Γεια σας εδω Βικυ (viki94)

Αμέσως μετά την εγγραφή σας περάστε από εδώ να πείτε ένα «χαίρετε» μαζί με δυό λόγια για τον εαυτό σας, και να λάβετε το «αντιχαίρετε» από τους άλλους.
viki94
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: 10 Μαρ 2011 13:25
Όνομα Ιστότοπου: -

Leo21 έγραψε:
Ζεις κοντα;
yep.
Ναι φιλαρακι; Που αν επιτρεπεται;
viki94
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: 10 Μαρ 2011 13:25
Όνομα Ιστότοπου: -

svoin έγραψε:Κοίτα, άμα περίμενες να δεις εδώ μέσα δείγματα πατριωτισμού αντίστοιχα του πατριωτισμού του Αριστοτέλη και δεν τα είδες θα πρέπει να νιώθουμε χαρούμενη
Να νιωθεις δυστυχης. Και τερμα με συνοπτικες διαδικασιες στα λεγομενα μου.
viki94
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: 10 Μαρ 2011 13:25
Όνομα Ιστότοπου: -

Leo21 έγραψε:^^^


Σε λίγο θα μας πεις και οτι τα Ιμια ειναι ελληνικά!
Ειναι. Αλλη απορια επι τουτου;
viki94
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: 10 Μαρ 2011 13:25
Όνομα Ιστότοπου: -

egore έγραψε:μπα τελικά δεν τρωγόταν...

...κρίμα που για αυτό μόνο μπήκε, για να φαγωθει
Νομιζεις φιλε. Ειμαι σκληροπετση. Δε μασιεμαι. Σπανε μασελες.
viki94
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: 10 Μαρ 2011 13:25
Όνομα Ιστότοπου: -

Τεμπελόσκυλο έγραψε:
Off Topic
Μήπως να πάτε τα πατριωτικά σε κάποιο άλλο θέμα, και να αφήσετε το καημένο το αυτοσυστηθείτε της Βίκυς;
Οχι καλε..Ασε τα παιδια να παιξουν. Το ''καημενο'' αυτοσυστηθειτε ποιος το γαμει. Κανας τεμπελοσκυλος ΔΥ;
Παιξε κι εσυ..Ελευθερα.
viki94
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: 10 Μαρ 2011 13:25
Όνομα Ιστότοπου: -

kapages έγραψε:εγω ειχα πει μια φορα οτι ειμαι πατριωτης και με βγαλανε φασιστα..
Την επομενη να ψηφισεις Ερνεστο τσε Τσιπρα. Να σε πουνε συνιστωσα..χαχαχα
Άβαταρ μέλους
FarEarth
Δημοσιεύσεις: 118
Εγγραφή: 18 Αύγ 2012 23:21
Όνομα Ιστότοπου: -

Viki γειά σου και απο εμένα, θα ήθελα να σε ρωτήσω, τι σε κάνει να θεωρείς τον πατριώτη, κάτι ξεχωριστό απο το αντίθετο του ;;υπάρχει κάτι που σε γοητεύει στη λέξη πατριωτισμός; Ρωτάω καθαρά απο εσωτερική, δική μου περιέργεια. Η όποια απάντησή σου χρήσιμη για διάλογο, εαν φυσικά το επιθυμείς και εσύ !
Όποιος τύχει και κουβαλάει την Αλήθεια , θα υποφέρει από το φορτίο, ενώ οι άλλοι θα τον νομίσουν για κακόβουλο.Λίγοι θα καταλάβουν τι κουβαλάει αλλά θα φοβηθούν να πάνε δίπλα του, οι περισσότεροι θα προσπαθήσουν να τον διώξουν μακρυά γιατί ενοχλούνται από Αυτή ...
viki94
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: 10 Μαρ 2011 13:25
Όνομα Ιστότοπου: -

FarEarth έγραψε:Viki γειά σου και απο εμένα, θα ήθελα να σε ρωτήσω, τι σε κάνει να θεωρείς τον πατριώτη, κάτι ξεχωριστό απο το αντίθετο του ;;υπάρχει κάτι που σε γοητεύει στη λέξη πατριωτισμός; Ρωτάω καθαρά απο εσωτερική, δική μου περιέργεια. Η όποια απάντησή σου χρήσιμη για διάλογο, εαν φυσικά το επιθυμείς και εσύ !

Γεια σου φιλε FarEarth.
Για μενα πατριώτης ειναι αυτός που αφουγκράζεται τα δεινα της πατριδας του, που προσπαθει να πράξει το καλυτερο διχως να μπαινει σε στεγανα κομματικα.
Για μενα πατριωτης ειναι αυτος που σηκωνει τη σημαια της χωρας του χωρις να ντρεπεται και χωρις να θεωρει πως θα τον κατακρινουν καποιοι γι'αυτο.
Γαι μενα πατριωτης ειναι αυτος που προσπαθει να σκυψει πανω στα προβληματα της και να δωσει λυσεις στη μαστιγα που λεγεται νοοτροπια.
Για μενα πατριωτης ειναι αυτος που θα δεχτει τη λαμογια που υπαρχει, θα την καταπολεμησει και δεν θα επιδιωξει να γινει μανδυας της.
Για μενα πατριωτης δεν ειναι αυτος που θα καρφογαμησει τις νησιδες και θα παλουκωσει απανου τα ''γιαβρουμ '' και τα ''μεχμέτια'' του, αλλά αυτος που θα υπερασπιστει καθε πάτημα γης.
Για μενα πατριωτης ειναι αυτος που σεβεται και πρεσβευει πολιτισμο.
Εναλλαξ ομως για μενα πατριωτης ειναι αυτος που βλεπει τα στραβα και τ'ασχημα.Της διπλανης πορτας. Αυτος που νιωθει πως καποιοι συνελληνες αντιμετωπισαν ασχημιες και εισβολες κάποιων ..
Ο πατριωτισμος ειναι μεσα σου. Αλλιως ψαχτονα.

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΓΟΗΤΕΙΑ ΣΤΗ ΛΕΞΗ. ΜΟΝΟΝ ΑΛΗΘΕΙΑ.ΟΥΧΙ ΚΟΜΜΑΤΙΚΗ. ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ ΚΑΙ ΠΑΤΡΙΩΤΙΚΗ.
Για δες, εκανα και στιχακι..
Άβαταρ μέλους
Σίμων Resurrected
Δημοσιεύσεις: 3230
Εγγραφή: 17 Νοέμ 2010 09:49
Όνομα Ιστότοπου: -
Τοποθεσία: Λυκαβηττός

Όποιος νύχτα περπατεί λάσπες και πατριωτισμό πατεί.

...

Τούτ’ η γη μας με τ’ αρχαία,
γη δεν φαίνεται τυχαία.
Τούτ’ η γη των Παρθενώνων,
βγάζει πλήθος ημιόνων.
Τούτ’ η γη των καφενέδων,
βγάζει πλήθη κουνενέδων.
Τούτ’ η γη με τους κοτίνους,
βγάζει πλήθος Αρλεκίνους
και κηφήνας και παλιάτσους,
πούχουν μάγουλα και μπάτσους.
Τούτ’ η γη μας η Ρωμιά,
βγάζει τόση φρονιμιά,
που δεν την χωρεί το σπίτι,
του Ζωρζή Δρομοκαΐτη.
(Γ. Σουρής)
État de siège
Άβαταρ μέλους
Σίμων Resurrected
Δημοσιεύσεις: 3230
Εγγραφή: 17 Νοέμ 2010 09:49
Όνομα Ιστότοπου: -
Τοποθεσία: Λυκαβηττός

viki94 έγραψε:
kapages έγραψε:εγω ειχα πει μια φορα οτι ειμαι πατριωτης και με βγαλανε φασιστα..
Την επομενη να ψηφισεις Ερνεστο τσε Τσιπρα. Να σε πουνε συνιστωσα..χαχαχα

Αν είστε πραγματικοί πατριώτες να πάτε πίσω στα χωριά σας να συνέρθει το αστικό τοπίο.
État de siège
Άβαταρ μέλους
AoratiMelani
Δημοσιεύσεις: 16164
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 16:19
Όνομα Ιστότοπου: Αόρατη Μελάνη
Επικοινωνία:

Off Topic
Παιδιά, καλά με τον πατριωτισμό, αν δεν πειράζει τη Βίκυ, μόνο μην το γυρίζετε σε προσωπική επίθεση κατά της Βίκυ ή οποιουδήποτε άλλου μέλους. Λέω εγώ τώρα, διακριτικά διακριτικά.
Η θρησκευτική γλώσσα είναι μια μεταφορά. Το πρόβλημα είναι όταν παρασύρεται κανείς από τη μεταφορά κι αρχίζει να τη βλέπει σαν κυριολεξία. Rebbecca Goldstein
Άβαταρ μέλους
Αναρχος
Δημοσιεύσεις: 4450
Εγγραφή: 26 Φεβ 2011 10:45
Όνομα Ιστότοπου: www.dalani.blogspot.com

viki94 έγραψε:...Για μενα πατριώτης ειναι αυτός που .....
Τσουτσούρωσα φιλενάδα...
Πρόσεχε μόνο ...σου ξεφεύγουν οξείες.
No gods, no masters
Είμαστε εμείς που ζυμώνουμε και δεν έχουμε ψωμί Εμείς που βγάζουμε το κάρβουνο και κρυώνουμε Είμαστε εμείς που δεν έχουμε τίποτα κι ερχόμαστε να πάρουμε τον κόσμο. Τάσος Λειβαδίτης
Ἄφοβον ὁ θεός, ἀνύποπτον ὁ θάνατος· καὶ τ’ ἀγαθὸν μὲν εὔκτητον, τὸ δὲ δεινὸν εὐκαρτέρητον.
Άβαταρ μέλους
noxteryn
Δημοσιεύσεις: 2210
Εγγραφή: 02 Απρ 2010 15:40
Όνομα Ιστότοπου: noxteryn
Τοποθεσία: Αργυρούπολη
Επικοινωνία:

viki94 έγραψε:Για μενα πατριώτης ειναι αυτός που αφουγκράζεται τα δεινα της πατριδας του, που προσπαθει να πράξει το καλυτερο διχως να μπαινει σε στεγανα κομματικα.
Για μενα πατριωτης ειναι αυτος που σηκωνει τη σημαια της χωρας του χωρις να ντρεπεται και χωρις να θεωρει πως θα τον κατακρινουν καποιοι γι'αυτο.
Γαι μενα πατριωτης ειναι αυτος που προσπαθει να σκυψει πανω στα προβληματα της και να δωσει λυσεις στη μαστιγα που λεγεται νοοτροπια.
Για μενα πατριωτης ειναι αυτος που θα δεχτει τη λαμογια που υπαρχει, θα την καταπολεμησει και δεν θα επιδιωξει να γινει μανδυας της.
Για μενα πατριωτης δεν ειναι αυτος που θα καρφογαμησει τις νησιδες και θα παλουκωσει απανου τα ''γιαβρουμ '' και τα ''μεχμέτια'' του, αλλά αυτος που θα υπερασπιστει καθε πάτημα γης.
Για μενα πατριωτης ειναι αυτος που σεβεται και πρεσβευει πολιτισμο.
Εναλλαξ ομως για μενα πατριωτης ειναι αυτος που βλεπει τα στραβα και τ'ασχημα.Της διπλανης πορτας. Αυτος που νιωθει πως καποιοι συνελληνες αντιμετωπισαν ασχημιες και εισβολες κάποιων ..
Ο πατριωτισμος ειναι μεσα σου. Αλλιως ψαχτονα.

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΓΟΗΤΕΙΑ ΣΤΗ ΛΕΞΗ. ΜΟΝΟΝ ΑΛΗΘΕΙΑ.ΟΥΧΙ ΚΟΜΜΑΤΙΚΗ. ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ ΚΑΙ ΠΑΤΡΙΩΤΙΚΗ.
Εικόνα
"The irony of the Information Age is that it has given new respectability to uninformed opinion."
viki94
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: 10 Μαρ 2011 13:25
Όνομα Ιστότοπου: -

Καλημερα. Παρακαλω τη διαχειριση να απενεργοποιησει το λογαριασμο μου.
Προφανως οταν καποιος βγαζει τα εσωψυχα του και αφηνει τη σκεψη του να τρεξει, ενοχλει.
Δεν επιθυμω να μπω ξανα στη διαδικασια να απαντησω σε ειρωνικα η υποτιμητικα σχολια χρηστων.
Ευχαριστω θερμα για την υπομονη σας και περιμενω να ενημερωσετε οταν ικανοποιηθει το αιτημα μου.
Άβαταρ μέλους
apeleytheros
Δημοσιεύσεις: 10181
Εγγραφή: 09 Δεκ 2010 18:12
Όνομα Ιστότοπου: Απελευθέρωση από τα δεσμά!
Επικοινωνία:

viki94, αυτό που μπορεί να γίνει είναι απαγόρευση χρήσης του λογαριασμού. δηλαδή δεν θα μπορείς να τον χρησιμοποιήσεις, αλλά πραγματικά δεν βλέπω πως αυτό σε εξυπηρετεί.

Πιστεύω ότι η τριβή με το διαφορετικό "είναι", βελτιώνει τον άνθρωπο. Όλοι είμαστε τέλειοι όταν κοιταζόμαστε στον καθρέφτη και λέμε αυτά που πιστεύουμε, το θέμα είναι να δούμε τι λένε και οι άλλοι άνθρωποι για αυτά που λέμε. Η αλήθεια είναι ότι δεν ξεκίνησες καλά, κάνοντας διακηρύξεις, και έχοντας εγκάθετη άποψη για όλα. Καλή η άποψη, αλλά πρέπει να είναι και προϊόν εμπειρίας, όχι μόνο εγωισμού.
Επιστήμη: Συστηματική μελέτη των δεδομένων προς εξαγωγή συμπερασμάτων. ( δεδομένα --> συμπεράσματα )
      • ΟΧΙ ΤΟ ΑΝΑΠΟΔΟ.
_______________________________
Blog: Απελευθέρωση από τα δεσμά!
viki94
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: 10 Μαρ 2011 13:25
Όνομα Ιστότοπου: -

apeleytheros έγραψε:viki94, αυτό που μπορεί να γίνει είναι απαγόρευση χρήσης του λογαριασμού. δηλαδή δεν θα μπορείς να τον χρησιμοποιήσεις, αλλά πραγματικά δεν βλέπω πως αυτό σε εξυπηρετεί.

Πιστεύω ότι η τριβή με το διαφορετικό "είναι", βελτιώνει τον άνθρωπο. Όλοι είμαστε τέλειοι όταν κοιταζόμαστε στον καθρέφτη και λέμε αυτά που πιστεύουμε, το θέμα είναι να δούμε τι λένε και οι άλλοι άνθρωποι για αυτά που λέμε. Η αλήθεια είναι ότι δεν ξεκίνησες καλά, κάνοντας διακηρύξεις, και έχοντας εγκάθετη άποψη για όλα. Καλή η άποψη, αλλά πρέπει να είναι και προϊόν εμπειρίας, όχι μόνο εγωισμού.
Ακριβως επειδη ολοι θεωρουμε πως κατεχουμε την τελειοτητα, καθισταται δυσκολη η συνυπαρξη καποιες φορες.
Το βελτιστον η το χειριστον ειναι επιλογη. Ειναι θεμα οπτικης.
Οχι φιλε Απελευθερε. Δεν ξεκινησα με διακηρυξεις και μανιφεστο. Τη γνωμη μου ειπα.
Απλα.
Η οποια δεν αρεσε διοτι τσιγκλιζε και τσιγκλιζει λεγοντας τα αυτονοητα.Αυτα τουλαχιστον που εγω θεωρω ετσι.
Τεσπα.
Παρακαλω ομως να μου πειτε εστω τον τροπο να διαγραψω εγω το λογαριασμο μου. Δεν ειμαι ειδημων και θα μπλεχτω.
Περιμενω.Ευχαριστω.
Άβαταρ μέλους
apeleytheros
Δημοσιεύσεις: 10181
Εγγραφή: 09 Δεκ 2010 18:12
Όνομα Ιστότοπου: Απελευθέρωση από τα δεσμά!
Επικοινωνία:

viki94 έγραψε:καθισταται δυσκολη η συνυπαρξη καποιες φορες.
πως ακριβώς συμβαίνει αυτό;
Επιστήμη: Συστηματική μελέτη των δεδομένων προς εξαγωγή συμπερασμάτων. ( δεδομένα --> συμπεράσματα )
      • ΟΧΙ ΤΟ ΑΝΑΠΟΔΟ.
_______________________________
Blog: Απελευθέρωση από τα δεσμά!
viki94
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: 10 Μαρ 2011 13:25
Όνομα Ιστότοπου: -

apeleytheros έγραψε:
viki94 έγραψε:καθισταται δυσκολη η συνυπαρξη καποιες φορες.
πως ακριβώς συμβαίνει αυτό;
Το ανεφερες παραπανω το πως. Μονος σου.
Οταν μπεις στη διαδικασια αυτοκριτικης, ειτε θα δεις ολα εκεινα που πρεπει, ειτε θα κρατησεις αυτα που σε βολευουν. Ειναι απλα θεμα επιλογης. Ξεκαθαρα.
Άβαταρ μέλους
apeleytheros
Δημοσιεύσεις: 10181
Εγγραφή: 09 Δεκ 2010 18:12
Όνομα Ιστότοπου: Απελευθέρωση από τα δεσμά!
Επικοινωνία:

Μα δε σε εμπόδισε κανείς να λες την άποψη σου. Πως η «συνύπαρξη» (υποθέτω εννοείς των ανθρώπων που φέρουν τις διαφορετικές ιδέες) εμποδίζεται, εφόσον είναι όλοι ελεύθεροι να πουν τη γνώμη τους;
Off Topic
Δεν υπάρχει κάποια υποχρέωση ενστερνισμού της άλλης άποψης.
Επιστήμη: Συστηματική μελέτη των δεδομένων προς εξαγωγή συμπερασμάτων. ( δεδομένα --> συμπεράσματα )
      • ΟΧΙ ΤΟ ΑΝΑΠΟΔΟ.
_______________________________
Blog: Απελευθέρωση από τα δεσμά!
Άβαταρ μέλους
aristotelis_1
Δημοσιεύσεις: 4670
Εγγραφή: 31 Αύγ 2009 15:33
Όνομα Ιστότοπου: -

μπηκε μια σωστη κοπελα να πει 5 σωστα πραματα και αμεσος οι σοβαροι μορφομενοι του φορουμ να την κραξουνε μετα απορειτε γιατι αποχωρουν τα μελοι απο το φορουμ σας
Ο ΚΟΣΜΟΣ ΛΕΕΙ ΘΕΟΣ ΕΜΕΙΣ ΛΕΜΕ ΑΡΗΣ
Απάντηση