Καλως σας βρισκω εν ορθολογισμό αδελφοι

Αμέσως μετά την εγγραφή σας περάστε από εδώ να πείτε ένα «χαίρετε» μαζί με δυό λόγια για τον εαυτό σας, και να λάβετε το «αντιχαίρετε» από τους άλλους.
Απάντηση
dionpap
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2019 10:37
Όνομα Ιστότοπου: -

Γεια χαρα, Διονυσης απο Κεφαλονια ,τιμη μου να καταγομαι απο ενα τοπο που καποτε φιλοξενησε το Ανδρεα Λασκαρατο και αλλα ζιζανια.
Εδω και 10 χρονια καταφερα να λεω περηφανα οτι αποτιναξα το ζυγο της πιστης, και επειδη οι θεοι καποτε πεθαινουν και αυτοι , εγω του εκανα ευθανασια.
θα χαρω να βρω ατομα απο τον τοπο μου να τα λεμε , χωρις φοβο και χωρις παθος.
Άβαταρ μέλους
Υακίνθη
Δημοσιεύσεις: 1356
Εγγραφή: 30 Οκτ 2012 09:12
Όνομα Ιστότοπου: -

Καλώς ήρθες dionpap, θα τα λέμε. Είσαι μόνιμος κάτοικος Κεφαλονιάς;
dionpap
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2019 10:37
Όνομα Ιστότοπου: -

Ευχαριστω , ναι ειμαι μονιμος κατοικος Κεφαλονιας
Άβαταρ μέλους
Tolis369
Δημοσιεύσεις: 517
Εγγραφή: 20 Μάιος 2013 02:48

dionpap έγραψε:Γεια χαρα, Διονυσης απο Κεφαλονια ,τιμη μου να καταγομαι απο ενα τοπο που καποτε φιλοξενησε το Ανδρεα Λασκαρατο και αλλα ζιζανια.
Εδω και 10 χρονια καταφερα να λεω περηφανα οτι αποτιναξα το ζυγο της πιστης, και επειδη οι θεοι καποτε πεθαινουν και αυτοι , εγω του εκανα ευθανασια.
θα χαρω να βρω ατομα απο τον τοπο μου να τα λεμε , χωρις φοβο και χωρις παθος.
Άνθρωποι σαν τον Ανδρέα Λασκαράτο είναι χρήσιμοι στην Ελλάδα!

Καλώς όρισες αδερφέ!
"In a time of industrial levels
of censorship and outrage,
this small house needs
to roar like a lion, and roar we will"
*Katie Hopkins
Άβαταρ μέλους
tasos_didymoteicho
Δημοσιεύσεις: 9010
Εγγραφή: 30 Δεκ 2010 15:59
Όνομα Ιστότοπου: -

Καλώς όρισες.
"Του είχαν δείξει την ασημαντότητα και τη φτηνή κενότητα των μικρών θεών της γης, με τα κακομοίρικα ανθρώπινα ενδιαφέροντά τους και τις διασυνδέσεις τους –τα μίση, τους θυμούς, τις αγάπες και τις ματαιοδοξίες τους– τη λαχτάρα τους να τους υμνούν και να θυσιάζουν σ' αυτούς, και την απαίτησή τους να τους πιστεύουν, κάτι άκρως αντίθετο με τη λογική και τη Φύση."
"Through the Gates of the Silver Key" By H. P. Lovecraft (with E. Hoffmann Price)
Απάντηση