Καλώς σας βρήκα ! (FarEarth)

Αμέσως μετά την εγγραφή σας περάστε από εδώ να πείτε ένα «χαίρετε» μαζί με δυό λόγια για τον εαυτό σας, και να λάβετε το «αντιχαίρετε» από τους άλλους.
Άβαταρ μέλους
FarEarth
Δημοσιεύσεις: 118
Εγγραφή: 18 Αύγ 2012 23:21
Όνομα Ιστότοπου: -

Γεια σας είμαι ο χάρης 33 ετών και από μικρός αναζητούσα την "Πόρτα" για να δω πίσω απ τα γρανάζια τι γίνεται ...γιατί είναι έτσι τα πράγματα και όχι αλλιώς ...έτσι ίσως εάν εγώ πηγαίνω βόρεια και εσείς έχετε την ίδια πορεία με εμένα ,καταφέρουμε να συναντηθούμε σε κάποιο σημείο της διαδρομής μας ...είμαι φιλόζωος και πρόσφατα ακολουθώ το μονοπάτι των vegan ...αυτά τα ολίγα :-)
Καλώς σας βρήκα και πάλι !
Άβαταρ μέλους
L3o ΧΞΣ
Δημοσιεύσεις: 1000
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2009 22:02
Όνομα Ιστότοπου: JudgeDred13
Επικοινωνία:

Γεια σου ρε ψηλε
"Όσο θα έχουμε έναν αφέντη στον ουρανό,θα είμαστε δούλοι στη γη" (Michail Bakunin)
Άβαταρ μέλους
AoratiMelani
Δημοσιεύσεις: 16164
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 16:19
Όνομα Ιστότοπου: Αόρατη Μελάνη
Επικοινωνία:

Καλώς ήλθες Χάρη! αρκετά κρυπτογραφικό το εισαγωγικό σημείωμα, δεν είμαι σίγουρη ότι κατάλαβα πολλά. Αν πηγαίνουμε ανατολικά δηλαδή, θα καθήσεις για καφέ στο ΣΕΑ, ή σε χάσαμε τελείως;

Κι εσύ πάλι πού ξέρεις ότι είναι ψηλός; Χμ...
Η θρησκευτική γλώσσα είναι μια μεταφορά. Το πρόβλημα είναι όταν παρασύρεται κανείς από τη μεταφορά κι αρχίζει να τη βλέπει σαν κυριολεξία. Rebbecca Goldstein
Άβαταρ μέλους
FarEarth
Δημοσιεύσεις: 118
Εγγραφή: 18 Αύγ 2012 23:21
Όνομα Ιστότοπου: -

AoratiMelani έγραψε:Καλώς ήλθες Χάρη! αρκετά κρυπτογραφικό το εισαγωγικό σημείωμα, δεν είμαι σίγουρη ότι κατάλαβα πολλά. Αν πηγαίνουμε ανατολικά δηλαδή, θα καθήσεις για καφέ στο ΣΕΑ, ή σε χάσαμε τελείως;

Κι εσύ πάλι πού ξέρεις ότι είναι ψηλός; Χμ...
"αναζητούσα την "Πόρτα" για να δω πίσω απ τα γρανάζια τι γίνεται" : Μπορείς να υποθέσεις ένα δωμάτιο που ισοδυναμεί με την πραγματικότητά μας και κάπου βρίσκεται καλά κρυμμένο το "Exit"(πόρτα)
, έτσι λοιπόν ψάχνω αυτή τη Πόρτα για να μάθω τι κρύβεται στο "backstage" ...

"έτσι ίσως εάν εγώ πηγαίνω βόρεια και εσείς έχετε την ίδια πορεία με εμένα ,καταφέρουμε να συναντηθούμε σε κάποιο σημείο της διαδρομής μας " : Αυτοί που έχουν την ίδια πορεία ,σίγουρα ξέρουν να συνεννοηθούν και να επικοινωνούν σωστά μεταξύ τους ...Εάν εσείς πηγαίνετε βόρεια και εγώ νότια νομίζω δε θα συναντηθούμε ποτέ ... αυτό ακριβώς εννοούσα με αυτό :)

Τώρα για το ψηλός ναι είμαι ψηλός όσο ένας ουρανοξύστης και κοντός όσο ένα μιρμίγκι ;)
Άβαταρ μέλους
tasos_didymoteicho
Δημοσιεύσεις: 9010
Εγγραφή: 30 Δεκ 2010 15:59
Όνομα Ιστότοπου: -

Καλώς όρισες, Χάρη.
"Του είχαν δείξει την ασημαντότητα και τη φτηνή κενότητα των μικρών θεών της γης, με τα κακομοίρικα ανθρώπινα ενδιαφέροντά τους και τις διασυνδέσεις τους –τα μίση, τους θυμούς, τις αγάπες και τις ματαιοδοξίες τους– τη λαχτάρα τους να τους υμνούν και να θυσιάζουν σ' αυτούς, και την απαίτησή τους να τους πιστεύουν, κάτι άκρως αντίθετο με τη λογική και τη Φύση."
"Through the Gates of the Silver Key" By H. P. Lovecraft (with E. Hoffmann Price)
stratos
Δημοσιεύσεις: 1563
Εγγραφή: 14 Αύγ 2010 19:58
Όνομα Ιστότοπου: -

FarEarth έγραψε:Τώρα για το ψηλός ναι είμαι ψηλός όσο ένας ουρανοξύστης και κοντός όσο ένα μιρμίγκι
Ωραίο αίνιγμα , θα δοκιμάσω να το λύσω .

Έχουμε και λέμε

είσαι ψηλός όσο ένας ουρανοξύστης ... και κοντός όσο ένα μιρμίγκι ...


Χμμ....
Νομίζω πως το βρήκα
Spoiler: Εμφάνιση
μήπως είσαι βλάκας ?
stratos
Δημοσιεύσεις: 1563
Εγγραφή: 14 Αύγ 2010 19:58
Όνομα Ιστότοπου: -

Καλωσήλθες FarEarth :)
Άβαταρ μέλους
Αναρχος
Δημοσιεύσεις: 4450
Εγγραφή: 26 Φεβ 2011 10:45
Όνομα Ιστότοπου: www.dalani.blogspot.com

Καλώς ώρισες.
No gods, no masters
Είμαστε εμείς που ζυμώνουμε και δεν έχουμε ψωμί Εμείς που βγάζουμε το κάρβουνο και κρυώνουμε Είμαστε εμείς που δεν έχουμε τίποτα κι ερχόμαστε να πάρουμε τον κόσμο. Τάσος Λειβαδίτης
Ἄφοβον ὁ θεός, ἀνύποπτον ὁ θάνατος· καὶ τ’ ἀγαθὸν μὲν εὔκτητον, τὸ δὲ δεινὸν εὐκαρτέρητον.
Άβαταρ μέλους
FarEarth
Δημοσιεύσεις: 118
Εγγραφή: 18 Αύγ 2012 23:21
Όνομα Ιστότοπου: -

Ευχαριστώ πολύ παιδιά , για την υποδοχή και τη φιλοξενία σας !
Άβαταρ μέλους
L3o ΧΞΣ
Δημοσιεύσεις: 1000
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2009 22:02
Όνομα Ιστότοπου: JudgeDred13
Επικοινωνία:

AoratiMelani έγραψε:Κι εσύ πάλι πού ξέρεις ότι είναι ψηλός; Χμ...
Προσφώνηση είναι. :P
"Όσο θα έχουμε έναν αφέντη στον ουρανό,θα είμαστε δούλοι στη γη" (Michail Bakunin)
Άβαταρ μέλους
AoratiMelani
Δημοσιεύσεις: 16164
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 16:19
Όνομα Ιστότοπου: Αόρατη Μελάνη
Επικοινωνία:

Τι μαθαίνει κανείς...

Για το βορρά και το νότο, λέω, μπορούμε να τα πούμε κάπου ενδιάμεσα. Γι' αυτό συζητά ο κόσμος, άλλωστε. :P
Η θρησκευτική γλώσσα είναι μια μεταφορά. Το πρόβλημα είναι όταν παρασύρεται κανείς από τη μεταφορά κι αρχίζει να τη βλέπει σαν κυριολεξία. Rebbecca Goldstein
Άβαταρ μέλους
FarEarth
Δημοσιεύσεις: 118
Εγγραφή: 18 Αύγ 2012 23:21
Όνομα Ιστότοπου: -

και βέβαια μπορούμε ...!
ktinos
Δημοσιεύσεις: 808
Εγγραφή: 06 Σεπ 2011 17:06
Όνομα Ιστότοπου: -

Για σου Χάρη, ελπίζω στης συζητήσεις να είσαι πιο συγκεκριμένος, με εκνευρίζουν τα αινίγματα. :geek:
Άβαταρ μέλους
FarEarth
Δημοσιεύσεις: 118
Εγγραφή: 18 Αύγ 2012 23:21
Όνομα Ιστότοπου: -

Συγνώμη αν σε κούρασα, θα προσπαθήσω να είμαι ...αν και λατρεύω τους γρίφους και τα αινίγματα :D
Όποιος τύχει και κουβαλάει την Αλήθεια , θα υποφέρει από το φορτίο, ενώ οι άλλοι θα τον νομίσουν για κακόβουλο.Λίγοι θα καταλάβουν τι κουβαλάει αλλά θα φοβηθούν να πάνε δίπλα του, οι περισσότεροι θα προσπαθήσουν να τον διώξουν μακρυά γιατί ενοχλούνται από Αυτή ...
Άβαταρ μέλους
Comte de Toulouse
Δημοσιεύσεις: 3960
Εγγραφή: 11 Μαρ 2009 13:32
Όνομα Ιστότοπου: Comte de Toulouse
Τοποθεσία: 7-
Επικοινωνία:

Είναι σίγουρο ότι δύο που κινούνται προς τα βόρεια θα συναντηθούν στον Βόρειο πόλο. Πιό βόρεια-πεθαίνεις.


Εικόνα
Pluralitas non est ponenda sine neccesitate
stratos
Δημοσιεύσεις: 1563
Εγγραφή: 14 Αύγ 2010 19:58
Όνομα Ιστότοπου: -

ktinos στις [color=#BF0000]17:16[/color] έγραψε:Για σου Χάρη, ελπίζω στης συζητήσεις να είσαι πιο συγκεκριμένος, με εκνευρίζουν τα αινίγματα. :geek:
ktinos στις [color=#BF0000]23:47[/color] έγραψε:Αν ξέραμε το νόημα της ζωής, δεν θα είχε νόημα να ζούμε. Μάλλον αυτό είναι το νόημα, να ψάχνεις νόημα στη ζωή σου. :idea:
Άβαταρ μέλους
xarxar
Δημοσιεύσεις: 2034
Εγγραφή: 14 Δεκ 2009 02:53
Όνομα Ιστότοπου: -
Τοποθεσία: Υάδες

Off Topic
Κωνσταντινούπολη, Kadıköy μεριά, Κόμη μου;
Θέλει αρετή και τόλμη η ...αθεΐα.
Άβαταρ μέλους
Comte de Toulouse
Δημοσιεύσεις: 3960
Εγγραφή: 11 Μαρ 2009 13:32
Όνομα Ιστότοπου: Comte de Toulouse
Τοποθεσία: 7-
Επικοινωνία:

Μπα.
Google search images, "giant ant" as keywords. : brrr :
Pluralitas non est ponenda sine neccesitate
Άβαταρ μέλους
xarxar
Δημοσιεύσεις: 2034
Εγγραφή: 14 Δεκ 2009 02:53
Όνομα Ιστότοπου: -
Τοποθεσία: Υάδες

Πφφφφφφφ! :oops:
Θέλει αρετή και τόλμη η ...αθεΐα.
Άβαταρ μέλους
AoratiMelani
Δημοσιεύσεις: 16164
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 16:19
Όνομα Ιστότοπου: Αόρατη Μελάνη
Επικοινωνία:

FarEarth έγραψε:λατρεύω τους γρίφους και τα αινίγματα
μιλάς με γρίφους γέροντα... :mrgreen:
Comte de Toulouse έγραψε:Είναι σίγουρο ότι δύο που κινούνται προς τα βόρεια θα συναντηθούν στον Βόρειο πόλο. Πιό βόρεια-πεθαίνεις.
Τι θα πει "πιο βόρεια"? :shock: :think:
Η θρησκευτική γλώσσα είναι μια μεταφορά. Το πρόβλημα είναι όταν παρασύρεται κανείς από τη μεταφορά κι αρχίζει να τη βλέπει σαν κυριολεξία. Rebbecca Goldstein
Απάντηση