κάποιος orthodox έχει αφρίσει με τους άθεους στο filosofia

Οτιδήποτε αφορά την επικαιρότητα ή πρακτικά θέματα σχετικά με την αθεΐα και την θρησκεία. Θέματα γενικής επικαιρότητας συζητιούνται στα "Εκτός θέματος", υποσυζήτηση "Ειδήσεις και επίκαιρα".
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Σίμων Resurrected
Δημοσιεύσεις: 3230
Εγγραφή: 17 Νοέμ 2010 09:49
Όνομα Ιστότοπου: -
Τοποθεσία: Λυκαβηττός

κάποιος orthodox έχει αφρίσει με την ένωση άθεων στο filosofia.gr

* Ένωση Άθεων: Από τον Μηχανιστικό στο Διαλεκτικό Υλισμό

* Άθεοι: τι διδάσκουν στα παιδιά τους;

* Άθεοι,αποποινικοποίηση βλασφημίας,ποινικοποίηση της βλακείας


Ας του απαντήσει κάποιος ( εγώ προσωπικά βαριέμαι να ασχοληθώ με τέτοια θέματα πέρα από καζούρα και τρολινγκ :mrgreen: ...έχει άλλα πιο ενδιαφέροντα post εκεί) ...

Ps: ρουφιανοpost :mrgreen:
État de siège
Άβαταρ μέλους
AoratiMelani
Δημοσιεύσεις: 16164
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 16:19
Όνομα Ιστότοπου: Αόρατη Μελάνη
Επικοινωνία:

Κι εγώ προσωπικά έχω σημαντικότερα πράγματα να κάνω από το να συζητώ με παρωπιδικούς που αναμασούν κλισέ και διαστρεβλώνουν τα όσα διαβάζουν. Εκτιμώ ότι η οποια επιχειρηματολογία μου θα πέσει στο κενό.

Κάποτε έμπαινα σε τέτοιες κουβέντες, τώρα όμως πραγματικά έχω πολλά και πολύ πιο σημαντικά να κάνω για την Ένωση Αθέων από το να ασχολούμαι να πείσω για την αξία και τις αρχές της ανθρώπους που δεν θέλουν να ακούσουν.
Η θρησκευτική γλώσσα είναι μια μεταφορά. Το πρόβλημα είναι όταν παρασύρεται κανείς από τη μεταφορά κι αρχίζει να τη βλέπει σαν κυριολεξία. Rebbecca Goldstein
Άβαταρ μέλους
Γιατρος Του Ικα
Δημοσιεύσεις: 5537
Εγγραφή: 18 Μαρ 2009 13:22

Τον συγκεκριμένο τύπο τον είχα ξανασυναντήσει στο Greekz όπου πόσταρα με 2 accounts (marianthi και Γιώργος) και είχε χορτάσει ο πισινός του διαλεκτικό ματσούκι. Τώρα γράφτηκα και στο filosofia με nick "Skakopesaleyri"....χαχαχα!
Άνθρωπος χωρίς Θεό,ψάρι χωρίς ποδήλατο.

Είδα χτές ένα πεφταστέρι και ευχήθηκα να πέσει στο σπίτι σου.(Mikeius)

Ένα πέτρινο λιοντάρι στην μπασιά της νύχτας, με τα νύχια μπηγμένα στην πέτρα…
Άβαταρ μέλους
Σίμων Resurrected
Δημοσιεύσεις: 3230
Εγγραφή: 17 Νοέμ 2010 09:49
Όνομα Ιστότοπου: -
Τοποθεσία: Λυκαβηττός

Γιατρος Του Ικα έγραψε: Τώρα γράφτηκα και στο filosofia με nick "Skakopesaleyri"....χαχαχα!

:lol: Ε ρε γλέντια...
État de siège
svoin
Δημοσιεύσεις: 3074
Εγγραφή: 03 Μάιος 2009 21:55
Όνομα Ιστότοπου: -

Δεν νομίζω ότι η ένωση επίσημα θα έπρεπε να απαντα σε συγκεκριμένα άτομα στο internet, εκτος εάν πρόκειται για σημαντικό πρόσωπο με ευρεία απήχηση,, καθώς αυτό θα δημιουργούσε το εύνασμα ώστε να κατακλειστούμε από απαίτησης να απαντήσουμε σε ότι βλακεία κατεβάσει το κεφάλι του καθένα

Ατομικά και μιλώντας ο καθένας για τον εαυτό του νομίζω μπορούμε να κάνουμε ότι θέλουμε
Άβαταρ μέλους
spylab
Δημοσιεύσεις: 1600
Εγγραφή: 26 Φεβ 2011 13:14
Όνομα Ιστότοπου: -
Τοποθεσία: Γλυφαδα

Skakopesaleyri.... χαχαχα γελαω πολυ !!! :lol:

@ Σίμων Resurrected :lol: :lol:
Minds are like para-chutes. They only function when open.
Άβαταρ μέλους
Σίμων Resurrected
Δημοσιεύσεις: 3230
Εγγραφή: 17 Νοέμ 2010 09:49
Όνομα Ιστότοπου: -
Τοποθεσία: Λυκαβηττός

svoin έγραψε:Δεν νομίζω ότι η ένωση επίσημα θα έπρεπε να απαντα σε συγκεκριμένα άτομα στο internet, εκτος εάν πρόκειται για σημαντικό πρόσωπο με ευρεία απήχηση,, καθώς αυτό θα δημιουργούσε το εύνασμα ώστε να κατακλειστούμε από απαίτησης να απαντήσουμε σε ότι βλακεία κατεβάσει το κεφάλι του καθένα

Ατομικά και μιλώντας ο καθένας για τον εαυτό του νομίζω μπορούμε να κάνουμε ότι θέλουμε
Αν και δεν είμαι γραμμένος στην ένωση ..νομίζω ότι το θέτεις σωστά ....
État de siège
Άβαταρ μέλους
apeleytheros
Δημοσιεύσεις: 10181
Εγγραφή: 09 Δεκ 2010 18:12
Όνομα Ιστότοπου: Απελευθέρωση από τα δεσμά!
Επικοινωνία:

Η ένωση επίσημα απαντά στα ερωτήματα που απευθύνονται στην ίδια, στα στοιχεία επικοινωνίας της, ημέηλ, φόρρμα επικοινωνίας, τηλέφωνο.
Επιστήμη: Συστηματική μελέτη των δεδομένων προς εξαγωγή συμπερασμάτων. ( δεδομένα --> συμπεράσματα )
      • ΟΧΙ ΤΟ ΑΝΑΠΟΔΟ.
_______________________________
Blog: Απελευθέρωση από τα δεσμά!
Απάντηση