stelios8 (Γεια χαρα κι απο μενα!)

Αμέσως μετά την εγγραφή σας περάστε από εδώ να πείτε ένα «χαίρετε» μαζί με δυό λόγια για τον εαυτό σας, και να λάβετε το «αντιχαίρετε» από τους άλλους.
Άβαταρ μέλους
stelios8
Δημοσιεύσεις: 396
Εγγραφή: 28 Απρ 2009 02:03
Όνομα Ιστότοπου: -
Τοποθεσία: Κρητη

Nα προσθεσω οτι ειμαι εκπαιδευτης σκυλων στην Πολεμικη Αεροπορια.Οποιος λοιπον θελει καμια σκυλοσυμβουλη,εδω ειμεθα! :dance:
I can't sleep so I take a breath and hide behind my bravest mask,
I admit I've lost control..
Άβαταρ μέλους
MariaEvri
Δημοσιεύσεις: 763
Εγγραφή: 07 Απρ 2009 13:36
Όνομα Ιστότοπου: Dragon island-characters and species
Τοποθεσία: Limassol CY
Επικοινωνία:

stelios8 έγραψε:Nα προσθεσω οτι ειμαι εκπαιδευτης σκυλων στην Πολεμικη Αεροπορια.Οποιος λοιπον θελει καμια σκυλοσυμβουλη,εδω ειμεθα! :dance:
OΠΑ
Πώς κάνεις ένα σκύλλο στο μέγεθος αρουραίου να σταματίσει να δαγκώνει όποιον πάει να του πάρει το φαι?
God made me an atheist. Who are you to question his wisdom!
Άβαταρ μέλους
Astron
Δημοσιεύσεις: 312
Εγγραφή: 10 Μαρ 2009 15:18
Όνομα Ιστότοπου: Σπίθες
Επικοινωνία:

MariaEvri έγραψε:
stelios8 έγραψε:Nα προσθεσω οτι ειμαι εκπαιδευτης σκυλων στην Πολεμικη Αεροπορια.Οποιος λοιπον θελει καμια σκυλοσυμβουλη,εδω ειμεθα! :dance:
OΠΑ
Πώς κάνεις ένα σκύλλο στο μέγεθος αρουραίου να σταματίσει να δαγκώνει όποιον πάει να του πάρει το φαι?
Παύεις να προσπαθείς να του πάρεις το φαΐ!
Μια χαρά έχουν κι αυτά τα κακόμοιρα στη ζωή!
Άβαταρ μέλους
Λοξίας
Δημοσιεύσεις: 713
Εγγραφή: 22 Αύγ 2009 23:36
Όνομα Ιστότοπου: -

Astron έγραψε:
MariaEvri έγραψε:
stelios8 έγραψε:Nα προσθεσω οτι ειμαι εκπαιδευτης σκυλων στην Πολεμικη Αεροπορια.Οποιος λοιπον θελει καμια σκυλοσυμβουλη,εδω ειμεθα! :dance:
OΠΑ
Πώς κάνεις ένα σκύλλο στο μέγεθος αρουραίου να σταματίσει να δαγκώνει όποιον πάει να του πάρει το φαι?
Παύεις να προσπαθείς να του πάρεις το φαΐ!
Μια χαρά έχουν κι αυτά τα κακόμοιρα στη ζωή!
:lol: :lol: :lol:
Χρόνους πολλούς μετά την Αμαρτία που την είπανε Αρετή μέσα στις εκκλησίες και την ευλόγησαν...
- Οδ. Ελύτης
Άβαταρ μέλους
stelios8
Δημοσιεύσεις: 396
Εγγραφή: 28 Απρ 2009 02:03
Όνομα Ιστότοπου: -
Τοποθεσία: Κρητη

Και γιατι ρε να του παρεις το φαι του καημενου του μπομπιρα?
Καλα σε κανει κ σε δαγκωνη(ωραιος εκπαιδευτης,ε?).
Κι εμεις εχουμε λυκοσκυλα που ειναι ψυχουλες μα οταν τους πειραζεις το μπολ μες την κροκετα,γινονται θερια!
Αστο να φαει μωρε το ζωντανο!
I can't sleep so I take a breath and hide behind my bravest mask,
I admit I've lost control..
Άβαταρ μέλους
MariaEvri
Δημοσιεύσεις: 763
Εγγραφή: 07 Απρ 2009 13:36
Όνομα Ιστότοπου: Dragon island-characters and species
Τοποθεσία: Limassol CY
Επικοινωνία:

to uέμα δεν είναι ότι του παίρνει το φαί. το θέμα είναι ότι και να του κοντέψεις αγριεύει
God made me an atheist. Who are you to question his wisdom!
Άβαταρ μέλους
stelios8
Δημοσιεύσεις: 396
Εγγραφή: 28 Απρ 2009 02:03
Όνομα Ιστότοπου: -
Τοποθεσία: Κρητη

Αστο μωρε το καημενο να τρωει με την ησυχια του!Πες οτι αυτες ειναι οι προσωπικες του στιγμες!
I can't sleep so I take a breath and hide behind my bravest mask,
I admit I've lost control..
Άβαταρ μέλους
MariaEvri
Δημοσιεύσεις: 763
Εγγραφή: 07 Απρ 2009 13:36
Όνομα Ιστότοπου: Dragon island-characters and species
Τοποθεσία: Limassol CY
Επικοινωνία:

καλά δεν είμαι εγώ που το ενολώ άλλοι είναι XD
God made me an atheist. Who are you to question his wisdom!
Άβαταρ μέλους
ntoreMy
Δημοσιεύσεις: 235
Εγγραφή: 26 Απρ 2009 12:53
Όνομα Ιστότοπου: -

Το "μου φάγαν το μπιφτέκι μουουοουου" το θυμάστε; :D
Και ες αύριον τα σπουδαία...
Άβαταρ μέλους
stelios8
Δημοσιεύσεις: 396
Εγγραφή: 28 Απρ 2009 02:03
Όνομα Ιστότοπου: -
Τοποθεσία: Κρητη

stelios8 έγραψε:Χαιρετω κι εγω,ειμαι 34 στρατιωτικος,δε μπορω να πω περισσοτερα λογω επαγγελματος...
Θα κανω μια παραθεση στον εαυτό μου κ θα γραψω περισσοτερες πληροφοριες για μενα γιατι όταν πρωτομπηκα διατηρουσα μια καπως επιφυλακτικη σταση,συγχωρεστε με!
Ειμαι λοιπον στην Πολεμικη Αεροπορια εκπαιδευτης σκυλων.Αυτη τη στιγμη ειμαι με μεταθεση στην Κρητη,ένα νησι που αγαπω πολύ,δευτερη πατριδα θα το ελεγα!Εχω ενα γιο ζιζανιο σκετο-Στελιο τον λενε,απο κεινον πήρα το nick μου-που ειναι δυόμισι χρονών.Η γυναικα μου πίστευε κ δεν το πολυεψαχνε μεχρι που συναντησε εμενα κ πες-πες-πες αρχισε να αμφιβαλει για αυτά που της εχουν σερβίρει κρυα!όπως μου ειπε μια φορα χαρακτηριστικα:¨Αρχισα να αμφιβάλω για πολλα πράγματα απο τοτε που σε γνωρισα!¨Είμαστε σε καλο δρόμο λοιπόν σκεφτομαι...
Το παιδι λεμε κ συμφωνω να το αφησουμε να μαθει θρησκευτικα όπως εμεις κ αργότερα ας αποφασίσει μόνο του αν κ πιστευω οτι με πατερα αθεο δε θα εχει πολλες ελπίδες!!Μόνο ας με φωναξει καμια φορα ο δασκαλος να μας κανει καμια παρατηρηση για τα θρησκευτικα κ τα λεμε!!!
Αγαπαω το σκακι,είναι το παθος μου!Επειδη είδα οτι παιζουνε κ αλλοι εδω,δινω το link της σελιδας που παιζω καθε νυχτα(σχεδόν,εχουμε κ περιπολα)!
http://www.chesscube.com κι εγω παιζω με το ψευδωνυμο Esseker.Θα χαρω να παιξω κανα blitz με καποιον απο δω μεσα!
Μ΄αρεσει πολύ να μενω μόνος,αλλωστε είναι κ η φυση της ειδικοτητας μου τετοια.Εγω κ ο σκύλος μου,ατελειωτες ώρες μοναξιας μεσα στο κρυο παρεα με ενα καλο βιβλίο ή κανα σκακι στο κινητο!Εχω διαβασει τόμους στα περιπολα,δεν περναει αλλίως η ωρα!Και ξερετε πως γινεται:Οσο διαβαζεις,σκεφτεσαι,σκεφτεσαι,σκεφτεσαι,αρχίζεις να τα αναλύεις όλα,δε σε ικανοποιει τίποτα.Αρχίζεις να ψαχνεις περισσοτερο,ψαχνεις,ψαχνεις,διαβαζεις,κουραζεσαι κ τελικα συνειδητοποιεις οτι δεν ειναι ετσι όπως μας τα λεγανε μικρα.Καπως ετσι προεκυψα αθεος,απο το πολύ διαβασμα κ στοχασμό στις υπηρεσιες-η ΠΑ αθελα της μου εκανε καλο! :dance:
Ειμαι βαρεο μεταλλο :character-beavisbutthead: αν κ προτιμω πια περισσοτερο τα παλια καλα-μαλλον αρχισα να γερναω.Λεω να σταματησω γιατι πολλα είπα,μπορει όμως να επανελθω! :clap:
Συνημμένα
Απο δω ο συναδελφος-δεξί μου χέρι,Dolf
Απο δω ο συναδελφος-δεξί μου χέρι,Dolf
n1179957591_30160128_7615.jpg (81.44 KiB) Προβλήθηκε 479 φορές
I can't sleep so I take a breath and hide behind my bravest mask,
I admit I've lost control..
Άβαταρ μέλους
Comte de Toulouse
Δημοσιεύσεις: 3960
Εγγραφή: 11 Μαρ 2009 13:32
Όνομα Ιστότοπου: Comte de Toulouse
Τοποθεσία: 7-
Επικοινωνία:

115 ΠΜ?
Pluralitas non est ponenda sine neccesitate
Άβαταρ μέλους
stelios8
Δημοσιεύσεις: 396
Εγγραφή: 28 Απρ 2009 02:03
Όνομα Ιστότοπου: -
Τοποθεσία: Κρητη

Οχι,133ΣΜ,Καστελλι μα παλιοτερα εχω κανει Ηρακλειο,εχω περασει κ απο Χανια.
Παντου ωραια ηταν,Κρητη να ΄ναι κι όπου νά ΄ναι!!!
I can't sleep so I take a breath and hide behind my bravest mask,
I admit I've lost control..
svoin
Δημοσιεύσεις: 3074
Εγγραφή: 03 Μάιος 2009 21:55
Όνομα Ιστότοπου: -

Ώστε εσύ τα έχεις εκπαίδευση να το κάνουν αυτό :

[youtube]B6pHSpZIlBg[/youtube]


:lol:
Άβαταρ μέλους
Comte de Toulouse
Δημοσιεύσεις: 3960
Εγγραφή: 11 Μαρ 2009 13:32
Όνομα Ιστότοπου: Comte de Toulouse
Τοποθεσία: 7-
Επικοινωνία:

svoin έγραψε:Ώστε εσύ τα έχεις εκπαίδευση να το κάνουν αυτό : :lol:
Οχι, αυτός ΕΙΝΑΙ ο φαντάρος :lol: :lol: :lol: :lol:
Pluralitas non est ponenda sine neccesitate
Άβαταρ μέλους
stelios8
Δημοσιεύσεις: 396
Εγγραφή: 28 Απρ 2009 02:03
Όνομα Ιστότοπου: -
Τοποθεσία: Κρητη

[youtube]8LNqv_J-dLU[/youtube]

Eδω μπορειτε να δειτε τι ακριβως κανουμε με τα σκυλια μας.
I can't sleep so I take a breath and hide behind my bravest mask,
I admit I've lost control..
Diabolicus
Δημοσιεύσεις: 510
Εγγραφή: 11 Σεπ 2009 15:26
Όνομα Ιστότοπου: -
Τοποθεσία: στο δεξί σου ώμο

svoin έγραψε:Ώστε εσύ τα έχεις εκπαίδευση να το κάνουν αυτό :

[youtube]B6pHSpZIlBg[/youtube]


:lol:
Δεν ξέρω αν είναι κλασσική-πλέον-ατάκα στο Στρατό, αλλά εμένα πάντως μου θύμισε όταν ήμουν στο Κέντρο (Ναύπλιο) και μας βάζανε κάμψεις και επειδή δεν τις χώνεψα ποτέ (και επειδή εγω δεν ήμουν και κανας μαλάκας) ανεβοκατέβαζα μονο τη μέση μου χωρίς να λυγίζω (πολύ) τα χέρια. Οπότε χωρίς να το καταλάβω ακούω μια φωνή πίσω μου (ανθύπας νομίζω) να μου λέει:
"Νέος, σόρι που στο λέω, αλλά η γκόμενα που γάμαγες...έφυγε!"
“My legacy will be like cash, which is distributed to many heirs, each transforming his portion into a profit that conforms to his nature: this profit will no longer reveal its derivation from my legacy.” — Georg Simmel (1918)
Άβαταρ μέλους
Λοξίας
Δημοσιεύσεις: 713
Εγγραφή: 22 Αύγ 2009 23:36
Όνομα Ιστότοπου: -

Diabolicus έγραψε: Δεν ξέρω αν είναι κλασσική-πλέον-ατάκα στο Στρατό, αλλά εμένα πάντως μου θύμισε όταν ήμουν στο Κέντρο (Ναύπλιο) και μας βάζανε κάμψεις και επειδή δεν τις χώνεψα ποτέ (και επειδή εγω δεν ήμουν και κανας μαλάκας) ανεβοκατέβαζα μονο τη μέση μου χωρίς να λυγίζω (πολύ) τα χέρια. Οπότε χωρίς να το καταλάβω ακούω μια φωνή πίσω μου (ανθύπας νομίζω) να μου λέει:
"Νέος, σόρι που στο λέω, αλλά η γκόμενα που γάμαγες...έφυγε!"
:lol: :lol: :lol:
Χρόνους πολλούς μετά την Αμαρτία που την είπανε Αρετή μέσα στις εκκλησίες και την ευλόγησαν...
- Οδ. Ελύτης
Απάντηση