Καλώς σας βρήκα (Λυκόφως)

Αμέσως μετά την εγγραφή σας περάστε από εδώ να πείτε ένα «χαίρετε» μαζί με δυό λόγια για τον εαυτό σας, και να λάβετε το «αντιχαίρετε» από τους άλλους.
Απάντηση
Λυκόφως
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: 26 Απρ 2010 18:51
Όνομα Ιστότοπου: -

Καλησπέρα σας,

Το όνομά μου είναι Τάσος, είμαι 26 ετών και μένω στην Νάουσα Ημαθίας. Διαβάζω πολύ καιρό τα διάφορα blogs περι αθείας, αλλά τώρα αποφάσισα σιγά-σιγά να συμμετέχω και στο forum εδώ.
dtango
Αποκλεισμένος
Δημοσιεύσεις: 2117
Εγγραφή: 07 Απρ 2009 16:56
Όνομα Ιστότοπου: Dispute of a man with his Ba
Τοποθεσία: Καλύβια (7ος όροφος!)
Επικοινωνία:

Καλώς ήρθες Τάσο,
Αθρόα η συμμετοχή σήμερα!
Φόρουμ – blogs : 1 - 0 :D
"Culture is memory", Yuri Lotman, 1922 - 1993, Ρώσος Σημειολόγος και Κουλτουρολόγος
Άβαταρ μέλους
The Humble Programmer
Δημοσιεύσεις: 85
Εγγραφή: 13 Ιαν 2010 01:52
Όνομα Ιστότοπου: -

Καλώς ήρθες Τάσο!!!
Άβαταρ μέλους
AoratiMelani
Δημοσιεύσεις: 16164
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 16:19
Όνομα Ιστότοπου: Αόρατη Μελάνη
Επικοινωνία:

Καλώς τον Τάσο! ώστε εκτός από ροδάκινα η Νάουσα βγάζει και άθεους! :P

ΕΔΙΤ: δεν είπες ότι είσαι άθεος, οπότε το παραπάνω μην το πάρεις τοις μετρητοίς. ;)
Η θρησκευτική γλώσσα είναι μια μεταφορά. Το πρόβλημα είναι όταν παρασύρεται κανείς από τη μεταφορά κι αρχίζει να τη βλέπει σαν κυριολεξία. Rebbecca Goldstein
Άρατος ο Σολεύς
Δημοσιεύσεις: 160
Εγγραφή: 14 Απρ 2010 18:37
Όνομα Ιστότοπου: -

Καλώς ήλθες Τάσο.
Άβαταρ μέλους
EmilofCrete
Δημοσιεύσεις: 1037
Εγγραφή: 03 Μάιος 2009 03:24
Όνομα Ιστότοπου: Emilofcrete's Weblog
Τοποθεσία: Ρετιρέ ;-)
Επικοινωνία:

Καλώς ήρθες!
(Στη σωστή ''ζώνη'' βρίσκεσαι, θα το διαπιστώσεις σύντομα... -σόρρυ Ράντι :D )
Το χρήμα, είναι Θεός!
Εικόνα

(Η δε βλακεία, ανίκητη...)
[για να μην ξεχνιόμαστε ;-) ]

"The saddest aspect of life right now is that science gathers knowledge faster than society gathers wisdom."
~Isaac Asimov
Λυκόφως
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: 26 Απρ 2010 18:51
Όνομα Ιστότοπου: -

Για να γράφτηκα εδώ, ε τι άλλο μπορεί να είμαι εκτός από άθεος; Ίσως να ήμουν κανάς βλάκας φανατικός που προσπαθεί να αλλάξει μυαλά στους σκεπτόμενους ανθρώπους, εμάς δηλαδή, έχω δει να γίνεται αυτό σε άλλο forum. Ένας ήταν αρκετός να προκαλέσει αντιδράσεις και αντιλογίες, επιχειρήματα επί επιχειρημάτων, αλλά και πάλι τα δικά του δεν είχαν την απαιτούμενη ισχύ, οπότε πήρε τον πούλο σε λίγο καιρό. Το forum ήταν το techteam.gr επί εποχής 2006!

Στη σωστή ζώνη βρίσκομαι ναι σαφώς και χαίρομαι γι αυτό, αλλά η επιλογή του ονόματός χρήστη μου δεν έχει να κάνει με καμία ταινία του Hollywood, πιο πολύ με την επιλογή του επαγγέλματός μου έχει να κάνει. Σε πολλά άλλα site είμαι ο χρήστης twilight. Εδώ στα ελληνικά πιο πολύ ταιριάζει, α... επίσης απεχθάνομαι τα greeklish!
Άβαταρ μέλους
AoratiMelani
Δημοσιεύσεις: 16164
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 16:19
Όνομα Ιστότοπου: Αόρατη Μελάνη
Επικοινωνία:

Έχουμε ορισμένα θρήσκα μέλη, και δεν είναι όλοι τους φανατικοί που θέλουν να προσηλυτίσουν. Είναι ευχάριστο άλλωστε να υπάρχει αντίλογος, για να μπορεί να γίνει διάλογος.

Όσο για τα γκρήκλις κι εγώ δεν τα συμπαθώ. Τα δέχομαι μόνον όταν υπάρχει τεχνικό πρόβλημα (πχ. όταν είναι κάποιος στο εξωτερικό σε ξένο υπολογιστή).
Η θρησκευτική γλώσσα είναι μια μεταφορά. Το πρόβλημα είναι όταν παρασύρεται κανείς από τη μεταφορά κι αρχίζει να τη βλέπει σαν κυριολεξία. Rebbecca Goldstein
Άβαταρ μέλους
EmilofCrete
Δημοσιεύσεις: 1037
Εγγραφή: 03 Μάιος 2009 03:24
Όνομα Ιστότοπου: Emilofcrete's Weblog
Τοποθεσία: Ρετιρέ ;-)
Επικοινωνία:

AoratiMelani έγραψε: Όσο για τα γκρήκλις κι εγώ δεν τα συμπαθώ. Τα δέχομαι μόνον όταν υπάρχει τεχνικό πρόβλημα (πχ. όταν είναι κάποιος στο εξωτερικό σε ξένο υπολογιστή).
Κι εκεί, υπάρχει μετατροπέας που δουλεύει πολύ καλά (ΟΚ, όχι για μεγάλα κείμενα).
Το χρήμα, είναι Θεός!
Εικόνα

(Η δε βλακεία, ανίκητη...)
[για να μην ξεχνιόμαστε ;-) ]

"The saddest aspect of life right now is that science gathers knowledge faster than society gathers wisdom."
~Isaac Asimov
Λυκόφως
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: 26 Απρ 2010 18:51
Όνομα Ιστότοπου: -

EmilofCrete έγραψε:
AoratiMelani έγραψε: Όσο για τα γκρήκλις κι εγώ δεν τα συμπαθώ. Τα δέχομαι μόνον όταν υπάρχει τεχνικό πρόβλημα (πχ. όταν είναι κάποιος στο εξωτερικό σε ξένο υπολογιστή).
Κι εκεί, υπάρχει μετατροπέας που δουλεύει πολύ καλά (ΟΚ, όχι για μεγάλα κείμενα).
Και γω κατα καιρούς έχω χρησιμοποιήσει το εν λόγω εργαλείο, όταν όντως είχα τεχνικό πρόβλημα. Τώρα αυτό το πρόβλημα πιστεύω δεν υφίσταται, πλέον όλα τα λειτουργικά έχουν άριστη υποστήριξη Ελληνικών.
Απάντηση