Ορισμός

Εδώ μεταφέρονται τα ανενεργά θέματα. Ανενεργά θεωρούνται τα θέματα στα οποία έχει να γίνει ανάρτηση πάνω από 3 μήνες.
Άβαταρ μέλους
Γιώργος
Δημοσιεύσεις: 537
Εγγραφή: 15 Απρ 2009 12:32
Όνομα Ιστότοπου: -

Καλώς ήρθες
και,
cafeeine έγραψε:Προσωπικά έχω δεχτει ότι δεν προκειται να βρεθει ένας όρος για να με περιγράψει στο θέμα αυτό, και αλλού αναφέρομαι στον εαυτό μου ως άθεο, αλλού ως σκεπτικιστή, αλλού ώς αγνωστικιστή, εκκοσμικευτή, αντιθρησκο, αντιδογματιστή... αλλά συνήθως δεν αναφέρομαι καθόλου, και αφήνω τα επιχειρήματά και τις θέσει μου να με χαρακτηρίσουν.

Συμφωνώ απόλυτα.
:O
Άβαταρ μέλους
Πιστός
Δημοσιεύσεις: 464
Εγγραφή: 17 Μάιος 2009 07:24
Όνομα Ιστότοπου: Πιστός
Επικοινωνία:

Το άπιστος λέει τίποτα;.
Είναι σαν το άσιτος.

[σβήστηκε από τον Πιστό και αποκαταστάθηκε από την Αόρατη Μελάνη]
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Πιστός την 22 Αύγ 2009 11:34, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
http://mediaserver.otenet.gr/ecclesia

Για όλους έχει ο Θεός.
Άβαταρ μέλους
fr0g
Δημοσιεύσεις: 354
Εγγραφή: 14 Απρ 2009 22:42
Όνομα Ιστότοπου: -
Τοποθεσία: Ρόδος
Επικοινωνία:

Άπιστους χαρακτηρίζουν οι μουσουλμάνοι όλους τους μη μουσουλμάνους, είτε χριστιανούς, είτε άθεους. Βλέπεις λοιπόν ότι το άπιστος αποκτά διαφορετική ερμηνεία αναλόγως της οπτικής γωνιάς.
Η πίστη είναι για τον άνθρωπο ότι η άμμος για τη στρουθοκάμηλο.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Πιστός
Δημοσιεύσεις: 464
Εγγραφή: 17 Μάιος 2009 07:24
Όνομα Ιστότοπου: Πιστός
Επικοινωνία:

και ο όρος πίστωση βασίζεται στην πίστη. Γενικά πίστη είναι η εμποστοσύνη που περιέχει πάλι το πίστη.

[σβήστηκε από τον Πιστό και αποκαταστάθηκε από την Αόρατη Μελάνη]
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Πιστός την 22 Αύγ 2009 11:35, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
http://mediaserver.otenet.gr/ecclesia

Για όλους έχει ο Θεός.
Άβαταρ μέλους
fr0g
Δημοσιεύσεις: 354
Εγγραφή: 14 Απρ 2009 22:42
Όνομα Ιστότοπου: -
Τοποθεσία: Ρόδος
Επικοινωνία:

Σωστά τα λες. Δεν πιστεύω όμως ότι οι άθεοι χαρακτηρίζονται από έλλειψη εμπιστοσύνης.
Η πίστη είναι για τον άνθρωπο ότι η άμμος για τη στρουθοκάμηλο.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Πιστός
Δημοσιεύσεις: 464
Εγγραφή: 17 Μάιος 2009 07:24
Όνομα Ιστότοπου: Πιστός
Επικοινωνία:

Όχι στους ανθρώπους ίσα ίσα που είναι πολύ φιλότιμοι, αλλά δεν έχουν εμποστοσύνη στον Θεό και γι' αυτό τον απορρίπτουν.

[σβήστηκε από τον Πιστό και αποκαταστάθηκε από την Αόρατη Μελάνη]
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Πιστός την 22 Αύγ 2009 11:35, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
http://mediaserver.otenet.gr/ecclesia

Για όλους έχει ο Θεός.
Άβαταρ μέλους
MariaEvri
Δημοσιεύσεις: 763
Εγγραφή: 07 Απρ 2009 13:36
Όνομα Ιστότοπου: Dragon island-characters and species
Τοποθεσία: Limassol CY
Επικοινωνία:

Πιστός έγραψε:Όχι στους ανθρώπους ίσα ίσα που είναι πολύ φιλότιμοι, αλλά δεν έχουν εμποστοσύνη στον Θεό και γι' αυτό τον απορρίπτουν.
το να λές σε έναν άθεο ότι δεν έχει εμπυστοσύνη στο θεό είναι σαν να του λές ότι δεν έχει εμπιστοσύνη στον μεγαλοπόδαρο

welcome btw :)
God made me an atheist. Who are you to question his wisdom!
Άβαταρ μέλους
Γιώργος
Δημοσιεύσεις: 537
Εγγραφή: 15 Απρ 2009 12:32
Όνομα Ιστότοπου: -

Τώρα είναι λίγο εκτός θέματος αλλά μου άρεσε αυτό που έθιξες.
Παρομοιάζεις την πίστη με την εμπιστοσύνη.
Είναι ένα θέμα που με είχε προβληματίσει μια μέρα. Αυτό που σκέφτομαι είναι το εξής.

Προσωπικά δεν εμπιστεύομαι όλους τους ανθρώπους το ίδιο.
Εμπιστεύομαι ανθρώπους που έχουν "κερδίσει" την εμπιστοσύνη μου, που το έχουν αποδείξει.
Εμπιστεύομαι αρκετά ανθρώπους που γνωρίζω ελάχιστα ή που μόλις έχω γνωρίσει, τουλάχιστον για "μικρά" πράγματα.
Συνήθως εμπιστεύομαι ακόμα και άτομα που έχουν προδώσει την εμπιστοσύνη μου στο παρελθόν και τους δίνω και μια δεύτερη ευκαιρία (και μια πέμπτη...).

Δεν εμπιστεύομαι όμως και δεν περιμένω τίποτα απολύτως από ανθρώπους και πρόσωπα που δεν έχω γνωρίσει ποτέ και δεν ξέρω καν αν υπάρχουν.
:O
Άβαταρ μέλους
Πιστός
Δημοσιεύσεις: 464
Εγγραφή: 17 Μάιος 2009 07:24
Όνομα Ιστότοπου: Πιστός
Επικοινωνία:

Χωρίς παρεξήγησή "άγιος" στην Ο.Χ.Ε θεωρείται και αυτός που μπορεί να του εμπιστευθεί πράγματα ο Θεός.
Είναι αμοιβαία δηλαδή. Αγιος είναι και ο αξιοπιστος κάτι δηλαδή σαν φίλος.

[σβήστηκε από τον Πιστό και αποκαταστάθηκε από την Αόρατη Μελάνη]
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Πιστός την 22 Αύγ 2009 11:35, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
http://mediaserver.otenet.gr/ecclesia

Για όλους έχει ο Θεός.
Άβαταρ μέλους
Πιστός
Δημοσιεύσεις: 464
Εγγραφή: 17 Μάιος 2009 07:24
Όνομα Ιστότοπου: Πιστός
Επικοινωνία:

Κάτι σαν κουσούρι που έχω είναι ότι όταν χάνω κάτι και το ψάχνω εναγωνίως, δεν αφορά μόνο εμένα αλλά και άλλα άτομα, επικαλούμε τη βοήθεια του αγίου Φανουρίου.Εντάξει ο λαός το έβλαλε απο το όνομά του επειδή φανερώνει -φανούριος. Το περίεργο είναι όμως ότι μετά απο λίγο ακόμα με ψάξιμο αυτό που θέλω βρίσκεται. Για να φτάσω όμως στην επίκληση αυτή δεν έχω βέβαια το θαρρος αλλά όταν φτάσω στο αμήν απο την αγωνία τότε τον επικαλούμε. Και περιέργως το θαύμα γίνεται ρουτίνα.

[σβήστηκε από τον Πιστό και αποκαταστάθηκε από την Αόρατη Μελάνη]
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Πιστός την 22 Αύγ 2009 11:35, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
http://mediaserver.otenet.gr/ecclesia

Για όλους έχει ο Θεός.
Άβαταρ μέλους
fr0g
Δημοσιεύσεις: 354
Εγγραφή: 14 Απρ 2009 22:42
Όνομα Ιστότοπου: -
Τοποθεσία: Ρόδος
Επικοινωνία:

Δυστυχώς είναι τέτοια η φύση της έννοιας του θαύματος. Είμαι σίγουρος ότι κι εσύ όπως όλοι μας, ψάχνουμε να βρούμε πολλά αντικείμενα κατά τη διάρκεια της μέρας που δεν θυμόμαστε ή δεν ξέρουμε που βρίσκονται. Είπες βέβαια πως την επίκληση την κάνεις μόνο όταν φτάσεις στο αμήν. Αυτό με κάνει να υποθέτω πως τις υπόλοιπες φορές βρίσκεις τα αντικείμενα που ψάχνεις μόνος σου, χωρίς την παρέμβαση κάποιου. Όλα όσα βρήκες πριν/χωρίς την επίκληση το θεωρείς τύχη (υποθέτω) ενώ για όσα βρήκες μετά από επίκληση το θεωρείς θαύμα. Αν καθυστερούσες να κάνεις την επίκληση πάλι θα έβρισκες τα αντικείμενα εκεί που τα βρήκες και με την επίκληση, χωρίς να το θεωρήσεις θαύμα. Δεν θα έλεγα ότι αποτελεί απόδειξη για κάτι το παράδειγμα που ανέφερες παρά μόνο διαφορετικής ερμηνείας. Άλλοι θα το έλεγαν τύχη, άλλοι λογικό να τα βρεις εκεί που ήταν κι άλλοι θαύμα. Είναι θέμα προσέγγισης.
Η πίστη είναι για τον άνθρωπο ότι η άμμος για τη στρουθοκάμηλο.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
EmilofCrete
Δημοσιεύσεις: 1037
Εγγραφή: 03 Μάιος 2009 03:24
Όνομα Ιστότοπου: Emilofcrete's Weblog
Τοποθεσία: Ρετιρέ ;-)
Επικοινωνία:

Πιστός έγραψε:Κάτι σαν κουσούρι που έχω είναι ότι όταν χάνω κάτι και το ψάχνω εναγωνίως, δεν αφορά μόνο εμένα αλλά και άλλα άτομα, επικαλούμε τη βοήθεια του αγίου Φανουρίου.Εντάξει ο λαός το έβλαλε απο το όνομά του επειδή φανερώνει -φανούριος. Το περίεργο είναι όμως ότι μετά απο λίγο ακόμα με ψάξιμο αυτό που θέλω βρίσκεται. Για να φτάσω όμως στην επίκληση αυτή δεν έχω βέβαια το θαρρος αλλά όταν φτάσω στο αμήν απο την αγωνία τότε τον επικαλούμε. Και περιέργως το θαύμα γίνεται ρουτίνα.
:think: Δοκίμασες με άλλο άγιο;

(Παρεμπιπτόντως, ο συγκεκριμένος -επειδή το έψαξα πρόσφατα και εντελώς τυχαία- είναι εκτός καταγεγραμμένης ιστορίας..! Το μόνο που έχει βρεθεί ποτέ, είναι μία εικόνα του! Παρ' όλα αυτά, έχει και απολυτίκιον!)
http://www.matia.gr/7/72/7203/7203_1_5.html
http://www.gonia.gr/gonia.php?article=1 ... d9a61d546f
http://el.wikipedia.org/wiki/%CE%86%CE% ... E%BF%CF%82

Για την συνταγή πάντως (φανουρόπιτα) δείτε εδώ.
Το χρήμα, είναι Θεός!
Εικόνα

(Η δε βλακεία, ανίκητη...)
[για να μην ξεχνιόμαστε ;-) ]

"The saddest aspect of life right now is that science gathers knowledge faster than society gathers wisdom."
~Isaac Asimov
Άβαταρ μέλους
Γιώργος
Δημοσιεύσεις: 537
Εγγραφή: 15 Απρ 2009 12:32
Όνομα Ιστότοπου: -

Πιστός έγραψε:Κάτι σαν κουσούρι που έχω είναι ότι όταν χάνω κάτι και το ψάχνω εναγωνίως, δεν αφορά μόνο εμένα αλλά και άλλα άτομα, επικαλούμε τη βοήθεια του αγίου Φανουρίου.Εντάξει ο λαός το έβλαλε απο το όνομά του επειδή φανερώνει -φανούριος. Το περίεργο είναι όμως ότι μετά απο λίγο ακόμα με ψάξιμο αυτό που θέλω βρίσκεται. Για να φτάσω όμως στην επίκληση αυτή δεν έχω βέβαια το θαρρος αλλά όταν φτάσω στο αμήν απο την αγωνία τότε τον επικαλούμε. Και περιέργως το θαύμα γίνεται ρουτίνα.
Θες δηλαδή να πεις ότι εμπιστεύεσαι τον Άγιο Φανούριο για να σου φανερώσει αυτό που έχασες;
:O
Άβαταρ μέλους
Πιστός
Δημοσιεύσεις: 464
Εγγραφή: 17 Μάιος 2009 07:24
Όνομα Ιστότοπου: Πιστός
Επικοινωνία:

Ευχαριστώ γιατί δεν ήξερα και τον βίο του.Τώρα τον έμαθα.
Όλοι οι άγιοι βοηθάνε, βέβαια η βοήθεια έρχεται θεολογικά απο τον Θεό μέσω των αγίων.
Κάθε άγιος μπορεί να βοηθήσει για τα πάντα αλλά συνήθως ο λαός δίνει κάποια εξειδίκευση σε κάθε άγιος.
Π.Χ η Αγία Παρασκευή είναι για τα μάτι.
Ενώ ο Άγιος Νεκτάριος είναι πολυιατρείο για τα πάντα όπως τον έχουν χαρακτηρίσει.
Βέβαια αυτά μπορεί να σας φαίνονται αφελή αλλά μερικές φορές παγιδεύεσαι...

Για τον Άγιο Φανούριος όταν βρίσκομαι σε απόγνωση. Τι να κάνω;
Τουλάχιστον δεν σε απελπίζει και σου γίνει κουράγιο να συνεχίσεις το ψάξιμο ή τουλάχιστον ελπίζεις να το βρείς λιγο πρίν την κρίσημη στιγμή.

[σβήστηκε από τον Πιστό και αποκαταστάθηκε από την Αόρατη Μελάνη]
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Πιστός την 22 Αύγ 2009 11:34, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
http://mediaserver.otenet.gr/ecclesia

Για όλους έχει ο Θεός.
Άβαταρ μέλους
Darkchilde
Δημοσιεύσεις: 1777
Εγγραφή: 07 Απρ 2009 16:08
Όνομα Ιστότοπου: The Dark Side of the Force and other stories
Τοποθεσία: Lost in the Night
Επικοινωνία:

Πιστός,

ποιά είναι αυτή η βοήθεια; Εγώ δεν έχω δεί ποτέ κάποιον να έχει βοηθηθεί από αγίους ή άλλους παρόμοιους, παρά μόνο να τρώνε τα λεφτά του κοσμάκη οι διάφορες εκκλησίες με τα τάματα.

Δεν με έχει βοηθήσει ποτέ κανένας άγιος ή άλλο υπερφυσικό ον. Δεν ξέρω κανέναν που να τον έχει βοηθήσει κάποιο υπερφυσικό ον. Εαν έχω καταφέρει κάτι, το έχω καταφέρει με τις δικές μου δυνάμεις και με την βοήθεια της οικογένειάς μου και των φίλων μου.

Δεν πρόκειται να πιστέψω σε υπερφυσική βοήθεια χωρίς στοιχεία. Αν έχεις πραγματικά στοιχεία τότε παρουσιασέ τα παρακαλώ:
Extraordinary claims require extraordinary evidence. ή όπως το έχει πεί ο Hitchens: Exceptional claims require exceptional evidence.

αλλιώς, πάλι ο Christopher Hitchens:

What can be asserted without evidence can also be dismissed without evidence.

Στοιχεία παρακαλώ. Και υπάρχουν πολλοί άγιοι, που μόνο άγιοι δεν ήταν και τους έχουν αγιοποιήσει, παρόλο που ήταν εγκληματίες, όπως ο Κυρίλλος της Αλεξάνδριας, που βρισκόταν πίσω από τον όχλο ο οποίος βίασε και σκότωσε την Υπατία, και έκαψαν την βιβλιοθήκη της Αλεξάνδριας. Ο σκοταδισμός του Χριστιανισμού σε όλο της το μεγαλείο.
Blog (greek): The Dark Side of the Force and Other Stories
Blog (english): Snippets and other stories from the net

Twitter: @ladyjedi : I only tweet in English.
Isaac Asimov έγραψε:To surrender to ignorance and call it God has always been premature, and it remains premature today.
Άβαταρ μέλους
batcic
Δημοσιεύσεις: 629
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 10:50
Όνομα Ιστότοπου: Τhe Schrodinger's Dragon
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη, GREECE
Επικοινωνία:

Darkchilde έγραψε:Πιστός,

ποιά είναι αυτή η βοήθεια; Εγώ δεν έχω δεί ποτέ κάποιον να έχει βοηθηθεί από αγίους ή άλλους παρόμοιους, παρά μόνο να τρώνε τα λεφτά του κοσμάκη οι διάφορες εκκλησίες με τα τάματα.
...
Δεν πρόκειται να πιστέψω σε υπερφυσική βοήθεια χωρίς στοιχεία. Αν έχεις πραγματικά στοιχεία τότε παρουσιασέ τα παρακαλώ:
...
Στοιχεία παρακαλώ.
I 'll give you all the evidence you want, Άπιστε Darkchilde!!! :dance: Έφτασε η ώρα για άλλο ένα copy-paste από τις διαμάχες στου Διαγόρα:

Ας δούμε συνδυαστικά τις περιπτώσεις, από τη σκοπιά των, παρατημένων κάτω από ένα σεμεδάκι, βιβλίων (τα οποία υποθέτουμε ότι παρακολουθούν από τη γωνιά τους τον ιδιοκτήτη να τα ψάχνει):

Περίπτωση 1: Χριστιανός ορθόδοξος ο οποίος ψάχνει (χωρίς τη φανουρόπιτα) και δεν τα βρίσκει.
(Βιβλία) – Άντε ρε χριστιανέ, όλο το σπίτι έψαξες, σήκωσε το και το σεμεδάκι…

Περίπτωση 2: Χριστιανός ορθόδοξος ο οποίος ψάχνει (χωρίς τη φανουρόπιτα) και τα βρίσκει τα βιβλία.
(Βιβλία) – Επιτέλους, και έλεγα ότι δεν θα το σηκώσεις το σεμεδάκι…

Περίπτωση 3: Χριστιανός ορθόδοξος ο οποίος ψάχνει, κάνει και μια φανουρόπιτα, αλλά δεν τα βρίσκει τα βιβλία.
(Βιβλία) – Άντε ρε χριστιανέ, όλο το σπίτι έψαξες, σήκωσε το και το σεμεδάκι…

Περίπτωση 4: Χριστιανός ορθόδοξος ο οποίος ψάχνει, κάνει και μια φανουρόπιτα, και τελικά τα βρίσκει τα βιβλία.
(Βιβλία) – Επιτέλους, και έλεγα ότι δεν θα το σηκώσεις το σεμεδάκι…

Περίπτωση 5: Άθεος ο οποίος απλώς ψάχνει και δεν τα βρίσκει.
(Βιβλία) – Άντε ρε χριστιανέ, όλο το σπίτι έψαξες, σήκωσε το και το σεμεδάκι…

Περίπτωση 6: Άθεος ο οποίος απλώς ψάχνει και τα βρίσκει τελικά τα βιβλία.
(Βιβλία) – Επιτέλους, και έλεγα ότι δεν θα το σηκώσεις το σεμεδάκι…

:clap:

Λοιπόν, οι παραπάνω περιπτώσεις δείχνουν με πολύ απλό τρόπο το εξής:
  • Το πλέον αδιαμφισβήτητο είναι ότι είτε το θέλεις, είτε όχι, τα βιβλία σου ήταν πάντα εκεί που τα άφησες, δηλαδή κάτω από το σεμεδάκι! Με άλλα λόγια έχουμε (δώσε βάση στο νούμερο) ένα σημείο του χώρου στο οποίο βρίσκονται τα βιβλία.
  • Υπάρχουν δύο μόνο πιθανές καταστάσεις, για το αποτέλεσμα της έρευνας για την ανεύρεση των βιβλίων. Τα βρίσκεις ή δεν τα βρίσκεις.
  • Όταν πας να ερμηνεύσεις τα πλέον απλά γεγονότα (π.χ. έχασα τα βιβλία μου) εισάγοντας άχρηστες έννοιες όπως “φανουρόπιτα” και “χριστιανός ορθόδοξος” ή “άθεος”, μετατρέπεις πολύ εύκολα τις δύο πιθανές περιπτώσεις σε έξι όπως έδειξα παραπάνω. Αν δε, εισάγεις και άλλα άχρηστα δεδομένα, όπως “Ναι, ήταν χριστιανός ορθόδοξος, αλλά έπρεπε να χρησιμοποιήσει στη φανουρόπιτα λάδι, από την Παναγιά Κανάλα” και “πρέπει να σταυρώσεις τη φανουρόπιτα, πριν τη βάλεις στο φούρνο”, τότε από τις απλές δύο περιπτώσεις θα καταλήξεις με γεωμετρική πρόοδο στις εκατό!!! Και αυτό στην καθομιλουμένη λέγεται μπουρδούκλωμα!!!
Με απλά λόγια φίλε Πιστέ, άσε τα βουντού, ψάξε λίγο καλύτερα και απλώς θα τα βρεις τα βιβλία σου!
--
Ορθολογισμός και Φιλοσοφία
The Schrodinger's Dragon: exists in both states although dragons do not exist!
Άβαταρ μέλους
Γιώργος
Δημοσιεύσεις: 537
Εγγραφή: 15 Απρ 2009 12:32
Όνομα Ιστότοπου: -

Με απλά λόγια φίλε Πιστέ, άσε τα βουντού, ψάξε λίγο καλύτερα και απλώς θα τα βρεις τα βιβλία σου!
l0l
Καλό αυτό :lol: :lol:

Δεν ξέρω πως το βλέπετε εσείς αλλά εγώ αν ήταν να γίνω άγιος και να πρέπει να τρέχω συνέχεια να βρίσκω χαμένα πράγματα και να γιατρεύω αρρώστους κλπ μάλλον δεν θα μ' άρεσε.
:O
Άβαταρ μέλους
Άθεος
Δημοσιεύσεις: 274
Εγγραφή: 03 Μαρ 2009 18:30
Όνομα Ιστότοπου: Η ΑΘΕΪΑ ΕΙΝΑΙ ΑΡΕΤΗ
Επικοινωνία:

Εγώ, επειδή από την ιστορία διδάχτηκα ότι οι άγιοι κάνουν τα μεγαλύτερα εγκλήματα, από τη φύση μου, σαν ηθικού ανθρώπου, ο ρόλος του Άγιου δεν θα μου πήγαινε καθόλου. Θα αυτοκτονούσα σαν εκείνη την Πόντια πουτάνα, όταν έμαθε πως οι άλλες πληρωνόντουσαν!
"Πέστε μου ποιος είναι πιο άθεος από μένα για να απολαύσω τη διδασκαλία του!" Fr. Nietzsche
Άβαταρ μέλους
Σίσυφος
Δημοσιεύσεις: 1027
Εγγραφή: 18 Απρ 2009 18:35
Όνομα Ιστότοπου: Youtube Channel
Επικοινωνία:

Συμφωνώ με τον Άθεο. Οι άγιοι ήταν οι μεγαλύτεροι εγκληματίες.

Στη μονή Εσφιγμένου στον Άγιον Όρος, υπάρχει μια εικόνα που απεικονίζει τον αγ.Νικόλα να καταστρέφει τον ναό της Άρτεμης στην Έφεσο, ένα από τα 7 θαύματα της αρχαιότητας...

EDIT: Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Darkchilde
Δημοσιεύσεις: 1777
Εγγραφή: 07 Απρ 2009 16:08
Όνομα Ιστότοπου: The Dark Side of the Force and other stories
Τοποθεσία: Lost in the Night
Επικοινωνία:

batcic έγραψε:
I 'll give you all the evidence you want, Άπιστε Darkchilde!!! :dance:
Α όχι Άπιστος! Άπιστη ναι... :P (θυληκού γένους).
Blog (greek): The Dark Side of the Force and Other Stories
Blog (english): Snippets and other stories from the net

Twitter: @ladyjedi : I only tweet in English.
Isaac Asimov έγραψε:To surrender to ignorance and call it God has always been premature, and it remains premature today.
Απάντηση