Γεια σας εδω Βικυ (viki94)

Αμέσως μετά την εγγραφή σας περάστε από εδώ να πείτε ένα «χαίρετε» μαζί με δυό λόγια για τον εαυτό σας, και να λάβετε το «αντιχαίρετε» από τους άλλους.
viki94
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: 10 Μαρ 2011 13:25
Όνομα Ιστότοπου: -

Σας χαιρετω φίλοι. Με λενε Βικυ, ειμαι 24, ζω στο Αιγιο και δηλώνω αθεη απο τα γεννοφασκια μου. Αυτο το οφειλω κυριως στους γονεις μου. Διαβάζω καιρο τις συζητησεις, ειναι αληθεια. Σιγα σιγα νομιζω πως θα μπορεσω να ενταχθω στην παρεα σας μιας και οι γνωσεις μου ειναι λιγοστες στα θεματα που αναπτυσετε. :)
Άβαταρ μέλους
apeleytheros
Δημοσιεύσεις: 10181
Εγγραφή: 09 Δεκ 2010 18:12
Όνομα Ιστότοπου: Απελευθέρωση από τα δεσμά!
Επικοινωνία:

Βίκη καλώς ήρθες στην παρέα! καλές συζητήσεις να έχουμε.
Επιστήμη: Συστηματική μελέτη των δεδομένων προς εξαγωγή συμπερασμάτων. ( δεδομένα --> συμπεράσματα )
      • ΟΧΙ ΤΟ ΑΝΑΠΟΔΟ.
_______________________________
Blog: Απελευθέρωση από τα δεσμά!
Άβαταρ μέλους
Αναρχος
Δημοσιεύσεις: 4450
Εγγραφή: 26 Φεβ 2011 10:45
Όνομα Ιστότοπου: www.dalani.blogspot.com

Καλώς ώρισες...
No gods, no masters
Είμαστε εμείς που ζυμώνουμε και δεν έχουμε ψωμί Εμείς που βγάζουμε το κάρβουνο και κρυώνουμε Είμαστε εμείς που δεν έχουμε τίποτα κι ερχόμαστε να πάρουμε τον κόσμο. Τάσος Λειβαδίτης
Ἄφοβον ὁ θεός, ἀνύποπτον ὁ θάνατος· καὶ τ’ ἀγαθὸν μὲν εὔκτητον, τὸ δὲ δεινὸν εὐκαρτέρητον.
Άβαταρ μέλους
tasos_didymoteicho
Δημοσιεύσεις: 9010
Εγγραφή: 30 Δεκ 2010 15:59
Όνομα Ιστότοπου: -

Καλώς όρισες. Πού μας βρήκες, αν επιτρέπεται;

Οι γονείς σου είναι και οι δύο άθεοι; Κι αν ναι, πώς ήταν οι σχέσεις σας με ευρύτερη οικογένεια και κοινωνικό περίγυρο;
"Του είχαν δείξει την ασημαντότητα και τη φτηνή κενότητα των μικρών θεών της γης, με τα κακομοίρικα ανθρώπινα ενδιαφέροντά τους και τις διασυνδέσεις τους –τα μίση, τους θυμούς, τις αγάπες και τις ματαιοδοξίες τους– τη λαχτάρα τους να τους υμνούν και να θυσιάζουν σ' αυτούς, και την απαίτησή τους να τους πιστεύουν, κάτι άκρως αντίθετο με τη λογική και τη Φύση."
"Through the Gates of the Silver Key" By H. P. Lovecraft (with E. Hoffmann Price)
viki94
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: 10 Μαρ 2011 13:25
Όνομα Ιστότοπου: -

Ευχαριστω για την υποδοχη. :)

Τασο βρηκα το χωρο σας, ενω εψαχνα στο διαδικτυο θεματα για την αθεια.
Οι γονεις μου ναι ειναι και οι δυο αθεοι, και με μεγαλωσαν με συνειδηση ελευθερη. Ο περιγιρος εδω στο Αιγιο που ειναι μικρη κοινωνια ειναι περιεργος, και θελει παντα να ασχολειται με το διαφορετικο.
Τηρουμε φυσικα κάποια ομορφα εθιμα, οπως το δεντρο τα χριστουγεννα,το αρνακι το πασχα αλλα εκκλησια δεν παμε.
Δε μας ενοχλουν ομως και δε τους ενοχλουμε. Νομιζω να σε καλυψα. :)
επικουρειος
Δημοσιεύσεις: 1309
Εγγραφή: 02 Οκτ 2011 01:21
Όνομα Ιστότοπου: -

Οι γονείς σου είναι και οι δύο άθεοι; Κι αν ναι, πώς ήταν οι σχέσεις σας με ευρύτερη οικογένεια και κοινωνικό περίγυρο;
Ασε εκει μπλεκεις και δεν γλιτωνεις με τιποτα,κι οσο πιο μεγαλος ο περιγυρος τοσο λιγοστευουν τα ελευθερα σαββατοκυριακα απο γαμους,βαφτισια,ονομαστικες κι αλλες εορτες,γενεθλια,μνημοσυνα σε βαθμο που να φτασεις πηγαινεις μεχρι σε δυο την ιδια μερα.Η μονη περιπτωση να ξεφυγεις ειναι να ζεις σε αλλη πολη μακρια απο το στενο κι ευρυτερο περιβαλλον σου,η ακομα καλυτερα για σιγουρια σε μιαν αλλη χωρα.
Ειμαι ενας πιστος απολυτα πεπεισμενος μοναχα ως προς την ανυπαρξια μεταφυσικων μυστηριων.Το μοναδικο μυστηριο που υπαρχει ειναι μοναχα κατι ξεχασμενες αραχνοφωλιες μες το ανθρωπινο μυαλο.
Άβαταρ μέλους
spylab
Δημοσιεύσεις: 1600
Εγγραφή: 26 Φεβ 2011 13:14
Όνομα Ιστότοπου: -
Τοποθεσία: Γλυφαδα

καλως την Βικη απο το ωραιο Αιγιο ;)
Minds are like para-chutes. They only function when open.
arpcnet
Δημοσιεύσεις: 214
Εγγραφή: 12 Δεκ 2010 21:52
Όνομα Ιστότοπου: -

Καλώς όρισες Βίκυ, μπράβο σας που σε μία κοινωνία όπως το Αίγιο εσείς έχετε αυτές τις απόψεις.
viki94
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: 10 Μαρ 2011 13:25
Όνομα Ιστότοπου: -

Συγγνωμη για τις καθυστεριμένες ευχαριστιες.
Να ειστε καλα φιλοι. :)

Το Αιγιο δεν ειναι ωραιο. Ουτε σαν χωριο. Πικρα ειναι.
Άβαταρ μέλους
Leo21
Αποκλεισμένος
Δημοσιεύσεις: 2198
Εγγραφή: 25 Απρ 2011 18:53
Όνομα Ιστότοπου: -

έχει όμως ωραία θάλασσα και βουνό δίπλα.
τίγκα στο σπαράγκι αρχές άρχές άνοιξης

τέλειος ειναι ο τόπος.

το πρόβλημα συνήθως ειναι οι άνθρωποι, οι "άλλοι" , χεχ
"Θρησκεία είναι να μην λυπάσαι που δεν καταλαβαίνεις." ~ egore
stratos
Δημοσιεύσεις: 1563
Εγγραφή: 14 Αύγ 2010 19:58
Όνομα Ιστότοπου: -

Leo21 έγραψε:το πρόβλημα συνήθως ειναι οι άνθρωποι, οι "άλλοι"
Το πρόβλημα συνήθως είναι οι άνθρωποι , οι ίδιοι
viki94
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: 10 Μαρ 2011 13:25
Όνομα Ιστότοπου: -

Leo21 έγραψε:έχει όμως ωραία θάλασσα και βουνό δίπλα.
τίγκα στο σπαράγκι αρχές άρχές άνοιξης

τέλειος ειναι ο τόπος.

το πρόβλημα συνήθως ειναι οι άνθρωποι, οι "άλλοι" , χεχ

Ζεις κοντα; Ο τοπος βριθει διαφορετικότητας.
viki94
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: 10 Μαρ 2011 13:25
Όνομα Ιστότοπου: -

stratos έγραψε:
Leo21 έγραψε:το πρόβλημα συνήθως ειναι οι άνθρωποι, οι "άλλοι"
Το πρόβλημα συνήθως είναι οι άνθρωποι , οι ίδιοι
Σαφως. Οι ανθρωποι χωρις νου.Αυτοι οι ιδιοι.
Άβαταρ μέλους
tasos_didymoteicho
Δημοσιεύσεις: 9010
Εγγραφή: 30 Δεκ 2010 15:59
Όνομα Ιστότοπου: -

Off Topic
Εγώ, δηλαδή, εδώ που είμαι, μάλλον δεν με παίρνει ν' αρθρώσω λέξη...
"Του είχαν δείξει την ασημαντότητα και τη φτηνή κενότητα των μικρών θεών της γης, με τα κακομοίρικα ανθρώπινα ενδιαφέροντά τους και τις διασυνδέσεις τους –τα μίση, τους θυμούς, τις αγάπες και τις ματαιοδοξίες τους– τη λαχτάρα τους να τους υμνούν και να θυσιάζουν σ' αυτούς, και την απαίτησή τους να τους πιστεύουν, κάτι άκρως αντίθετο με τη λογική και τη Φύση."
"Through the Gates of the Silver Key" By H. P. Lovecraft (with E. Hoffmann Price)
viki94
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: 10 Μαρ 2011 13:25
Όνομα Ιστότοπου: -

tasos_didymoteicho έγραψε:
Off Topic
Εγώ, δηλαδή, εδώ που είμαι, μάλλον δεν με παίρνει ν' αρθρώσω λέξη...
Αναφερθηκα σε σενα βρε Τασο; Απο που κι ως που; :shock:
Άβαταρ μέλους
tasos_didymoteicho
Δημοσιεύσεις: 9010
Εγγραφή: 30 Δεκ 2010 15:59
Όνομα Ιστότοπου: -

Δεν υποστήριξα ότι αναφέρθηκε οποιοσδήποτε σε μένα, απλά σας βρίσκω κάπως υπερβολικούς με τα της επαρχίας και θέλησα να υπερτονίσω ότι υπάρχουν σίγουρα και χειρότερα, χωρίς κατ' ανάγκη να μεμψιμοιρούμε γι' αυτά. Εγώ επικεντρώνομαι στα (πολύ και πολλά) καλά της επαρχίας.
"Του είχαν δείξει την ασημαντότητα και τη φτηνή κενότητα των μικρών θεών της γης, με τα κακομοίρικα ανθρώπινα ενδιαφέροντά τους και τις διασυνδέσεις τους –τα μίση, τους θυμούς, τις αγάπες και τις ματαιοδοξίες τους– τη λαχτάρα τους να τους υμνούν και να θυσιάζουν σ' αυτούς, και την απαίτησή τους να τους πιστεύουν, κάτι άκρως αντίθετο με τη λογική και τη Φύση."
"Through the Gates of the Silver Key" By H. P. Lovecraft (with E. Hoffmann Price)
viki94
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: 10 Μαρ 2011 13:25
Όνομα Ιστότοπου: -

tasos_didymoteicho έγραψε:Δεν υποστήριξα ότι αναφέρθηκε οποιοσδήποτε σε μένα, απλά σας βρίσκω κάπως υπερβολικούς με τα της επαρχίας και θέλησα να υπερτονίσω ότι υπάρχουν σίγουρα και χειρότερα, χωρίς κατ' ανάγκη να μεμψιμοιρούμε γι' αυτά. Εγώ επικεντρώνομαι στα (πολύ και πολλά) καλά της επαρχίας.
Πειραζει που εγω θελω να παρω τα βουνα; :D
Τα καλα της επαρχιας ειναι μονο στα ορη, στ'αγρια βουνα, μακρια απο μπηχτες, πνιχτες και ..σφυριχτρες.. :D
Άβαταρ μέλους
tasos_didymoteicho
Δημοσιεύσεις: 9010
Εγγραφή: 30 Δεκ 2010 15:59
Όνομα Ιστότοπου: -

tasos_didymoteicho έγραψε:
Αναρχος έγραψε:Έχει και τα καλά της η επαρχία.
Το έλεγα παλαιότερα σε Αθηναίους συναδέλφους (στην τράπεζα) και δεν με πιστεύανε... «Ξυπνώ 8:15, 8:25 αναχωρώ, 8:30 τρώγω το πρωινό πατσαδάκι μου και 8:45 κτυπώ την κάρτα μου...» Άντε ξύπνα εσύ αξημέρωτα... Έχεις μεγάλο ταξείδι μέχρι την δουλειά... :lol:
Τα ξαναείπα αυτά, 07:22 ξυπνητήρι, 07:40 στη δουλειά, 14:45 αποχώρηση, 14:50 σπίτι. (Και μην αρχίσει κανείς κριτική επ' αυτού.)

Επίσης, κάθε Κυριακή μας φιλεύουν τα πεθερικά (μεγάλη εφεύρεση), νά 'ναι καλά οι άνθρωποι.
"Του είχαν δείξει την ασημαντότητα και τη φτηνή κενότητα των μικρών θεών της γης, με τα κακομοίρικα ανθρώπινα ενδιαφέροντά τους και τις διασυνδέσεις τους –τα μίση, τους θυμούς, τις αγάπες και τις ματαιοδοξίες τους– τη λαχτάρα τους να τους υμνούν και να θυσιάζουν σ' αυτούς, και την απαίτησή τους να τους πιστεύουν, κάτι άκρως αντίθετο με τη λογική και τη Φύση."
"Through the Gates of the Silver Key" By H. P. Lovecraft (with E. Hoffmann Price)
viki94
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: 10 Μαρ 2011 13:25
Όνομα Ιστότοπου: -

tasos_didymoteicho έγραψε:
tasos_didymoteicho έγραψε:
Αναρχος έγραψε:Έχει και τα καλά της η επαρχία.
Το έλεγα παλαιότερα σε Αθηναίους συναδέλφους (στην τράπεζα) και δεν με πιστεύανε... «Ξυπνώ 8:15, 8:25 αναχωρώ, 8:30 τρώγω το πρωινό πατσαδάκι μου και 8:45 κτυπώ την κάρτα μου...» Άντε ξύπνα εσύ αξημέρωτα... Έχεις μεγάλο ταξείδι μέχρι την δουλειά... :lol:
Τα ξαναείπα αυτά, 07:22 ξυπνητήρι, 07:40 στη δουλειά, 14:45 αποχώρηση, 14:50 σπίτι. (Και μην αρχίσει κανείς κριτική επ' αυτού.)

Επίσης, κάθε Κυριακή μας φιλεύουν τα πεθερικά (μεγάλη εφεύρεση), νά 'ναι καλά οι άνθρωποι.
Ρε συ Αναρχε.. Μιλαμε για πολύ δουλειά.. Ησουν δημοσιος υπαλληλος; :D
Άβαταρ μέλους
Αναρχος
Δημοσιεύσεις: 4450
Εγγραφή: 26 Φεβ 2011 10:45
Όνομα Ιστότοπου: www.dalani.blogspot.com

Δημόσιος ποτέ... Μόνο ιδιωτικός σκύλος...
No gods, no masters
Είμαστε εμείς που ζυμώνουμε και δεν έχουμε ψωμί Εμείς που βγάζουμε το κάρβουνο και κρυώνουμε Είμαστε εμείς που δεν έχουμε τίποτα κι ερχόμαστε να πάρουμε τον κόσμο. Τάσος Λειβαδίτης
Ἄφοβον ὁ θεός, ἀνύποπτον ὁ θάνατος· καὶ τ’ ἀγαθὸν μὲν εὔκτητον, τὸ δὲ δεινὸν εὐκαρτέρητον.
Απάντηση