Η πολυπόθητη βιογραφία του Sapemeg

Αμέσως μετά την εγγραφή σας περάστε από εδώ να πείτε ένα «χαίρετε» μαζί με δυό λόγια για τον εαυτό σας, και να λάβετε το «αντιχαίρετε» από τους άλλους.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Sapemeg
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: 24 Φεβ 2011 14:41
Όνομα Ιστότοπου: http://www.facebook.com/sam.megleman

Η πολυπώθητη βιογραφία του Sapemeg :lol: :lol: :lol: :lol: Τί βλακίες γράφω!!
Λοιπόν, στο προκείμενο το μικρό μου είναι ********************** καλό ε;;; :lol: :lol: :lol:
Γενήθηκα και ζώ στ****************************, είμαι μικρός ακόμα μου λένε (16), για να κάνω επάναστασεις και ακτιβισμούς αλλά πήρα την απόφαση πως ο Χριστός δε μου κάνει! Εδώ ο κόσμος καίγεται και κατά τα άλλα υπάρχει και θεός ο οποίος μας νοιάζεται το παλικάρι και θέλει το καλό μας αλλα δεν βλέπω να κάνει και τίποτα για να το πετύχει το concept Θεία ευλογία και προστασία : brrr : : brrr : : brrr : . Αν πάλι γίνει κάτι και βγεί Έλληνας προθυπουργός με μοιαλό η κάτι άλλο τέτοιο ακατόρθωτο μόνο τότε μπορεί και να πιστέψω (αν δεν το πιάσατε απάιτειται Θείο θαυμα για κάτι τέτοιο)!
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Τεμπελόσκυλο την 15 Αύγ 2013 11:03, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Λόγος: Τα προσωπικά στοιχεία του μέλους αφαιρέθηκαν μετά από αίτησή του.
φανατισμένος θρήσκος=φανατισμένος άθεος

το ίδιο πράγμα
Άβαταρ μέλους
apeleytheros
Δημοσιεύσεις: 10181
Εγγραφή: 09 Δεκ 2010 18:12
Όνομα Ιστότοπου: Απελευθέρωση από τα δεσμά!
Επικοινωνία:

Καλώς μας ήρθες και καλές συζητήσεις!!!
Επιστήμη: Συστηματική μελέτη των δεδομένων προς εξαγωγή συμπερασμάτων. ( δεδομένα --> συμπεράσματα )
      • ΟΧΙ ΤΟ ΑΝΑΠΟΔΟ.
_______________________________
Blog: Απελευθέρωση από τα δεσμά!
Άβαταρ μέλους
tasos_didymoteicho
Δημοσιεύσεις: 9010
Εγγραφή: 30 Δεκ 2010 15:59
Όνομα Ιστότοπου: -

Καλώς όρισες, "μικρέ". Χαρά μας πάντα να υποδεχόμαστε νεαρούς εδώ μέσα. Μας γεμίζετε ελπίδα.
"Του είχαν δείξει την ασημαντότητα και τη φτηνή κενότητα των μικρών θεών της γης, με τα κακομοίρικα ανθρώπινα ενδιαφέροντά τους και τις διασυνδέσεις τους –τα μίση, τους θυμούς, τις αγάπες και τις ματαιοδοξίες τους– τη λαχτάρα τους να τους υμνούν και να θυσιάζουν σ' αυτούς, και την απαίτησή τους να τους πιστεύουν, κάτι άκρως αντίθετο με τη λογική και τη Φύση."
"Through the Gates of the Silver Key" By H. P. Lovecraft (with E. Hoffmann Price)
Άβαταρ μέλους
aqyn
Δημοσιεύσεις: 1577
Εγγραφή: 07 Οκτ 2010 00:32
Όνομα Ιστότοπου: -

Προς τους διαχειριστές: Ας διορθώσουμε το "πολυπώθητη" του τίτλου σε "πολυπόθητη". Επειδή είναι ο τίτλος του νήματος, όχι για άλλο λόγο.
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better.
Άβαταρ μέλους
Βέρα
Δημοσιεύσεις: 777
Εγγραφή: 01 Νοέμ 2010 11:04
Όνομα Ιστότοπου: -

Καλώς ήλθες Σαράντο :)
Sapemeg έγραψε:...είμαι μικρός ακόμα μου λένε (16), για να κάνω επάναστασεις και ακτιβισμούς...
πώς εκδήλωσες την τάση για επανάσταση και ποια δράση ήταν αυτή για την οποία σε αποκάλεσαν ακτιβιστή;
«Η μόνη επαφή της ελληνικής εκκλησίας με το πνεύμα, τα τελευταία εκατό χρόνια, ήσαν οι αφορισμοί του Ροΐδη, του Λασκαράτου και του Καζαντζάκη.» (Νίκος Δήμου)
Άβαταρ μέλους
Αναρχος
Δημοσιεύσεις: 4450
Εγγραφή: 26 Φεβ 2011 10:45
Όνομα Ιστότοπου: www.dalani.blogspot.com

Sapemeg έγραψε:Η πολυπώθητη βιογραφία του Sapemeg :lol: :lol: :lol: :lol: Τί βλακίες γράφω!!
...
Καλώς ώρισες Σαράντε.
Βλακίες δεν γράφεις αλλά ούτε και βλακείες....
Πρόσεχε μόνο, ο "ορθογραφημένος" λόγος σου ας συνοδεύεται από ορθογραφημένη γραφή...
No gods, no masters
Είμαστε εμείς που ζυμώνουμε και δεν έχουμε ψωμί Εμείς που βγάζουμε το κάρβουνο και κρυώνουμε Είμαστε εμείς που δεν έχουμε τίποτα κι ερχόμαστε να πάρουμε τον κόσμο. Τάσος Λειβαδίτης
Ἄφοβον ὁ θεός, ἀνύποπτον ὁ θάνατος· καὶ τ’ ἀγαθὸν μὲν εὔκτητον, τὸ δὲ δεινὸν εὐκαρτέρητον.
Άβαταρ μέλους
aqyn
Δημοσιεύσεις: 1577
Εγγραφή: 07 Οκτ 2010 00:32
Όνομα Ιστότοπου: -

Καλωσόρισες, Σαράντο. Τι παναπεί είσαι μικρός; Αν δεν επαναστατήσεις στα 16 σου, πότε θα επαναστατήσεις; Όταν θα έχεις πνιγεί από το άγχος της δουλειάς, των χρεών και των δυσλειτουργικών σχέσεων;
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better.
Άβαταρ μέλους
Sapemeg
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: 24 Φεβ 2011 14:41
Όνομα Ιστότοπου: http://www.facebook.com/sam.megleman

Βέρα έγραψε:Καλώς ήλθες Σαράντο :)
Sapemeg έγραψε:...είμαι μικρός ακόμα μου λένε (16), για να κάνω επάναστασεις και ακτιβισμούς...
πώς εκδήλωσες την τάση για επανάσταση και ποια δράση ήταν αυτή για την οποία σε αποκάλεσαν ακτιβιστή;
έβρισα μια σπαστική καθηγήτρια... (όχι θρησκευτικών)
φανατισμένος θρήσκος=φανατισμένος άθεος

το ίδιο πράγμα
Άβαταρ μέλους
Leo21
Αποκλεισμένος
Δημοσιεύσεις: 2198
Εγγραφή: 25 Απρ 2011 18:53
Όνομα Ιστότοπου: -

Απο μικρό και απο τρελό μαθαίνεις την αλήθεια.

Απο αθεο ταλιμπάν πάντως με τίποτα
"Θρησκεία είναι να μην λυπάσαι που δεν καταλαβαίνεις." ~ egore
Άβαταρ μέλους
Sapemeg
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: 24 Φεβ 2011 14:41
Όνομα Ιστότοπου: http://www.facebook.com/sam.megleman

άθεο ταλιμπαν....;
φανατισμένος θρήσκος=φανατισμένος άθεος

το ίδιο πράγμα
Άβαταρ μέλους
Leo21
Αποκλεισμένος
Δημοσιεύσεις: 2198
Εγγραφή: 25 Απρ 2011 18:53
Όνομα Ιστότοπου: -

κατά το αθεο-ταλιμπάν

χεχ, ναι δεν ειναι πολύ δημοφιλής άποψη στο φόρουμ ειδικά ανάμεσα στους "επιστημονικού τύπου" άθεους, αυτό το αμερικανίστικο είδος άθεου που λατρεύει την επιστήμη και απεχθάνεται τη φιλοσοφία, αλλα εν πάσει περιπτωσει, ειναι η αποψή μου. Ούτε και εγώ ο ίδιος ειμαι πάρα πολύ δημοφιλής για αυτές ακριβώς τις ιδέες και άλλες συμπεριφορές μου.

Το λες και στην υπογραφή σου :
"φανατισμένος θρήσκος=φανατισμένος άθεος"

η αποψη μου λίγο πολύ πάει ως εξής:

κάποιοι (αρκετοί) άθεοι, αντικατέστησαν την θρησκεία με την επιστήμη.
ενώ λένε οτι δε δέχονται την πίστη, πιστεύουν πιο βαθειά απο τους πιστούς

Σέβομαι την επιστήμη που μας χάρισε και μας χαρίζει τόσα
αλλα σέβομαι και τη δικαιοσύνη, τη φιλοσοφία, την ενσυναισθηση και άλλα.

Τον κόσμο που θα προσκυνάμε την επιστήμη τον εχθρεύομαι οσο και τον κόσμο που θα προσκυνάμε οποιονδήποτε δυνάστη.
"Θρησκεία είναι να μην λυπάσαι που δεν καταλαβαίνεις." ~ egore
Άβαταρ μέλους
Sapemeg
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: 24 Φεβ 2011 14:41
Όνομα Ιστότοπου: http://www.facebook.com/sam.megleman

Συμφωνούμε απόλυτα, να έχεις υπόψιν σου ακόμα πως το φανατισμένος θρήσκος=φανατισμένος άθεος ισχύει (προφανώς) και αντίστροφα. Η εικόνα φανατισμένων άθεων είναι που με ενέπνευσε να το γράψω αυτό και,αν θες, στοχεύει (ειδικά εδώ που είναι γραμμένο) στο να προβληματίσει τους άθεους όχι τους πιστούς.
φανατισμένος θρήσκος=φανατισμένος άθεος

το ίδιο πράγμα
Άβαταρ μέλους
apeleytheros
Δημοσιεύσεις: 10181
Εγγραφή: 09 Δεκ 2010 18:12
Όνομα Ιστότοπου: Απελευθέρωση από τα δεσμά!
Επικοινωνία:

η αλήθεια είναι στην αστρολογία, την προσωπική θρησκεία του Leo21.
Επιστήμη: Συστηματική μελέτη των δεδομένων προς εξαγωγή συμπερασμάτων. ( δεδομένα --> συμπεράσματα )
      • ΟΧΙ ΤΟ ΑΝΑΠΟΔΟ.
_______________________________
Blog: Απελευθέρωση από τα δεσμά!
Άβαταρ μέλους
Τεμπελόσκυλο
Δημοσιεύσεις: 9867
Εγγραφή: 03 Μαρ 2009 21:27
Όνομα Ιστότοπου: Τεμπέλικες Σκέψεις...
Τοποθεσία: Sun City
Επικοινωνία:

Off Topic
Παρακαλώ να μη φεύγετε εκτός θέματος.
It is by will alone I set my mind in motion.
epicourosan
Δημοσιεύσεις: 1315
Εγγραφή: 08 Δεκ 2010 21:50
Όνομα Ιστότοπου: -den exw
Τοποθεσία: ΓΛΥΦΑΔΑ

Που ησουν θαμμένος αγόρι μου!

Δεν φαίνεσαι για 16

η

Είσαι και φαίνεσαι,

Να κανεις κόμα με τον Λεο για να σχισεται κάτι παιδάκια του τύπου Google και αγιος ο θεός :lol:
Διχόνοια των πολιτών, ευημερία των πολιτικών!

http://www.videoman.gr/52856
Θεόφιλος
Δημοσιεύσεις: 1177
Εγγραφή: 22 Αύγ 2011 17:14
Όνομα Ιστότοπου: -

Sapemeg έγραψε:Η πολυπώθητη βιογραφία του Sapemeg :lol: :lol: :lol: :lol: Τί βλακίες γράφω!!
Λοιπόν, στο προκείμενο το μικρό μου είναι ********************** καλό ε;;; :lol: :lol: :lol:
Γενήθηκα και ζώ στ****************************, είμαι μικρός ακόμα μου λένε (16), για να κάνω επάναστασεις και ακτιβισμούς αλλά πήρα την απόφαση πως ο Χριστός δε μου κάνει!
Καλώς όρισες στο φόρουμ. δεν θα πώ πολλά, θα σχολιάσω μόνο το παραπάνω. αν είσαι 16 χρονών τότε πράγματι είσαι μικρός ακόμη για να αποφασίσεις αν σου κάνει ο χριστός.έχεις δρόμο ακόμη για να καταλάβεις πώς δεν είναι τόσο απλό όσο φαίνεται.
Άβαταρ μέλους
Τεμπελόσκυλο
Δημοσιεύσεις: 9867
Εγγραφή: 03 Μαρ 2009 21:27
Όνομα Ιστότοπου: Τεμπέλικες Σκέψεις...
Τοποθεσία: Sun City
Επικοινωνία:

Κοιτάμε και λίγο τις ημερομηνίες, το αρχικό ποστ είναι του 2011.
It is by will alone I set my mind in motion.
Άβαταρ μέλους
Sapemeg
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: 24 Φεβ 2011 14:41
Όνομα Ιστότοπου: http://www.facebook.com/sam.megleman

Θεόφιλος έγραψε:
Sapemeg έγραψε:Η πολυπώθητη βιογραφία του Sapemeg :lol: :lol: :lol: :lol: Τί βλακίες γράφω!!
Λοιπόν, στο προκείμενο το μικρό μου είναι ********************** καλό ε;;; :lol: :lol: :lol:
Γενήθηκα και ζώ στ****************************, είμαι μικρός ακόμα μου λένε (16), για να κάνω επάναστασεις και ακτιβισμούς αλλά πήρα την απόφαση πως ο Χριστός δε μου κάνει!
Καλώς όρισες στο φόρουμ. δεν θα πώ πολλά, θα σχολιάσω μόνο το παραπάνω. αν είσαι 16 χρονών τότε πράγματι είσαι μικρός ακόμη για να αποφασίσεις αν σου κάνει ο χριστός.έχεις δρόμο ακόμη για να καταλάβεις πώς δεν είναι τόσο απλό όσο φαίνεται.
ναι και γι αυτό τα δύο τελευταία χρόνια δεν είχα καμία δράση στο φορουμ, μεγάλωσα πια όμως και έχω λάβει ορισμένες αποφάσεις
φανατισμένος θρήσκος=φανατισμένος άθεος

το ίδιο πράγμα
Θεόφιλος
Δημοσιεύσεις: 1177
Εγγραφή: 22 Αύγ 2011 17:14
Όνομα Ιστότοπου: -

Τεμπελόσκυλο έγραψε:Κοιτάμε και λίγο τις ημερομηνίες, το αρχικό ποστ είναι του 2011.
δεν μιλάω για ενηλικίωση, αλλά γενικά για το ενθουσιώδες της ηλικίας, το καλώς όρισες ήταν λόγω χώρου μιας και αυτοσυστήνονται τα νέα μέλη. δηλαδή τυπικότητες.
Θεόφιλος
Δημοσιεύσεις: 1177
Εγγραφή: 22 Αύγ 2011 17:14
Όνομα Ιστότοπου: -

Sapemeg έγραψε:
ναι και γι αυτό τα δύο τελευταία χρόνια δεν είχα καμία δράση στο φορουμ, μεγάλωσα πια όμως και έχω λάβει ορισμένες αποφάσεις
όπως ανάφερα και στο τεμπελόσκυλο δεν ήθελα να θίξω το νεαρό της ηλικίας σου αλλά να μετριάσω τον ενθουσιασμό σου, που πολλές φορές οδηγεί σε υπερβολές. σεβαστές οι όποιες αποφάσεις σου και χάρηκα για την γνωριμία μετά από 2,5 χρόνια εισόδου αλλά περνούσα δυσκολίες με τα επαγγελματικά μου και δεν είχα διάθεση για χαιρετούρες.
Απάντηση