Σύμφωνο συμβίωσης και θρησκευτική πίστη

Οτιδήποτε αφορά την επικαιρότητα ή πρακτικά θέματα σχετικά με την αθεΐα και την θρησκεία. Θέματα γενικής επικαιρότητας συζητιούνται στα "Εκτός θέματος", υποσυζήτηση "Ειδήσεις και επίκαιρα".
Άβαταρ μέλους
Yianis
Δημοσιεύσεις: 962
Εγγραφή: 09 Φεβ 2015 18:21
Όνομα Ιστότοπου: -

Αναρχος έγραψε:Κούρε, λες μαλακίες...
Άβαταρ μέλους
AoratiMelani
Δημοσιεύσεις: 16164
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 16:19
Όνομα Ιστότοπου: Αόρατη Μελάνη
Επικοινωνία:

Κούρος έγραψε:Ευχαριστως.
Σελιδα 9, διαβαζεις προσεκτικα ολα τα ποστ μου (και τα 3).
Τα διάβασα, και έχω να παρατηρήσω τα εξής, που ειπώθηκαν ως απάντηση σε αυτά σου τα σχόλια:

1. Για το επιχείρημα της αναγνώρισης της κτηνοβασίας και της χρήσης συσκευών για σεξ:
tasos_didymoteicho έγραψε:εξισώνεις μια σεξουαλική συνεύρεση με τον γάμο
Αυτό θεωρώ ότι κλείνει το ζήτημα.

2.
Γιατρος Του Ικα έγραψε:ο γάμος είναι νομική σχέση που προϋποθέτει τα συμβαλλόμενα μέρη να αναγνωρίζονται ως πλήρη νομικά πρόσωπα, κάτι που είναι αδύνατο να γίνει για ένα ζώο ή ένα μη νοήμον ρομπότ
Σε αυτό απάντησες:
Κούρος έγραψε:αν ο γάμος είναι αυτό που γράφεις, τότε γιατί δεν ίσχυε εξαρχής και για τους ομοφυλόφιλους; Δεν ήταν πλήρη νομικά πρόσωπα;
Ακριβώς, δεν ήταν - εξ ου και όλος ο καυγάς για να γίνουν.

Τεχνική αλλά σημαντική λεπτομέρεια: το θέμα δεν είναι ο γάμος μεταξύ ομοφυλοφίλων, αλλά μεταξύ ομοφύλων.
Κούρος έγραψε:Οι νόμοι έρχονται και παρέρχονται.
Σε αυτό έχεις πολύ δίκιο.

Γι' αυτό ακριβώς και η ουσία της συζήτησης δεν είναι τι λένε οι νόμοι, αλλά τι θα έπρεπε να λένε.

Συζητάμε ακριβώς το ποιες οντότητες θα πρέπει να θεωρούνται νομικά πρόσωπα με δικαίωμα δικαιοπραξίας, ώστε να συνάψουν συμβόλαιο γάμου, αλλά και το ποιες θα είναι οι δυνατότητες που θα δίνει το συμβόλαιο γάμου.

Ειρήσθω εν παρόδω, ένα νοήμον ρομπότ μάλλον θα δεχόμουν να αναγνωριστεί ως νομικό πρόσωπο. Θα τεθεί φυσικά θέμα ορισμού και διαπίστωσης της νοημοσύνης καθώς και πολλά άλλα που δεν μπορώ να σκεφτώ άμεσα. Είναι οπωσδήποτε τεράστιο και πολύ ενδιαφέρον θέμα.
Η θρησκευτική γλώσσα είναι μια μεταφορά. Το πρόβλημα είναι όταν παρασύρεται κανείς από τη μεταφορά κι αρχίζει να τη βλέπει σαν κυριολεξία. Rebbecca Goldstein
Άβαταρ μέλους
Κούρος
Δημοσιεύσεις: 349
Εγγραφή: 23 Νοέμ 2014 17:29
Όνομα Ιστότοπου: -

1. Αυτό ακριβώς είναι το σκεπτικό των λοατ:
"Εφόσον μου αρέσει να κάνω σεξ με κάποιον, οποιονδήποτε, γιατί να μην έχω δικαίωμα να έχω και οικογένεια μαζί του;"
Δεν τίθεται θέμα επικοινωνίας ή συντροφικότητας ή κατανόησης, αυτά μπορούν να τα έχουν και τα έχουν κάλλιστα δύο καλοί φίλοι.
Ποτέ όμως δύο καλοί φίλοι δεν θα απαιτήσουν από το κράτος να τους αναγνωρίσει το δικαίωμα να γίνουν οικογένεια, επειδή είναι πολύ καλοί φίλοι.
Δύο εραστές όμως το απαιτούν.

Επομένως, όσοι επιμένουν να υποστηρίζουν και να νομοθετούν δικαιώματα οικογενειακής φύσεως με βάση τον σεξουαλικό προσανατολισμό, παραβλέποντας την αντίφαση ότι ο λοατ προσανατολισμός καταργεί εμπράκτως την πραγματική οικογένεια, μπερδεύουν το σεξ με τον γάμο και όχι εγώ.
Άλλωστε ιστορικά, πρώτα ήρθε ο γάμος-οικογένεια και μετά ο νομοθέτης.
Εδώ συμβαίνει ακριβώς το αντίθετο.
Γιατί;
Διότι είναι "άνωθεν εντολή". (και εδώ ξαναδιαβάζεις το 1ο μου ποστ στη σελίδα 6 νομίζω..)


2. Βλέπεις; Και εσύ πέφτεις στην παγίδα: θεωρείς ότι η νομική τους υπόσταση ολοκληρώνεται, μόνο και μόνο επειδή αναγνωρίζεται ο σεξουαλικός τους προσανατολισμός ως φυσιολογικός. Και εσύ γίνεσαι το θύμα αυτής της ίδιας προπαγάνδας.
Άβαταρ μέλους
Yianis
Δημοσιεύσεις: 962
Εγγραφή: 09 Φεβ 2015 18:21
Όνομα Ιστότοπου: -

Δύο καλοί φίλοι οι οποίοι θέλουν να ενώσουν και νομικά τις μοναξιές τους και οι οποίοι έχουν και μια δέλτα οικονομική άνεση δεν θα απαιτήσουν ποτέ να υιοθετήσουν ένα παιδί.
Θα πρέπει πρώτα να πάνε να πηδηχτούνε και μετά θα τους έρθει η έμπνευση και η ανάγκη να υιοθετήσουν ένα παιδί.
:facepalm:
Κούρος έγραψε:Ξερεις, εμεις των θετικων επιστημων εχουμε γαλουχηθει στο να προσπαθουμε μανιωδως να στηριζουμε την θεωρια με το πειραμα.
ποια εξίσωση βγάζει στο τέλος τον θεό που υπάρχει στην θεωρία, η ύπαρξη του οποίου έχει επαληθευτεί με πείραμα;

Αναρωτιέμαι απελεύθερε μόνο εμένα έχεις βάλει στο σημάδι;
Άβαταρ μέλους
Yianis
Δημοσιεύσεις: 962
Εγγραφή: 09 Φεβ 2015 18:21
Όνομα Ιστότοπου: -

AoratiMelani έγραψε:
ο γάμος είναι νομική σχέση που προϋποθέτει τα συμβαλλόμενα μέρη να αναγνωρίζονται ως πλήρη νομικά πρόσωπα, κάτι που είναι αδύνατο να γίνει για ένα ζώο ή ένα μη νοήμον ρομπότ
Σε αυτό απάντησες:
να απαντήσω εγώ γιατί αυτό είναι λίγο ασαφές…
Δεν πρέπει να κρίνουμε τις μαλακίες που λέει ο Κούρος με το τι ορίζει τώρα ο νόμος ως νομικό πρόσωπο.
Μπορεί ο νόμος να είναι άδικος και μια πιο ανοικτόμυαλη κυβέρνηση να τον αλλάξει στο μέλλον.
Εάν ο κάθε νόμος ήταν σωστός τότε οι νόμοι δεν θα καταργούντο και δεν θα άλλαζαν ποτέ.

Το σωστό είναι η απλή λογική πάνω στην οποία οι περισσότεροι νόμοι ψηφίζονται (με επιφυλάξεις αυτό) …
Πρέπει λοιπόν να συναινέσει η κατσίκα για να παντρευτεί έναν άνθρωπο…
Λοιπόν κυρά Κατσίκα θες τον Μήτσο για άντρα σου;
Μπεεε!!!

Εάν αργότερα οι ηλεκτρικές σκούπες αποκτήσουν νοημοσύνη και μπορούν να απαντήσουν με ναι την αντίστοιχη ερώτηση δεν βλέπω γιατί ο κάθε Κούρος να μην μπορεί να βάλει την σκούπα στον κώλο του με επισημότητα;
Πάω και κουμπάρος κιόλας…
vesid
Δημοσιεύσεις: 2797
Εγγραφή: 06 Σεπ 2010 13:50
Όνομα Ιστότοπου: -

Κούρε για να καταλάβεις, τα πράγματα έχουν ως εξής:

1. Ένας άνδρας και μια γυναίκα που σχετίζονται ερωτικά, μπορούν να έχουν τα δικαιώματα του γάμου και επιτρέπεται να μεγαλώσουν και να υιοθετήσουν μαζί παιδιά.
2. Ένας άνδρας και μια γυναίκα που δεν σχετίζονται ερωτικά (λευκός γάμος), μπορούν να παντρευτούν και επιτρέπεται να μεγαλώσουν και να υιοθετήσουν μαζί παιδιά.
Πριν την ψήφιση του συμφώνου:
3. Δύο άνδρες ή δύο γυναίκες που σχετίζονταν ερωτικά, δεν μπορούσαν να έχουν τα δικαιώματα του γάμου, επιτρεπόταν να μεγαλώσουν μαζί παιδιά (πχ του ενός από προηγούμενο γάμο) αλλά όχι να υιοθετήσουν.
4. Δύο άνδρες ή δύο γυναίκες που δεν σχετίζονταν ερωτικά, δεν μπορούσαν να έχουν τα δικαιώματα του γάμου, επιτρεπόταν να μεγαλώσουν μαζί παιδιά (πχ του ενός από προηγούμενο γάμο) αλλά όχι να υιοθετήσουν.
Μετά την ψήφιση του συμφώνου, για τις περιπτώσεις 3 και 4 ισχύει ότι και για τις περιπτώσεις 1 και 2 πλην της υιοθεσίας.

Υπόψιν ότι στην περίπτωση 1 οι σύζυγοι μπορεί να είναι από bi έως straight στην 3 από gay έως bi και στις περιπτώσεις 2 και 4 από gay έως straight.
csar
Δημοσιεύσεις: 1695
Εγγραφή: 23 Σεπ 2012 08:00
Όνομα Ιστότοπου: -
Τοποθεσία: Wien (Osterreich)

csar έγραψε:
Κούρος έγραψε:(Η επιλογή δεν είναι τυχαία, καθόσον υπάρχουν ήδη στις εξελιγμένες, ανοιχτόμυαλες και προοδευτικές χώρες, πολλές φωνές ακτιβιστών υπερ των δικαιωμάτων των κτηνοβατών).
Σε ποιες χώρες αναφέρεσαι, Κούρε;
Εγώ πάντως, έχω παραμείνει με την απορία για το ποιες είναι αυτές οι εξελιγμένες, ανοιχτόμυαλες και προοδευτικές χώρες :think:
"Atheism: A non-prophet organization." (George Carlin)
vesid
Δημοσιεύσεις: 2797
Εγγραφή: 06 Σεπ 2010 13:50
Όνομα Ιστότοπου: -

Πάντως επιτρέπεται σε κάποιες χώρες:
https://en.wikipedia.org/wiki/Zoophilia_and_the_law
Άβαταρ μέλους
Κούρος
Δημοσιεύσεις: 349
Εγγραφή: 23 Νοέμ 2014 17:29
Όνομα Ιστότοπου: -

Ευχαριστώ vesid για τον κόπο σου.

@csar
http://www.equalityforall.net/en/news/a ... rights-day
Άβαταρ μέλους
tasos_didymoteicho
Δημοσιεύσεις: 9010
Εγγραφή: 30 Δεκ 2010 15:59
Όνομα Ιστότοπου: -

ΣΗΜΕΙΩΣΗ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΗ

Yianis, πρόσεχε τις εκφράσεις και απόφευγε τους χαρακτηρισμούς. Το σχόλιο διαγράφτηκε.
"Του είχαν δείξει την ασημαντότητα και τη φτηνή κενότητα των μικρών θεών της γης, με τα κακομοίρικα ανθρώπινα ενδιαφέροντά τους και τις διασυνδέσεις τους –τα μίση, τους θυμούς, τις αγάπες και τις ματαιοδοξίες τους– τη λαχτάρα τους να τους υμνούν και να θυσιάζουν σ' αυτούς, και την απαίτησή τους να τους πιστεύουν, κάτι άκρως αντίθετο με τη λογική και τη Φύση."
"Through the Gates of the Silver Key" By H. P. Lovecraft (with E. Hoffmann Price)
Άβαταρ μέλους
Yianis
Δημοσιεύσεις: 962
Εγγραφή: 09 Φεβ 2015 18:21
Όνομα Ιστότοπου: -

Δεν θα πω ότι δεν έκανα αυτά που λες.
Θα πω όμως ότι δεν είχες δείξει την ίδια ευαισθησία όταν εκείνος απηύθυνε παρόμοιες εκφράσεις εναντίον μου, μάλιστα out of the blue που έλεγαν και οι αρχαίοι, καθώς εγώ δεν μίλαγα μαζί του στο συγκεκριμένο νήμα.

Εν πάση περιπτώσει μπορείς να μου στείλεις με ένα ΠΜ το κείμενο που έκανες delete ώστε να αφαιρέσω τα επιθετικά σχόλια και να το ξαναδημοσιεύσω;
Άβαταρ μέλους
Yianis
Δημοσιεύσεις: 962
Εγγραφή: 09 Φεβ 2015 18:21
Όνομα Ιστότοπου: -

http://www.equalityforall.net
Στην κεντρική σελίδα του site υπάρχει σημείωση που λέει «Unfortunately, many of the views expressed in this site are still outlawed in many parts of the world.»

Οι πολλές φωνές υπέρ των δικαιωμάτων των κτηνοβατών είναι το ίδιο τους το site…

Εάν εγώ δηλαδή σήκωνα ένα video στο site μου fuck-and-kill.com όπου στο τέλος της τσόντας ο πελάτης σκοτώνει το κορίτσι που πήδαγε, έχει μου φαίνεται γυριστεί και ταινία για αυτό που μόλις είπα, τότε αυτό το site θα ήταν ισχυρή φωνή υπέρ των «γαμάω, βαράω & σκοτώνω» global movement, σύμφωνα πάντα με κάποιους αμετροεπείς.

Βέβαια ο λόγος που αμετροέπειες σαν και αυτές θεωρούνται σοβαρά επιχειρήματα είναι επειδή στον βωμό του χρήματος αυτές οι εξελιγμένες, ανοιχτόμυαλες και προοδευτικές χώρες δεν έχουν θεσπίσει σοβαρούς νόμους περί animal cruelty.

Απλά με την λογική γιατί να είναι παράνομο να πηδάω ένα ζώο από την στιγμή που είναι νόμιμο να το σκοτώσω και να το φάω οι εξελιγμένες, ανοιχτόμυαλες και προοδευτικές χώρες πιθανώς να έχουν καταργήσει σχετικούς νόμους.

Βέβαια ακόμα και ένας αμετροεπής βλάκας μπορεί να καταλάβει ότι ούτε κβαντικές πιθανότητες δεν υπάρχουν για να μπορέσει ένα ζώο, άλλο από τον άνθρωπο, να συναινέσει σε ερωτική συνεύρεση με βλακοsapiens.
Επομένως η οποιαδήποτε ερωτική συνεύρεση με ζώα είναι βιασμός όπως πολύ σωστά ειπώθηκε και όχι απέχθεια προς την διαφορετικότητα, καθώς, όπως πάλι πολλάκις ειπώθηκε, δεν έχει κανείς από τους υποστηρικτές της διαφορετικότητας κανένα πρόβλημα εάν το άλογο του Μήτσου γάμησε οικειοθελώς τον Μήτσο και ο Μήτσος πέθανε από τον πούτσο που’ φαγε.

ΥΓ
Η αλήθεια είναι οτι δεν τον λέγανε Μήτσο...
Kenneth Pinyan τον λέγανε.
Και σαν τον Μήτσο του παραδείγματος πήγε από αλογίσιο πούτσο…
Δεν θα πω λεπτομέρειες καθώς ο Kenneth ήταν επιστήμονας και αν πω πόσο μαλάκας ήταν θα βγει το «μπουλντόγκ της επιστήμης» και θα με φάει… :lol:
Άβαταρ μέλους
apeleytheros
Δημοσιεύσεις: 10181
Εγγραφή: 09 Δεκ 2010 18:12
Όνομα Ιστότοπου: Απελευθέρωση από τα δεσμά!
Επικοινωνία:

Επιστήμη: Συστηματική μελέτη των δεδομένων προς εξαγωγή συμπερασμάτων. ( δεδομένα --> συμπεράσματα )
      • ΟΧΙ ΤΟ ΑΝΑΠΟΔΟ.
_______________________________
Blog: Απελευθέρωση από τα δεσμά!
Άβαταρ μέλους
tasos_didymoteicho
Δημοσιεύσεις: 9010
Εγγραφή: 30 Δεκ 2010 15:59
Όνομα Ιστότοπου: -

Off Topic
Το σχόλιο που λες δεν το είχα δει, τουλάχιστον εγώ. Θα μπορούσες να το είχες αναφέρει ή να το αναφέρεις.
"Του είχαν δείξει την ασημαντότητα και τη φτηνή κενότητα των μικρών θεών της γης, με τα κακομοίρικα ανθρώπινα ενδιαφέροντά τους και τις διασυνδέσεις τους –τα μίση, τους θυμούς, τις αγάπες και τις ματαιοδοξίες τους– τη λαχτάρα τους να τους υμνούν και να θυσιάζουν σ' αυτούς, και την απαίτησή τους να τους πιστεύουν, κάτι άκρως αντίθετο με τη λογική και τη Φύση."
"Through the Gates of the Silver Key" By H. P. Lovecraft (with E. Hoffmann Price)
Άβαταρ μέλους
Yianis
Δημοσιεύσεις: 962
Εγγραφή: 09 Φεβ 2015 18:21
Όνομα Ιστότοπου: -

Off Topic
Δεν αναφέρω τέτοια θέματα…
Πιστεύεις ότι με νοιάζει τι λέει ο κάθε Κούρος ή γιατρός για μένα…
Θεωρώ ότι όσοι διαβάζουν μπορούν να σχηματίσουν γνώμη από μόνοι τους…

ΥΓ
Δεν διεκδικώ το αλάθητο και ίσως να ήταν καλύτερα που διέγραψες το σχόλιο μου.
Βρίζοντας τον Κούρο το μόνο που κερδίζω είναι να είμαι κι εγώ Κούρος…
Μπιααααα!
Άβαταρ μέλους
aristotelis_1
Δημοσιεύσεις: 4670
Εγγραφή: 31 Αύγ 2009 15:33
Όνομα Ιστότοπου: -

δεν ξερω αν εισαι κουρος αλλα ξερω πως εισαι αντικοινωνικος γιατι δεν απαντας σε καποιες ερωτισεις

προσωπικα νομιζω πως ο κουρος σας κοροιδευει η μαλλον σας τρολαρει μιας και αρεσει στους αντμιν αυτη η λεξη

επισης για αλλη μια φορα βλεπω επιλεκτικη συμπεριφορα μεταξυ μελων του φορουμ

παει και το συμφωνω τελειωσε δε πιανουμε αλλο θεμα?
Ο ΚΟΣΜΟΣ ΛΕΕΙ ΘΕΟΣ ΕΜΕΙΣ ΛΕΜΕ ΑΡΗΣ
Άβαταρ μέλους
Γιατρος Του Ικα
Δημοσιεύσεις: 5537
Εγγραφή: 18 Μαρ 2009 13:22

Πιστεύεις ότι με νοιάζει τι λέει ο κάθε...ή γιατρός για μένα…
Yianis ο "γιατρός" δεν ασχολείται μαζί σου.Ποτέ δεν το έκανε.Πάντα σχολίαζε και σχολιάζει απόψεις.Όχι πως δεν έχει μπεί στον πειρασμό (ο γιατρός,δηλαδή εγώ) να σχολιάσει συμπεριφορές ή χαρακτήρες αλλά καλώς ή κακώς τα σχόλια αυτά δεν θα περνούσαν από τον έλεγχο των συντονιστών οπότε αυτοελέγχομαι γιατί θεωρώ άνευ ουσίας το να γράψω κάτι το οποίο μετά θα διαγραφεί.Αυτά προς γενική ενημέρωση.Και λέγοντας γενική δεν εννοώ μόνο δική σου.
Άνθρωπος χωρίς Θεό,ψάρι χωρίς ποδήλατο.

Είδα χτές ένα πεφταστέρι και ευχήθηκα να πέσει στο σπίτι σου.(Mikeius)

Ένα πέτρινο λιοντάρι στην μπασιά της νύχτας, με τα νύχια μπηγμένα στην πέτρα…
Άβαταρ μέλους
Yianis
Δημοσιεύσεις: 962
Εγγραφή: 09 Φεβ 2015 18:21
Όνομα Ιστότοπου: -

Εάν σχολίαζες μόνο απόψεις όλα θα ήταν μια χαρά.
Το θέμα όμως είναι ότι όταν δεν έχεις επιχειρήματα τότε χρησιμοποιείς την γνωστή από χιλιετίες μέθοδο, ξαδελφάκι του λαϊκισμού, δηλαδή της επίθεσης και μείωσης του συνομιλητή σου προκειμένου να εξυψώσεις τα δικά σου μη ορθολογικά επιχειρήματα.

Η απόδειξη είναι πολύ εύκολη καθώς τα γραπτά μένουν.
Ήταν η πρώτη φορά που άρχισες να πετάς πέτρες και ήταν ο λόγος, εάν θυμάσαι, που σταμάτησα να ασχολούμαι μαζί σου.

Μόλις πριν από λίγες δημοσιεύσεις, χωρίς δική μου πίεση, υποσχέθηκες, σε άλλους μάλιστα, ότι θα μου απαντήσεις σε κάτι που εσύ ο ίδιος προθυμοποιήθηκες να απαντήσεις.
Ακόμα περιμένω απάντηση.
Το ίδιο «αλλοπρόσαλλή» τακτική ακολουθείς πάντα…
Με έχεις γραμμένο, όπως επανειλημμένα έχεις πει, αλλά επιλεκτικά σχολιάζεις δικά μου σχόλια που δεν απευθύνονται σε σένα. (δικαιωματικά βέβαια καθώς είναι δημόσιο το forum).
Όταν όμως σου απαντώ και σε ρωτώ κάτι τότε ξεχνάς να απαντήσεις και το γυρνάς στο ότι δεν ασχολείσαι μαζί μου.

Η τακτική του χαλασμένου ρολογιού, το οποίο δείχνει σωστά την ώρα δύο φορές την μέρα….
Λέω χίλια πράγματα και σε κανά δυο θα έχω δίκιο.
Στα υπόλοιπα 998 απλά δεν ασχολούμαι με μαλάκες…
Άβαταρ μέλους
Γιατρος Του Ικα
Δημοσιεύσεις: 5537
Εγγραφή: 18 Μαρ 2009 13:22

Απάντησα (από την τρίτη σειρά της 1ης παραγράφου μέχρι εκεί που αρχίζω να απαντάω στον Kapages "Εγώ από την άλλη πιστεύω....είναι σε θέση να κάνει αποτελεσματικά") στον vesid που ζήτησε να διαβάσει τι θα απαντήσω στην ερώτησή σου.Αυτά έχω να πω, δεν θα κάτσω να τα γράψω δεύτερη φορά.
Άνθρωπος χωρίς Θεό,ψάρι χωρίς ποδήλατο.

Είδα χτές ένα πεφταστέρι και ευχήθηκα να πέσει στο σπίτι σου.(Mikeius)

Ένα πέτρινο λιοντάρι στην μπασιά της νύχτας, με τα νύχια μπηγμένα στην πέτρα…
Άβαταρ μέλους
Yianis
Δημοσιεύσεις: 962
Εγγραφή: 09 Φεβ 2015 18:21
Όνομα Ιστότοπου: -

Ωραία…
Αυτή είναι η λογική του απόλυτου ορθολογισμού.
Απαντώ σε άλλον (άλλους) σε μία μακροσκελέστατη δημοσίευση την οποία φυσικά όλοι διάβασαν, καθώς ότι γράφω εγώ πρέπει να τα διαβάζουν όλοι εφόσον είμαι ο συγγραφέας της απόλυτης αλήθειας.
Άρα και εσύ την διάβασες Yianis καθώς εξάλλου ήταν ευκρινέστατο ότι απαντώ σε σένα.

Έχεις δίκιο…
Μου διέφυγε...
Αλλά τυχερός είμαι εάν σκεφτείς ότι εγώ θα ζήσω σε αντίθεση με άλλον που εκτελέστηκε επειδή τον πήρε ο ύπνος όταν η μόνη αλήθεια παραληρούσε έβγαζε λόγο…
Απάντηση