Αθεϊστικό Τουρνουά Σκάκι - Εθελοντές Wanted!

Εδώ αναρτώνται προτάσεις και ανακοινώσεις για συναντήσεις μεταξύ των μελών του φόρουμ. Αν κάποιος θέλει να κανονίσει καφεδάκι ή ποτό, εδώ είναι ο σωστός χώρος για να ο κάνει!
Άβαταρ μέλους
adonle
Δημοσιεύσεις: 568
Εγγραφή: 05 Αύγ 2010 17:46

Ναι, για άτυπη ερώτηση λέω.
Η ημερομηνια είναι Κυριακή 1/12 στις 11:00 (αλλά ακόμα δεν την ανακοινωνουμε).

Αν ρωτήσεις και για υλικό, μάθε αν θέλουν από εμάς κάποιο χαρτί. Εσύ προσφέρεσαι να πάρεις το υλικό αν το δώσουν (και αν ναι, θέλουν κάποιο χαρτί από εμας που να σε ορίζει υπεύθυνο);
I don't want to believe, I want to know. But at the same time, I can bear not to know.
Άβαταρ μέλους
adonle
Δημοσιεύσεις: 568
Εγγραφή: 05 Αύγ 2010 17:46

Ουπς, μόλις έμαθα ότι μένεις Θεσσαλονίκη ;)
Οπότε, εγώ θα πρέπει να πάρω το υλικό. Νομίζω ότι θα το αποφύγω, αλλά δε βλάπτει μια ερώτηση, να ξέρουμε αν το δίνουν και πώς ;)
I don't want to believe, I want to know. But at the same time, I can bear not to know.
Άβαταρ μέλους
adonle
Δημοσιεύσεις: 568
Εγγραφή: 05 Αύγ 2010 17:46

Μίλησα στο τηλ. με την Αυλή, ένα ωραίο καφέ κοντά στο Θησείο, που έχει πατάρι που μας κάνει.
Τους είπα ότι είμαστε η Ένωση Αθέων και θα κάνουμε τουρνουά σκάκι.
Είναι διαθέσιμο για 1/12 πρωί. Δε χρεώνουν το χώρο. Θέλουν απλά ένα τηλ. την προηγούμενη, για να τους το θυμήσω.
Οπότε, από χώρο είμαστε εντάξει.
I don't want to believe, I want to know. But at the same time, I can bear not to know.
Άβαταρ μέλους
adonle
Δημοσιεύσεις: 568
Εγγραφή: 05 Αύγ 2010 17:46

Έχω στα χέρια μου 6 σκακιστικά ρολόγια. Δανεικά χωρίς χαρτούρα από σύλλογο ;)
Μεταφέρονται εύκολα.

Με τις σκακιέρες θα χρειαστώ βοήθεια.
Σίλη πόσες σκακιέρες μπορείς να φέρεις;
Άλλος που μπορεί αν φέρει σκακιέρες;
I don't want to believe, I want to know. But at the same time, I can bear not to know.
Άβαταρ μέλους
Marvin
Δημοσιεύσεις: 219
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2018 07:57
Όνομα Ιστότοπου: -

Ο κυθαριδης έλειπε εξωτερικό και δεν κατάφερα να έρθω σε επαφή. Θέλετε να έρθω σε επαφή με συλλόγους στο κέντρο ή είσαστε καλυμμένοι από υλικό;
"It's part of the shape of the Universe. I only have to talk to somebody and they begin to hate me."
Άβαταρ μέλους
Marvin
Δημοσιεύσεις: 219
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2018 07:57
Όνομα Ιστότοπου: -

Αν μπορεί κάποιος να περάσει από Κυψέλη μπορώ να συνεννοηθώ με τον ΑΠΟ Κότινος στον περιορισμένο χρόνο που απομένει.
"It's part of the shape of the Universe. I only have to talk to somebody and they begin to hate me."
Άβαταρ μέλους
adonle
Δημοσιεύσεις: 568
Εγγραφή: 05 Αύγ 2010 17:46

Narvin, να 'σαι καλά, αλλά δε χρειάζεται. Βολευόμαστε με προσωπικές σκακιέρες. Μη μπλέκουμε με συλλόγους. Ο σύλλογος από τον οποίο πήρα τα ρολόγια είναι άλλη φάση, είμαι εγώ έφορος και πάω κάθε βδομάδα εκεί, έτσι κι αλλιώς. Απλά δεν είναι στην Αθήνα και οι σκακιέρες μεταφέρονται δυσκολότερα, οπότε δεν τις πήρα ;)
I don't want to believe, I want to know. But at the same time, I can bear not to know.
Άβαταρ μέλους
Marvin
Δημοσιεύσεις: 219
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2018 07:57
Όνομα Ιστότοπου: -

adonle έγραψε:Narvin, να 'σαι καλά, αλλά δε χρειάζεται. Βολευόμαστε με προσωπικές σκακιέρες. Μη μπλέκουμε με συλλόγους. Ο σύλλογος από τον οποίο πήρα τα ρολόγια είναι άλλη φάση, είμαι εγώ έφορος και πάω κάθε βδομάδα εκεί, έτσι κι αλλιώς. Απλά δεν είναι στην Αθήνα και οι σκακιέρες μεταφέρονται δυσκολότερα, οπότε δεν τις πήρα ;)
Συγνώμη που άργησα. Χαίρομαι που τα βρήκατε. Αν μπορώ να κάνω κάτι άλλο στείλτε μου μήνυμα
"It's part of the shape of the Universe. I only have to talk to somebody and they begin to hate me."
Άβαταρ μέλους
adonle
Δημοσιεύσεις: 568
Εγγραφή: 05 Αύγ 2010 17:46

Όλα είναι έτοιμα για το τουρνουά. Έχω σκακιέρες, ρολόγια και το swiss manager ετοιμοπόλεμο ;)
Παρακαλώ καλέστε κόσμο!
I don't want to believe, I want to know. But at the same time, I can bear not to know.
Άβαταρ μέλους
adonle
Δημοσιεύσεις: 568
Εγγραφή: 05 Αύγ 2010 17:46

Το τουρνουά ολοκληρώθηκε με μικρή συμμετοχή, αλλά ωραίο κλίμα. 5 άτομα έπαιξαν όλους τους αγώνες. Κάποιοι ακόμα έπαιξαν μια παρτίδα χωρίς να συμμετάσχουν στο τουρνουά. Άλλο ήρθαν για καφέ.

Τελική κατάταξη: http://chess-results.com/tnr494785.aspx?lan=1&art=1
Αναλυτικά τα αποτελέσματα: http://chess-results.com/tnr494785.aspx?lan=1&art=2

Η οργάνωση πήγε καλά. Την επόμενη φορά χρειάζεται να δώσουμε έμφαση στη διάδοση.
Ο χώρος αποδείχτηκε καλός. Μόνο ζήτημα: Τα τραπέζια είναι μικρά και χρειάζονται σκληρές σκακιέρες για να σταθούν (θεωρείστε το ήδη λυμένο).
I don't want to believe, I want to know. But at the same time, I can bear not to know.
Απάντηση