Χαιρετώ!

Αμέσως μετά την εγγραφή σας περάστε από εδώ να πείτε ένα «χαίρετε» μαζί με δυό λόγια για τον εαυτό σας, και να λάβετε το «αντιχαίρετε» από τους άλλους.
Άβαταρ μέλους
tasos_didymoteicho
Δημοσιεύσεις: 9010
Εγγραφή: 30 Δεκ 2010 15:59
Όνομα Ιστότοπου: -

ΧΞΣ έγραψε:"η ιστορια γραφεται απο τους νικητες"
"History is written by the observer. Propaganda is written by the victor. - Keeper Book of Truths"

Από το εκπληκτικό παιχνίδι (Η/Υ)
Thief: Deadly Shadows
που πρότινος ολοκλήρωσα.
"Του είχαν δείξει την ασημαντότητα και τη φτηνή κενότητα των μικρών θεών της γης, με τα κακομοίρικα ανθρώπινα ενδιαφέροντά τους και τις διασυνδέσεις τους –τα μίση, τους θυμούς, τις αγάπες και τις ματαιοδοξίες τους– τη λαχτάρα τους να τους υμνούν και να θυσιάζουν σ' αυτούς, και την απαίτησή τους να τους πιστεύουν, κάτι άκρως αντίθετο με τη λογική και τη Φύση."
"Through the Gates of the Silver Key" By H. P. Lovecraft (with E. Hoffmann Price)
Άβαταρ μέλους
ΧΞΣ
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: 22 Σεπ 2013 16:59
Όνομα Ιστότοπου: -

AoratiMelani αυτό που έγραψες είναι και η ουσία αυτού που ήθελα να πώ, ευστοχότατο!
Stelios8 σε χαιρετώ φίλε, Rotting Christ η τόπ μπάντα, με αυτούς μεγάλωσα !
Leo21 μπορώ να σου προτείνω πράγματα αν θες, που θα αγαπήσεις μετά μανίας,αν μου πεις που κινείσαι μουσικά. Οι Anaal Nathrakh ta spane,an kai protimw Blasphemy /Beherit/Profanatica σε ακραίο black !Επίσης θα ήθελα πολύ να σου βάλω (και σε όποιον αλλο θέλει φυσικα)να ακούσεις και μια απο τις 7 μπάντες (ενεργός μεταλλάς!) που παίζω, αυτή με τον ΑρχαιοΕλληνικό στίχο, όπου είναι και η αγαπημένη μου,μιας και τα κάνω όλα εγώ !χεχ, θα καταλάβεις ίσως καλύτερα την οπτική μου περι αρχαίας Ελλάδας!Δεv έβαλα λίνκ για να μη παρεξηγηθώ,οτι διαφημίζω την μπάντα μου εδώ, όποιος όμως θέλει ας μου στείλει μύνημα και θα στείλω λίνκς youtube, αλλά και για τζάμπα download.
Tasos_didymoteicho ωραία παρατήρηση φίλος, και έγκυρη,αν υποθέσουμε πως αυτό που ξέρουμε σήμερα δεν είναι ιστορία απο κάποιον αντικειμενικό παρατηρητή,αλλά προπαγάνδα, μιας και για να βρείς ότι είναι ποιό κοντά στα αληθινά γεγονότα,πρέπει να ερευνήσεις εις βάθος, να συνδιάσεις γεγονότα και να λάβεις υπόψιν ποιός τα έχει γράψει, και τέλος να τα φιλτράρεις μέσα απο αντικειμενική, λογική και κριτική σκέψη.Τότε θα έχεις ίσως ενα δείγμα "ιστορικής αλήθειας"!
Ανέγνων, Έγνων, Κατέγνων!
Άβαταρ μέλους
tasos_didymoteicho
Δημοσιεύσεις: 9010
Εγγραφή: 30 Δεκ 2010 15:59
Όνομα Ιστότοπου: -

Ας κάνω εγώ, τότε, μια διαφήμιση, για τους φεϊσμπουκάδες.

Rock and metal team for atheists and agnostics
"Του είχαν δείξει την ασημαντότητα και τη φτηνή κενότητα των μικρών θεών της γης, με τα κακομοίρικα ανθρώπινα ενδιαφέροντά τους και τις διασυνδέσεις τους –τα μίση, τους θυμούς, τις αγάπες και τις ματαιοδοξίες τους– τη λαχτάρα τους να τους υμνούν και να θυσιάζουν σ' αυτούς, και την απαίτησή τους να τους πιστεύουν, κάτι άκρως αντίθετο με τη λογική και τη Φύση."
"Through the Gates of the Silver Key" By H. P. Lovecraft (with E. Hoffmann Price)
Απάντηση