Χαιρετισμός από Καστοριά

Αμέσως μετά την εγγραφή σας περάστε από εδώ να πείτε ένα «χαίρετε» μαζί με δυό λόγια για τον εαυτό σας, και να λάβετε το «αντιχαίρετε» από τους άλλους.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
kastorialis
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: 06 Μάιος 2020 21:23
Όνομα Ιστότοπου: -

Καλησπέρα σε όλους, είμαι ο Μπάμπης από Καστοριά, 40 ετών. Μηχανικός Αυτοματισμού στα χαρτιά, επιχειρηματίας του τουρισμού στην ουσία. Σας χαιρετώ όλους, κυρίως ανακάλυψα την Ένωση από το fb και από την ηλεκτρονική σελίδα της.
Έχω ιδιαίτερο ενδιαφέρον στην ολοκλήρωση και βελτίωση της "βίβλου των σκεπτικιστών". Ορθολογισμός, ανθρωπισμός και προφανώς αθεϊσμός με χαρακτηρίζουν.
Αν και από του μακρόθεν ως προς εκδηλώσεις στις μεγάλες πόλεις, ελπίζω να μπορέσω να βοηθήσω σ' αυτό που δείχνω ενδιαφέρον και δια του πληκτρολογίου.
Άβαταρ μέλους
Queen
Δημοσιεύσεις: 976
Εγγραφή: 14 Απρ 2019 14:30
Όνομα Ιστότοπου: DigitalQueen
Τοποθεσία: Athens

Γειά σου και από εδώ, @kastorialis!
Καλώς ήρθες στην παρέα μας και τα φιλιά μας στην πανέμορφη Καστοριά!

Πραγματικά υπέροχα νέα το ότι σου άρεσε η SAB μας! Είναι πολύ ενδιαφέρον site αλλά και χρήσιμο εργαλείο σε συζητήσεις και αντιπαραθέσεις. Χαίρομαι πολύ που θέλεις να βοηθήσεις στο να ανανήψουμε το Project και να το προχωρήσουμε!

Όσο για το "πληκτρολόγιο".. Μηηη νοιάζεσαι. Εκτός του ότι έχουμε μέλη από όλη την υφήλιο που ανέδειξαν την χρησιμότητα του πληκτρολογίου, πλέον χρησιμοποιούμε κάθε λογής κανάλι επικοινωνίας (chat, calls, video conferences, ό,τι τραβά η όρεξή σου!).

Καλή διαμονή και ο θεός να σε έχει καλά!!! : brrr :

You look down to me to see the scum of the earth to be. Fuck you, that's me, vile and obscene!!!
I ain't happy about it but at least I don't judge and decree to be better than another human being.
Άβαταρ μέλους
Ατίθασος Γιός
Αποκλεισμένος
Δημοσιεύσεις: 4689
Εγγραφή: 03 Ιαν 2010 09:59
Όνομα Ιστότοπου: -

Ωωω τι βλέπω; Ενδιαφερόμενος για την SAB;
Εδώ είσαι:
Ομάδα Εργασίας: Μεταφράσεις & Τεκμηρίωση: Εργασία: Skeptic's annotated Bible
Όπως θα δεις όλη αυτή η πολύ σημαντική δουλειά γίνεται με το πληκτρολόγιο :) . Ρίξε μια ματιά στο νήμα και καλή αρχή.

Καλώς ήρθες Μπάμπη.

.
Off Topic
Διαπίστωσα ότι με την ενημέρωση της τελευταίας έκδοσης του forum κάποιοι πίνακες του csar ήταν μη αναγνώσιμοι, διόρθωσα στα γρήγορα από σελίδα 15 και μετά.
Don't need no time for prayer, don't save no knee-pads for me up there
If your head's alright, you don't need binoculars to see the light
You don't need no miracle vision, Bet your life you don't need religion
"Lemmy"
Άβαταρ μέλους
tasos_didymoteicho
Δημοσιεύσεις: 9010
Εγγραφή: 30 Δεκ 2010 15:59
Όνομα Ιστότοπου: -

Καλώς τον. Όπως βλέπεις από το ψευδώνυμό μου υπάρχουν και χειρότερα. :mrgreen:
"Του είχαν δείξει την ασημαντότητα και τη φτηνή κενότητα των μικρών θεών της γης, με τα κακομοίρικα ανθρώπινα ενδιαφέροντά τους και τις διασυνδέσεις τους –τα μίση, τους θυμούς, τις αγάπες και τις ματαιοδοξίες τους– τη λαχτάρα τους να τους υμνούν και να θυσιάζουν σ' αυτούς, και την απαίτησή τους να τους πιστεύουν, κάτι άκρως αντίθετο με τη λογική και τη Φύση."
"Through the Gates of the Silver Key" By H. P. Lovecraft (with E. Hoffmann Price)
csar
Δημοσιεύσεις: 1695
Εγγραφή: 23 Σεπ 2012 08:00
Όνομα Ιστότοπου: -
Τοποθεσία: Wien (Osterreich)

kastorialis έγραψε: 06 Μάιος 2020 21:46 Καλησπέρα σε όλους, είμαι ο Μπάμπης [...]
Έχω ιδιαίτερο ενδιαφέρον στην ολοκλήρωση και βελτίωση της "βίβλου των σκεπτικιστών". Ορθολογισμός, ανθρωπισμός και προφανώς αθεϊσμός με χαρακτηρίζουν.
Αν και από του μακρόθεν ως προς εκδηλώσεις στις μεγάλες πόλεις, ελπίζω να μπορέσω να βοηθήσω σ' αυτό που δείχνω ενδιαφέρον και δια του πληκτρολογίου.
Γεια σου, Μπάμπη!

Τα τελευταία χρόνια αυτή η εργασία είχε κάπως αδρανοποιηθεί και είναι κρίμα διότι έχουν απομείνει λίγα βιβλία προς μετάφραση. (Φυσικά μετά θα μπορούμε να κάνουμε maintenance και updates.)

Ετοιμάζω μία mega-ανάρτηση στην οποία θα προσπαθήσω να περιλάβω το ιστορικό της sab καθώς και διάφορες άλλες χρήσιμες (ελπίζω) πληροφορίες, ώστε να επανέλθει δυναμικά η sab!
"Atheism: A non-prophet organization." (George Carlin)
Άβαταρ μέλους
Υακίνθη
Δημοσιεύσεις: 1356
Εγγραφή: 30 Οκτ 2012 09:12
Όνομα Ιστότοπου: -

:text-bravo: :text-bravo:
csar
Δημοσιεύσεις: 1695
Εγγραφή: 23 Σεπ 2012 08:00
Όνομα Ιστότοπου: -
Τοποθεσία: Wien (Osterreich)

csar έγραψε: 10 Μάιος 2020 13:44 Ετοιμάζω μία mega-ανάρτηση στην οποία θα προσπαθήσω να περιλάβω το ιστορικό της sab καθώς και διάφορες άλλες χρήσιμες (ελπίζω) πληροφορίες, ώστε να επανέλθει δυναμικά η sab!
Γεια σου, kastorialis.

Δεν σε έχω ξεχάσει. Έχω ετοιμάσει το κείμενο που ανέφερα, αλλά για κάποιον λόγο φαίνεται ότι δεν μπορώ να κάνω ανάρτηση στο νήμα Εργασία: Skeptic's annotated Bible. Έχω αναφέρει το πρόβλημα στους admin, όταν λυθεί, θα την ανεβάσω εκεί.
"Atheism: A non-prophet organization." (George Carlin)
Άβαταρ μέλους
Queen
Δημοσιεύσεις: 976
Εγγραφή: 14 Απρ 2019 14:30
Όνομα Ιστότοπου: DigitalQueen
Τοποθεσία: Athens

csar έγραψε: 17 Μάιος 2020 18:30 Γεια σου, kastorialis.

Δεν σε έχω ξεχάσει. Έχω ετοιμάσει το κείμενο που ανέφερα, αλλά για κάποιον λόγο φαίνεται ότι δεν μπορώ να κάνω ανάρτηση στο νήμα Εργασία: Skeptic's annotated Bible. Έχω αναφέρει το πρόβλημα στους admin, όταν λυθεί, θα την ανεβάσω εκεί.
Χαίρε! Τσέκαρε λίγο εάν μπορείς να αναρτήσεις θέμα στο φόρουμ εκείνο.. Λογικά είναι οκ τώρα.

You look down to me to see the scum of the earth to be. Fuck you, that's me, vile and obscene!!!
I ain't happy about it but at least I don't judge and decree to be better than another human being.
csar
Δημοσιεύσεις: 1695
Εγγραφή: 23 Σεπ 2012 08:00
Όνομα Ιστότοπου: -
Τοποθεσία: Wien (Osterreich)

Queen έγραψε: 19 Μάιος 2020 10:03 Χαίρε! Τσέκαρε λίγο εάν μπορείς να αναρτήσεις θέμα στο φόρουμ εκείνο.. Λογικά είναι οκ τώρα.
Θρίαμβος!

kastorialis, έφτιαξα το νήμα SAB: Περιληπτική περιγραφή, ιστορικό και τρέχουσα κατάσταση, όπου έβαλα όλα (νομίζω) τα στοιχεία.
"Atheism: A non-prophet organization." (George Carlin)
Απάντηση