Vesalius

Αμέσως μετά την εγγραφή σας περάστε από εδώ να πείτε ένα «χαίρετε» μαζί με δυό λόγια για τον εαυτό σας, και να λάβετε το «αντιχαίρετε» από τους άλλους.
Απάντηση
Vesalius
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: 01 Σεπ 2011 12:12
Όνομα Ιστότοπου: -
Τοποθεσία: Αθήνα

Να 'μαι κι εγώ!
Ετών 21, φοιτητής ιατρικής στην Αθήνα με λατρεία στις θετικές επιστήμες (κυρίως βιολογία και φυσική).

Πολλούς από εσάς σας "ξέρω" από τα διάφορα ιστολόγια που παρακολουθώ, είτε ως ιστολόγους, είτε ως σχολιαστές. Ως τώρα συμμετείχα σε συζητήσεις μόνο στα αντίστοιχα γρουπ στο facebook και ορισμένοι ίσως με γνωρίζετε από εκεί.

Καλώς σας βρήκα, λοιπόν, και είθε η Αυτού Μακαρονότις να μας φυλάει! :D
Άβαταρ μέλους
tasos_didymoteicho
Δημοσιεύσεις: 9010
Εγγραφή: 30 Δεκ 2010 15:59
Όνομα Ιστότοπου: -

Καλώς το "γιατρό" και από δω, καθώς γνωριζόμαστε όντως καλά στο φέισμπουκ. Πάντως στην επιστήμη σου, όπως έχω δηλώσει πολλάκις, λίγοι είν' αυτοί που ξεφεύγουν από τα θρησκευτικά πλαίσια, πράγμα, για μένα τουλάχιστον, αξιοπερίεργο. Α, έχουμε κι εδώ έναν γιατρό, αλλά γιαλαντζί.
"Του είχαν δείξει την ασημαντότητα και τη φτηνή κενότητα των μικρών θεών της γης, με τα κακομοίρικα ανθρώπινα ενδιαφέροντά τους και τις διασυνδέσεις τους –τα μίση, τους θυμούς, τις αγάπες και τις ματαιοδοξίες τους– τη λαχτάρα τους να τους υμνούν και να θυσιάζουν σ' αυτούς, και την απαίτησή τους να τους πιστεύουν, κάτι άκρως αντίθετο με τη λογική και τη Φύση."
"Through the Gates of the Silver Key" By H. P. Lovecraft (with E. Hoffmann Price)
Scifimom
Δημοσιεύσεις: 807
Εγγραφή: 27 Μάιος 2009 09:21
Όνομα Ιστότοπου: -
Τοποθεσία: Σάϊρ Μέση Γη

Καλώς τον, καλές συζητήσεις
Praise his noodliness
AAAAARGHHHHHH!
Άβαταρ μέλους
Globetrotter
Δημοσιεύσεις: 236
Εγγραφή: 27 Αύγ 2010 23:32
Όνομα Ιστότοπου: -
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Καλωσήρθες :)
Vesalius
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: 01 Σεπ 2011 12:12
Όνομα Ιστότοπου: -
Τοποθεσία: Αθήνα

Ναι, δυστυχώς το έχουμε αυτό...
Ίσως να έχει να κάνει με τη μη ανάπτυξη κριτικής σκέψης, παρά αποστήθιση τόμων και τόμων βιβλίων... Πάντως έχω παρατηρήσει πως τα νεότερα συγγράμματα ασχολούνται όλο και περισσότερο με τη γενετική και το γενετικό υπόβαθρο των ασθενειών, παρά με την παραδοσιακή ιατρική! Η ιατρική αλλάζει, οι γιατροί θα ακολουθήσουν;
Ο "γιαλαντζί" γιατρός φαντάζομαι θα είναι ο "Γιατρός του Ικα", τον οποίο έχω δει πολλές φορές ως σχολιαστή κυρίως στο μπλογκ του Διαγόρα! Ελπίζω να υπάρχει χώρος και για μένα! :D
Άβαταρ μέλους
Αναρχος
Δημοσιεύσεις: 4450
Εγγραφή: 26 Φεβ 2011 10:45
Όνομα Ιστότοπου: www.dalani.blogspot.com

Καλώς ώρισες
No gods, no masters
Είμαστε εμείς που ζυμώνουμε και δεν έχουμε ψωμί Εμείς που βγάζουμε το κάρβουνο και κρυώνουμε Είμαστε εμείς που δεν έχουμε τίποτα κι ερχόμαστε να πάρουμε τον κόσμο. Τάσος Λειβαδίτης
Ἄφοβον ὁ θεός, ἀνύποπτον ὁ θάνατος· καὶ τ’ ἀγαθὸν μὲν εὔκτητον, τὸ δὲ δεινὸν εὐκαρτέρητον.
Άβαταρ μέλους
traiasca
Δημοσιεύσεις: 733
Εγγραφή: 17 Δεκ 2010 19:34
Όνομα Ιστότοπου: -

Καλώς ήρθες κι από τη ...δυτική ακτή...
Άβαταρ μέλους
parfe
Δημοσιεύσεις: 62
Εγγραφή: 23 Αύγ 2010 09:52
Όνομα Ιστότοπου: -

Καλώς ήρθες γιατρέ! :)

[youtube]UeVtZjGII-I[/youtube]
Απάντηση