Μπράβο στον Καφετζόπουλο!!!

Οτιδήποτε αφορά την επικαιρότητα ή πρακτικά θέματα σχετικά με την αθεΐα και την θρησκεία. Θέματα γενικής επικαιρότητας συζητιούνται στα "Εκτός θέματος", υποσυζήτηση "Ειδήσεις και επίκαιρα".
ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΛΥΤΗΡΙΟΣ
Δημοσιεύσεις: 142
Εγγραφή: 27 Απρ 2009 15:31
Όνομα Ιστότοπου: -

cyberdust έγραψε: Δεν νωμίζω, όλες και όλοι που φορούν σταυρουδάκια να είναι και φανατικοί χριστιανοί. Μερικοί το θεωρούν και κόσμημα. Κάποια εποχή, στην Ιαπωνία ήταν της μόδας αυτό.
Ναι, υπάρχουν πολλές κυρίες με πλούσιο μπούστο και ένα σταυρουδάκι να πλέει ευτυχισμένο εκεί μέσα. Είναι και η μόνη περίπτωση που ίσως δεν θα με πείραζε αν ήμουν σταυρουδάκι :lol:

Πάντως έχω παρατηρήσει ότι το σταυρουδάκι το βγάζουν πριν το σεχ (όπως οι συνεπείς παντρεμένες βγάζουν τη βέρα τους, όταν πρόκειται να κερατώσουν...). Από εκεί συμπεραίνω ότι, το σταυρουδάκι δεν το φοράνε για στολίδι αλλά, επειδή είναι όντως χριστιανές.
"Η κουλτούρα είναι σαν τη μαρμελάδα: όσο λιγότερη έχει κάποιος, τόσο περισσότερο την απλώνει" (σύνθημα τού Μάη τού '68)
cyberdust
Αποκλεισμένος
Δημοσιεύσεις: 43
Εγγραφή: 12 Σεπ 2009 18:58

Πάλι λαθεσμένα συμπεράσματα βγάζετε. Το βγάζει, για να μη σου βγάλει κάνα μάτι, ακαμάτη.
Άβαταρ μέλους
aristotelis_1
Δημοσιεύσεις: 4670
Εγγραφή: 31 Αύγ 2009 15:33
Όνομα Ιστότοπου: -

της θεσεις του στα εθνικα θεματα της ξερετε η απλα τον δινετε μπραβο εποιδη φωρεσε ενα μπλουζακι? δυλαδη αν αυριο ενας κακος ανθροπος βγει με μπλουζα ολυμπιακου πρεπει οι οπαδοι του ολυμπιακου [περιπου 6 εκατομιρια] να πουνε ελευθεροστετον? απλη απορια
Ο ΚΟΣΜΟΣ ΛΕΕΙ ΘΕΟΣ ΕΜΕΙΣ ΛΕΜΕ ΑΡΗΣ
cyberdust
Αποκλεισμένος
Δημοσιεύσεις: 43
Εγγραφή: 12 Σεπ 2009 18:58

Astron έγραψε:Πολλοί Αντώνηδες κυκλοφορούν στην Αθήνα απ' ότι φαίνεται!
Εγώ δεν είδα ποτέ μου ούτε έναν. Να κυκλοφορεί με μπλουζάκι.
Άβαταρ μέλους
mpamiatzis
Δημοσιεύσεις: 994
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2009 00:47
Όνομα Ιστότοπου: μαθήματα σκέψης
Επικοινωνία:

cyberdust έγραψε:Πάλι λαθεσμένα συμπεράσματα βγάζετε. Το βγάζει, για να μη σου βγάλει κάνα μάτι, ακαμάτη.
μα δεν λεει τιποτα διαφορετικο το βγαζεις το σταυρο απο πανω σου για να μην βγαλεις τα ματια σου απο το σταυρο (αλλα αν βγαλεις το ματι σου απο το σταυρο πες μου εσυ αν δεν ειναι θειο σημαδι για το αμαρτημα που εκανες.
cyberdust έγραψε:Όταν το είδα εγώ, αυτό κατάλαβα. Εσείς; οι δογματικοί...
εμεις οι δογματικοι(το αλλο με το τοτο το ξερεις?) δεν ειμαστε τοσο εγωπαθεις για να κυκλοφορουμε στο δρομο με το ονομα μας
(μητσος, θανασης κτλ)
Τωρα για το δογμα που λες, αν ειμασταν δογματικοι τοτε θα εβλεπες πολλα τετοια μπλουζακια. αντιθετα οι αθεοι διαφορετικων βαθμιδων δεν συμφωνουν ολοι με συμβολα και με μπλουζακια. εγω θα προτιμουσα ενα logo σε ενα μπλουζακι παρα ενα συμβολο.

ας γυρισουμε στον καφετζοπουλο. Εκτιμω οτι ο καφετζοπουλος ειναι σοβαρος και οχι λαϊκιστης. Προτιμω ενα πολιτικο να λεει την αληθεια οσο δυσαρεστη και αν ειναι και φυσικα δυσαρεστωως γινεται παρα να προσκυναει για λιγους ψηφους. οι θεσεις των οικολογων ειναι καθαρες. πχ για τον διαχωρισμο της εκκλησιας, για τα ναρκωτικα, για τα σκοπια

εκτιμω επισης οτι και ο Γ. παπανδρεου εχει προοδευτικες ιδεες αλλα δεν τον αφηνουν τα συμφεροντα και οι αμερικανοι να προχωρισει σε αυτα που υποστιριζει. Ειμαι σιγουρος οτι ειναι αθεος, εχει κανει χρηση κανναβης και οτι θεωρει οτι το προβλημα με τα σκοπια πρεπει να λυθει, επισης πρεπει να αποδευσμετει η κυβερνηση απο το κομμα.
εσεις τι νομιζεται οτι θα γινει απο αυτα που θελει ακομα και αν καθησει 12 χρονια στην εξουσια????
σημασια για μενα δεν εχουν οι καλες προθεσεις αλλα το αποτελεσμα στην πολιτικη
http://mpamiatzis.blogspot.com
Οι μέρες αποφράδες με ξόρκισαν παπάδες
κι αμαρτωλό με βγάλανε και βλάσφημο
Κι εγώ να καταπίνω Τιτανικός θα γίνω
να σας βυθίσω στο στερνό μου χάσιμο
Ότι ενθάδε κείμεθα Ο ξείν' αγγέλειν
κι απολωλότες είμεθα απ' την αγέλην
Άβαταρ μέλους
aristotelis_1
Δημοσιεύσεις: 4670
Εγγραφή: 31 Αύγ 2009 15:33
Όνομα Ιστότοπου: -

εκτος απ της μπλουζες της ομαδας δε νομιζω οτι αλλες θεσεις δυλαδη η πολιτικοθρησκευτικομουσικογκομενικες ειναι φυσικο να της κανεις μπλουζακι να σε βλεπουν οι απ εξω, εισαι ο ευατος σου εισαι περιφανος για αυτο και δε χρειαζεται να το γνωριζει ο περαστικος που θα σε δει ουτε ο μπακαλης της γειτονιας, γνωμη μου ε
Ο ΚΟΣΜΟΣ ΛΕΕΙ ΘΕΟΣ ΕΜΕΙΣ ΛΕΜΕ ΑΡΗΣ
Άβαταρ μέλους
Ιοκάστη
Δημοσιεύσεις: 2298
Εγγραφή: 05 Μαρ 2009 13:18
Όνομα Ιστότοπου: Iokaste’s Blog
Επικοινωνία:

Μπλέκουμε διάφορα θέματα εδώ...

Βρε cyberdust γιατί το λιβανίζεις το θέμα; Σου λέμε ότι αυτό είναι, και δεν το λέμε εμείς, ρώτα και τον Καφετζόπουλο αν θες να σου πει γιατί το φόρεσε. Δες και τα links που έχουν βάλει και οι άλλοι κι αν διαφωνείς πες στον Dawkins ότι το A του σημαίνει Αντώνης…Καλώς ή κακώς κάποια σύμβολα έχουν κάποια σημασία, τι να κάνουμε εμείς τώρα; Και ναι όντως τον σταυρό τον φοράνε πολλοί σαν κόσμημα και ναι όντως στο σεξ τον βγάζουν για να μην στραβωθεί κανείς (εδώ θα συμφωνήσω) αλλά το Α το συγκεκριμένο δεν έχει λάβει τέτοιες διαστάσεις – ακόμα τουλάχιστον, για αργότερα δεν ξέρω, ποτέ μη λες ποτέ…

aristotelis_1 κοίτα γενικά έχεις δίκιο, δεν θα θεωρούσα πως κάποιος είναι καλός μόνο και μόνο επειδή είναι άθεος ή επειδή βγαίνει και το λέει. Αλλά εντάξει είναι σημαντικό σε μια θεοκρατούμενη κοινωνία να βγαίνει ένα δημόσιο πρόσωπο και να φοράει τέτοια μπλούζα και ειδικά από την στιγμή που είναι και στην πολιτική – η κοινωνία μας δεν είναι και πολύ φιλική πάντα και δεν έχει μεγάλη ανοχή στην διαφορετικότητα ό,τι και να λέμε. Αυτό ήταν και το γεγονός που σχολιάστηκε εδώ. Πάντως για τον συγκεκριμένο έχω μια θετική εικόνα γενικότερα.
http://iocaste.wordpress.com

Do you know how a falcon is trained my dear? Her eyes are sown shut. Blinded temporarily she suffers the whims of her God patiently, until her will is submerged and she learns to serve - as your God taught and blinded you with crosses.
Άβαταρ μέλους
batcic
Δημοσιεύσεις: 629
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 10:50
Όνομα Ιστότοπου: Τhe Schrodinger's Dragon
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη, GREECE
Επικοινωνία:

aristotelis_1 έγραψε:της θεσεις του στα εθνικα θεματα της ξερετε η απλα τον δινετε μπραβο εποιδη φωρεσε ενα μπλουζακι? δυλαδη αν αυριο ενας κακος ανθροπος βγει με μπλουζα ολυμπιακου πρεπει οι οπαδοι του ολυμπιακου [περιπου 6 εκατομιρια] να πουνε ελευθεροστετον? απλη απορια
Θα παρακαλέσω να απέχετε από το φόρουμ όσοι γράφετε, όχι απλώς ανορθόγραφα, αλλά αφήνετε τυχαία τα γράμματα να πέφτουν μέσα στον κειμενογράφο! ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ, υπάρχουν στιγμές που νιώθω το αίμα να θέλει να αναβλύσει από τα μάτια μου με μανία... :sad-roulette:
--
Ορθολογισμός και Φιλοσοφία
The Schrodinger's Dragon: exists in both states although dragons do not exist!
Άβαταρ μέλους
apostaths
Δημοσιεύσεις: 352
Εγγραφή: 28 Αύγ 2009 23:01
Όνομα Ιστότοπου: -

Και εξάλλου μερικοί μπορεί και να συμφωνούν με τις θέσεις του στα εθνικά θέματα ρε συ Αρίστο και να απορρίπτουν τον εθνικισμό-πατριωτισμό όπως τους τον έχουν επιβάλλει..δεν το ξέρεις αυτό. Αλλά το θέμα μας τώρα ποιό είναι; Οι θέσεις στα εθνικά θέματα του οποιουδήποτε ή το ότι κάποιο ιδιαίτερα γνωστό πρόσωπο αποκάλυψε έστω και έμμεσα την αθεία του σε μία τραγοκρατούμενη κοινωνία, βοηθώντας έτσι να "εκδηλωθούν" και όσοι πιθανώς να είναι άθεοι αλλά να μην τολμούν να το ομολογήσουν, ίσως ακόμα και στον ίδιο τους τον εαυτό, φοβούμενοι τις αντιδράσεις τις κοινωνίας;
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
aristotelis_1
Δημοσιεύσεις: 4670
Εγγραφή: 31 Αύγ 2009 15:33
Όνομα Ιστότοπου: -

αυτο ηταν τωρα απειλη η ξυπνησε ο δασκαλος μεσα σου φιλαρακι? ε οσο για εσενα αποστατη μιας και ειχες ποιο ωραια και σωστη απαντηση, ναι μπορει να ειναι καλο καποιος που δεν πιστευει να βγαινει να το λεει με σοβαρο τροπο παντα, αλλα οταν αυτος [οχι απαραιτιτα ο καφετζοπουλος ο χι ψι επονιμος] εχει πει αλλα 9 λαθοι ε ενα σωστο δε θα του πεις και μπραβο,
Ο ΚΟΣΜΟΣ ΛΕΕΙ ΘΕΟΣ ΕΜΕΙΣ ΛΕΜΕ ΑΡΗΣ
kmellos
Αποκλεισμένος
Δημοσιεύσεις: 337
Εγγραφή: 10 Ιουν 2009 15:46
Όνομα Ιστότοπου: -

aristotelis_1 έγραψε:της θεσεις του στα εθνικα θεματα της ξερετε η απλα τον δινετε μπραβο εποιδη φωρεσε ενα μπλουζακι? δυλαδη αν αυριο ενας κακος ανθροπος βγει με μπλουζα ολυμπιακου πρεπει οι οπαδοι του ολυμπιακου [περιπου 6 εκατομιρια] να πουνε ελευθεροστετον? απλη απορια
εσυ τα εθνικά θέματα αυτά τα έχεις ψάξει καθόλου ιστορικά? Εχεις συγγενείς ή έστω γνωστους στα μέρη για τα οποία μιλάει; Εχεις διαβάσει γενικα κάποιο βιβλίο για την ιστορία της ελλάδος εκτός απο το σχολικό? απλη απορια

Γιατι δηλαδη η δική σου άποψη για τα "εθνικά ζητηματα" να είναι η σωστη?
"Και τι γίνεται με τους επίγειους θεούς-άρχοντες; Αυτοί βλέπεις δεν είνα απλά μια ιδέα, έχουν ύλη και είναι μπροστά σου,
δεν μπορείς να πεις απλά οτι δεν πιστεύεις."
-Kαταναλώστε έξυπνα, αν δεν γίνεται καθόλου
-Razastarr.. τι να λεμε..
Άβαταρ μέλους
batcic
Δημοσιεύσεις: 629
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 10:50
Όνομα Ιστότοπου: Τhe Schrodinger's Dragon
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη, GREECE
Επικοινωνία:

Astron έγραψε:Πολλοί Αντώνηδες κυκλοφορούν στην Αθήνα απ' ότι φαίνεται!
Για να μην πω για τους Νίκους που έχουν γεμίσει το πίσω τζάμι του αυτοκινήτου τους με κάτι τεράστια κόκκινα Ν. :clap: :clap: :clap: Astron

Cyberdust μήπως κατέβηκες με τους Δωριείς;;;
--
Ορθολογισμός και Φιλοσοφία
The Schrodinger's Dragon: exists in both states although dragons do not exist!
Άβαταρ μέλους
aristotelis_1
Δημοσιεύσεις: 4670
Εγγραφή: 31 Αύγ 2009 15:33
Όνομα Ιστότοπου: -

κμελος, οι οικολογοι με τον [φιλο μας] τρεμοπουλο και νομιζω οτι και ο καφετζοπουλος μαζι ητανε, δεν ειχαν πει εκεινο το ωραιο να τημησουμε τον σφαγεα κεμαλ? και συν αυτο να ονομασουμε τα σκοπια μακεδονια? αν για εσενα σαν αθηναιο αυτο δεν σε ενωχλει ε εμενα με ενωχλει,
Ο ΚΟΣΜΟΣ ΛΕΕΙ ΘΕΟΣ ΕΜΕΙΣ ΛΕΜΕ ΑΡΗΣ
Άβαταρ μέλους
mpamiatzis
Δημοσιεύσεις: 994
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2009 00:47
Όνομα Ιστότοπου: μαθήματα σκέψης
Επικοινωνία:

aristotelis_1 έγραψε:της θεσεις του στα εθνικα θεματα της ξερετε η απλα τον δινετε μπραβο εποιδη φωρεσε ενα μπλουζακι? δυλαδη αν αυριο ενας κακος ανθροπος βγει με μπλουζα ολυμπιακου πρεπει οι οπαδοι του ολυμπιακου [περιπου 6 εκατομιρια] να πουνε ελευθεροστετον? απλη απορια
η απορια σου δεν ειναι απλη ειναι απλοϊκη. Θα επρεπε πριν κανεις αυτη την ερωτηση αριστο να απαντησεις στα παρακατω ερωτηματα εσυ πρωτα
τι ειναι εθνος? και ποτε δημιουργηθηκε η εννοια?
ποιες ειναι οι θεσεις του καφετζοπουλου για τα θεματα "εθνικα"? και απο που γνωριζεις τι θεσεις εχει ο καφετζοπουλος
τι ειναι κακος ανθρωπος?
ειναι φυλακισμενος ο καφετζοπουλος για να πουμε εμεις φτου ξελευθερια?
θεωρεις οτι ενας αθεος ειναι ιδιος με εναν αλλο αθεο?
θεωρεις οτι ενας οπαδος του ολυμπιακου ειναι το ιδιο με τον καφετζοπουλο?
http://mpamiatzis.blogspot.com
Οι μέρες αποφράδες με ξόρκισαν παπάδες
κι αμαρτωλό με βγάλανε και βλάσφημο
Κι εγώ να καταπίνω Τιτανικός θα γίνω
να σας βυθίσω στο στερνό μου χάσιμο
Ότι ενθάδε κείμεθα Ο ξείν' αγγέλειν
κι απολωλότες είμεθα απ' την αγέλην
Άβαταρ μέλους
mpamiatzis
Δημοσιεύσεις: 994
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2009 00:47
Όνομα Ιστότοπου: μαθήματα σκέψης
Επικοινωνία:

aristotelis_1 έγραψε:κμελος, οι οικολογοι με τον [φιλο μας] τρεμοπουλο και νομιζω οτι και ο καφετζοπουλος μαζι ητανε, δεν ειχαν πει εκεινο το ωραιο να τημησουμε τον σφαγεα κεμαλ? και συν αυτο να ονομασουμε τα σκοπια μακεδονια
?
αν για εσενα σαν αθηναιο αυτο δεν σε ενωχλει ε εμενα με ενωχλει,
το ρωτας? η η ερωτηση σου ειναι ρητορικη?
Για πες μας τι ακριβως ειπαν ο τρεμοπουλος και ο καφετζοπουλος για το κεμαλ και την μακεδονια που και ποτε?
αριστοτελη εισαι απογονος του αριστοτελη του αρχαιου? εχεις ψαξει καθολου τις ριζες σου?
εγω σαν ντοπιος μακεδονας (οχι ποντιος, μικρασιατης προσφυγας τελος παντων) εχω διαφορετικη αποψη για το τι ειναι μακεδονια, ελλαδα κτλ
http://mpamiatzis.blogspot.com
Οι μέρες αποφράδες με ξόρκισαν παπάδες
κι αμαρτωλό με βγάλανε και βλάσφημο
Κι εγώ να καταπίνω Τιτανικός θα γίνω
να σας βυθίσω στο στερνό μου χάσιμο
Ότι ενθάδε κείμεθα Ο ξείν' αγγέλειν
κι απολωλότες είμεθα απ' την αγέλην
kmellos
Αποκλεισμένος
Δημοσιεύσεις: 337
Εγγραφή: 10 Ιουν 2009 15:46
Όνομα Ιστότοπου: -

aristotelis_1 έγραψε:κμελος, οι οικολογοι με τον [φιλο μας] τρεμοπουλο και νομιζω οτι και ο καφετζοπουλος μαζι ητανε, δεν ειχαν πει εκεινο το ωραιο να τημησουμε τον σφαγεα κεμαλ? και συν αυτο να ονομασουμε τα σκοπια μακεδονια? αν για εσενα σαν αθηναιο αυτο δεν σε ενωχλει ε εμενα με ενωχλει,
στην απλη μου απορια δεν απαντησες.
Δεν είμαι αθηναιος. Τωρα σπουδαζω θεσσαλονικη. Γεννήθηκα και μεγάλωσα στο τελευταιο χωριο του νομου κοζανης πριν τον νομο φλωρινας. Λίγο πιο κάτω απο τα σκοπια για τα οποία μιλας. έχεις διαβάσει ιστορικό βιβλίο πέρα απο το σχολικό;

Τον σφαγέα αλέκο γιατί επιτρέπεις να τον τιμούν στην παραλία?
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος kmellos την 07 Οκτ 2009 22:42, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
"Και τι γίνεται με τους επίγειους θεούς-άρχοντες; Αυτοί βλέπεις δεν είνα απλά μια ιδέα, έχουν ύλη και είναι μπροστά σου,
δεν μπορείς να πεις απλά οτι δεν πιστεύεις."
-Kαταναλώστε έξυπνα, αν δεν γίνεται καθόλου
-Razastarr.. τι να λεμε..
Άβαταρ μέλους
bozonio
Δημοσιεύσεις: 303
Εγγραφή: 14 Απρ 2009 17:42
Όνομα Ιστότοπου: black hole
Επικοινωνία:

aristotelis1 εδώ το μόνο που σχολιάστηκε ήταν ότι ο Καφετζόπουλος φόρεσε την μπλούζα με το Α που είναι δηλωτικό της Αθεϊας του. Αυτό είναι σημαντικό γιατί ο περισσότεροι άθεοι, και ειδικά τα δημόσια πρόσωπα, φοβούνται να το πουν και παριστάνουν τους πιστούς για να κερδίσουν τη συμπάθεια του κόσμου.Χαρακτηριστικά έχω παρατηρήσει ότι σε συνεντεύξεις επιστημόνων που ρωτούνται για το θέμα αποφεύγουν να απαντήσουν ευθέως και προτιμούν να διαχωρίζουν απλά την επιστήμη με την θρησκεία. Το γεγονός λοιπόν οτι έκανε αυτή την κίνηση ο Κεφτζόπουλος σχολιάστηκε θετικά. Αν εσύ διαφωνείς με τις απόψεις του για τα εθνικά θέματα (πράγμα στο οποίο δεν έχουμε όλοι την ίδια άποψη με σένα όπως υπονοείς) δεν έχει σχέση με το thread. Δεν είπε κανέις ότι ο Καφετζοπουλος είναι "καλός" (αλήθεια τι σημαίνει αυτός ο χαρακτηρισμός;) ούτε καν ότι συμφωνούμε σε όλα μαζι του. Αν θέλεις να κάνεις μια συζήτηση για της θέσεις του Καφετζόπουλου και των οικολόγων στα εθνικά θέματα μπορείς να κάνεις μια μεγαλύτερη ανάλυση απο αυτήν
aristotelis_1 έγραψε:κμελος, οι οικολογοι με τον [φιλο μας] τρεμοπουλο και νομιζω οτι και ο καφετζοπουλος μαζι ητανε, δεν ειχαν πει εκεινο το ωραιο να τημησουμε τον σφαγεα κεμαλ? και συν αυτο να ονομασουμε τα σκοπια μακεδονια? αν για εσενα σαν αθηναιο αυτο δεν σε ενωχλει ε εμενα με ενωχλει,
που δεν αντέχει σε κανένα σχόλιο...
«Όσο οι άνθρωποι πιστεύουν σε Θεούς, τόσο θα βασιλεύουν οι δαίμονες...»
http://www.blackhole-bozonio.blogspot.com/
Άβαταρ μέλους
apostaths
Δημοσιεύσεις: 352
Εγγραφή: 28 Αύγ 2009 23:01
Όνομα Ιστότοπου: -

aristotelis_1 έγραψε:κμελος, οι οικολογοι με τον [φιλο μας] τρεμοπουλο και νομιζω οτι και ο καφετζοπουλος μαζι ητανε, δεν ειχαν πει εκεινο το ωραιο να τημησουμε τον σφαγεα κεμαλ? και συν αυτο να ονομασουμε τα σκοπια μακεδονια? αν για εσενα σαν αθηναιο αυτο δεν σε ενωχλει ε εμενα με ενωχλει,
Ο Κεμάλ έκανε αυτό που θα΄κανε ο κάθε έλληνας στρατηλάτης σε περίπτωση που εχθρικός στρατός έφτανε στα 100 χλμ από την Αθήνα...δηλαδή ντου και όποιον πάρει ο χάρος. Και σου λέω (φιλικά πάντα) ψάξε λίγο κάποια πράγματα πριν κατηγορήσεις κάποιον για οτιδήποτε. Τα σχολικά βίβλια ιστορίας αντανακλούν πάντοτε σχεδόν το τι θέλει η εξουσία να ξέρουμε και όχι την ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ιστορία. Όσο για το θέμα των σκοπίων, είναι πολύ μεγάλο θέμα (κράτα την όρεξη σου να το αναλύσουμε από κοντά στο μπουγάτσα-meeting του φόρουμ :P ). Απλά ψάξε λίγο πως αποκαλούν ο Καρατζαfuhrer και ο πρωην πρεσβυς-νυν ευρωβουλευτής ΛΑΟΣ Γεωργίου τα Σκόπια (και στο ευρωκοινοβούλιο παρακαλώ) και μετά να κατηγορήσεις τον Τρεμόπουλο , τον Καφετζόπουλο και όποιον άλλον θέλεις.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
aristotelis_1
Δημοσιεύσεις: 4670
Εγγραφή: 31 Αύγ 2009 15:33
Όνομα Ιστότοπου: -

ενταξει το ξερω οτι θεοριται μοντερνο να υπερασπιζουν μειονοτιτες αλλα τοσο πολυ? ο μεγας αλεξανδρος να δεχτο οτι εκανε σφαγες αλλα ηταν καποιους αιωνες πριν τον χριστο ετσι δεν ειναι? και δεν εχουμε καποιο κρατος αλλο για δικο μας τωρα, ο κεμαλ εκανε της σφαγες του το 1922 πανε και βρες απογονους και συγκενεις θυματον μικρας ασιας και πες τους τα ολα αυτα, το αλλο το καλο να δωσουμε λεει και το ονομα του σε οδο της πολης δυλαδη σε λιγα χρονια να νιωθουμε και περιφανοι που μας εσφαζε? α και για το θεμα και να το κλεισω και ολας, δε νομιζω να θεοριτε και τοσο ηρωικο στης μερες μας καποιος να δηλοσει αθεος να το ελεγε αυτο την δεκαετια 60-70 ναι θα ηταν ηρωας καποιος αλλα τωρα οχι
Ο ΚΟΣΜΟΣ ΛΕΕΙ ΘΕΟΣ ΕΜΕΙΣ ΛΕΜΕ ΑΡΗΣ
Άβαταρ μέλους
Αναζητείται ο Συγγραφέας
Δημοσιεύσεις: 52
Εγγραφή: 11 Οκτ 2009 11:53
Όνομα Ιστότοπου: -

ο καφετζόπουλος έχει δηλώσει την αθεΐα του δημοσια εδώ και 10 χρονια τουλάχιστον
Απάντηση