γεια σας - 12χρονος

Αμέσως μετά την εγγραφή σας περάστε από εδώ να πείτε ένα «χαίρετε» μαζί με δυό λόγια για τον εαυτό σας, και να λάβετε το «αντιχαίρετε» από τους άλλους.
Άβαταρ μέλους
12xronos
Δημοσιεύσεις: 47
Εγγραφή: 17 Ιαν 2010 17:55
Όνομα Ιστότοπου: -

ονομαζομαι Ευαγγελος και βρηκα το φορουμ τυχαια!Αν και 12 χρονων εχω αποφασισει πως ο χριστιανισμος δεν σημαινει τιποτα για μενα!!Παρ ολα αυτα οπως λενε και οι καθηγητες μου πρεπει να υποστηριζω τις αποψεις μου με επιχηρηματα!Για αυτο το λογο μια γραμμη πιο κατω αναγραφονται οι λογοι οι οποιοι με οδηγησαν στην αποφαση μου:

1.κυριως με επηρεασε το πρωτο μερος του ντιβιντι ZEITGEIST το οποιο και υποστηριζε πως ο χριστιανισμος βασιζεται σε υποληψεις!
2.η ελλειψη βοηθειας του παναγαθου σε στιγμες αναγκης
3.η αδυναμια του χαρακτηρα μου!;)

Υ.Γ παρακαλω απαντηστε με κατανοηση!!μην ξεχνατε ειμαι απλα ενα 12χρονο παιδι!
τι ειναι η αμαρτια μπροστα στη θρησκεια???
svoin
Δημοσιεύσεις: 3074
Εγγραφή: 03 Μάιος 2009 21:55
Όνομα Ιστότοπου: -

καλός ήρθες


Είσαι κάπως μικρός και μπορεί στο μέλλον να αλλάξεις γνώμη. η απιστία σου είναι μονο προς τον χριστιανισμό ?

Γενικά το zeitgest δεν είναι και η καλύτερη πηγή γνώσης...θα σου πρότεινα να διαβάσεις και αλλα βιβλία και την βίβλο για να δεις άμα σε εκφράζουν όσα αναφέρονται. Επίσης σου προτείνω να σκεφτείς την ύπαρξη του θεού για να διαπίστωσης αν το μυαλό σου την βρίσκει λογική η "επαναστάτη".

Γενικά είσαι μικρός και καλο είναι να μην είσαι απόλυτος


Φιλικά πάντα
Άβαταρ μέλους
12xronos
Δημοσιεύσεις: 47
Εγγραφή: 17 Ιαν 2010 17:55
Όνομα Ιστότοπου: -

svoin έγραψε:καλός ήρθες


Είσαι κάπως μικρός και μπορεί στο μέλλον να αλλάξεις γνώμη. η απιστία σου είναι μονο προς τον χριστιανισμό ?

Γενικά το zeitgest δεν είναι και η καλύτερη πηγή γνώσης...θα σου πρότεινα να διαβάσεις και αλλα βιβλία και την βίβλο για να δεις άμα σε εκφράζουν όσα αναφέρονται. Επίσης σου προτείνω να σκεφτείς την ύπαρξη του θεού για να διαπίστωσης αν το μυαλό σου την βρίσκει λογική η "επαναστάτη".

Γενικά είσαι μικρός και καλο είναι να μην είσαι απόλυτος


Φιλικά πάντα
καταλαβαινω απολυτως την αποψη σου και θα την ακολουθησω!!ευχαριστω πολυ
τι ειναι η αμαρτια μπροστα στη θρησκεια???
dtango
Αποκλεισμένος
Δημοσιεύσεις: 2117
Εγγραφή: 07 Απρ 2009 16:56
Όνομα Ιστότοπου: Dispute of a man with his Ba
Τοποθεσία: Καλύβια (7ος όροφος!)
Επικοινωνία:

12xronos έγραψε:ονομαζομαι Ευαγγελος και βρηκα το φορουμ τυχαια!Αν και 12 χρονων εχω αποφασισει πως ο χριστιανισμος δεν σημαινει τιποτα για μενα!!
[…]
Υ.Γ παρακαλω απαντηστε με κατανοηση!!μην ξεχνατε ειμαι απλα ενα 12χρονο παιδι!
Αγαπητέ Ευάγγελε, εγώ είμαι μεγαλύτερος σε ηλικία από τον παππού σου. Είμαι 68 ετών.
Από τα γραφόμενά σου θεωρώ ότι είσαι ειλικρινής και ότι είσαι πράγματι 12 ετών.
Η πρώτη λοιπόν απορία που θα είχε οποιοσδήποτε ενήλικος, διαβάζοντας όσα έγραψες, είναι τι γνωρίζουν για τους προβληματισμούς σου οι γονείς σου και αν τους γνωρίζουν.

Στο φόρουμ αυτό θα διαβάσεις διάφορα, πολλά από τα οποία πιθανόν δεν θα καταλαβαίνεις, αλλά δυστυχώς δεν θα βρεθεί κάποιος να σου τα εξηγήσει διότι αυτό αποτελεί, προς το παρόν, υποχρέωση των γονιών σου.
Συζήτησε τις απορίες και τους προβληματισμούς σου με τους γονείς σου και αν εκείνοι θέλουν, μπορούμε να τους βοηθήσουμε να σου τις λύσουν.

Ίσως θεωρήσεις άδικη αυτή την αντιμετώπιση, αλλά σε βεβαιώ ότι θα προτιμούσα να με αντιμετωπίζουν με τέτοιον τρόπο παρά με τον τρόπο που πράγματι με αντιμετωπίζουν. :D
"Culture is memory", Yuri Lotman, 1922 - 1993, Ρώσος Σημειολόγος και Κουλτουρολόγος
Άβαταρ μέλους
Δανάη_
Δημοσιεύσεις: 154
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009 23:27
Όνομα Ιστότοπου: -

Γεια σου Ευάγγελε και καλώς μας ήρθες!!!

Αλήθεια, γιατί διάλεξες αυτό το nickname? Σκέφτηκες πως σε κάνα χρόνο δεν θα σε αντιπροσωπεύει, αφού θα είσαι πια δεκατριών? :think:

Εγώ θα ήθελα να σου πω να διαβάζεις βιβλία για τα πράγματα που σε ενδιαφέρουν και να μην διστάζεις να συζητάς με τους γονείς και τους δασκάλους σου αυτά που σε προβληματίζουν.

Επίσης να ακούς πάντα και τις δύο απόψεις (και την τρίτη και την τέταρτη, αν υπάρχουν :) ) για κάποιο θέμα, προτού καταλήξεις σε κάποιο συμπέρασμα. Αυτό θα σε προφυλάξει από πολλά.

Λοιπόν, επειδή άρχισα να ακούγομαι σαν μαμά, σταματάω τις συμβουλές. :)
Ίσως έχουμε την ευκαιρία να τα πούμε και πάλι, σε κάποια συζήτηση.
Άβαταρ μέλους
AoratiMelani
Δημοσιεύσεις: 16164
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 16:19
Όνομα Ιστότοπου: Αόρατη Μελάνη
Επικοινωνία:

Ευάγγελε σε καλοσωρίζω κι εγώ στο φόρουμ και ενώνω τη φωνή μου με εκείνη των προηγούμενων που σε παρότρυναν να μην είσαι απόλυτος και να δώσεις χρόνο στον εαυτό σου να ωριμάσει και να εξετάσει όλες τις όψεις του θέματος πριν κατασταλάξεις σε προσωπική άποψη για ένα θέμα τόσο σημαντικό όσο η ύπαρξη θεού και η θρησκεία γενικά. Η ηλικία σου είναι πολύ ευαίσθηση, είναι η έναρξη της εφηβείας, μια εποχή όπου όλοι μας προβληματιστήκαμε για σημαντικά θέματα και αρχίσαμε να αναζητάμε αλήθειες και να διαμορφώνουμε απόψεις.

Το γεγονός ότι προβληματίζεσαι είναι θετικό. Ψάξε, διάβασε, σκέψου, και να θυμάσαι ότι ο μόνος αρμόδιος να κρίνει και να αποφασίσει σε θέματα ιδεολογίας και συνείδησης είσαι εσύ ο ίδιος.

Ως διαχειρίστρια και συντονίστρα θέλω να σου τονίσω ότι αν έχεις το παραμικρό πρόβλημα με τη συμπεριφορά κάποιων μελών ή την παραμικρή αμφιβολία για οτιδήποτε, μπορείς να απευθυνθείς άμεσα σε εμένα ή σε κάποιον άλλον συντονιστή (βλέπεις τα ονόματά τους στο πάνω μέρος της συζήτησης) με προσωπικό μήνυμα ή με email.
Η θρησκευτική γλώσσα είναι μια μεταφορά. Το πρόβλημα είναι όταν παρασύρεται κανείς από τη μεταφορά κι αρχίζει να τη βλέπει σαν κυριολεξία. Rebbecca Goldstein
Άβαταρ μέλους
AoratiMelani
Δημοσιεύσεις: 16164
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 16:19
Όνομα Ιστότοπου: Αόρατη Μελάνη
Επικοινωνία:

12xronos έγραψε:1.κυριως με επηρεασε το πρωτο μερος του ντιβιντι ZEITGEIST το οποιο και υποστηριζε πως ο χριστιανισμος βασιζεται σε υποληψεις!
μάλλον εννοείς "προλήψεις".

Το ZEITGEIST με είχε ενθουσιάσει και μένα, αλλά μετά από πολλή σκέψη και συζήτηση και παρατήρηση διαπίστωσα ότι αν και περιείχε μεγάλη δόση αλήθειας, είχε και αρκετές ανακρίβειες, και ήταν κάπως δημαγωγικό στον τρόπο που γυρίστηκε.
Έχει γίνει μεγάλη συζήτηση επί του θέματος σε αυτήν εδώ την ενότητα του φόρουμ:
viewtopic.php?f=36&t=294
Η θρησκευτική γλώσσα είναι μια μεταφορά. Το πρόβλημα είναι όταν παρασύρεται κανείς από τη μεταφορά κι αρχίζει να τη βλέπει σαν κυριολεξία. Rebbecca Goldstein
Άβαταρ μέλους
12xronos
Δημοσιεύσεις: 47
Εγγραφή: 17 Ιαν 2010 17:55
Όνομα Ιστότοπου: -

dtango έγραψε:
12xronos έγραψε:ονομαζομαι Ευαγγελος και βρηκα το φορουμ τυχαια!Αν και 12 χρονων εχω αποφασισει πως ο χριστιανισμος δεν σημαινει τιποτα για μενα!!
[…]
Υ.Γ παρακαλω απαντηστε με κατανοηση!!μην ξεχνατε ειμαι απλα ενα 12χρονο παιδι!
Αγαπητέ Ευάγγελε, εγώ είμαι μεγαλύτερος σε ηλικία από τον παππού σου. Είμαι 68 ετών.
Από τα γραφόμενά σου θεωρώ ότι είσαι ειλικρινής και ότι είσαι πράγματι 12 ετών.
Η πρώτη λοιπόν απορία που θα είχε οποιοσδήποτε ενήλικος, διαβάζοντας όσα έγραψες, είναι τι γνωρίζουν για τους προβληματισμούς σου οι γονείς σου και αν τους γνωρίζουν.

Στο φόρουμ αυτό θα διαβάσεις διάφορα, πολλά από τα οποία πιθανόν δεν θα καταλαβαίνεις, αλλά δυστυχώς δεν θα βρεθεί κάποιος να σου τα εξηγήσει διότι αυτό αποτελεί, προς το παρόν, υποχρέωση των γονιών σου.
Συζήτησε τις απορίες και τους προβληματισμούς σου με τους γονείς σου και αν εκείνοι θέλουν, μπορούμε να τους βοηθήσουμε να σου τις λύσουν.

Ίσως θεωρήσεις άδικη αυτή την αντιμετώπιση, αλλά σε βεβαιώ ότι θα προτιμούσα να με αντιμετωπίζουν με τέτοιον τρόπο παρά με τον τρόπο που πράγματι με αντιμετωπίζουν. :D


οι γονεις μου ποτε δε συμφωνησαν και ουτε προκειται να το κανουν!οι αποψεις μου περι του θεματος ειναι αναλλοιοτες
(μαλλον)γιατι εχω ενημερωθει σχετικα με το συγκεκριμενο θεμα(και συνεχιζω να το κανω).Παρ ολα αυτα δεν μπορω να καταλαβω κατι!!εσεις τι θεωρειται σωστο να πιστεευω η οχι(η αποψη σας θα με επηρεασει)γιατι μεχρι τωρα τα μελοι που εχω μηλισει με παροτρυνουν να συνεχισω να ενημερωνομαι για την αποφαση μου! :think:
τι ειναι η αμαρτια μπροστα στη θρησκεια???
Άβαταρ μέλους
12xronos
Δημοσιεύσεις: 47
Εγγραφή: 17 Ιαν 2010 17:55
Όνομα Ιστότοπου: -

Δανάη_ έγραψε:Γεια σου Ευάγγελε και καλώς μας ήρθες!!!

Αλήθεια, γιατί διάλεξες αυτό το nickname? Σκέφτηκες πως σε κάνα χρόνο δεν θα σε αντιπροσωπεύει, αφού θα είσαι πια δεκατριών? :think:

Εγώ θα ήθελα να σου πω να διαβάζεις βιβλία για τα πράγματα που σε ενδιαφέρουν και να μην διστάζεις να συζητάς με τους γονείς και τους δασκάλους σου αυτά που σε προβληματίζουν.

Επίσης να ακούς πάντα και τις δύο απόψεις (και την τρίτη και την τέταρτη, αν υπάρχουν :) ) για κάποιο θέμα, προτού καταλήξεις σε κάποιο συμπέρασμα. Αυτό θα σε προφυλάξει από πολλά.

Λοιπόν, επειδή άρχισα να ακούγομαι σαν μαμά, σταματάω τις συμβουλές. :)
Ίσως έχουμε την ευκαιρία να τα πούμε και πάλι, σε κάποια συζήτηση.

σκεφτηκα πως με το να βαλω αυτο το nickname θα με αντιπροσωπευαι!!οσο για τα βιβλια και τις συζητησεις με ενηλικους συμφωνω απολυτα!!Ειμαι πολυ μικρος ακομα για να κρινω τα συγκεκριμενα θεματα μονος μου!!(αν και περισσοτερο εμπιστευομαι τα βιβλια που ο συγγαφεας δεν με εχει γνωρισει και λιγοτερο τους καθηγητες μου :dance: )

ελπιζω και εγω Δαναη να τα πουμε σε καποια αλλη συζητηση!
τι ειναι η αμαρτια μπροστα στη θρησκεια???
Άβαταρ μέλους
12xronos
Δημοσιεύσεις: 47
Εγγραφή: 17 Ιαν 2010 17:55
Όνομα Ιστότοπου: -

AoratiMelani έγραψε:Ευάγγελε σε καλοσωρίζω κι εγώ στο φόρουμ και ενώνω τη φωνή μου με εκείνη των προηγούμενων που σε παρότρυναν να μην είσαι απόλυτος και να δώσεις χρόνο στον εαυτό σου να ωριμάσει και να εξετάσει όλες τις όψεις του θέματος πριν κατασταλάξεις σε προσωπική άποψη για ένα θέμα τόσο σημαντικό όσο η ύπαρξη θεού και η θρησκεία γενικά. Η ηλικία σου είναι πολύ ευαίσθηση, είναι η έναρξη της εφηβείας, μια εποχή όπου όλοι μας προβληματιστήκαμε για σημαντικά θέματα και αρχίσαμε να αναζητάμε αλήθειες και να διαμορφώνουμε απόψεις.

Το γεγονός ότι προβληματίζεσαι είναι θετικό. Ψάξε, διάβασε, σκέψου, και να θυμάσαι ότι ο μόνος αρμόδιος να κρίνει και να αποφασίσει σε θέματα ιδεολογίας και συνείδησης είσαι εσύ ο ίδιος.

Ως διαχειρίστρια και συντονίστρα θέλω να σου τονίσω ότι αν έχεις το παραμικρό πρόβλημα με τη συμπεριφορά κάποιων μελών ή την παραμικρή αμφιβολία για οτιδήποτε, μπορείς να απευθυνθείς άμεσα σε εμένα ή σε κάποιον άλλον συντονιστή (βλέπεις τα ονόματά τους στο πάνω μέρος της συζήτησης) με προσωπικό μήνυμα ή με email.

οι συμβουλες σου ειναι σοφες ευχαριστω και εσενα και τα υπολοιπα μελοι!!!Αμα υπαρξει τωρα καποιο προβλημα με τη συμπεριφορα καποιου θα σε ενημερωσω!
τι ειναι η αμαρτια μπροστα στη θρησκεια???
Άβαταρ μέλους
12xronos
Δημοσιεύσεις: 47
Εγγραφή: 17 Ιαν 2010 17:55
Όνομα Ιστότοπου: -

AoratiMelani έγραψε:
12xronos έγραψε:1.κυριως με επηρεασε το πρωτο μερος του ντιβιντι ZEITGEIST το οποιο και υποστηριζε πως ο χριστιανισμος βασιζεται σε υποληψεις!
μάλλον εννοείς "προλήψεις".

Το ZEITGEIST με είχε ενθουσιάσει και μένα, αλλά μετά από πολλή σκέψη και συζήτηση και παρατήρηση διαπίστωσα ότι αν και περιείχε μεγάλη δόση αλήθειας, είχε και αρκετές ανακρίβειες, και ήταν κάπως δημαγωγικό στον τρόπο που γυρίστηκε.
Έχει γίνει μεγάλη συζήτηση επί του θέματος σε αυτήν εδώ την ενότητα του φόρουμ:
viewtopic.php?f=36&t=294
ναι προληψεις ηθελα να πω!!πραγματι και εγω διαπιστωσει αρκετες ανακριβειες!!
τι ειναι η αμαρτια μπροστα στη θρησκεια???
Άβαταρ μέλους
Comte de Toulouse
Δημοσιεύσεις: 3960
Εγγραφή: 11 Μαρ 2009 13:32
Όνομα Ιστότοπου: Comte de Toulouse
Τοποθεσία: 7-
Επικοινωνία:

Καλώς ήλθες και από μένα.
Πρώτα να σου υπενθυμίσω ότι όταν είσαι 12 χρονών, οι γονείς σου πρέπει να ξέρουν πως χρησιμοποιείς το ίντερνετ, και ποιές σελίδες διαβάζεις.
Στην ηλικία σου, καλό είναι να συγκεντρώνεις πληροφορίες, αλλά να μην βιάζεσαι να καταλήξεις σε συμπεράσματα. Αυτό περίμενε να το κάνεις αργότερα. Δεν υπάρχει βιασύνη!
Αυτό που πρέπει να θυμάσαι, είναι ότι κανένας άνθρωπος στην γη δεν είναι απολύτως βέβαιος για την ύπαρξη ή όχι του θεού. Ο καθένας μαζεύει πληροφορίες, χρησιμοποιεί το μυαλό του, και όταν είναι αρκετά μεγάλος για να κρίνει, τα βάζει όλα αυτά στο μίξερ και καταλήγει στην δική του άποψη. Σε λίγα χρόνια, όχι πολλά, θα μπορείς να κρίνεις και εσύ !
Pluralitas non est ponenda sine neccesitate
Άβαταρ μέλους
12xronos
Δημοσιεύσεις: 47
Εγγραφή: 17 Ιαν 2010 17:55
Όνομα Ιστότοπου: -

Comte de Toulouse έγραψε:Καλώς ήλθες και από μένα.
Πρώτα να σου υπενθυμίσω ότι όταν είσαι 12 χρονών, οι γονείς σου πρέπει να ξέρουν πως χρησιμοποιείς το ίντερνετ, και ποιές σελίδες διαβάζεις.
Στην ηλικία σου, καλό είναι να συγκεντρώνεις πληροφορίες, αλλά να μην βιάζεσαι να καταλήξεις σε συμπεράσματα. Αυτό περίμενε να το κάνεις αργότερα. Δεν υπάρχει βιασύνη!
Αυτό που πρέπει να θυμάσαι, είναι ότι κανένας άνθρωπος στην γη δεν είναι απολύτως βέβαιος για την ύπαρξη ή όχι του θεού. Ο καθένας μαζεύει πληροφορίες, χρησιμοποιεί το μυαλό του, και όταν είναι αρκετά μεγάλος για να κρίνει, τα βάζει όλα αυτά στο μίξερ και καταλήγει στην δική του άποψη. Σε λίγα χρόνια, όχι πολλά, θα μπορείς να κρίνεις και εσύ !
ναι αλα μεχρι τοτε δεν υποχρεουμαι να πιστευω σε κατι που δεν θελω!!Οσο για το αν οι γονεις μου ξερουν οτι χρησημοποιω ιντερνετ...να εισαι σιγουρος!!
τι ειναι η αμαρτια μπροστα στη θρησκεια???
Άβαταρ μέλους
Ιοκάστη
Δημοσιεύσεις: 2298
Εγγραφή: 05 Μαρ 2009 13:18
Όνομα Ιστότοπου: Iokaste’s Blog
Επικοινωνία:

Καλώς ήρθες :)

Δεν έχω και πολλά να προσθέσω σ'αυτά που είπαν οι υπόλοιποι. Φυσικά κι έχεις το δικαίωμα να πιστεύεις (ή να μην πιστεύεις ;) ) σε ό,τι θέλεις, αυτό είναι ανεξάρτητο με την ηλικία σου κατά την γνώμη μου. Απλά είναι πολύ λογικό να μην είναι αμετάβλητο, ο χαρακτήρας μας αλλάζει συνεχώς (δεν ξέρω αν και πότε σταματά να αλλάζει, εμένα δεν έχει σταματήσει ακόμα πάντως) και σε κάθε ηλικία συνήθως υπάρχουν διαφορετικές επιρροές. Μπράβο που το ψάχνεις πάντως το θέμα, να είσαι σίγουρος πως αυτός είναι ο σωστός τρόπος για να καταλήξεις κάπου κάποια στιγμή.
http://iocaste.wordpress.com

Do you know how a falcon is trained my dear? Her eyes are sown shut. Blinded temporarily she suffers the whims of her God patiently, until her will is submerged and she learns to serve - as your God taught and blinded you with crosses.
Άβαταρ μέλους
12xronos
Δημοσιεύσεις: 47
Εγγραφή: 17 Ιαν 2010 17:55
Όνομα Ιστότοπου: -

Ιοκάστη έγραψε:Καλώς ήρθες :)

Δεν έχω και πολλά να προσθέσω σ'αυτά που είπαν οι υπόλοιποι. Φυσικά κι έχεις το δικαίωμα να πιστεύεις (ή να μην πιστεύεις ;) ) σε ό,τι θέλεις, αυτό είναι ανεξάρτητο με την ηλικία σου κατά την γνώμη μου. Απλά είναι πολύ λογικό να μην είναι αμετάβλητο, ο χαρακτήρας μας αλλάζει συνεχώς (δεν ξέρω αν και πότε σταματά να αλλάζει, εμένα δεν έχει σταματήσει ακόμα πάντως) και σε κάθε ηλικία συνήθως υπάρχουν διαφορετικές επιρροές. Μπράβο που το ψάχνεις πάντως το θέμα, να είσαι σίγουρος πως αυτός είναι ο σωστός τρόπος για να καταλήξεις κάπου κάποια στιγμή.
ευχαριστω πολυ η αποψη σου ειναι η μονη που με εκφραζει απολυτα!!
τι ειναι η αμαρτια μπροστα στη θρησκεια???
Άβαταρ μέλους
Tiktaalik
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: 11 Οκτ 2009 23:24
Όνομα Ιστότοπου: -

Καλως ηρθες... αλλά θα το παίξω ο δύσπιστος της παρέας, και θα ρωτήσω την προέλευση της υπογραφής σου...
Ψάρι έξω απ' το νερό...
Άβαταρ μέλους
xarxar
Δημοσιεύσεις: 2034
Εγγραφή: 14 Δεκ 2009 02:53
Όνομα Ιστότοπου: -
Τοποθεσία: Υάδες

Επίσης καλώς ήρθες, αλλά επίσης συμφωνώ και με το τελευταίο σχόλιο...
Θέλει αρετή και τόλμη η ...αθεΐα.
Άβαταρ μέλους
stelios8
Δημοσιεύσεις: 396
Εγγραφή: 28 Απρ 2009 02:03
Όνομα Ιστότοπου: -
Τοποθεσία: Κρητη

Kαλώς ήρθες.
Μα μαλλον λεει αληθεια το παιδακι,αλλωστε τετοια ωρα θα κοιμαται.
Παντως ποτε δε μπορεις να ξερεις ποιος ειναι μπροστα στο πληκτρολογιο,αυτό ειναι γεγονος!
I can't sleep so I take a breath and hide behind my bravest mask,
I admit I've lost control..
Άβαταρ μέλους
12xronos
Δημοσιεύσεις: 47
Εγγραφή: 17 Ιαν 2010 17:55
Όνομα Ιστότοπου: -

Tiktaalik έγραψε:Καλως ηρθες... αλλά θα το παίξω ο δύσπιστος της παρέας, και θα ρωτήσω την προέλευση της υπογραφής σου...
kata tuxh se ena sait ths oode!!!or8odo3h omada dogmatikhs erevnas!
τι ειναι η αμαρτια μπροστα στη θρησκεια???
Άβαταρ μέλους
12xronos
Δημοσιεύσεις: 47
Εγγραφή: 17 Ιαν 2010 17:55
Όνομα Ιστότοπου: -

stelios8 έγραψε:Kαλώς ήρθες.
Μα μαλλον λεει αληθεια το παιδακι,αλλωστε τετοια ωρα θα κοιμαται.
Παντως ποτε δε μπορεις να ξερεις ποιος ειναι μπροστα στο πληκτρολογιο,αυτό ειναι γεγονος!
uponoeis oti den eimai auto pou lew??
τι ειναι η αμαρτια μπροστα στη θρησκεια???
Απάντηση