπικές μπηχτές και κόντρες και προσβολές, μην το κάνουμε κρόσσια το νήμα. Ευχαριστώ.
Η θρησκευτική γλώσσα είναι μια μεταφορά. Το πρόβλημα είναι όταν παρασύρεται κανείς από τη μεταφορά κι αρχίζει να τη βλέπει σαν κυριολεξία. Rebbecca Goldstein
svoin
Δημοσιεύσεις: 3074
Εγγραφή: 03 Μάιος 2009 21:55
Όνομα Ιστότοπου: -

την στιγμη που δε ντρεπεσαι και νιωθεις περιφανεια να κανεις μια γκει παραλεαση μαγκια σου ομως ειναι υποκριτικο το να λες "μπραβο σας γκει καλα κανετε μαζι σας ειμαι και εγω στους αγωνες σας και να κατεβω και στην πορεια μαζι σας αλλα μακρια απο εμενα οι γκειδες γιατι προσωπικα νιωθω αηδια να κανω παρεα μαζι τους και να τους γνωρισω στην παρεα μου"
Για πες, ποιοι το κάνουν αυτό ; Ποιοι είναι αυτοί στους οποιους αναφέρεσαι ;

Γιατί στην αρχή είπες
"αν πει καποιος το κλασσικο Ε ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΑΝΤΙΘΕΤΟΣ ΜΕ ΤΗΣ ΓΚΕΙ ΠΑΡΕΛΑΣΕΙΣ ΑΛΛΑ ΥΠΕΡΑΣΠΙΖΟΜΑΙ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΑΦΟΥ ΕΧΕΙ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΣΑΝ ΑΝΘΡΩΠΙΣΤΗΣ ΥΠΕΡΑΣΠΙΖΟΜΑΙ ΤΗΝ ΜΕΙΩΝΟΤΗΤΑ"
το οποιο είναι μια διαστρεβλωμένη δικη σου απόδοση αυτού που είχε ειπωθεί για το μουσουλμανικό τέμενος. Και έχουμε είδη μιλήσει για αυτό και έχουμε πει γιατί η άποψη σου είναι αστήρικτη.

Τελικά τι θέλεις να μας πεις ; Για τους και καλά ανθρωπιστές που οδηγούνται από κάποιο σχέδιο "υποστιριξε" με να σε υποστηρίξω" η για αυτούς που "δεν μπορούν να τους βλέπουν μπροστά τους αλλα το παίζουν ότι θέλουν" ;
Πρόσεξε, χρησιμοποιώ καταχρηστικά την περιγραφή τον "και καλά ανθρωπιστών" που δίνεις αφού έχουμε εξήγηση είδη γιατί αυτό που περιγραφής έτσι είναι αστήρικτο.

Αλλα να που μας βάζεις και τους "αναρχοαριστεροανθρωπιστεςβολεμενοι" (sic) για τους οποιους δεν μιλάμε, γιατί προφανώς έχουμε 2 μετρα και 2 σταθμά και κάποιους κώλους τους φτύνουμε ενώ άλλους τους γλείφουμε ας είναι κώλοι και η 2.

Αλλα εσύ "απλά ρωτάς"
Άβαταρ μέλους
Φραπές
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: 23 Σεπ 2010 16:15
Όνομα Ιστότοπου: www.den_exw_selida.com

Απαντώντας στο ίδιο πνεύμα με τους προηγούμενους, περιμένω
να δω πότε θα γίνει επιτέλους και ένα Gypsy Pride, για να συμμετάσχω
ως αθίγγανος και υπερήφανος. :oops:
Να 'μανε πλούσιος, να 'μανε πλουσιος
να μη με νοιάζει πια
ο επιούσιος...


(παλαιόν ρεμπέτικον)
Άβαταρ μέλους
truleysi
Δημοσιεύσεις: 1367
Εγγραφή: 14 Απρ 2012 23:36
Όνομα Ιστότοπου: -

Καλή φάση Φραπέ, το Gypsy Pride.
Και το λουμνό τ' αφεντικό, νάγια δόμλες ατζέι μπαλαμό
(κόβω φλέβες)
Άβαταρ μέλους
aristotelis_1
Δημοσιεύσεις: 4670
Εγγραφή: 31 Αύγ 2009 15:33
Όνομα Ιστότοπου: -

μαζι σου παρελαση τσιγγανων και να τραγουδας τον υμνο του παοκ αξια ανεκτιμιτη
Ο ΚΟΣΜΟΣ ΛΕΕΙ ΘΕΟΣ ΕΜΕΙΣ ΛΕΜΕ ΑΡΗΣ
Άβαταρ μέλους
truleysi
Δημοσιεύσεις: 1367
Εγγραφή: 14 Απρ 2012 23:36
Όνομα Ιστότοπου: -

Ο τράγος ξαναχτύπησε:
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Να κρατήσουν τα παιδιά τους μακριά από το Φεστιβάλ των ομοφυλόφιλων που θα πραγματοποιηθεί στη Θεσσαλονίκη στις 14 και 15 Ιουνίου καλεί τους Θεσσαλονικείς ο Μητροπολίτης Άνθιμος, από αυτές τις «ανόσιες και αφύσικες εκδηλώσεις».

Ο Μητροπολίτης ζητά από τον δήμαρχο Θεσσαλονίκης Γ. Μπουτάρη να προχωρήσει στην ματαίωση του «καρναβαλιού» δηλώνοντας ότι με απόφασή του πραγματοποιείται η εκδήλωση. Επισημαίνει πως ο κ. Μπουτάρης έκανε μόνο μία παραχώρηση, να μην γίνει η παρέλαση κοντά σε ναούς, αλλά στην πλατεία Ελευθερίας.

Ο κ. Άνθιμος υπενθυμίζει τα επεισόδια που έγιναν στη Γεωργία εξ αφορμής του ίδιου γεγονότος και την αυτοκτονία ενός ατόμου στον Ναό της Παναγίας των Παρισίων που αντιδρούσε στη νομιμοποίηση του γάμου των ομοφυλοφίλων στην Γαλλία.

Eπισημαίνει πως το θέμα είναι μεν σοβαρότατο, ωστόσο συνιστά ως Ορθόδοξοι Χριστιανοί οι Θεσσαλονικείς να αποφύγουν κάθε εκδήλωση βίας και συγκρούσεων εντός της τοπικής κοινωνίας αλλά να αντιδράσουν δηλώνοντας μόνο την κάθετη αντίρρησή τους για το γεγονός.

Υπενθυμίζει πως πρόσφατα αντιπροσωπεία πολιτών του παρέδωσε φάκελο με 19.500 υπογραφές Θεσσαλονικέων που αντιδρούν στην παρουσία των ομοφυλόφιλων στην πόλη τους και καλεί τους γονείς να κρατήσουν μακριά τους εαυτούς τους και τα παιδιά τους από αυτές τις «ανόσιες και αφύσικες εκδηλώσεις» όπως τις χαρακτήρισε.

-----------------------------------------------------------------------------------------------

Ο σκοταδισμός συνεχίζεται απτόητος. Τα παιδιά σας κινδυνεύουν, οι πολίτες δεν σας θέλουν, είστε αφύσικοι και ανόσιοι. Αλλά βία μην ασκήσετε. Μην ξεχάσετε όμως ότι έπεσε ξύλο στη Γεωργία και σημειώθηκε αυτοκτονία στη Γαλλία.

Κατά τ' άλλα απαγορεύεται στους ΛΟΑΤ να περάσουν έξω από Εκκλησίες! Το ζήτησε ο Άνθιμος και το δέχτηκε ο Μπουτάρης. (χμμμ φάουλ Δήμαρχε). Όχι για τις Εκκλησίες (ποιος χέστηκε), αλλά για την αυθαίρετη οριοθέτηση της ελεύθερης κυκλοφορίας. Δηλαδή τι είναι οι χώροι έξω από τις εκκλησίες; Το FIR Αθηνών είναι ή η αιγιαλίτιδα ζώνη;

6 και σήμερα για το pride της Αθήνας, 13 και σήμερα για το pride της Θεσσαλονίκης, ενώ χθες για πρώτη φορά έγιναν εκδηλώσεις (όχι ακριβώς pride) και στην Ξάνθη. Καλό μήνα.

ΥΓ: Ήθελα να δηλώσω διαθέσιμος για το περίπτερο της Ένωσης στο pride εφόσον το θελήσετε, αλλά το νήμα είναι δυστυχώς κλειδωμένο ακόμα και για τα μέλη. Το δηλώνω εδώ.
Άβαταρ μέλους
apeleytheros
Δημοσιεύσεις: 10181
Εγγραφή: 09 Δεκ 2010 18:12
Όνομα Ιστότοπου: Απελευθέρωση από τα δεσμά!
Επικοινωνία:

truleysi, έκανα νέα συζήτηση εδώ
posting.php?mode=post&f=110
Επιστήμη: Συστηματική μελέτη των δεδομένων προς εξαγωγή συμπερασμάτων. ( δεδομένα --> συμπεράσματα )
      • ΟΧΙ ΤΟ ΑΝΑΠΟΔΟ.
_______________________________
Blog: Απελευθέρωση από τα δεσμά!
Άβαταρ μέλους
apeleytheros
Δημοσιεύσεις: 10181
Εγγραφή: 09 Δεκ 2010 18:12
Όνομα Ιστότοπου: Απελευθέρωση από τα δεσμά!
Επικοινωνία:

truleysi έγραψε:Κατά τ' άλλα απαγορεύεται στους ΛΟΑΤ να περάσουν έξω από Εκκλησίες! Το ζήτησε ο Άνθιμος και το δέχτηκε ο Μπουτάρης. (χμμμ φάουλ Δήμαρχε). Όχι για τις Εκκλησίες (ποιος χέστηκε), αλλά για την αυθαίρετη οριοθέτηση της ελεύθερης κυκλοφορίας. Δηλαδή τι είναι οι χώροι έξω από τις εκκλησίες; Το FIR Αθηνών είναι ή η αιγιαλίτιδα ζώνη;
Τράτζικ όντως.
Αυτά πρέπει να τα βλέπουν ορισμένοι που επιμένουν να πιστεύουν στη θρησκεία της αγάπης. ούτε απ έξω δεν τους θέλουν να περάσουν.
Επιστήμη: Συστηματική μελέτη των δεδομένων προς εξαγωγή συμπερασμάτων. ( δεδομένα --> συμπεράσματα )
      • ΟΧΙ ΤΟ ΑΝΑΠΟΔΟ.
_______________________________
Blog: Απελευθέρωση από τα δεσμά!
Θεόφιλος
Δημοσιεύσεις: 1177
Εγγραφή: 22 Αύγ 2011 17:14
Όνομα Ιστότοπου: -

Tο εν λόγω κείμενο φέρει την υπογραφή ορισμένων τρελαμένων με τις παρελάσεις των ανώμαλων, αυτό δεν σημαίνει όμως πώς εκπροσωπούν και την επίσημη εκκλησία, εγώ προσωπικά δεν έχω δεί σε καμία εκκλησία κάποια επιγραφή που να λέει ας πούμε κατά την ρήση του απόστολου παύλου απαγορεύεται η είσοδος στους κύναιδους.
πολύς ντόρος για το τίποτα.
Άβαταρ μέλους
truleysi
Δημοσιεύσεις: 1367
Εγγραφή: 14 Απρ 2012 23:36
Όνομα Ιστότοπου: -

Κίναιδος = Ο κινών την αιδώ (αυτός που προκαλεί ντροπή). Ετυμολογικά, κίναιδος είναι ο Άνθιμος (και όχι μόνο). Θεόφιλε είσαι προσκεκλημένος στο pride για να δεις ότι δεν είμαστε ανώμαλοι. Κερνάω και χοτ ντογκ.
Θεόφιλος
Δημοσιεύσεις: 1177
Εγγραφή: 22 Αύγ 2011 17:14
Όνομα Ιστότοπου: -

truleysi έγραψε:Κίναιδος = Ο κινών την αιδώ (αυτός που προκαλεί ντροπή). Ετυμολογικά, κίναιδος είναι ο Άνθιμος (και όχι μόνο). Θεόφιλε είσαι προσκεκλημένος στο pride για να δεις ότι δεν είμαστε ανώμαλοι. Κερνάω και χοτ ντογκ.
Ευχαριστώ για την διόρθωση και συγνώμη για τα σκληρά λόγια μου, αλλά έτσι έχω μάθει να μιλάω στα ίσα και χωρίς ωραιοποιήσεις. ανωμαλία είναι η λάθος επιλογή ερωτικού συντρόφου. δεν έχω κανένα προσωπικό θέμα με κανέναν ομοφυλόφιλο εκτός από μερικές κατά καιρούς ενοχλήσεις από αυτούς δεν είμαι προκαταλημένος απέναντι σε κοινωνικές ομάδες με ιδιαίτερες σεξουαλικές προτιμήσεις απλώς μου είναι αδιάφοροι. όσο για την πρόσκληση ευχαριστώ αλλά δεν θα πάρω, ο καθένας έχει τους φίλους του και δεν ξέρω αν μπορώ να γίνω ποτέ φίλος με κάποιον που αντί να με κοιτά στα μάτια όταν του μιλώ να με κοιτά ανάμεσα στα σκέλια.
αυτά τα ολίγα από εμένα η εκκλησία όμως μπορεί να αγκαλιάσει ακόμη και τέτοιες κατηγορίες ανθρώπων.
Άβαταρ μέλους
aristotelis_1
Δημοσιεύσεις: 4670
Εγγραφή: 31 Αύγ 2009 15:33
Όνομα Ιστότοπου: -

συγγνωμη για το εκτος θεματος τεμπελοσκυλο αλλα δεν κρατηθηκα

θεοφιλε πιστεψεμε οι γκει ειναι που εχουν περισσοτερο γουστο και δε θα την πεσουν σε οποιον αντρα απλα κοιταξουνε
Ο ΚΟΣΜΟΣ ΛΕΕΙ ΘΕΟΣ ΕΜΕΙΣ ΛΕΜΕ ΑΡΗΣ
Άβαταρ μέλους
aqyn
Δημοσιεύσεις: 1577
Εγγραφή: 07 Οκτ 2010 00:32
Όνομα Ιστότοπου: -

Θεόφιλος έγραψε:ανωμαλία είναι η λάθος επιλογή ερωτικού συντρόφου.
Τότε είμαστε όλοι ανώμαλοι, γιατί όλοι έχουμε κατά καιρούς επιλέξει λάθος σύντροφο, ασχέτως φύλου.

ΟΚ, καταλαβαίνω ότι άλλο ήθελες να πεις, αλλά δεν μπορούσα να αντισταθώ στον πειρασμό να σε πειράξω. Σοβαρά, τώρα, η λέξη «ανώμαλος» είναι πολύ φορτισμένη, και δεν έχει το νόημα με το οποίο τη χρησιμοποιείς, γι' αυτό, παρότι στρέιτ, σε παρακαλώ να μην το κάνεις.
Θεόφιλος έγραψε:δεν ξέρω αν μπορώ να γίνω ποτέ φίλος με κάποιον που αντί να με κοιτά στα μάτια όταν του μιλώ να με κοιτά ανάμεσα στα σκέλια.
Για να σε κοιτά στα σκέλια, πάει να πει ότι ενδιαφέρεται και, κυρίως, ότι διακρίνει πως ενδιαφέρεσαι κι εσύ. Γνωρίζω πολλούς ομοφυλόφιλους, και ποτέ δεν με ενόχλησε κανείς με τον τρόπο που εννοείς. Δεν διατρέχεις κανέναν κίνδυνο, λοιπόν, βγάλ' το απ' τον νου σου. Επίσης, οι ομοφυλόφιλοι δεν είναι τίποτα σεξομανείς. Κανονικοί άνθρωποι σαν εσένα κι εμένα είναι.
Θεόφιλος έγραψε:η εκκλησία όμως μπορεί να αγκαλιάσει ακόμη και τέτοιες κατηγορίες ανθρώπων.
Η εκκλησία ζει μιαν (ακόμη) αντίφαση. Ένα από τα δόγματά της λέει ότι πρέπει να δείχνουμε αγάπη προς όλους ανεξαιρέτως, κι ένα άλλο λέει ότι όποιος κάνει σεξ με άτομα του ίδιου φύλου είναι καταδικαστέος και (ιδανικά, δηλαδή σε καθεστώς θεοκρατίας) πρέπει να θανατώνεται. Το πιο απ' τα δυο θα ακολουθήσει κανείς εξαρτάται από τον ίδιο και μόνο. Έτσι, υπάρχουν σιχαμένοι παπάδες σαν τους Άνθιμους και τους Σεραφείμ, και υπέροχοι παπάδες, όπως ένας που φέρθηκε πολύ όμορφα σε μια μεθυσμένη (και πιθανώς μαστουρωμένη) τραβεστί που μπήκε ένα πρωί στην εκκλησία του τρεκλίζοντας για να ανάψει κερί. Η εκκλησία, επομένως, δεν μπορεί να αγκαλιάσει κανέναν. Οι άνθρωποι, ίσως, μπορούν.
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better.
Απάντηση