Πολιτική αποκλεισμών & τρόπος λειτουργίας του forum (2 σε 1)

Εδώ μπορείτε να γράψετε τη γνώμη σας για το φόρουμ καθώς και προτάσεις για τη δομή και τη λειτουργία του.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Τεμπελόσκυλο
Δημοσιεύσεις: 9867
Εγγραφή: 03 Μαρ 2009 21:27
Όνομα Ιστότοπου: Τεμπέλικες Σκέψεις...
Τοποθεσία: Sun City
Επικοινωνία:

Απαντώ εδώ, γιατί δεν είναι πρέπον να συνεχιστεί η συγκεκριμένη συζήτηση στο θέμα περί θυμού.
Αναρχος έγραψε:...Της "συζητήσεως" ηκολούθησαν οι επισκέψεις συντονιστών και διαχειριστών... Καμμία αντίδρασις, έστω για το θεαθήναι...
Αυτό το ξαναείπες κάπου και ξέχασα να σου επισημάνω ότι είναι παντελώς λάθος. Μεταξύ της δημοσίευσης που ξεκίνησε το όλο πανηγύρι (εδώ) και των παρατηρήσεων που έγιναν (εδώ) δεν υπάρχει ούτε μία δημοσίευση διαχειριστή ή συντονιστή, ούτε εντός θέματος, ούτε σε αυτές που απομακρύνθηκαν. Εκτός αν έχεις κάποιον τρόπο να ξέρεις ποιος διαβάζει το συγκεκριμένο θέμα ανά πάσα στιγμή (που εγώ ως διαχειριστής δεν έχω, και θα ήθελα να τον μάθω), οφείλεις να παραδεχτείς ότι το παραπάνω συμπέρασμα το βγάζεις από το κεφάλι σου και μόνο. Να σου θυμίσω επιπλέον ότι το όλο σκηνικό έγινε ημέρες γιορτών, που λίγο-πολύ όλοι μας έχουμε υποχρεώσεις και δεν μπαίνουμε με την ίδια συχνότητα στο φόρουμ.
Αναρχος έγραψε:Σε σχετική ερώτησι της Σταυρούλας στο περί διαχειρίσεως θέμα, η απάντησις ήτο ότι, για να επιληφθή του θέματος η διαχείρισις πρέπει να γίνη αναφορά...
...Εδώ άρχισα να θυμώνω... Δεν έφθαναν δύο σελίδες μπινελίκια; ...Στην "Κυρία" τρέχαμε στο Δημοτικό για να παραπονεθούμε...
Είτε το πιστεύετε είτε όχι, οι συντονιστές δεν είναι κάτι μαγικά ρομποτάκια που κάθονται όλη τη μέρα πάνω από το φόρουμ και προσέχουν μην τυχόν ειπωθεί κάτι το ανεπίτρεπτο. Άνθρωποι είναι, όπως κι εσείς, με δουλειές, οικογένειες, προσωπική ζωή, που δαπανούν αρκετό από τον ελεύθερο χρόνο τους στο να προσπαθούν να εξασφαλίσουν την ορθή λειτουργία αυτού του χώρου, είτε από τεχνικής πλευράς, είτε από συντονιστικής. Οι αναφορές είναι μία μορφή βοήθειας που προσφέρουν τα μέλη προς τους συντονιστές. Στο παρελθόν έχουμε κατηγορηθεί για υπερβολική αυστηρότητα, και μάλιστα από τον υβριζόμενο, με τη λογική "εμένα δεν με πείραξε, εσάς τι σας νοιάζει". Είναι πολύ πιο εύκολο κάποιος που ενοχλήθηκε από κάτι να πει "έι, εμένα με ενόχλησε αυτό", παρά να πιάσουμε εμείς τα χίλια μέλη του φόρουμ και να τα ρωτάμε ένα-ένα "σε πείραξε αυτό που είπε ο τάδε;". Η άλλη εναλλακτική είναι να απαγορεύεται οτιδήποτε ενδεχομένως να μπορεί να προσβάλλει κάποιον, αλλά τότε πίστεψέ με το 90% των δημοσιεύσεων θα πρέπει να λογοκρίνεται.
Αναρχος έγραψε:Από τον υπερόπτη υβριστή είναι αναμενομένη η υποτίμησις της νοημοσύνης μας. Ανεπίτρεπτος όμως από την διαχείρησι. Προεκάλεσα κι άλλο επιζητώντας την τιμωρία μου με μόνο σκοπό την αντίδρασι της διαχειρίσεως η οποία επί τέλους ήλθε. Με ανακούφισι είδα ότι παρετηρήθη ο αίτιος... Ο θυμός έφυγε... έμεινε όμως μία πικρή γεύσις.
Η αντίδραση των συντονιστών δεν ήρθε επειδή μπήκες κι εσύ στο βρισίδι. Η ίδια αντίδραση θα υπήρχε ούτως ή άλλως, και θα γλίτωνες κι εσύ την παρατήρηση.


Και κάτι γενικότερο, όχι επί προσωπικού Άναρχε, απλά παίρνοντας αφορμή από τα λεγόμενά σου. Όταν κάποιοι συμπεριφέρονται σαν παιδάκια του νηπιαγωγείου, τότε ενίοτε η "Κυρία" είναι απαραίτητη.
It is by will alone I set my mind in motion.
Άβαταρ μέλους
Αναρχος
Δημοσιεύσεις: 4450
Εγγραφή: 26 Φεβ 2011 10:45
Όνομα Ιστότοπου: www.dalani.blogspot.com

Τεμπελόσκυλο έγραψε:...Μεταξύ της δημοσίευσης που ξεκίνησε το όλο πανηγύρι (εδώ) και των παρατηρήσεων που έγιναν (εδώ) δεν υπάρχει ούτε μία δημοσίευση διαχειριστή ή συντονιστή, ούτε εντός θέματος, ούτε σε αυτές που απομακρύνθηκαν. Εκτός αν έχεις κάποιον τρόπο να ξέρεις ποιος διαβάζει το συγκεκριμένο θέμα ανά πάσα στιγμή (που εγώ ως διαχειριστής δεν έχω, και θα ήθελα να τον μάθω), οφείλεις να παραδεχτείς ότι το παραπάνω συμπέρασμα το βγάζεις από το κεφάλι σου και μόνο. Να σου θυμίσω επιπλέον ότι το όλο σκηνικό έγινε ημέρες γιορτών, που λίγο-πολύ όλοι μας έχουμε υποχρεώσεις και δεν μπαίνουμε με την ίδια συχνότητα στο φόρουμ.
Από (εδώ) έως (εδώ) όπως λες δεν υπάρχει, πράγματι, δημοσίευσις διαχειριστού ή συντονιστού... Από (εδώ) έως (εδώ) μεσολάβησαν κάτι ολιγότερο από δύο 24ωρα. Δεν γνωρίζω ποίος εδιάβασε το συγκεκριμένο θέμα... Αυτό που γνωρίζω είναι ότι στο συγκεκριμένο διάστημα στην αγορά εισήλθαν τουλάχιστον τρεις εκ των διαχειριστών - συντονιστών. Τόσους είδα εγώ προσωπικώς. Σε διαβεβαιώ ότι λόγω της εργασίας μου ευρίσκομαι αρκετές ώρες μπροστά στην οθόνη γεγονός το οποίο ίσως μπορείς να γνωρίζεις. Τώρα, εάν το συγκεκριμένο γεγονός δεν έπεσε στην αντίληψι κανενός εξ αυτών ειλικρινώς ζητώ συγγνώμη.... Αλλά δύσκολα θα με πείσης...
Τεμπελόσκυλο έγραψε:...Είναι πολύ πιο εύκολο κάποιος που ενοχλήθηκε από κάτι να πει "έι, εμένα με ενόχλησε αυτό", παρά να πιάσουμε εμείς τα χίλια μέλη του φόρουμ και να τα ρωτάμε ένα-ένα "σε πείραξε αυτό που είπε ο τάδε;". Η άλλη εναλλακτική είναι να απαγορεύεται οτιδήποτε ενδεχομένως να μπορεί να προσβάλλει κάποιον, αλλά τότε πίστεψέ με το 90% των δημοσιεύσεων θα πρέπει να λογοκρίνεται.
Γνωρίζω πολύ καλά ότι η εργασία του διαχειριστού δεν είναι εύκολη και ομολογώ ότι ποτέ δεν θα αναλάμβανα μία τέτοια υποχρέωσι...
Προσωπικώς δεν είμαι υπέρ των τιμωριών και αποκλεισμών.... Καθείς κρίνεται από τα λεγόμενά του και είναι υπόλογος γι' αυτά. Ούτε είμαι υπέρ της όποιας λογοκρισίας. Όλα αυτά όμως απέχουν πολύ από την συγκεκριμένη απρόκλητη υβριστική επίθεσι (ύβρεις κατά γονέων μελών). Δεν είναι μία απλή προσωπική επίθεσις. Ο υβριστής είπε τον πατέρα ενός μέλους "ηλίθιο" και η υβρίστρια, εμμέσως πλην σαφώς, την μητέρα άλλου μέλους "πουτάνα". Εάν αυτά ανήκουν στο 90% που λες... και πάλι θα ζητήσω συγγνώμη για την υπερβολή μου.
Τεμπελόσκυλο έγραψε:Η αντίδραση των συντονιστών δεν ήρθε επειδή μπήκες κι εσύ στο βρισίδι. Η ίδια αντίδραση θα υπήρχε ούτως ή άλλως, και θα γλίτωνες κι εσύ την παρατήρηση.
Μα... ο Απελεύθερος περίμενε αναφορά... Αυτό τουλάχιστον απήντησε στην Σταυρούλα 40 ώρες μετά το γεγονός... Ή ίσως δεν είχε ακόμη καταλάβει τι γίνεται στο φόρουμ;
Φίλε μου, το ξαναείπα... Με ενοχλεί πολύ το να υποτιμούν την νοημοσύνη μου...
Θα το καταλάβαινα εάν μου έλεγες σε πμ:"Μη το συνεχίζεις, το παιδί έχει πρόβλημα... ή δεν μπορώ να κάνω κάτι... είναι ο ιδιοκτήτης του φόρουμ... :D ή, ή, ή..." οτιδήποτε.
Δεν είναι η πρώτη φορά και ειλικρινώς απορώ τι σας αναγκάζει στην παροχή ασυλίας.
Τεμπελόσκυλο έγραψε:Και κάτι γενικότερο, όχι επί προσωπικού Άναρχε, απλά παίρνοντας αφορμή από τα λεγόμενά σου. Όταν κάποιοι συμπεριφέρονται σαν παιδάκια του νηπιαγωγείου, τότε ενίοτε η "Κυρία" είναι απαραίτητη.
Αυτό σωστό... και εζήτησα την συμπάθεια των όποιων μελών ενοχλήθησαν από την συμπεριφορά μου.
No gods, no masters
Είμαστε εμείς που ζυμώνουμε και δεν έχουμε ψωμί Εμείς που βγάζουμε το κάρβουνο και κρυώνουμε Είμαστε εμείς που δεν έχουμε τίποτα κι ερχόμαστε να πάρουμε τον κόσμο. Τάσος Λειβαδίτης
Ἄφοβον ὁ θεός, ἀνύποπτον ὁ θάνατος· καὶ τ’ ἀγαθὸν μὲν εὔκτητον, τὸ δὲ δεινὸν εὐκαρτέρητον.
Άβαταρ μέλους
Τεμπελόσκυλο
Δημοσιεύσεις: 9867
Εγγραφή: 03 Μαρ 2009 21:27
Όνομα Ιστότοπου: Τεμπέλικες Σκέψεις...
Τοποθεσία: Sun City
Επικοινωνία:

Για το συγκεκριμένο θέμα, να δηλώσω ότι εγώ προσωπικώς το είδα σχετικά αργά και επειδή έγινε αναφορά. Αν η αναφορά γινόταν νωρίτερα, μπορεί και να το έβλεπα νωρίτερα, αλλά δεν θέλω να εικάζω.
Off Topic
Δυστυχώς οι περισσότερες επισκέψεις μου στο φόρουμ κατά τη διάρκεια της ημέρας είναι αρκετά σύντομες και δεν μπορώ να βλέπω οτιδήποτε έχει γραφτεί στο ενδιάμεσο. Συνήθως εστιάζω αρχικώς στις αναφορές και στις εγκρίσεις δημοσιεύσεων, και δευτερευόντως σε θέματα που με ενδιαφέρουν (δηλ. όχι σε πολιτικά). Προσπαθώ δε όσο το δυνατόν συχνότερα να κάνω και μία επίσκεψη απεριορίστου χρόνου, συνήθως βραδυνή, κατά την οποία διαβάζω τα πάντα όλα.
Δεν μπορώ να ξέρω αν και πότε υπέπεσε το συγκεκριμένο θέμα στην αντίληψη των υπολοίπων συντονιστών, υποπτεύομαι όμως ότι ο Απελεύθερος απάντησε στην Σταυρούλα γενικώς, μιας και γενική ήταν η ερώτηση. Φαντάζομαι ότι αν θέλει, θα μας το διευκρινήσει ο ίδιος.
It is by will alone I set my mind in motion.
Άβαταρ μέλους
Leo21
Αποκλεισμένος
Δημοσιεύσεις: 2198
Εγγραφή: 25 Απρ 2011 18:53
Όνομα Ιστότοπου: -

ειναι αστεία η άρνηση της διαχείρισης να πάρει θέση στα βρισίδια κατα πατεράδων

η υποτιθέμενη υβρίστρια που μπήκε για υποστηρίξει τον υβριστή σύντροφό της ελογάριασεν χωρίς τον ξενοδόχο βέβαια, βοηθώντας με, και απο οτι είδα δεν ετολμησε να ξαναομιλήσει, αλλιώς θα τα άκουγε κι άλλο. αν και έγινε όντως κάποια νύξη, δεν προσβλήθηκα [πολύ] από το σχόλιο της . αντιθέτως/επιπροσθέτως το εκτίμησα ως εξαίρετο δείγμα trolling, όπως και φάνηκε απο την απάντησή μου. την συγχωρώ, μιας και είναι μια τρυφερή εκδήλωση αγάπης και πιστης το ποστ εκείνο.

εγώ και ο άναρχος φαίνεται να αντιδράσαμε - αυτός νηφάλια, εγώ ακραία [μα είναι βρε παιδάκι μου αυτό το νέο vibe του 2012 - δε το αισθάνεστε? 8-) ] - προς το πρωτοχρονιάτικο επισόδειο

Προσωπικά επιτέθηκα πρώτος. Όμως ο Άναρχος έβρισε όταν τον βρίσαν.

κανένας εκ της διαχειριστικής ομάδας δεν έκανε νύξη για την μικρότητα του αρχικού flame ["hey man, μήπως ήρθε η ωρα να αναλογιστείς το ενδεχόμενο ο πατέρας σου να είναι ηλίθιος"] , που όντως έγινε 3 η ώρα πρωτοχρονιάς .

για μένα ήταν τόσο εύκολο το να αρπάξω την ευκαιρία. εξάλλου στο τραγουδάκι που έβγαλα για τα μέλη του φόρουμ, του φέρομαι περίφημα. του έχω δώσει ευκαιρίες, ξέρεις τι λέω μαν?

ξέρεις τι μου τη σπάει σε μια διαδικτυακή περσόνα? ή οποιαδήποτε περσόνα, IRL [In Real Life, στην πραγματική ζωη].

να μη σπάει το Image. να είναι υπερβολικά cool. βέβαια αμα τον έχεις δίπλα σου καταλαίνεις 5 πράματα κι απο αυτά που δε μπορει να μετρήσει η επιστημονομανια

Τέλος πάντων.. έχω την υποψια οτι έχω βγει εκτός θέματος...

για να επανάλθω

ούτε σε μένα είναι η πρώτη παρατήρηση
ούτε στο noxteryn


ώπα ωπα.... λάθος....








για μια στιγμή










βασικά, είναι όντως η πρώτη παρατήρηση στο Leo21, όντως

χμμμμ

μας λατρεύετε και δε μπορείτε να μας διαχειριστείτε?
θέλετε να σας βοηθήσω στη διαχείριση?

μια φορά με κάναν ban ενώ ήμουν administrator. αυτό αξίζει όσο 150 πουλάδες στους αλεξιπτωτιστές για όποιον καταλαβαίνει απο φορουμικά. και νοιαζόμουν για εκείνο το φόρουμ.


κατα τη γνώμη μου η υπόθεση έχει ως εξής:

σορρυ κι όλας

κάποιος πήγε να το παίξει νταής, αλλά κάηκε απο το ίδιο του το μίσος γιατι φυλάγανε σκυλιά. εγώ. ήταν το σκυλί μέσα μου που αντέδρασε έτσι. δεν ξέρω για τσου υπόλοιπους μάγκες.

είναι ένα show. νεοφιλελεύθερο

για βάλτε κανα πιο ξύπνιο διαχειριστή, πρωτοχρονιά γίνονται οι περισσότερες αυτοκτονίες
^^^
κακό χιούμορ
"Θρησκεία είναι να μην λυπάσαι που δεν καταλαβαίνεις." ~ egore
Άβαταρ μέλους
Τεμπελόσκυλο
Δημοσιεύσεις: 9867
Εγγραφή: 03 Μαρ 2009 21:27
Όνομα Ιστότοπου: Τεμπέλικες Σκέψεις...
Τοποθεσία: Sun City
Επικοινωνία:

Fyi, οι παρατηρήσεις παραγράφονται με την πάροδο εξαμήνου από την τελευταία, αν δεν μεσολαβήσει άλλη.
Αν θες να μην είναι η πρώτη σου και να συνυπολογιστούν και όλες οι προηγούμενες περσόνες σου, all you have to do is ask.

Επίσης αν θέλει κάποιος να αυτοκτονήσει για το φόρουμ, πρωτοχρονιάτικα ή όποτε άλλοτε, ελεύθερα. Τζάμπα δημοσιότητα...
(συνέχεια κακού χιούμορ)
It is by will alone I set my mind in motion.
Άβαταρ μέλους
Leo21
Αποκλεισμένος
Δημοσιεύσεις: 2198
Εγγραφή: 25 Απρ 2011 18:53
Όνομα Ιστότοπου: -

χαχα οκ δε το ήξερα

καλή χρονιά σε όλους
"Θρησκεία είναι να μην λυπάσαι που δεν καταλαβαίνεις." ~ egore
Άβαταρ μέλους
Αναρχος
Δημοσιεύσεις: 4450
Εγγραφή: 26 Φεβ 2011 10:45
Όνομα Ιστότοπου: www.dalani.blogspot.com

Τεμπελόσκυλο έγραψε:Για το συγκεκριμένο θέμα, να δηλώσω ότι εγώ προσωπικώς το είδα σχετικά αργά και επειδή έγινε αναφορά. ....
Από ποίον έγινε αναφορά;
No gods, no masters
Είμαστε εμείς που ζυμώνουμε και δεν έχουμε ψωμί Εμείς που βγάζουμε το κάρβουνο και κρυώνουμε Είμαστε εμείς που δεν έχουμε τίποτα κι ερχόμαστε να πάρουμε τον κόσμο. Τάσος Λειβαδίτης
Ἄφοβον ὁ θεός, ἀνύποπτον ὁ θάνατος· καὶ τ’ ἀγαθὸν μὲν εὔκτητον, τὸ δὲ δεινὸν εὐκαρτέρητον.
Άβαταρ μέλους
Τεμπελόσκυλο
Δημοσιεύσεις: 9867
Εγγραφή: 03 Μαρ 2009 21:27
Όνομα Ιστότοπου: Τεμπέλικες Σκέψεις...
Τοποθεσία: Sun City
Επικοινωνία:

Αυτό δεν μπορώ να το αποκαλύψω, καθώς ενδέχεται να μην το επιθυμεί το μέλος που έκανε την αναφορά. Αν θέλει, θα το πει ο ίδιος.
It is by will alone I set my mind in motion.
svoin
Δημοσιεύσεις: 3074
Εγγραφή: 03 Μάιος 2009 21:55
Όνομα Ιστότοπου: -

Ο Leo21 ειναι o Radical ;
Άβαταρ μέλους
Leo21
Αποκλεισμένος
Δημοσιεύσεις: 2198
Εγγραφή: 25 Απρ 2011 18:53
Όνομα Ιστότοπου: -

καλέ τώρα το κατάλαβες απο το σφφφ μποϊνγκ?

έχω κάνει όμως εγχειριση αλλαγής χαρακτήρα και έτσι με δεχτήκανε.
"Θρησκεία είναι να μην λυπάσαι που δεν καταλαβαίνεις." ~ egore
epicourosan
Δημοσιεύσεις: 1315
Εγγραφή: 08 Δεκ 2010 21:50
Όνομα Ιστότοπου: -den exw
Τοποθεσία: ΓΛΥΦΑΔΑ

Δεν έχω κάνει μπαν σε κανένα και δεν θα κάνω ποτέ.

Όχι γιατί δεν θέλω να βοηθήσω τους διαχειριστές, αλλά γιατί δεν μου πάει.

Η προσωπική επίθεση από τον Νοχ έπρεπε να ξεχωρίσει από τους διαχειριστές και να χρεωθεί αναλόγως.

1. Έγινε σε ένα χρήστη που δεν έχει δώσει δικαίωμα ποτέ
2. Σε άτομο θετικό και αισιόδοξο
3. Έγινε εναντίον πατερά χρήστη
4. Έγινε 3 ώρα πρωί πρωτοχρονιάς

Όλα τα παραπάνω εάν τα αθροίσεις συνάδουν στο συμπέρασμα ότι αυτός που το έκανε είναι ψυχολογικά άρρωστος.
Εάν έχει ασυλία από τους διαχειριστές επειδή είναι άρρωστος να μας το πείτε.

Έχει παρατηρηθεί αυτό το φαινόμενο επανειλημμένως με το νοχ και δεν θα αναφέρω τις φορές, δεν έχω χρόνο να το ψάξω, το αφήνω για σας.
Μερικές φορές έχει κάποιους βοηθούς στο μπινελίκη, τώρα είχε μόνο την γκόμενα.

Σαφώς καταλαβαίνουμε την προσπάθεια και υπηρεσία που προσφέρουν οι διαχειριστές και είναι αξιέπαινη, το έχω αναφέρει πολλές φορές και προφορικά, μπράβο σας χαράς το κουράγιο σας.

Ακούστε όμως και κάνα απλό μέλος.
Θεωρήστε ότι είναι υποχρέωση σας να δώσετε κάποια εξήγηση.
Όπως ενδιαφέρει τον Άναρχο, Λέο, ενδιαφέρει και μένα και τον Στρατό και κάποιους άλλους νομίζω.

Δεν μπορεί να είμαστε ανώμαλοι ρε παιδιά.





Ναι ρε Sβοιν το εχουμε ξαναπεί.
Όπως και άλλοι είναι κάποιος άλλος, μην δίνεις όμως σημασία, ισα ισα ο Ράντικαλ ήταν καλύτερος από τον Λέο.
Διχόνοια των πολιτών, ευημερία των πολιτικών!

http://www.videoman.gr/52856
Άβαταρ μέλους
AoratiMelani
Δημοσιεύσεις: 16164
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 16:19
Όνομα Ιστότοπου: Αόρατη Μελάνη
Επικοινωνία:

Αναρχος έγραψε:Αυτό που γνωρίζω είναι ότι στο συγκεκριμένο διάστημα στην αγορά εισήλθαν τουλάχιστον τρεις εκ των διαχειριστών - συντονιστών.
Να πω παρεμπιπτόντως, αν και δεν ξέρω σε ποιους αναφέρεσαι, ότι αν εννοείς εμένα εγώ δεν μετράω, γιατί κάνω μεν διαχείριση αλλά δεν κάνω συντονισμό. Παλιότερα έκανα, αλλά έχω σταματήσει λόγω κούρασης και έλλειψης χρόνου.

Όταν κάτι σε ένα θέμα με ενοχλεί, κάνω κι εγώ αναφορά όπως όλοι, για να το δουν οι συντονιστές όποτε μπορέσουν.

Επίσης να τονίσω ξανά αυτό που είπε ήδη το Τεμπελόσκυλο, ότι οι συντονιστές ακόμη κι όταν μπαίνουν δεν είναι σίγουρο ότι θα δουν όλα τα θέματα (μάλιστα είναι πρακτικά αδύνατον να τα δουν όλα). Αν κάποιο μέλος έχει πρόβλημα, κάνει μια αναφορά ή στέλνει ένα πμ για να επιληφθούν του θέματος.
Η θρησκευτική γλώσσα είναι μια μεταφορά. Το πρόβλημα είναι όταν παρασύρεται κανείς από τη μεταφορά κι αρχίζει να τη βλέπει σαν κυριολεξία. Rebbecca Goldstein
Άβαταρ μέλους
Αναρχος
Δημοσιεύσεις: 4450
Εγγραφή: 26 Φεβ 2011 10:45
Όνομα Ιστότοπου: www.dalani.blogspot.com

Όχι Μελάνη, δεν αναφέρομαι σε εσένα.
No gods, no masters
Είμαστε εμείς που ζυμώνουμε και δεν έχουμε ψωμί Εμείς που βγάζουμε το κάρβουνο και κρυώνουμε Είμαστε εμείς που δεν έχουμε τίποτα κι ερχόμαστε να πάρουμε τον κόσμο. Τάσος Λειβαδίτης
Ἄφοβον ὁ θεός, ἀνύποπτον ὁ θάνατος· καὶ τ’ ἀγαθὸν μὲν εὔκτητον, τὸ δὲ δεινὸν εὐκαρτέρητον.
Άβαταρ μέλους
Τεμπελόσκυλο
Δημοσιεύσεις: 9867
Εγγραφή: 03 Μαρ 2009 21:27
Όνομα Ιστότοπου: Τεμπέλικες Σκέψεις...
Τοποθεσία: Sun City
Επικοινωνία:

ΣΗΜΕΙΩΣΗ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΗ

Φαντάζομαι καταλαβαίνετε ότι το να αποκαλείτε κάποιον δημόσια "ψυχολογικά άρρωστο" δεν διαφέρει σε κάτι απ' όλα όσα συνέβησαν τις προηγούμενες μέρες. Θα παρακαλούσα λοιπόν αυτό το πανηγυράκι να σταματήσει εδώ. Αν έχετε σοβαρές προτάσεις σχετικά με τη λειτουργία και το συντονισμό του φόρουμ, είναι ευπρόσδεκτες και θα χαρώ να τις κουβεντιάσουμε, εδώ ή κατ' ιδίαν.
Ευχαριστώ.
It is by will alone I set my mind in motion.
Άβαταρ μέλους
Leo21
Αποκλεισμένος
Δημοσιεύσεις: 2198
Εγγραφή: 25 Απρ 2011 18:53
Όνομα Ιστότοπου: -

Χώρος - ενότητα όπου δε θα ισχύουν οι κανονικοί κανόνες, ["Καιάδας", "Αβατον" - οι πιθανοί τίτλοι είναι αμέτρητοι] και θα μπορούμε να βγάζουμε το άχτι μας. Όλα τα σοβαρά φόρουμ το έχουν, κι αν όχι, το υιοθετούν μετά την εγγραφή μου.

Αν δεν έχετε τόσο πρόβλημα με τα βρισίδια, κάτι που φαίνεται απο το οτι δε σχολιάσατε την προσβολή προς την οικογένεια, φαίνεται όντως μας θεωρείτε παιδάκια που κάνουν τέτοιες πλάκες μεταξύ τους, δεν υπήρχε λόγος να το κλειδώσετε το θέμα.

Θα μπορούσατε να το μεταφέρετε στον "Καιάδα" και να συνεχίσει.

Μπορούμε να διοργανώσουμε και διαγωνισμό ωμότητας
"Θρησκεία είναι να μην λυπάσαι που δεν καταλαβαίνεις." ~ egore
svoin
Δημοσιεύσεις: 3074
Εγγραφή: 03 Μάιος 2009 21:55
Όνομα Ιστότοπου: -

καλέ τώρα το κατάλαβες απο το σφφφ μποϊνγκ?

έχω κάνει όμως εγχειριση αλλαγής χαρακτήρα και έτσι με δεχτήκανε.
Απουσίαζα καιρό και δεν το ήξερα
Άβαταρ μέλους
noxteryn
Δημοσιεύσεις: 2210
Εγγραφή: 02 Απρ 2010 15:40
Όνομα Ιστότοπου: noxteryn
Τοποθεσία: Αργυρούπολη
Επικοινωνία:

Μερικές διευκρινίσεις:

Αναρχος, σε διαβεβαιώ πως δεν υπάρχει καμμία απολύτως ασυλία. Από όσο γνωρίζω, δεν έχει παραβλεφθεί κανένα transgression μου (και συνήθως τρωω και λίγο extra κράξιμο και στο MSN, οπότε τα ακούω διπλά). Αντιθέτως, ο Leo21 είναι αυτός που απολαμβάνει την επιείκεια, τη στιγμή που τον άφηνα να με βρίζει ευθέως (από "σκατόψυχο" μέχρι "μαλάκα") από τότε που ήταν ακόμα γνωστός ως radical. Απλώς εγώ είμαι ενάντιος στο να κάνω αναφορές ή να κλαίγομαι, οπότε εκείνος συνεχίζει ακόμα και τώρα (και είναι πραγματικά ειρωνικό να αυτοπροβάλλεται ως εκδικητής του τραμπουκισμού, ειδικά αν λάβει κανείς υπόψιν το λόγο που είναι και πάλι ενεργό μέλος). Μάλιστα, ακριβώς επειδή τυγχάνει εγώ να έχω αναπτύξει κάποιες φιλικές σχέσεις με μερικά από τα άτομα που συντηρούν το forum, βρίσκομαι στη δυσάρεστη θέση να τους κάνω (άμεσα ή έμμεσα) τη ζωή δύσκολη μερικές φορές, λόγω ατόμων που τους προσβάλλουν αποκαλώντας τους μεροληπτικούς (ή, το αγαπημένο μου, φασίστες). Η αλήθεια είναι ότι τέτοιες καταστάσεις προκαλούν τριβές μεταξύ μας και δε διασκεδάζουμε καθόλου με αυτό.

epicourosan, έχεις τις απόψεις σου για τον aristotelis_1, εγώ έχω τις δικές μου (και οι συντονιστές/διαχειριστές τις δικές τους). Μπορεί εσύ να τον βλέπεις ως ένα θετικό και αισιόδοξο παιδάκι που δεν έχει δώσει δικαίωμα σε κανέναν, αλλά εγώ βλέπω ένα φοβικό άτομο που έχει διαποτιστεί με μερικές από τις πιο μισαλλοδοξικές και επικίνδυνες πεποιθήσεις που έχω συναντήσει ποτέ στη ζωή μου. (Φυσικά, δεν ευθύνεται ο ίδιος για αυτό, τουλάχιστον όχι άμεσα.) Ο πατέρας του δεν είναι μέλος του forum, και σκοπός μου δεν ήταν να προσβάλω τον aristotelis_1, αλλά να του δώσω μια συμβουλή. Λυπάμαι που τελικά δεν το είδε έτσι, γιατί εγώ τον συμπαθώ, απλώς όχι με το υπεροπτικό υφάκι που διατηρούν κάποιοι άλλοι και τον βλέπουν σα mascot. Το επιχείρημα με την ώρα είναι πραγματικά αστείο (και το άτομο που το ανέφερε πρώτο μου εξήγησε privately ότι το έγραψε ειρωνικά), οπότε δεν ασχολούμαι καν. Πέρα από όλα αυτά, σε διαβεβαιώ ότι είμαι υγιέστατος και πανευτυχής στη ζωή μου, οπότε δεν υπάρχει λόγος να εκφράζεις κάποια ανησυχία για μένα.

Βρίσκω εντελώς γελοίο να χρειάζεται να κάνω τέτοιου είδους δηλώσεις, αλλά δεν είμαι σύντροφος της αμόρφωτη γκόμενα, ούτε είναι εκείνη βοηθός μου σε κάτι, και αυτοί οι υπαινιγμοί είναι πάρα πολύ προσβλητικοί και υποτιμητικοί για εκείνη. Το ότι πόσταρε κάτι που δε άρεσε σε κάποιους ήταν δικό της θέμα και κάτι που αποφάσισε εκείνη με τη δική της βούληση, όπως και το γεγονός ότι δεν ασχολήθηκε περισσότερο. You know what they say about assumptions, οπότε θα σας παρακαλούσα να μη γράφετε ό,τι να'ναι. Επίσης, υπενθυμίζω ότι τη λέξη "πουτάνα" την εισήγαγε κάποιος άλλος στη συζήτηση.

Τεμπελόσκυλο, σου ζητώ και δημοσίως συγγνώμη για ό,τι παραπανίσιο workload προκλήθηκε ως αποτέλεσμα όσων έγραψα. Ξέρω ότι είχες καλύτερα πράγματα να κάνεις και ότι, λόγω περιόδου, η περισσότερη δουλειά πέφτει σε εσένα, και σου υπόσχομαι ότι δε θα ξανασυμβεί. Έπρεπε να προσέξω περισσότερο το wording μου και να είμαι πολύ πιο σαφής από την αρχή ως προς το point που ήθελα να μεταδώσω.

Ελπίζω το θέμα να λήξει εδώ, γιατί όντως τράβηξε πολύ.
"The irony of the Information Age is that it has given new respectability to uninformed opinion."
Άβαταρ μέλους
Αναρχος
Δημοσιεύσεις: 4450
Εγγραφή: 26 Φεβ 2011 10:45
Όνομα Ιστότοπου: www.dalani.blogspot.com

Δεν θα ασχοληθώ πολύ... Νομίζω ότι είναι περιττό.
noxteryn έγραψε:Αναρχος, σε διαβεβαιώ πως δεν υπάρχει καμμία απολύτως ασυλία. Από όσο γνωρίζω, δεν έχει παραβλεφθεί κανένα transgression μου (και συνήθως τρωω και λίγο extra κράξιμο και στο MSN, οπότε τα ακούω διπλά)....
Αν και το κίνητρό σου δεν ήταν, νομίζω, η απολογία... θα ικανοποιούσε ένα πιο "ταπεινό" ύφος από το να εκφράσης απλώς το "παράπονό" σου για την "διπλή" κριτική που υφίστασαι. Ο ίδιος εδήλωσες ότι...
Φυσικά, το δυσκολότερο κομμάτι ήταν να καταφέρω να σπάσω την αλυσίδα του bullying και να διαλύσω το pattern που μου είχε δημιουργηθεί (πράγμα που κάνω ακόμα και σήμερα με φοβερή δυσκολία, αλλά νομίζω με αρκετή επιτυχία, μιας και, λόγω του ήρεμου και ψύχραιμου demeanor μου, οι μισοί με αποκαλούν robot και οι άλλοι μισοί αναίσθητο)
...αλλά απ' ότι φαίνεται δεν τα καταφέρνεις αρκετά καλά. Ίσως εσύ να είσαι ικανοποιημένος από την προσπάθειά σου (και να αισθάνεσαι και αδικημένος διότι οι άλλοι δεν αναγνωρίζουν την προσπάθειά σου), αλλά, πίστεψέ με, πρέπει να προσπαθήσης κι άλλο.
noxteryn έγραψε:...Επίσης, υπενθυμίζω ότι τη λέξη "πουτάνα" την εισήγαγε κάποιος άλλος στη συζήτηση.
Φυσικά καταλαβαίνεις ότι είναι διαφορετικό το "πουτάνα" από το "πουτάνα μάνα"... Για κάποιους (ίσως εσύ δεν το αισθάνεσαι) η μάνα και ο πατέρας είναι κάτι περισσότερο από τον εαυτό τους.
noxteryn έγραψε:Τεμπελόσκυλο, σου ζητώ και δημοσίως συγγνώμη....
Εδώ με εξέπληξες...
Δεν περίμενα απολογιτικό ύφος και πολύ περισσότερο δημοσία αίτησι συγχωρέσεως... Αλλά νομίζω ότι απευθύνεσαι σε λάθος άτομο... Άλλον ενόχλησες...
No gods, no masters
Είμαστε εμείς που ζυμώνουμε και δεν έχουμε ψωμί Εμείς που βγάζουμε το κάρβουνο και κρυώνουμε Είμαστε εμείς που δεν έχουμε τίποτα κι ερχόμαστε να πάρουμε τον κόσμο. Τάσος Λειβαδίτης
Ἄφοβον ὁ θεός, ἀνύποπτον ὁ θάνατος· καὶ τ’ ἀγαθὸν μὲν εὔκτητον, τὸ δὲ δεινὸν εὐκαρτέρητον.
epicourosan
Δημοσιεύσεις: 1315
Εγγραφή: 08 Δεκ 2010 21:50
Όνομα Ιστότοπου: -den exw
Τοποθεσία: ΓΛΥΦΑΔΑ

Τεμπελόσκυλο
Έχεις δίκιο για το ψυχολογικά άρρωστος, το έκανα για να τραβήξω την προσοχή.
Πρέπει να υπάρχει εντέλει ένα μέρος για να βγάζουμε τα απωθημένα μας.
Δεν απάντησες για την ασυλία του Νοχ.
Νοχ
Θα σου πω μια ιστορία με την μητέρα μου και μια φίλη μου.
Είχε έρθει μια φίλη μου από την Ολλανδία και συζούσαμε μαζί για κάμποσο διάστημα.
Όταν γνώρισε την μητέρα μου, έκανε κριτική και της την έλεγε συνέχεια γιατί το κάνει έτσι αυτό, γιατί εκείνο και συνεχεία την έβγαζε off.
Προσπαθούσε να την κάνει να αλλάξει την ζωή της και να μην ζει μέσα στην μιζέρια του αυτόευνουχισμού που συνήθως ζούμε όλοι μας.
Μπορείς να μου πεις ότι ήταν ανταγωνιστική απέναντι στην μητέρα μου σαν θηλυκό, σε διαβεβαιωθώ δεν ήταν έτσι γιατί για σε όλα σχεδόν είχε δίκιο.
Έχοντας προσπαθήσει και εγώ στο παρελθόν με την μητέρα μου της απάντησα κάνε ότι νομίζεις είναι καλύτερο για εκείνη, συζήτησε μαζί της.
Όταν συζήτησε μαζί της βρέθηκε προ εκπλήξεων και μου το είπε.
Για να μην πλατειάζω γιατί δεν έχω και πολύ χρόνο ,το ρεζουμέ είναι
Δεν μπορείς να καταστρέψεις το κόσμο κάποιου χωρίς να του δώσεις έναν άλλον
και
1. μην νομίζεις ότι ο κόσμος που έχει ήδη δεν του αρέσει
2. ο κόσμος που του προσφέρεις είναι καλύτερος γιαυτον
3. θέλει να του καταστρέψεις το κόσμο του
και ποιος είσαι εσύ που αποφασίζεις γιαυτον.
Αυτό που έκανες εσύ το έχω κάνει στο παρελθόν επανειλημμένα και εισέπραξα ταραχή.
Σήμερα εάν με ρωτήσεις θα σου απαντούσα
Η σύζυγος έκανε κάτι μελομακάρονα μούρλια.
Ρε Νοχ μπορεί να τον αγαπάς τον Αριστοτέλη όπως σε αγαπάμε και εμείς.
Ο Άναρχος σου απάντησε που πρέπει να κατευθυνθεί η συγγνώμη σου.
Χαλάρωσε λίγο δεν είσαι εσύ αυτός που θα αλλάξει όλον τον κόσμο μονός του.
Ξοδεύεις ενέργεια χωρίς αντίκρισμα.



Words Of Wisdom




Για τον Νοξ το παρα πανω.
Διχόνοια των πολιτών, ευημερία των πολιτικών!

http://www.videoman.gr/52856
RaspK
Δημοσιεύσεις: 2314
Εγγραφή: 13 Ιαν 2010 14:06
Όνομα Ιστότοπου: -

Αναρχος έγραψε:
noxteryn έγραψε:...Επίσης, υπενθυμίζω ότι τη λέξη "πουτάνα" την εισήγαγε κάποιος άλλος στη συζήτηση.
Φυσικά καταλαβαίνεις ότι είναι διαφορετικό το "πουτάνα" από το "πουτάνα μάνα"... Για κάποιους (ίσως εσύ δεν το αισθάνεσαι) η μάνα και ο πατέρας είναι κάτι περισσότερο από τον εαυτό τους.
1. Ναι, αλλά η εξύβριση δε δικαιώνεται με τίποτα. Το ένα στραβό δε δικαιώνει ένα παραπάνω.
2. Αυτό που λέει ο noxteryn είναι ότι το να λέτε για ό,τι είπε η ΚΓ είναι καθαρή εθελοτυφλία.
3. Οι κανονισμοί απαγορεύουν τέτοια σχόλια, αλλά κυρίως την άμεση εξύβριση άλλων μελών.

Τι θέλω να πω; Ότι όλοι σφάλατε. Ξεκολλάτε πια. Ειδικά η δική σου αντίδραση καταντά γελοία.

Όσον αφορά το ποιος έκανε την αναφορά, εγώ την έκανα, επειδή το πράγμα είχε ξεχειλωθεί. Δε θυμάμαι και δε με αφορά καν ποια ήταν η δημοσίευση ή οι δημοσιεύσεις που ανέφερα. Δεν το συγκράτησα, επειδή όλοι παρατραβήξατε το σκοινί. ΟΚ;!
“Wisdom, love, is mostly awareness.”
Απάντηση