οι άθεοι κάνουν το καλύτερο σεξ (ε, αυτό το ξέραμε...)

Συζητήσεις γύρω απ' την αθεΐα, και γενικά τη ζωή χωρίς θρησκεία, θεούς, και δεισιδαιμονίες.
vesid
Δημοσιεύσεις: 2797
Εγγραφή: 06 Σεπ 2010 13:50
Όνομα Ιστότοπου: -

truleysi έγραψε:Γιατί όταν ένας άντρας έχει πάει με 100 γυναίκες θεωρείται άντρακλας και το καμάρι της παρέας, ενώ όταν μία γυναίκα έχει πάει με 100 άντρες είναι πουτάνα;
Συμφωνώ με την απάντηση του nox, και να προσθέσω ότι έχει να κάνει με το κατά πόσο είναι κατόρθωμα αυτό που κάνεις. Πχ αν ψήσεις 100 μέτριες γυναίκες μέσα σε 1 χρόνο είσαι μάγκας, αν πας με 100 όμορφες πουτάνες (στο επάγγελμα) μέσα σε 1 χρόνο είσαι απλά πλούσιος.
Άβαταρ μέλους
truleysi
Δημοσιεύσεις: 1367
Εγγραφή: 14 Απρ 2012 23:36
Όνομα Ιστότοπου: -

Εγώ πάλι πιστεύω ότι οι λόγοι που παλιότερα τουλάχιστον ίσχυε κάτι τέτοιο ήταν περισσότερο κοινωνικοί, παρά βιολογικοί. Η ελληνική κοινωνία έχει υπάρξει φαλλοκρατική κατά το παρελθόν, σαφέστατα λιγότερο από άλλες κοινωνίες, καθώς επίσης και σεξιστική (ομοίως λιγότερο από άλλες κοινωνίες, ακόμα κι από την αμερικανική).
Άβαταρ μέλους
L3o ΧΞΣ
Δημοσιεύσεις: 1000
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2009 22:02
Όνομα Ιστότοπου: JudgeDred13
Επικοινωνία:

AoratiMelani έγραψε:
truleysi έγραψε:Γιατί όταν ένας άντρας έχει πάει με 100 γυναίκες θεωρείται άντρακλας και το καμάρι της παρέας, ενώ όταν μία γυναίκα έχει πάει με 100 άντρες είναι πουτάνα;
Δεν παίζει αυτό πια εδώ και χρόνια. Ήδη από το 80, που ήμουν εγώ έφηβη, ήταν ξενέρωτο το να είσαι παρθένα, και περνιόσουν για σπουδαία αν έλεγες ότι είχες πάρει πολλούς. Λογικά τώρα πρέπει να είναι ακόμη πιο χαλαρά (ή έστω εξίσου), εκτός κι αν ο κόσμος έχει γυρίσει ανάποδα (που δεν το αποκλείω).
Στο 2012 πάντως,που είμαι εγώ at my 20s,μια χαρά παίζει αυτό "γαμιάς-πουτάνα".Προσωπικά,θεωρώ ότι είμαστε μια βαθιά συντηρητική και φαλλοκρατική κοινωνία,και θέλουμε πολύ δρόμο ακόμα για να αποτινάξουμε τον σεξισμό από πάνω μας (περισσότερο απ'τις υπόλοιπες δυτικές χώρες,αν και εκτιμώ ότι και εκεί θέλουν δρόμο μέχρι την ισότητα ακόμα).
"Όσο θα έχουμε έναν αφέντη στον ουρανό,θα είμαστε δούλοι στη γη" (Michail Bakunin)
Άβαταρ μέλους
aristotelis_1
Δημοσιεύσεις: 4670
Εγγραφή: 31 Αύγ 2009 15:33
Όνομα Ιστότοπου: -

τωρα δε ξερω αν βγω εκτος θεματος αλλα πως γινεται απο την μια να μην θελουμε να ειμαστε συντηριτικοι και να κατηγωρουμε για συντηριτικη την κοινωνια μας [κατι που ειναι ψεματα 100 της 100]

και απο την αλλη να θεωρει καποιος ασχημο αν τον πεις μοντερνο
Ο ΚΟΣΜΟΣ ΛΕΕΙ ΘΕΟΣ ΕΜΕΙΣ ΛΕΜΕ ΑΡΗΣ
Άβαταρ μέλους
nor
Δημοσιεύσεις: 305
Εγγραφή: 22 Απρ 2012 23:03
Όνομα Ιστότοπου: -

Πολυ ενδιαφεροντα οσα ειπωθηκαν περι σεξ και οργασμου. Να προσθεσω οτι ορισμενες ημερες της εμμηνης ρυσης, προς τη μεση που ειναι η ωορηξια, η επιθυμια για σεξ αυξανεται κατα πολυ, ο οργασμος ερχεται πολυ ευκολα, υπαρχει αυξημενη ροη κολπικων υγρων και ...κατι πολυ περιεργο (απο προσωπικη παρατηρηση), οι οσμες που αναδυονται απο το σωμα του συντροφου εκλαμβανονται ως πιο ευχαριστες, ενω αν σε ΚΣ ηταν δυσαρεστες (πχ. απο ιδρωτα ή κακη αναπνοη) γινονται ελαχιστα αντιληπτες. Δεν ξερω τι γινεται αν ο συντροφος εχει κατεβασει ενα μπολ τζατζικι ή σκορδαλια αλλα ...τωρα που το σκεφτομαι μπορει να πειραματιστω.
Δεν γνωριζω με ποιο μηχανισμο του ανθρωπινου σωματος γινεται αυτο, αν δηλαδη η γυναικα σταματα να μυριζει τα ασχημα και μυριζει μονο τα ωραια για λογους αναπαραγωγικους, ή αν ο ανδρας οσμιζεται την αναγκη του θηλυκου και παραγει ωραιες μυρωδιες (πως να νικησει κανεις τη τζατζικιλα; :think: ).
-God is black.
-Yes, she is.
Άβαταρ μέλους
apeleytheros
Δημοσιεύσεις: 10181
Εγγραφή: 09 Δεκ 2010 18:12
Όνομα Ιστότοπου: Απελευθέρωση από τα δεσμά!
Επικοινωνία:

νομίζω ότι η έντονη επιθυμία για σεξ αμβλύνει τους χμ ανασχετικούς παράγοντες. δλδ τα μυρίζεις κανονικά αλλά δε σε ενοχλούν τόσο. σαν να μουδιάζει (με κάποιο μηχανισμό) το συγκεκριμένο τμήμα του εγκεφάλου η κάτι τέτοιο.

το να καταπιέζει ο άλλος τη τζατζικίλα μου φαίνεται πολύ απίθανο, καθώς συνήθως ο μηχανισμός που παράγει τη μυρωδιά λειτουργεί πριν την επαφή με τις ερεθιστικές οσμές που πιθανόν να παράγει το θηλυκό.

παρόλα αυτά καλό είναι να το δοκιμάσεις. την επίμαχη εβδομάδα, τάιζε τον τυχερό με κάνα κουβά τζατζίκι, και πες μας την εμπειρία σου. :)
Επιστήμη: Συστηματική μελέτη των δεδομένων προς εξαγωγή συμπερασμάτων. ( δεδομένα --> συμπεράσματα )
      • ΟΧΙ ΤΟ ΑΝΑΠΟΔΟ.
_______________________________
Blog: Απελευθέρωση από τα δεσμά!
Άβαταρ μέλους
nor
Δημοσιεύσεις: 305
Εγγραφή: 22 Απρ 2012 23:03
Όνομα Ιστότοπου: -

Τζατζικι και παστουρμα. Ελπιζω να ζησω για να καταγραψω την εμπειρια. :D
-God is black.
-Yes, she is.
vesid
Δημοσιεύσεις: 2797
Εγγραφή: 06 Σεπ 2010 13:50
Όνομα Ιστότοπου: -

Αν φάει και το τσιμένι του παστουρμά... άντε ζωή σ ελόγου μας...
Άβαταρ μέλους
Comte de Toulouse
Δημοσιεύσεις: 3960
Εγγραφή: 11 Μαρ 2009 13:32
Όνομα Ιστότοπου: Comte de Toulouse
Τοποθεσία: 7-
Επικοινωνία:

Πωπω, δαιμονοποίηση!!! :shock: :shock:
Σε λίγο στα πορνο site δίπλα στα BDSM, θα έχει και τζατζικολαγνεία...
Pluralitas non est ponenda sine neccesitate
Άβαταρ μέλους
Ιοκάστη
Δημοσιεύσεις: 2298
Εγγραφή: 05 Μαρ 2009 13:18
Όνομα Ιστότοπου: Iokaste’s Blog
Επικοινωνία:

nor
Δεν είναι καθόλου περίεργο και δεν νομίζω το τζατζίκι να αλλάξει την κατάσταση ;)

Κατά τη διάρκεια της ωορρηξίας το σώμα σου θέλει να μείνεις έγκυος. Παράγεις ωάρια τα οποία θέλουν απεγνωσμένα να αξιοποιηθούν (κι η τιμωρία όσο δεν τα ικανοποιούμε είναι αιμορραγία και πόνος :p). Γενικά σε κάθε φάση του κύκλου μας οι ουσίες που παράγονται (που δεν θυμάμαι ονόματα αυτή τη στιγμή) μας προκαλούν αντιδράσεις που έχουν σχέση με την αναπαραγωγή ή την προστασία του μωρού. Γι’αυτό αν είσαι έγκυος (ή αν το σώμα νομίζει πως είσαι έγκυος, αν παίρνεις αντισυλληπτικά πχ) μειώνεται η ερωτική επιθυμία, δεν ψάχνεις τον ιδανικό σύντροφο για αναπαραγωγή πια αλλά τον ιδανικό σύντροφο για προστασία (που υποτίθεται πως τον έχεις βρει για να μείνεις έγκυος).

(εμένα το τζατζίκι δεν με ενοχλεί συνήθως, άσχετα με την ωορρηξία :? :? )
http://iocaste.wordpress.com

Do you know how a falcon is trained my dear? Her eyes are sown shut. Blinded temporarily she suffers the whims of her God patiently, until her will is submerged and she learns to serve - as your God taught and blinded you with crosses.
Άβαταρ μέλους
aristotelis_1
Δημοσιεύσεις: 4670
Εγγραφή: 31 Αύγ 2009 15:33
Όνομα Ιστότοπου: -

το τζατζικι παει στο σαντουιτς με το σουβλακι αλλα οταν ειναι να πας με κοπελα ε δε τρως τετοια
Ο ΚΟΣΜΟΣ ΛΕΕΙ ΘΕΟΣ ΕΜΕΙΣ ΛΕΜΕ ΑΡΗΣ
Άβαταρ μέλους
xarxar
Δημοσιεύσεις: 2034
Εγγραφή: 14 Δεκ 2009 02:53
Όνομα Ιστότοπου: -
Τοποθεσία: Υάδες

Ιοκάστη έγραψε:Γι’αυτό αν είσαι έγκυος (ή αν το σώμα νομίζει πως είσαι έγκυος, αν παίρνεις αντισυλληπτικά πχ) μειώνεται η ερωτική επιθυμία, δεν ψάχνεις τον ιδανικό σύντροφο για αναπαραγωγή πια αλλά τον ιδανικό σύντροφο για προστασία (που υποτίθεται πως τον έχεις βρει για να μείνεις έγκυος).
Υπάρχουν και σχετικές έρευνες που δείχνουν ότι οι γυναίκες που δεν παίρνουν αντισυλληπτικό κατά την ωορρηξία έλκονται πιο έντονα από πιο macho άντρες (μυϊκός όγκος, γένια, βαθιά φωνή κλπ.), ενώ εκείνες που παίρνουν το χάπι προτιμούν πιο ασφαλείς επιλογές - κάτι ανάλογο με αυτό που είπες.
Θέλει αρετή και τόλμη η ...αθεΐα.
Άβαταρ μέλους
tasos_didymoteicho
Δημοσιεύσεις: 9010
Εγγραφή: 30 Δεκ 2010 15:59
Όνομα Ιστότοπου: -

Πρέπει ν' αρχίσουμε εκστρατεία υπέρ του χαπιού. :whistle: : brrr : :lol:
"Του είχαν δείξει την ασημαντότητα και τη φτηνή κενότητα των μικρών θεών της γης, με τα κακομοίρικα ανθρώπινα ενδιαφέροντά τους και τις διασυνδέσεις τους –τα μίση, τους θυμούς, τις αγάπες και τις ματαιοδοξίες τους– τη λαχτάρα τους να τους υμνούν και να θυσιάζουν σ' αυτούς, και την απαίτησή τους να τους πιστεύουν, κάτι άκρως αντίθετο με τη λογική και τη Φύση."
"Through the Gates of the Silver Key" By H. P. Lovecraft (with E. Hoffmann Price)
Άβαταρ μέλους
patroklos
Δημοσιεύσεις: 1714
Εγγραφή: 01 Ιούλ 2010 13:22
Όνομα Ιστότοπου: -

Ιοκάστη έγραψε:..Γι’αυτό αν είσαι έγκυος (ή αν το σώμα νομίζει πως είσαι έγκυος, αν παίρνεις αντισυλληπτικά πχ) μειώνεται η ερωτική επιθυμία ...
κατά 2 περιπτώσεις εγκυμονουσας ερωτικης συντροφιας απο μενα, δεν παρατηρησα μειωση αλλά με την κατάλληλη διαχειριση, αυξηση και σε ερωτικη επιθυμια και σε δυναμη, ευκολια και συχνοτητα οργασμων.

αρκετα παλιοτερα με το χαπι, το κορίτσι δεν ηταν νυμφομανες, αλλα με κροκοδειλια ορεξη και επικουρεια εκτιμηση.

εχει να κανει με τον πιλοτο, τον οργανοπαιχτη, το σαλονι της συναυλιας και του χορου και άλλα πολλά ζητηματα ψυχικης χημειας
Enjoy yourself. It's later than you think. / Διασκέδασε. Είναι πιό αργά από ό, τι νομίζεις

Chinese proverb /Κινεζική παροιμία
Άβαταρ μέλους
patroklos
Δημοσιεύσεις: 1714
Εγγραφή: 01 Ιούλ 2010 13:22
Όνομα Ιστότοπου: -

apeleytheros έγραψε:νομίζω ότι η έντονη επιθυμία για σεξ αμβλύνει τους χμ ανασχετικούς παράγοντες. δλδ τα μυρίζεις κανονικά αλλά δε σε ενοχλούν τόσο. σαν να μουδιάζει (με κάποιο μηχανισμό) το συγκεκριμένο τμήμα του εγκεφάλου η κάτι τέτοιο.
αποευαισθητοποιηση- desensitisation ειναι ενας μηχανισμος, αλλά ειναι πιό περίπλοκο. οπως και διαφοροποιηση των thresholds νευρικων αντιδράσεων μεταξυ προτιμητεου ή αναγκαιου ερεθισματος.

ομως ολα τα ανωθεν πετάγονται στα σκουπίδια με την εφοδο της ψυχικης μας πικαντικης ανισορροπιας

σκατοφιλία, νεκροφιλία, δεν υπαρχει αποευαισθητοποιηση-αλλα ανατροπη σε κεντρικο επιπεδο

εν τέλει τα παντα (οσμες, γευσεις, εικονες, αισθησεις) θα μπορουσαν να σε καβλωσουν και
μπορεις να ξενερώσεις και χωρις προφανης δικαιολογια
Enjoy yourself. It's later than you think. / Διασκέδασε. Είναι πιό αργά από ό, τι νομίζεις

Chinese proverb /Κινεζική παροιμία
Άβαταρ μέλους
truleysi
Δημοσιεύσεις: 1367
Εγγραφή: 14 Απρ 2012 23:36
Όνομα Ιστότοπου: -

Σαν να λες Πάτροκλε ότι σε τελευταία ανάλυση όλα στο μυαλό μας είναι. Νομίζω ισχύει.
Άβαταρ μέλους
aristotelis_1
Δημοσιεύσεις: 4670
Εγγραφή: 31 Αύγ 2009 15:33
Όνομα Ιστότοπου: -

ρε τρουλεσι αντε ρε καρντασι πες εσυ που ξερεις κατι περισσοτερα
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος aristotelis_1 την 18 Ιουν 2012 01:32, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Ο ΚΟΣΜΟΣ ΛΕΕΙ ΘΕΟΣ ΕΜΕΙΣ ΛΕΜΕ ΑΡΗΣ
Άβαταρ μέλους
truleysi
Δημοσιεύσεις: 1367
Εγγραφή: 14 Απρ 2012 23:36
Όνομα Ιστότοπου: -

aristotelis_1 έγραψε:ρε τρουλεσι αντε ρε καρντασι πες εσυ που ξερεις κατι περισσοτερα
Γιατί να ξέρω εγώ περισσότερα απ' όσα εσύ και οι υπόλοιποι; Απλά τυχαίνει να έχω δοκιμάσει πράγματα που δεν έχουν δοκιμάσει οι περισσότεροι, ενώ αντίθετα δεν έχω δοκιμάσει πράγματα που έχετε δοκιμάσει οι περισσότεροι. Αλλά δεν είναι αυτό νομίζω το θέμα του παρόντος thread.
Άβαταρ μέλους
aristotelis_1
Δημοσιεύσεις: 4670
Εγγραφή: 31 Αύγ 2009 15:33
Όνομα Ιστότοπου: -

ε οταν συζιτανε αν τρωνε τζατζικι και κανουν σεξ και προσπαθουνε αυτο το ασχετο να το αναλισουν νομιζω οτι εσυ κατι περισσοτερο θα ξερεις για το θεμα του τοπικ
Ο ΚΟΣΜΟΣ ΛΕΕΙ ΘΕΟΣ ΕΜΕΙΣ ΛΕΜΕ ΑΡΗΣ
Άβαταρ μέλους
truleysi
Δημοσιεύσεις: 1367
Εγγραφή: 14 Απρ 2012 23:36
Όνομα Ιστότοπου: -

Δεν έχω εντρυφήσει στο ακανθώδες ζήτημα του τζατζικιού πρέπει να ομολογήσω, αλλά αν επιχειρήσει κανένας να με φιλήσει έχοντας φάει τζατζίκι, κανονικά θα έπρεπε να τον πετάξω απ' το μπαλκόνι (και θα 'ναι και τυχερός γιατί μένω στον πρώτο), αλλά δεν με παίρνει να το κάνω γιατί είμαι μανιώδης καπνιστής και δεν πάω παραπίσω.
Απάντηση