Αλή αλ-Γιουνάνι

Αμέσως μετά την εγγραφή σας περάστε από εδώ να πείτε ένα «χαίρετε» μαζί με δυό λόγια για τον εαυτό σας, και να λάβετε το «αντιχαίρετε» από τους άλλους.
vesid
Δημοσιεύσεις: 2797
Εγγραφή: 06 Σεπ 2010 13:50
Όνομα Ιστότοπου: -

Αν όντως ισχύει αυτό που λες, η ερώτησή σου δεν είναι δυνατόν να απαντηθεί εκτός και αν την επαναλάβει κάποιος άντρας. : brrr :
Άβαταρ μέλους
AoratiMelani
Δημοσιεύσεις: 16164
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 16:19
Όνομα Ιστότοπου: Αόρατη Μελάνη
Επικοινωνία:

Off Topic
Μα πού ξέρει ο Αλή ποιος από μας είναι άντρας και ποιος όχι; Οι περισσότεροι δεν το δηλώνουμε, αλλά κι αν το δηλώνουμε, μπορεί να είναι ψέμα. Φυσικά μπορεί να βασίζεται σε όσους δηλώνουν και για τους άλλους να βγάζει συμπέρασμα από αυτά που γράφουν, αλλά... τραβηγμένο μου φαίνεται. Ας δούμε τι θα πει.
Η θρησκευτική γλώσσα είναι μια μεταφορά. Το πρόβλημα είναι όταν παρασύρεται κανείς από τη μεταφορά κι αρχίζει να τη βλέπει σαν κυριολεξία. Rebbecca Goldstein
Scifimom
Δημοσιεύσεις: 807
Εγγραφή: 27 Μάιος 2009 09:21
Όνομα Ιστότοπου: -
Τοποθεσία: Σάϊρ Μέση Γη

Off Topic
Αριστοτελης, Τασος, Γιατρος του ΙΚΑ, Σιμων, Svoin, Τεμπελοσκυλο Ανδρες - Αορατη Μελάνη / Scifimom δεν θελει και καμμια τρελλη αντιληψη αλλωστε οσοι γνωριζομαστε ηδη αποκαλουμε ο ενας τον αλλο με το αρθρο του πραγματικου του Γενους (Η μελανη, η scifimom κλπ) Δεν ειναι και κβαντοφυσικη.
Praise his noodliness
AAAAARGHHHHHH!
svoin
Δημοσιεύσεις: 3074
Εγγραφή: 03 Μάιος 2009 21:55
Όνομα Ιστότοπου: -

Off Topic
Μπορεί να κάνω λάθος αλλα νομίζω you are reading too much into it
Άβαταρ μέλους
spylab
Δημοσιεύσεις: 1600
Εγγραφή: 26 Φεβ 2011 13:14
Όνομα Ιστότοπου: -
Τοποθεσία: Γλυφαδα

Muslim Cleric - Homosexuals Should Be Tortured in Public Squares; Death Too Good for Them

[youtube]WMjsDYV0mUA[/youtube]


Imam Tells Gay Muslim He Should Be Killed

[youtube]ibmaiIGr56w[/youtube]

Saudi Cleric: Punishment for Homosexuality is Flogging

[youtube]TsLo55H_krI[/youtube]

Ελπιζω να μην εχουν μεινει αποριες για τους gays και το ισλαμ :shock:
Minds are like para-chutes. They only function when open.
Άβαταρ μέλους
spylab
Δημοσιεύσεις: 1600
Εγγραφή: 26 Φεβ 2011 13:14
Όνομα Ιστότοπου: -
Τοποθεσία: Γλυφαδα

Δεν εχει χαθει καθε ελπιδα ομως !! Επιτρεπεται αν προκειται για jihad :mrgreen:

Wahhabi Fatwa Permits Sodomy to Widen the Anus as a Means to Jihad

[youtube]ik5GZap_-_A[/youtube]
Minds are like para-chutes. They only function when open.
svoin
Δημοσιεύσεις: 3074
Εγγραφή: 03 Μάιος 2009 21:55
Όνομα Ιστότοπου: -

Από ότι διάβασα στα γήγορα αυτοί οι Wahhabi αποτελούν μειονότητα
επικουρειος
Δημοσιεύσεις: 1309
Εγγραφή: 02 Οκτ 2011 01:21
Όνομα Ιστότοπου: -

Ναι και πες μας επισης το πως μπορουμε να γινουμε κι εμεις μουσουλμανοι μπας και κανουμε κανενα τζιχαντ στους απιστους.Παντως μεγαλο αγορακι φαινεσαι,την περιτομη αραγε σου εκαναν η μηπως εσυ τους ξεφυγες,αυτο ειναι αληθεια οτι δεν μας το ειπες.Να ξερεις ομως οτι δεν χρειαζεται να ντρεπεσαι,ειμαστε ανοικτοι και καθολου σεμνοτυφοι,κι εκτος απο το οπισθιο ασχολουμαστε με αδιαλλειπτο ενδιαφερον εξισου και με το εμπροσθιο υδραυλικο συστημα.

Αλλωστε κατι τετοιες βλακειουλες του πως παιζει ο καθενας με τα δικα του τα τζοβαιρια ειναι που εχουμε για να μας φτιαχνει το κεφι.
Ειμαι ενας πιστος απολυτα πεπεισμενος μοναχα ως προς την ανυπαρξια μεταφυσικων μυστηριων.Το μοναδικο μυστηριο που υπαρχει ειναι μοναχα κατι ξεχασμενες αραχνοφωλιες μες το ανθρωπινο μυαλο.
nik_korosis
Δημοσιεύσεις: 395
Εγγραφή: 23 Απρ 2014 09:39
Όνομα Ιστότοπου: -

o wahhabismos ειναι κατι σαν επισημη ιδεολογια της αραβικης αριστοκρατιας. οι ανθρωποι ζουνε μεσαιωνα κανονικο.
αμφισβητηση των παντων, αμφιβολια για τιποτα
ο σωστος αθεος ειναι ανορθολογιστης
επικουρειος
Δημοσιεύσεις: 1309
Εγγραφή: 02 Οκτ 2011 01:21
Όνομα Ιστότοπου: -

Να θέσω άλλη μια ερώτηση? Γιατί απαντάς (όταν απαντάς και τελος παντων όπως απαντας) μονο σε ερωτησεις που σου κάνουν άνδρες?
Για να αισθανθουν ανετοτερα οι παντες και μεταξυ αυτων κι εγω καταφευγω λοιπον σε τερτιπια.Για την ακριβεια εγω δεν ειμαι Ο Επικουρειος,αλλα για την ακριβεια του πληρους νοηματος Η Επικουρειος επιφοιτηση μιας τρελιαρας φετιχιστριας γκομενας,αλλα τι να κανω το κρυβω απο τον κοσμο και ζω το δικο μου δραμα.Στο να μην σε χωνευει κανεις λογω των ιδεων σου να προστεθει επιπλεον οτι εισαι απο πανω και γυναικα,παραειναι βαρυ κι ολο αυτο μαζι ποια ψυχη μπορει να το αντεξει.

Δεν ειμαι,αλλα αμα τυχον ημουνα?

Αμα τυχον ησουνα τοτε μπουργκα και ξυλο μπολικο
Ειμαι ενας πιστος απολυτα πεπεισμενος μοναχα ως προς την ανυπαρξια μεταφυσικων μυστηριων.Το μοναδικο μυστηριο που υπαρχει ειναι μοναχα κατι ξεχασμενες αραχνοφωλιες μες το ανθρωπινο μυαλο.
Άβαταρ μέλους
Ali al-Yunani
Δημοσιεύσεις: 270
Εγγραφή: 11 Οκτ 2014 18:58
Όνομα Ιστότοπου: Αλή αλ-Γιουνάνι
Επικοινωνία:

AoratiMelani έγραψε:Καλημέρα σε όλους! Αλή, θα ήθελα να σου θέσω κι εγώ ένα ερώτημα, κι ας πάρει σειρά για όταν έχεις κέφι.

Πώς αποφάσισες να πιστέψεις ότι υπάρχει θεός;

Ρωτώ, επειδή αυτή είναι η βάση για όλα τα άλλα ερωτήματα. Μοιάζεις να θεωρείς δεδομένο ότι υπάρχει θεός και ότι είναι ένας, και ότι από το μόνο που έχουμε να αναζητήσουμε είναι τι χαρακτηριστικά έχει και πώς να σχετιστούμε μαζί του. Όμως για εμένα η αναζήτηση πρέπει να ξεκινά από την αρχή, δηλαδή από τη διερεύνηση του ερωτήματος "υπάρχει θεός;" Με ποιον τρόπο διερεύνησες εσύ αυτό το ερώτημα;

Ειρήσθω εν παρόδω και για να αποφύγουμε πελαγοδρομίες, ας διευκρινίσουμε ότι για να διερευνηθεί το ερώτημα "υπάρχει το Χ;" θα πρέπει πρώτα να έχουμε ορίσει το Χ, εν προκειμένω τον θεό, δηλαδή θα πρέπει να ξέρουμε τι ακριβώς εννοούμε όταν λέμε "θεός".

Τέλος να πω ότι ευχαρίστως θα απαντήσω κι εγώ σε όποια ερώτηση θέλεις, είτε στο δικό μου νήμα αυτοσύστασης, είτε σε οποιοδήποτε αντίστοιχο θεματικό νήμα.
Είναι πολύ απλό. Τα πάντα έχουν έναν κατασκευαστή.

Και κάτι ακόμα. Μπορούμε να πούμε π.χ. για ένα σπίτι ότι φτιάχτηκε τυχαία; Μπορούμε να πούμε ότι μία μεγάλη νεροποντή παρέσυρε τις πέτρες και την άμμο η οποία έγινε λάσπη και σχηματίστηκε το σπίτι; Νομίζω αντιλαμβάνεσαι τι θέλω να πω.
Άβαταρ μέλους
Ali al-Yunani
Δημοσιεύσεις: 270
Εγγραφή: 11 Οκτ 2014 18:58
Όνομα Ιστότοπου: Αλή αλ-Γιουνάνι
Επικοινωνία:

Scifimom έγραψε:Να θέσω άλλη μια ερώτηση? Γιατί απαντάς (όταν απαντάς και τελος παντων όπως απαντας) μονο σε ερωτησεις που σου κάνουν άνδρες?
Τυχαίο. Δεν ξέρω ποιοι είναι άντρες και ποιοι γυναίκες. Αλλά καλό είναι να μη συνομιλούν άντρες και γυναίκες ξένοι μεταξύ τους.
nik_korosis
Δημοσιεύσεις: 395
Εγγραφή: 23 Απρ 2014 09:39
Όνομα Ιστότοπου: -

Ali al-Yunani έγραψε:
Scifimom έγραψε:Να θέσω άλλη μια ερώτηση? Γιατί απαντάς (όταν απαντάς και τελος παντων όπως απαντας) μονο σε ερωτησεις που σου κάνουν άνδρες?
Τυχαίο. Δεν ξέρω ποιοι είναι άντρες και ποιοι γυναίκες. Αλλά καλό είναι να μη συνομιλούν άντρες και γυναίκες ξένοι μεταξύ τους.
μετα απο τσιπουρα ειναι απολαυση να διαβαζεις τετοια. αν δεν εισαι τρολλ εισαι θεουλης.
αμφισβητηση των παντων, αμφιβολια για τιποτα
ο σωστος αθεος ειναι ανορθολογιστης
Άβαταρ μέλους
Ali al-Yunani
Δημοσιεύσεις: 270
Εγγραφή: 11 Οκτ 2014 18:58
Όνομα Ιστότοπου: Αλή αλ-Γιουνάνι
Επικοινωνία:

svoin έγραψε:
Θέλω να ζητήσω ένα συγγνώμη από όλους σας, εάν είπα κάτι που σας ενόχλησε. Διαφωνώ ΚΑΘΕΤΑ με αυτά που πιστεύετε όμως εδώ με φιλοξενείτε στον χώρο σας. Γι' αυτό θα ήθελα αν κάποια στιγμή κάποιος αισθανθεί προσβολή από εμένα, να μου το πει χωρίς δισταγμό και θα σταματήσω να σχολιάζω.
Προσωπικά το πρόβλημα μου δεν είναι ότι διαφωνείς κάθετα με αυτά που πιστεύουμε, αλλα το ότι πιστεύεις ότι πρέπει να πεθάνουμε για αυτά.

Αυτό μου το πρόβλημα δεν σημαίνει ότι πρέπει θέλω να φιγης, μπορείς να μινις αμα το θελεις και να συμετεχεις, και εμενα με ενδιαφέρει να ακούσω τις απάντησης σου και τιν γνωμη σου για διαφορα θεματα, απλά ορίζει την γνώμη μου για εσένα και η γνώμη μου είναι αυτή που θα είχα για οποιον δήποτε μου δήλωνε ότι πιστεύει ότι μου αξίζει ο θάνατος.

Προσωπικά βρίσκω και κάπως χρήσιμη την συμμετοχη σου αφού μπορώ να έχω και ζωντανό παράδειγμα φανατισμού και να ακούσω γνώμες που βρίσκω φανατικές και απάνθρωπες από πρώτο χέρι, έτσι δεν θα μιλάω γενικά και αόριστα όταν αναφέρομαι σε αυτά αλλα θα έχω προσωπική εμπειρία και δεν θα χρειάζεται να κάνω υπόθεσις.

Έχω μιλήσει και με συγγενής μου που ήταν κάπως φανατικοί μουσουλμάνοι (μου είπαν για παράδειγμα ότι στηρίζουν την άποψη ότι η μαρτυρια μιας γυναικας δεν έχει την ίδια αξια σε ένα δικαστήριο όσο ενός άντρα) αλλα μέχρι τώρα κανεις δεν μου είπε ότι ως άθεος θα πρέπει να πεθάνω, αλλα υποθέτω το κάνανε λόγο συγγένειας :P
Όχι, δεν επιθυμώ τον θάνατο σου ούτε είπα κάτι τέτοιο. Δεν επιθυμώ τον θάνατο κανενός προσωπικά. Όμως δεν ζούμε σε κοινωνία αγγέλων. Θα ήταν πολύ ωραίο να καταλάβαιναν από μόνοι τους οι άνθρωποι τα λάθη τους.. π.χ. οι έμποροι ναρκοτικών,οι βιαστές, οιληστές κα.α και να μετανοούσαν αλλά αυτό δυστυχώς δεν γίνεται. Υπ' αυτή την έννοια είμαι υπέρ της θανατικής ποινής. Αυτό που θα ήθελα είναι να μπορέσεις μία ημέρα να αντιληφθείς το σωστό (άποψη μου) του Ισλάμ και το λάθος της αθείας. Τίποτα άλλο.
svoin
Δημοσιεύσεις: 3074
Εγγραφή: 03 Μάιος 2009 21:55
Όνομα Ιστότοπου: -

Η αλήθεια είναι πάντως ότι μέχρι τώρα τα στερεότυπα σε γενικές γραμμές επιβεβαιώνονται έως ένα σημείο, και κάθε άλλο παρα καταρρίφθηκαν.

Ως στερεότυπα αναφέρομαι στα στερεότυπα για το Ισλαμ ως θρησκευτική πιστη και όχι για τα περί "όλοι είναι τρομοκράτες". Φονταμενταλισμό και "μεσαιωνικές" λογικές περιμέναμε αυτά βλέπουμε.

Αν και προσωπικά δεν πιστεύω ότι το στερεότυπο ανταποκρίνεται σε όλους τους Μουσουλμάνους (για αυτό είναι και στερεότυπο άλλωστε) και υπάρχουν όντως εκεί έξω Μουσουλμάνοι που δεν επιθυμούν να με σκοτώσουν απλά επειδή έχω διαφορετική άποψη από αυτούς. Απλά οι φονταμενταλιστές τυγχάνει να είναι πιο φωνακλάδες και τραβούν πιο πολύ τα ματια του κόσμου
Όχι, δεν επιθυμώ τον θάνατο σου ούτε είπα κάτι τέτοιο. Δεν επιθυμώ τον θάνατο κανενός προσωπικά. Όμως δεν ζούμε σε κοινωνία αγγέλων. Θα ήταν πολύ ωραίο να καταλάβαιναν από μόνοι τους οι άνθρωποι τα λάθη τους.. π.χ. οι έμποροι ναρκοτικών,οι βιαστές, οιληστές κα.α και να μετανοούσαν αλλά αυτό δυστυχώς δεν γίνεται. Υπ' αυτή την έννοια είμαι υπέρ της θανατικής ποινής. Αυτό που θα ήθελα είναι να μπορέσεις μία ημέρα να αντιληφθείς το σωστό (άποψη μου) του Ισλάμ και το λάθος της αθείας. Τίποτα άλλο.
Πριν δεν είπες ότι θεωρείς δίκαιο και σωστό το να θανατώνονται όσοι είναι άθεοι ? Πως γίνετε να ζεις σε μια κοινωνία που τιμωρεί με θάνατο την ύπαρξη μου, να το θεωρείς αυτό σωστό και δίκαιο, και να μην επιθυμείς τον θάνατο μου ?

Και τώρα συγκαταλέγεις το "έγκλημα" τις αθεΐας μαζί με το έγκλημα του βιασμου και τις ληστιας ? Λες ότι η βιαστές και λίστες θα ήθελες να καταλάβουν το λάθος τους, αλλα επειδή δεν μπορούν πρέπει κάπως να τιμωρηθούν και είσαι υπέρ τις θανατικής ποινής. Και αντίστοιχα θα ήθελες και εγώ να καταλάβω το λάθος μου αλλα επειδή δεν μπορώ να το κάνω είσαι υπέρ τις θανατικής ποινής.

Ότι δηλαδή η θανατική ποινή είναι μια αναγκαιότητα καθώς ο κόσμος δεν είναι αγγελικός και υπάρχουν εγκληματίες. Και ανάμεσα σε αυτούς τους εγκληματίες (μάχη με τους βιαστές και λίστες) που κάνουν τον κόσμο μη αγγελικό συγκαταλέγεις και τους άθεους.

Και εγώ πρέπει τώρα να κάτσω να κάνω διάλογο γύρο από αυτό για το γιατί είναι λάθος.

Και γιατί είναι και κάπως το λιγότερο ακομσο να έρχεσαι να μου το λες στην μούρη μου.

Δεν μπορώ να το εξηγήσω αλλα όλο αυτό μου φαίνεται κάπως τρελό. Η συγκεκριμένη συζήτηση μπορεί να γίνει μονο με αρνητική διάθεση και όχι φιλικά και "A καλός το παιδί πες μου και πως πρέπει να πεθάνω καλε μου φιλε"
Άβαταρ μέλους
Ali al-Yunani
Δημοσιεύσεις: 270
Εγγραφή: 11 Οκτ 2014 18:58
Όνομα Ιστότοπου: Αλή αλ-Γιουνάνι
Επικοινωνία:

spylab έγραψε:Δεν εχει χαθει καθε ελπιδα ομως !! Επιτρεπεται αν προκειται για jihad :mrgreen:

Wahhabi Fatwa Permits Sodomy to Widen the Anus as a Means to Jihad

[youtube]ik5GZap_-_A[/youtube]
Ο συγκεκριμένος ιμάμης είναι βλάκας. Ποτέ δεν ακολουθήθηκε μία τέτοια πρακτική από τον προφήτη Μουχάμμεντ (σαλλαλλάχου αλέιχι ουά σαλάμ) και από τους Σαχάμπα (Ακολούθους) του. Ακόμα όμως και αν κάποιοι το είχανε κάνει, ο σοδομισμός απαγορεύτηκε, είτε ανάμεσα σε άντρα και γυναίκα είτε ανάμεσα σε άντρες. Η ανωμαλία που διέπρατε ο λαός του Λουτ/Λωτ (αλέιχι σαλάμ) επικρίνεται έντονα στο Ιερό Κοράνι.

Επίσης, ο Προφήτης Μουχάμμεντ (σαλλαλλάχου αλέιχι ουά σαλάμ) είπε:

Να αποφεύγετε όμως δύο πράγματα, τον σοδομισμό και την συνουσία όταν η γυναίκα έχει περίοδο” (Sunan Tirmidhi),

Ο ΑΛΛΑΧ δεν διστάζει να πει την αλήθεια, μην κάνετε σοδομισμό με τις γυναίκες” (Mishkaat),

Ο ΑΛΛΑΧ δεν θα κοιτάξει σε έναν που έρχεται με τη σύζυγο του σε σεξουαλική επαφή μέσω του πρωκτού” (Sharh us-Sunnah),

Αυτός ο οποίος διαπράττει με τη σύζυγο του σοδομισμό, είναι καταραμένος” (Ahmad ibn Hanbal, al-Musnad).

Φυσικά ο σοδομισμός είναι ακόμα περισσότερο απαγορευμένος ανάμεσα σε άντρες. Ο προφήτης Μουχάμμεντ (σαλλαλλάχου αλέιχι ουά σαλάμ) είπε:

Ο ΑΛΛΑΧ Σουμπχάνα ουά Ταάλα δεν θα κοιτάξει σε κάποιον που διαπράττει σοδομισμό με έναν άντρα ή με μία γυναίκα” (Sunan Tirmidhi).

Επίσης, απαγορεύεται το να τοποθετεί κάποιος πάνω του μία βόμβα και να ανατινάζεται. Η ζωή και ο θάνατος είναι στα χέρια του Υψίστου. Στα πρώτα χρόνια του Ισλάμ, πολλοί μουσουλμάνοι που συμμετείχαν σε μάχες, έπεσαν πάνω στον εχθρό (την ώρα της μάχης), σκότωσαν και σκοτώθηκαν ΑΠΟ ΤΟ ΧΕΡΙ ΤΩΝ ΕΝΧΘΡΩΝ ΤΟΥΣ. Δεν υπάρχει ούτε μία περίπτωση όπου κάποιος από τους Σαχάμπα (Ακολούθους) του Προφήτη να σκότωσε τον εαυτό του. Ορισμένοι ουλεμά (λόγιοι) του Ισλάμ λένε ότι η αυτοκτονία στον πόλεμο επιτρέπεται μόνο όταν κάποιος μουσουλμάνος κινδυνεύει να πιαστεί από τον εχθρό και φοβηθεί μήπως αποκαλύψει μυστικά των συμπολεμιστών του εξαιτίας βασανιστηρίων αλλά και αυτό ακόμα είναι αμφιλεγόμενο.

Περισσότερα εδώ:
http://alialyunani.wordpress.com/%CE%BF ... %AC%CE%BC/
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Ali al-Yunani την 18 Οκτ 2014 02:35, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.
Άβαταρ μέλους
Ali al-Yunani
Δημοσιεύσεις: 270
Εγγραφή: 11 Οκτ 2014 18:58
Όνομα Ιστότοπου: Αλή αλ-Γιουνάνι
Επικοινωνία:

svoin έγραψε:...Πριν δεν είπες ότι θεωρείς δίκαιο και σωστό το να θανατώνονται όσοι είναι άθεοι ? Πως γίνετε να ζεις σε μια κοινωνία που τιμωρεί με θάνατο την ύπαρξη μου, να το θεωρείς αυτό σωστό και δίκαιο, και να μην επιθυμείς τον θάνατο μου ?...
Δεν αναφέρθηκα σε εσένα προσωπικά. Αναφέρθηκα γενικά σε αυτούς που το ΦΩΝΑΖΟΥΝ, που βρίζουν, που προσβάλλουν και βλασφημούν κ.α. Αυτό που θα ήθελα είναι να μπορούσαν όλοι οι άνθρωποι να αντιληφθούν τα λάθη τους. Ανέφερα ορισμένα εγκλήματα ως ένδειξη και πάλι δεν αναφέρθηκα σε εσένα προσωπικά.

Ως προς τί θεωρώ βλασφημία; Βλασφημία π.χ. για 'μένα είναι να ζωγραφίζει κάποιος έναν πίνακα με την Μάριαμ (Παναγία) να παίρνει πίπα τον Ιησού, βλασφημία είναι να ζωγραφίζει κάποιος ένα πέος να εκσπερματώνει πάνω σε έναν σταυρό. Βλασφημία είναι να ζωγραφίζει κάποιος τον Προφήτη έχοντας βάλει μία βόμβα πάνω στο κεφάλι του, βλασφημία είναι κάποιος να βρίζει την Μάριαμ με ακατανόμαστες εκφράσεις (γ...μώ το μ...νί της Παναγίας κ.α.) επειδή την ημέρα του Δεκαπενταύγουστου ήταν όλα σχεδόν τα μαγαζιά κλειστά και δεν μπορούσε να βρει αυτός ανοιχτό μαγαζί για να πει καφέ. Βλασφημία είναι το να φτιάχνει μία εταιρία βρακιά έχοντας βάλει επάνω τους το πρόσωπο του Ιησού, του προφήτη Μουχάμμεντ και άλλα διάφορα. Όλα αυτά τα ενδεικτικά που αναφέρω έχουν συμβεί στην Ελλάδα μας δυστυχώς (και όχι μόνο στην Ελλάδα
Άβαταρ μέλους
Ali al-Yunani
Δημοσιεύσεις: 270
Εγγραφή: 11 Οκτ 2014 18:58
Όνομα Ιστότοπου: Αλή αλ-Γιουνάνι
Επικοινωνία:

svoin έγραψε:Από ότι διάβασα στα γήγορα αυτοί οι Wahhabi αποτελούν μειονότητα
Δεν υπάρχει "Ουαχχαμπισμός" με την έννοια της αίρεσης ή μίας σέκτας. "Ουαχχαμπιστές" αποκαλούνται από κάποιους αμαθείς οι Σάλαφιστές της Σαουδικής Αραβίας. Σαλαφιστές από την άλλη δεν είναι όλοι αυτοί οι Τζιχαντιστές τρομοκράτες κ.τ.λ.


Ο μύθος του «Ουαχχαμπισμού» και μια ματιά στο «Σαλαφιστικό» Ισλάμ

http://alialyunani.wordpress.com/2013/0 ... %BC%CE%B1/
svoin
Δημοσιεύσεις: 3074
Εγγραφή: 03 Μάιος 2009 21:55
Όνομα Ιστότοπου: -

Εγώ είμαι Άθεος

Πιστεύεις ότι η Άθεοι πρέπει να τιμωρούνται με θάνατο (το είπες πριν)

Προφανώς αναφέρεσαι και σε εμενα

Από ότι ξέρω το να πω "Δεν υπάρχει Θεός (Allah)" αποτελεί βλασφημια, και ως άθεος εξ ορισμού αυτό λέω

EDIT: Βασικά τώρα που το σκέφτομαι το είπες από μονος σου ότι αποτελεί βλασφημία σε προηγούμενο post
Άβαταρ μέλους
truleysi
Δημοσιεύσεις: 1367
Εγγραφή: 14 Απρ 2012 23:36
Όνομα Ιστότοπου: -

Ali al-Yunani έγραψε:Ποτέ δεν ακολουθήθηκε μία τέτοια πρακτική από τον προφήτη Μουχάμμεντ (σαλλαλλάχου αλέιχι ουά σαλάμ)
Ο προφήτης Μουχάμμεντ (σαλλαλλάχου αλέιχι ουά σαλάμ) = Ο προφήτης Μωάμεθ (είθε ο Θεός να του χαρίζει ειρήνη).
Τέτοιου είδους αναφορές δεν γράφονται ξεκάρφωτα, το σετ πρέπει να είναι πλήρες.
(Ήταν η άχρηστη πληροφορία της ημέρας).
Ali al-Yunani έγραψε:Βλασφημία είναι να ζωγραφίζει κάποιος ένα πέος να εκσπερματώνει πάνω σε έναν σταυρό
Oh yeah. Έργο του Βέλγου ζωγράφου Thierry De Cordier.

Εικόνα
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος truleysi την 18 Οκτ 2014 02:36, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Απάντηση