Τι μαζευτήκαμε να κάνουμε εδώ;

Εδώ μπορείτε να γράψετε τη γνώμη σας για το φόρουμ καθώς και προτάσεις για τη δομή και τη λειτουργία του.
Άβαταρ μέλους
punky
Δημοσιεύσεις: 181
Εγγραφή: 14 Αύγ 2009 12:25
Όνομα Ιστότοπου: -
Τοποθεσία: στο νοίκι

Γιατρέ, μπορεί να είμαι ένοχος υπερευαισθησίας, καθώς συχνά μου συμβαίνει το εξής όταν μιλάω με θρήσκους συγγενείς/συναδέλφους/ότι-να-ναι:
Μέχρι να έρθει η κουβέντα στο θέμα της θρησκείας και να ακούσουν για πρώτη φορά τις απόψεις μου, είμαι πάντα για αυτούς το καλό, έξυπνο, ηθικό παιδί που γουστάρουν να κάνουν παρέα γιατί έχει πλάκα και άποψη (sorry, δεν ευλογώ τα γένια μου. περιγράφω δικές τους απόψεις).
Με το που θα πω ότι είμαι άθεος, νιώθω λες και κοιτάνε ένα τέρας που βγάζει πλοκάμια και 6 πέη, έτοιμο να στραγγαλίσει αυτούς και να βιάσει τις γυναίκες τους.

Αυτή η μαλάκυνση εγκεφάλου που θεωρεί ότι έχουν το μονοπώλιο στην ηθική, και ότι η ηθική τελειώνει όταν αρχίζει η άρνηση του παραμυθιού τους, είναι που με ενοχλεί. Όπως με ενοχλεί η αναπαραγωγή αυτής της ιδέας.

Προφανώς και οι επιμέρους άθεοι έχουν ένα φάσμα συμπεριφορών. Όμως είναι τα άκρα του φάσματος που χρησιμοποιήσε, που με ενόχλησαν.
Είτε τεχνηέντως, είτε γιατί έχει το ίδιο σκάλωμα με τους real life συνομιλητές μου.

Εσύ τι συμπέρασμα θα έβγαζες αν έλεγα το εξής; :
Οι Αθηναίοι έχουν ένα κοινό. Μένουν στην Αθήνα. Από κει και πέρα, άλλοι ψηφίζουν ΛΑΟΣ και άλλοι βιάζουν μικρά παιδιά.
L' enfer c' est les autres
Άβαταρ μέλους
fr0g
Δημοσιεύσεις: 354
Εγγραφή: 14 Απρ 2009 22:42
Όνομα Ιστότοπου: -
Τοποθεσία: Ρόδος
Επικοινωνία:

Αγαπητέ γιατρέ της ελληνικής γλώσσας 8-) δεν έκανα σύγκριση μαζί τους για να πω αν είμαστε καλύτεροι ή χειρότεροι. Μια διαπίστωση έκανα που πιστεύω ότι δέχεται βελτίωσης. Δεν παύει να είναι προσωπική άποψη όμως οπότε ενδέχεται και να κάνω λάθος.

Υ.Γ. Δεν ξέρω αν το εξέλλαβες έτσι, αλλά δε καμία περίπτωση δεν ήταν στοχευμένα πυρά εναντίον σου ως moderator.
Η πίστη είναι για τον άνθρωπο ότι η άμμος για τη στρουθοκάμηλο.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
mpamiatzis
Δημοσιεύσεις: 994
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2009 00:47
Όνομα Ιστότοπου: μαθήματα σκέψης
Επικοινωνία:

Γιατρος Του Ικα έγραψε:Eγώ πάλι punky δεν κατάλαβα αυτά από τα λεγόμενα του mpamiatzi.Νομίζω ότι εννοεί πως παρά το ότι οι επιμέρους άθεοι μπορούν να έχουν ένα ευρύ φάσμα συμπεριφορών (και παράθεσε κάποιες ακραίες) το ζήτημα είναι όχι το τι κάνει ο καθένας μας αλλά αν μπορεί να γίνει κάτι συλλογικά για να αλλάξει η κατάσταση στην πράξη.

Ακριβώς αυτό εννοούσα και ελπίζω να μην το κατάλαβες μόνο εσύ αυτό

Έτσι το κατάλαβα εγώ τουλάχιστον.Πάντως mpamiatzi (και αυτό ισχύει και για άλλους),προσπάθησε λιγάκι περισσότερο στην σύνταξη και την διατύπωση των κειμένων σου,είναι (και να με συμπαθάς) εκφραστικά λίγο "χύμα".Και αυτό στο λέω και σαν ειδικός :ugeek: .
Συγχώρα με αν ακούγομαι σαν τον σπαστικό (που ελπίζω να μην είμαι) δάσκαλο (που είμαι).
Δεν υπάρχει κάτι να σου συγχωρέσω, είναι όπως τα λες. Τα γραπτά μου είναι χύμα, εγώ δεν χρησιμοποιώ τόνους και είμαι ανορθόγραφος. Άλλες φορές κάθομαι και ρίχνω κανένα βλέφαρο και κάνω τις απαραίτητες διορθώσεις. Στην συγκεκριμένη περίπτωση όμως με παρέσυρε η ένταση. Παρόλα αυτά δεν νομίζω ότι έφταιγε το χύμα κείμενο μου για την ένταση που δημιουργήθηκε για αυτο και θα το αλλάξω για να μην υπάρχει δικαιολογία για να μου την λένε οτι μιλάω σε ποιμνιο και να πάψουν τα σπαμαρισματα οσον αφορα αυτους που θίχτηκαν απο την διατύπωση του κειμένου

Τώρα επί της ουσίας:Παιδιά,ναι.Η αλήθεια είναι ότι πρέπει να γίνει κάτι κι αν δεν γίνει από μας,δεν θα γίνει από κανένα.Μη βιάζεστε όμως.Δύο χιλιάδες χρόνια χριστιανικού πραξικοπηματος δεν αίρονται σε μιά βδομάδα.(Και δη εν μέσω Αυγούστου).
Εχουμεν υπομονή και περιμένουμε τους αδειούχους

Α,και fr0g.Για τα περί "υπερβολικής επιείκειας* των θεϊστών στους άθεους".Πήγαινε μιά βόλτα σε Χ.Ο.® φόρουμ και έτσι και σταυρώσεις δεύτερο post να μου γράψεις.

*σωστό το έγραψες.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος mpamiatzis την 19 Αύγ 2009 17:56, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.
http://mpamiatzis.blogspot.com
Οι μέρες αποφράδες με ξόρκισαν παπάδες
κι αμαρτωλό με βγάλανε και βλάσφημο
Κι εγώ να καταπίνω Τιτανικός θα γίνω
να σας βυθίσω στο στερνό μου χάσιμο
Ότι ενθάδε κείμεθα Ο ξείν' αγγέλειν
κι απολωλότες είμεθα απ' την αγέλην
Άβαταρ μέλους
Γιατρος Του Ικα
Δημοσιεύσεις: 5537
Εγγραφή: 18 Μαρ 2009 13:22

fr0g έγραψε:Υ.Γ. Δεν ξέρω αν το εξέλλαβες έτσι, αλλά δε καμία περίπτωση δεν ήταν στοχευμένα πυρά εναντίον σου ως moderator.
Oύτε που μου πέρασε απ'το μυαλό,χαλαρώστε,εγώ τουλάχιστον δεν παρεξηγιέμαι έτσι εύκολα.
Άνθρωπος χωρίς Θεό,ψάρι χωρίς ποδήλατο.

Είδα χτές ένα πεφταστέρι και ευχήθηκα να πέσει στο σπίτι σου.(Mikeius)

Ένα πέτρινο λιοντάρι στην μπασιά της νύχτας, με τα νύχια μπηγμένα στην πέτρα…
Άβαταρ μέλους
Comte de Toulouse
Δημοσιεύσεις: 3960
Εγγραφή: 11 Μαρ 2009 13:32
Όνομα Ιστότοπου: Comte de Toulouse
Τοποθεσία: 7-
Επικοινωνία:

Γιατρος Του Ικα έγραψε:Ξέρετε κάτι;...{snip} ...δεν είναι μακρυά η μέρα που θα φάμε τις σάρκες μας και θα το διαλύσουμε το μαγαζί.
Γιατρέ, να Πω την αμαρτία μου: είσαι μόνος σου στο μαγαζί καλοκαίριατικά, και έχεις λαλησει σαν τόν τζακ νίκολσον στην λάμψη, και έχεις φτιάξει 4-5 accounts και μιλάς με τόν εαυτό σου... Παίζει;
Pluralitas non est ponenda sine neccesitate
Άβαταρ μέλους
Γιατρος Του Ικα
Δημοσιεύσεις: 5537
Εγγραφή: 18 Μαρ 2009 13:22

Φούλ!(full όχι fool).
Άνθρωπος χωρίς Θεό,ψάρι χωρίς ποδήλατο.

Είδα χτές ένα πεφταστέρι και ευχήθηκα να πέσει στο σπίτι σου.(Mikeius)

Ένα πέτρινο λιοντάρι στην μπασιά της νύχτας, με τα νύχια μπηγμένα στην πέτρα…
svoin
Δημοσιεύσεις: 3074
Εγγραφή: 03 Μάιος 2009 21:55
Όνομα Ιστότοπου: -

Μια συλλογική κίνηση για να γίνουμε αντιληπτή πρέπει να εξεταστεί προσεκτικά και να μην έχει τόσο επιθετικό χαρακτήρα αλλα περισσότερο ενημερωτικό ως προς την άλλη άποψη (αθεΐα) και ήπιο προς τον τόνο και γλώσσα που θα χρησιμοποιηθεί, μην ξεχνάμε ότι η περισσότερη πιστη μια "σκληρή" επίθεση στην θρησκεία θα την θεωρήσουν επίθεση στους ιδιους αφού θεωρούν την θρησκεία κομμάτι τους. Για αρχή αυτό που χρειάζεται νομίζω είναι η αποδαιμονοποίηση του άθεου στα ματια του κόσμου, και με μια επιθετική κίνηση αυτό είναι κάπως δύσκολο.

Επίσης να διευκρινιστούν κάπως η στόχοι τις κίνησης αυτής. Εγώ πχ δεν θα υποστήριζα κάποια κίνηση που προβάλει την κατάργηση τον θρησκειών η προβολή τις αθεϊστικής άποψης ως τις απόλυτης αληθειας και του "σωστού τρόπου"
Άβαταρ μέλους
punky
Δημοσιεύσεις: 181
Εγγραφή: 14 Αύγ 2009 12:25
Όνομα Ιστότοπου: -
Τοποθεσία: στο νοίκι

Διαβάζω και ξαναδιαβάζω τις απαντήσεις του εν λόγω thread (νήματος), και κάθε φορά αφαιρώ τα περιττά πέπλα.

Νομίζω πως η ιδέα της μαζικής αποποίησης της βάπτισης, είναι εξαιρετική από όποια μεριά κι αν την κοιτάξω.

Και στο συμβολισμό και στην ουσία της.

In fact, είναι τόσο καλή, που μέχρι κι ο εγωισμός μου δεν νοιάζεται που δεν ήταν δική μου.
Αλλά που απλά υπήρξε.
L' enfer c' est les autres
Άβαταρ μέλους
mpamiatzis
Δημοσιεύσεις: 994
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2009 00:47
Όνομα Ιστότοπου: μαθήματα σκέψης
Επικοινωνία:

svoin έγραψε:Μια συλλογική κίνηση για να γίνουμε αντιληπτή πρέπει να εξεταστεί προσεκτικά και να μην έχει τόσο επιθετικό χαρακτήρα αλλα περισσότερο ενημερωτικό ως προς την άλλη άποψη (αθεΐα) και ήπιο προς τον τόνο και γλώσσα που θα χρησιμοποιηθεί, μην ξεχνάμε ότι η περισσότερη πιστη μια "σκληρή" επίθεση στην θρησκεία θα την θεωρήσουν επίθεση στους ιδιους αφού θεωρούν την θρησκεία κομμάτι τους. Για αρχή αυτό που χρειάζεται νομίζω είναι η αποδαιμονοποίηση του άθεου στα ματια του κόσμου, και με μια επιθετική κίνηση αυτό είναι κάπως δύσκολο.

Επίσης να διευκρινιστούν κάπως η στόχοι τις κίνησης αυτής. Εγώ πχ δεν θα υποστήριζα κάποια κίνηση που προβάλει την κατάργηση τον θρησκειών η προβολή τις αθεϊστικής άποψης ως τις απόλυτης αληθειας και του "σωστού τρόπου"
Δεν ξερω αν αναφερεσε στην ιδεα μου (οχι προταση) για την ιδρυση υποκαταστηματος FMS ελλαδα αλλα δεν βρισκω καμια κινηση, κινηση επιθεσης. πιστευω μαλιστα δογματικα οτι οποιαδηποτε κινηση απο πλευρας μας θα ηταν κινηση αμυνας.
Εγω το πεταξα για το πλεονεκτημα της σατυρας. Απο την αλλη δεν αποκλειονται και διαφορετικες δρασης ή συνεργασιες οπως ειπε και ο τακτικαλ (μαλιστα νομιζω οτι ειναι η καλυτερη ιδεα* διοτι μονοι μας δεν βλεπω να καταφερνουμε πολλα)

*tactical ελπιζω να μην θεωρεις οτι σε γλειφω οπως κανει ο μαλακας σε αλλο ποστ
http://mpamiatzis.blogspot.com
Οι μέρες αποφράδες με ξόρκισαν παπάδες
κι αμαρτωλό με βγάλανε και βλάσφημο
Κι εγώ να καταπίνω Τιτανικός θα γίνω
να σας βυθίσω στο στερνό μου χάσιμο
Ότι ενθάδε κείμεθα Ο ξείν' αγγέλειν
κι απολωλότες είμεθα απ' την αγέλην
tactical
Αποκλεισμένος
Δημοσιεύσεις: 410
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2009 02:15
Όνομα Ιστότοπου: -

Α τον Πιστό λες.
svoin
Δημοσιεύσεις: 3074
Εγγραφή: 03 Μάιος 2009 21:55
Όνομα Ιστότοπου: -

mpamiatzis έγραψε:
svoin έγραψε:Μια συλλογική κίνηση για να γίνουμε αντιληπτή πρέπει να εξεταστεί προσεκτικά και να μην έχει τόσο επιθετικό χαρακτήρα αλλα περισσότερο ενημερωτικό ως προς την άλλη άποψη (αθεΐα) και ήπιο προς τον τόνο και γλώσσα που θα χρησιμοποιηθεί, μην ξεχνάμε ότι η περισσότερη πιστη μια "σκληρή" επίθεση στην θρησκεία θα την θεωρήσουν επίθεση στους ιδιους αφού θεωρούν την θρησκεία κομμάτι τους. Για αρχή αυτό που χρειάζεται νομίζω είναι η αποδαιμονοποίηση του άθεου στα ματια του κόσμου, και με μια επιθετική κίνηση αυτό είναι κάπως δύσκολο.

Επίσης να διευκρινιστούν κάπως η στόχοι τις κίνησης αυτής. Εγώ πχ δεν θα υποστήριζα κάποια κίνηση που προβάλει την κατάργηση τον θρησκειών η προβολή τις αθεϊστικής άποψης ως τις απόλυτης αληθειας και του "σωστού τρόπου"
Δεν ξερω αν αναφερεσε στην ιδεα μου (οχι προταση) για την ιδρυση υποκαταστηματος FMS ελλαδα αλλα δεν βρισκω καμια κινηση, κινηση επιθεσης. πιστευω μαλιστα δογματικα οτι οποιαδηποτε κινηση απο πλευρας μας θα ηταν κινηση αμυνας.
Εγω το πεταξα για το πλεονεκτημα της σατυρας. Απο την αλλη δεν αποκλειονται και διαφορετικες δρασης ή συνεργασιες οπως ειπε και ο τακτικαλ (μαλιστα νομιζω οτι ειναι η καλυτερη ιδεα* διοτι μονοι μας δεν βλεπω να καταφερνουμε πολλα)

*tactical ελπιζω να μην θεωρεις οτι σε γλειφω οπως κανει ο μαλακας σε αλλο ποστ
δεν αναφερόμουνα σε κάποια συγκεκριμένη πρόταση αλλα μιλούσα γενικότερα.

Θα επιμείνω στο ότι δεν υπάρχει λόγος να προκαλέσουμε καθώς αυτό που επιθυμούμε είναι η αποδοχή τις αθεΐας από τον κόσμο και να έχουμε ένα ουδέτερο θρησκευτικά κράτος και όχι να επιτεθούμε στον χριστιανισμό και να προσπαθήσουμε να δημιουργήσουμε άθεους. Η ομοφυλόφιλοι όταν αγωνίζονταν για τα δικά τους δικαιώματα δεν επιτέθηκαν στην ιδιότητα του να είσαι straight αλλα πρόλαβαν ότι είναι ok να είσαι gay
Άβαταρ μέλους
mpamiatzis
Δημοσιεύσεις: 994
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2009 00:47
Όνομα Ιστότοπου: μαθήματα σκέψης
Επικοινωνία:

svoin έγραψε: Θα επιμείνω στο ότι δεν υπάρχει λόγος να προκαλέσουμε καθώς αυτό που επιθυμούμε είναι η αποδοχή τις αθεΐας από τον κόσμο και να έχουμε ένα ουδέτερο θρησκευτικά κράτος και όχι να επιτεθούμε στον χριστιανισμό και να προσπαθήσουμε να δημιουργήσουμε άθεους. Η ομοφυλόφιλοι όταν αγωνίζονταν για τα δικά τους δικαιώματα δεν επιτέθηκαν στην ιδιότητα του να είσαι straight αλλα πρόλαβαν ότι είναι ok να είσαι gay
καταρχην να μιλησουμε για κινηση που ισως γινει στην ελλαδα
η αποδοχη της αθεϊας απο το κοσμο ειναι το πρωτο μικρο βημα. Αλλα μια παρελαση στυλ αθεοι pride δεν νομιζω θα εχει αποτελεσματα. Αλλωστε στην ελλαδα οι gay δεν ειναι απολυτα αποδεκτοι (και σε αυτο παιζει μεγαλο ρολο παλι η θρησκεια η οποια εφαρμοζει την ηθηκη της στο κρατος οχι στο γαμο μεταξυ ομοφυλων)
Απο την αλλη το να γινει καποιος αποδεκτος απο την κοινωνια δεν μου λεει τιποτα. δηλαδη δεν θα κρεμανε κουδουνια. η αποδοχη μαλιστα μου θυμιζει πιο πολυ ανοχη. δηλαδη να μας ανεχονται.
Οχι δεν θελω οι χριστιανοι να γινουν αθεοι ουτε οι χαρτοριχτες να χασουν το ψωμι τους. Δεν θα ηθελα να παριστανω τον σωτηρα γιατι δεν με ενδιαφερει να σωσω κανεναν απο την πλανη του
Σκεφτειται σε ενα κοσμο αθεων να εμποδιζαν καποιον να πιστεψει σε μια ανωτερη δυναμη. Αυτο θα ηταν και παλι φασισμος το να αναγκαζεις καποιον σε μια συγκεκριμενη συμπεριφορα περιπτωση Ρωσιας και κουμουνισμου
Αυτο που θελω ειναι να μπορει ο ανθρωπας να επιλεγει ελευθερα μεταξυ πολλων επιλογων, χωρις τον φασισμο της πλειοψηφιας
http://mpamiatzis.blogspot.com
Οι μέρες αποφράδες με ξόρκισαν παπάδες
κι αμαρτωλό με βγάλανε και βλάσφημο
Κι εγώ να καταπίνω Τιτανικός θα γίνω
να σας βυθίσω στο στερνό μου χάσιμο
Ότι ενθάδε κείμεθα Ο ξείν' αγγέλειν
κι απολωλότες είμεθα απ' την αγέλην
Άβαταρ μέλους
punky
Δημοσιεύσεις: 181
Εγγραφή: 14 Αύγ 2009 12:25
Όνομα Ιστότοπου: -
Τοποθεσία: στο νοίκι

Να μη χάσουν οι χαρτορίχτρες το ψωμί τους. Δάκρυσα με τον σουρεαλιστικό σοσιαλισμό.
Oh well...
Το τίμημα της ελευθερίας του λόγου, πάντα ήταν η επιβίωση της βλακείας.
L' enfer c' est les autres
Άβαταρ μέλους
mpamiatzis
Δημοσιεύσεις: 994
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2009 00:47
Όνομα Ιστότοπου: μαθήματα σκέψης
Επικοινωνία:

αυτο το θεμα δεν κουνιεται καθολου. νατι να προτεινετε δρασης και λυσεις στα προβληματα μας που υπαρχουν αναλώνεστε και αλλοιώνεστε σε φιλοσοφικες συζητησεις για θαυματα, διαφωνιες για τις συμπεριφορες μας, θρησκευτικα η οχι


εχετε να προτεινετε λυσεις και δρασεις?????????????????????????

αν δεν εχετε νομιζω οτι θα πρεπει να ρουφιξουμε ολοι το αβγο μας
http://mpamiatzis.blogspot.com
Οι μέρες αποφράδες με ξόρκισαν παπάδες
κι αμαρτωλό με βγάλανε και βλάσφημο
Κι εγώ να καταπίνω Τιτανικός θα γίνω
να σας βυθίσω στο στερνό μου χάσιμο
Ότι ενθάδε κείμεθα Ο ξείν' αγγέλειν
κι απολωλότες είμεθα απ' την αγέλην
Άβαταρ μέλους
EvanT
Δημοσιεύσεις: 1927
Εγγραφή: 14 Ιούλ 2009 11:00
Όνομα Ιστότοπου: On the way to Ithaca
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Επικοινωνία:

Κάπου διάβασα (μπορεί και στην ελληνική wikipedia) ότι ο Τελευταίος Πειρασμός του Σκορτσέζε δεν έχει παίξει ποτέ στην ελληνική τηλεόραση. Να κάτι βραχυπρόθεσμο. Και υπάρχουν και άλλες ταινίες αθεϊστικού ενδιαφέροντος. Τελευταία κατέβασα και είδα το "The Man from Earth". Μπορούμε να κινηθούμε προς σ'αυτή την κατεύθυνση. Τέτοιου είδους ταινίες σε Prime Time.

Στη συζήτηση για τα θρησκευτικά στα σχολεία, σκέφτηκα ότι μπορεί να ήταν καλή ιδέα να κινηθούμε και προς το έντυπο (δεν ξέρω αν ξαναναφέρθηκε).

*ρουφάει το αυγό του* Κάνουν καλό στο λαιμό, αν δεν έχουν σαλμονέλα.
“With crosses, relics, crucifixes,
beads, pictures, rosaries and pixes,
the tools of working out salvation,
by mere mechanic operation.”
Samuel Butler, "Hudibras"
Άβαταρ μέλους
Ευθύμης
Δημοσιεύσεις: 3332
Εγγραφή: 18 Αύγ 2009 01:08
Όνομα Ιστότοπου: -

Να δηλώσουμε πόλη και να δούμε αν μπορούμε να συναντηθούμε. Στην Αθήνα απ'όσο ξέρω έχουν γίνει τέτοιες συναντήσεις. Πώς θα κανονίσουμε το ο,τιδήποτε αν δεν ξέρουμε καν ο ένας τον άλλον; Ιδέες έχω αλλά δε βρίσκω νόημα να κάτσω να τις αραδιάσω πίσω από ένα πληκτρολόγιο εκτός αν δω ότι η συνάντηση στη Θεσσαλονίκη στην οποία μένω εγώ είναι μια μακρινή προοπτική.
Η αθεΐα δεν είναι το παν αλλά είναι μια καλή αρχή.
Άβαταρ μέλους
EvanT
Δημοσιεύσεις: 1927
Εγγραφή: 14 Ιούλ 2009 11:00
Όνομα Ιστότοπου: On the way to Ithaca
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Επικοινωνία:

Δεν είναι κακό. Δεν είναι κακό. Αλλά εγώ μεγάλο σπίτι για συγκέντρωση δεν έχω, άσε που δε μένω και μόνος. Και έξω θα μπορούσαμε να βρεθούμε βέβαια. Μήπως να ρωτήσουμε το Διαγόρα ή κάποιον άλλο που ήταν σε κάποια συνάντηση στην Αθήνα;
“With crosses, relics, crucifixes,
beads, pictures, rosaries and pixes,
the tools of working out salvation,
by mere mechanic operation.”
Samuel Butler, "Hudibras"
Άβαταρ μέλους
mpamiatzis
Δημοσιεύσεις: 994
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2009 00:47
Όνομα Ιστότοπου: μαθήματα σκέψης
Επικοινωνία:

ωραια ειναι μια αρχη αυτο. να συναντιθουμε. Δεν χρειαζεται να γινει αμεσα αλλα πιστευω οτι μεσα στο 2009 καλα θα ηταν ας γυρισουν και οι πολλοι απο τις διακοπες τους. και αν δεν μπορουμε να συναντιθουμε για το ψ λογο τοτε μπορουμε να κανουμε μια τηλεδιασκεψη με skype msn ktl. δεν χρειαζεται να γινει σε καποιο σπιτι μπορουμε να χρησιμοποιησουμε και ενα ηρεμο καφε...
http://mpamiatzis.blogspot.com
Οι μέρες αποφράδες με ξόρκισαν παπάδες
κι αμαρτωλό με βγάλανε και βλάσφημο
Κι εγώ να καταπίνω Τιτανικός θα γίνω
να σας βυθίσω στο στερνό μου χάσιμο
Ότι ενθάδε κείμεθα Ο ξείν' αγγέλειν
κι απολωλότες είμεθα απ' την αγέλην
Άβαταρ μέλους
Ευθύμης
Δημοσιεύσεις: 3332
Εγγραφή: 18 Αύγ 2009 01:08
Όνομα Ιστότοπου: -

Κι εγώ αυτή τη λύση του ήρεμου καφέ σκέφτηκα. Ας το έχουμε κατά νου και μόλις γυρίσουν όλοι και μπούμε σε ρυθμούς καθημερινότητας, το συζητάμε ξανά.
Η αθεΐα δεν είναι το παν αλλά είναι μια καλή αρχή.
Scifimom
Δημοσιεύσεις: 807
Εγγραφή: 27 Μάιος 2009 09:21
Όνομα Ιστότοπου: -
Τοποθεσία: Σάϊρ Μέση Γη

Mέσα για να συναντηθούμε και είμαι και εγώ στη Θεσσαλονίκη.
Scifimom
Praise his noodliness
AAAAARGHHHHHH!
Απάντηση