Φύλο μελών ή/και μικρά ονόματα

Εδώ μπορείτε να γράψετε τη γνώμη σας για το φόρουμ καθώς και προτάσεις για τη δομή και τη λειτουργία του.
stratos
Δημοσιεύσεις: 1563
Εγγραφή: 14 Αύγ 2010 19:58
Όνομα Ιστότοπου: -

Γιατρος Του Ικα έγραψε:Είχα εμπλακεί εκεί σε κάτι epic discussions με κάτι ανθρωπόμορφα ταλιμπανίδια, τα οποία όταν έμαθα ότι είμαι άντρας και όχι γυναίκα αφρίσανε!
Στο εν λόγω φορουμ έμαθες ότι είσαι άντρας και όχι γυναίκα ?
Άβαταρ μέλους
Γιατρος Του Ικα
Δημοσιεύσεις: 5537
Εγγραφή: 18 Μαρ 2009 13:22

Όλοι υβρίδια είμαστε, εκεί που διαφέρουμε είναι στο αν το ξέρουμε ή όχι. Είδες ένα (ν) τι σου κάνει;
Άνθρωπος χωρίς Θεό,ψάρι χωρίς ποδήλατο.

Είδα χτές ένα πεφταστέρι και ευχήθηκα να πέσει στο σπίτι σου.(Mikeius)

Ένα πέτρινο λιοντάρι στην μπασιά της νύχτας, με τα νύχια μπηγμένα στην πέτρα…
Άβαταρ μέλους
AoratiMelani
Δημοσιεύσεις: 16164
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 16:19
Όνομα Ιστότοπου: Αόρατη Μελάνη
Επικοινωνία:

Μια που το πάει κατά εκεί η κουβέντα, αξίζει να αναφέρουμε την περίπτωση της Μαρία Πατίνιο για όσους δεν την ξέρουν. Καρυότυπος άντρα, φαινότυπος γυναίκας, σύνδρομο έλλειψης ευαισθησίας στα ανδρογόνα. Λέγεται από ορισμένους μελετητές ότι η Ελισάβετ Α ενδεχομένως να έπασχε από το ίδιο σύνδρομο, και ότι ίσως αυτός να ήταν ο λόγος για τον οποίο δεν παντρεύτηκε.
Η θρησκευτική γλώσσα είναι μια μεταφορά. Το πρόβλημα είναι όταν παρασύρεται κανείς από τη μεταφορά κι αρχίζει να τη βλέπει σαν κυριολεξία. Rebbecca Goldstein
Άβαταρ μέλους
truleysi
Δημοσιεύσεις: 1367
Εγγραφή: 14 Απρ 2012 23:36
Όνομα Ιστότοπου: -

Υπήρξε «θύμα» του sex control, το οποίο την εποχή εκείνη γινόταν μόνο στις γυναίκες αθλήτριες (οι άνδρες αθλητές με περισσότερες θηλυκές ορμόνες λ.χ., δεν απειλούσαν κανέναν, αντίθετα βρίσκονταν σε μειονεκτική θέση έναντι των αντιπάλων τους).
Άβαταρ μέλους
tasos_didymoteicho
Δημοσιεύσεις: 9010
Εγγραφή: 30 Δεκ 2010 15:59
Όνομα Ιστότοπου: -

Έλα, ρε νοξ, δείξε λίγη επιείκεια, όχι μόνο ήταν η πρώτη μου διαδικτυακή παρουσία, αλλά, όπως εξήγησα και στο παρόν νήμα, μου αρέσει να μου απευθύνονται με το μικρό μου όνομα, δημιουργεί την ψευδαίσθηση του προφορικού λόγου και δίνει τόνο φιλικότητας.

Εντάξει, στην πορεία απέκτησα κι εγώ ένα δυο ψευδώνυμα, πιο πολύ από ανάγκη, και όχι επειδή το ήθελα.
"Του είχαν δείξει την ασημαντότητα και τη φτηνή κενότητα των μικρών θεών της γης, με τα κακομοίρικα ανθρώπινα ενδιαφέροντά τους και τις διασυνδέσεις τους –τα μίση, τους θυμούς, τις αγάπες και τις ματαιοδοξίες τους– τη λαχτάρα τους να τους υμνούν και να θυσιάζουν σ' αυτούς, και την απαίτησή τους να τους πιστεύουν, κάτι άκρως αντίθετο με τη λογική και τη Φύση."
"Through the Gates of the Silver Key" By H. P. Lovecraft (with E. Hoffmann Price)
Άβαταρ μέλους
noxteryn
Δημοσιεύσεις: 2210
Εγγραφή: 02 Απρ 2010 15:40
Όνομα Ιστότοπου: noxteryn
Τοποθεσία: Αργυρούπολη
Επικοινωνία:

Sure, it was good-hearted, really.
:handgestures-thumbupright:

Πλάκα πλάκα, το έχω παρατηρήσει αυτό σε άτομα που πρωτοχρησιμοποιούν τη λειτουργία του register. Θυμάμαι όταν ήμουν επιτηρητής στο "εργαστήριο" ηλεκτρονικών υπολογιστών της σχολής μου, και έρχονταν φοιτητές για να γραφτούν στο forum της σχολής, ρωτούσαν ερωτήσεις του τύπου: "Στο username να βάλω 'Γιώργος' ή 'Γεώργιος'?" Ίσως η επισημότητα της φόρμας να τους φέρνει στο μυαλό γραφειοκρατία, και να μη σκέφτονται ότι μπορούν να γράψουν ό,τι θέλουν. It's still weird, though.
"The irony of the Information Age is that it has given new respectability to uninformed opinion."
Άβαταρ μέλους
tasos_didymoteicho
Δημοσιεύσεις: 9010
Εγγραφή: 30 Δεκ 2010 15:59
Όνομα Ιστότοπου: -

Δεν παρεξήγησα, καλοπροαίρετα, εύθυμα και φιλικά μιλάω κι εγώ (χαμογελώντας).
"Του είχαν δείξει την ασημαντότητα και τη φτηνή κενότητα των μικρών θεών της γης, με τα κακομοίρικα ανθρώπινα ενδιαφέροντά τους και τις διασυνδέσεις τους –τα μίση, τους θυμούς, τις αγάπες και τις ματαιοδοξίες τους– τη λαχτάρα τους να τους υμνούν και να θυσιάζουν σ' αυτούς, και την απαίτησή τους να τους πιστεύουν, κάτι άκρως αντίθετο με τη λογική και τη Φύση."
"Through the Gates of the Silver Key" By H. P. Lovecraft (with E. Hoffmann Price)
ktinos
Δημοσιεύσεις: 808
Εγγραφή: 06 Σεπ 2011 17:06
Όνομα Ιστότοπου: -

Βέβαια, αφού το δείχνει και η φωτογραφία δίπλα. :shhh:
Άβαταρ μέλους
tasos_didymoteicho
Δημοσιεύσεις: 9010
Εγγραφή: 30 Δεκ 2010 15:59
Όνομα Ιστότοπου: -

Off Topic
Ενώ εκείνες του νοξ (ιδίως η αρχική που είχα πρωτοπετύχει)... : brrr :
"Του είχαν δείξει την ασημαντότητα και τη φτηνή κενότητα των μικρών θεών της γης, με τα κακομοίρικα ανθρώπινα ενδιαφέροντά τους και τις διασυνδέσεις τους –τα μίση, τους θυμούς, τις αγάπες και τις ματαιοδοξίες τους– τη λαχτάρα τους να τους υμνούν και να θυσιάζουν σ' αυτούς, και την απαίτησή τους να τους πιστεύουν, κάτι άκρως αντίθετο με τη λογική και τη Φύση."
"Through the Gates of the Silver Key" By H. P. Lovecraft (with E. Hoffmann Price)
αυστριακός
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: 27 Σεπ 2016 23:09
Όνομα Ιστότοπου: -

έγραψε ο apeleytheros

λάθος επιχείρημα (να γράφει κανείς πιστεψέ με), μου άρεσε αυτό, γέλασα
απ' την άλλη, μήπως όμως έτσι γίνεται άθελα η θεοποίηση ενός ανθρώπου.
Εγώ σε επιλεγμένους ανθρώπους πάντως πιστεύω, και θα ήθελα να με πιστεύουν και εκείνοι
Ζητώ κάτι μεμπτό, δεν πιστεύουμε σε θεό, άρα κάθε πίστη απαγορεύεται

Πολιτικοί και κληρικοί κάνουν άδειες υποσχέσεις. Οι μεν για την ζωή πριν το θάνατο, οι δε για μετά.
(Να μην χρησιμοποιώ πιά το no gods, no masters, που είναι σύνθημα του anarchos, σκέφτηκα κάτι δικό μου)
επικουρειος
Δημοσιεύσεις: 1309
Εγγραφή: 02 Οκτ 2011 01:21
Όνομα Ιστότοπου: -

Ειμαι αγορακι που φοραει φουστανακια και παιζει με κουκλες και εχω φιλο χωρις φυλο.(απο αναρχοξερωγω συνθηματα σε τοιχους).
Ειμαι ενας πιστος απολυτα πεπεισμενος μοναχα ως προς την ανυπαρξια μεταφυσικων μυστηριων.Το μοναδικο μυστηριο που υπαρχει ειναι μοναχα κατι ξεχασμενες αραχνοφωλιες μες το ανθρωπινο μυαλο.
Απάντηση