Άνθιμος κατά Gay Pride!

Συζητήσεις σχετικά με τις διάφορες θρησκείες και τις εκκλησίες τους
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Rictor
Δημοσιεύσεις: 1433
Εγγραφή: 10 Ιουν 2011 00:09
Όνομα Ιστότοπου: -
Τοποθεσία: Kατερίνη

O Άνθιμος προτρέπει σε βίαιη αντίδραση τους πολίτες και τη νεολαία της Θεσσαλονίκης για το αυριανό gay pride!!!!

http://www.lifo.gr/now/society/12095

Να βγάλουμε λέτε κανένα δελτίο τύπου;
Φιλελευθερισμός: Ενάντια στα πολιτικά φαντάσματα και τα απάνθρωπα ολοκληρωτικά καθεστώτα.
Άβαταρ μέλους
truleysi
Δημοσιεύσεις: 1367
Εγγραφή: 14 Απρ 2012 23:36
Όνομα Ιστότοπου: -

Η καλύτερη απάντηση στον Άνθιμο είναι να πάει στο pride όσο το δυνατόν περισσότερος κόσμος. Εγώ πάντως θα πάω και μακάρι να βρω την ευκαιρία για ένα χάπενινγκ με γιαουρτάκι. Δεν θέλω να λερώσω το χρυσοποίκιλτο ταγεράκι του, γι αυτό θα σημαδέψω το μούσι του.
Άβαταρ μέλους
AoratiMelani
Δημοσιεύσεις: 16164
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 16:19
Όνομα Ιστότοπου: Αόρατη Μελάνη
Επικοινωνία:

Ε δεν τους προτρέπει ακριβώς... το λέει συγκαλυμμένα, γιατί είναι πονηρή αλεπού.
γνωρίζουμε ότι πολίτες, άνδρες και γυναίκες, ιδίως νέοι της πόλεώς μας έχουν δηλώσει ότι θα αντιδράσουν έντονα σε τέτοια παρουσία και ανήθικη παρέλαση
.
Η θρησκευτική γλώσσα είναι μια μεταφορά. Το πρόβλημα είναι όταν παρασύρεται κανείς από τη μεταφορά κι αρχίζει να τη βλέπει σαν κυριολεξία. Rebbecca Goldstein
Άβαταρ μέλους
CPK
Δημοσιεύσεις: 155
Εγγραφή: 13 Μάιος 2011 15:05
Όνομα Ιστότοπου: Μetavolismos
Επικοινωνία:

Ο άνθρωπος είναι γελοίος. Αν θέλετε να γράψουμε τίποτα με χαρά να γράψω ένα κείμενο βάση
Άβαταρ μέλους
Σίμων Resurrected
Δημοσιεύσεις: 3230
Εγγραφή: 17 Νοέμ 2010 09:49
Όνομα Ιστότοπου: -
Τοποθεσία: Λυκαβηττός

[youtube]7Mx38wZ-dr8[/youtube]

Ps:"Εγώ ως επίσκοπος δεν το δέχομαι !!!" ... ( απάντηση: "και ποιος σε γαμάει εσένα;" :lol: )
État de siège
Άβαταρ μέλους
Ευθύμης
Δημοσιεύσεις: 3332
Εγγραφή: 18 Αύγ 2009 01:08
Όνομα Ιστότοπου: -

Μπράβο στον Άνθιμο, δωρεάν διαφήμιση. Αν δεν υπήρχε Άνθιμος, θα έπρεπε να τον εφεύρετε.
Η αθεΐα δεν είναι το παν αλλά είναι μια καλή αρχή.
Άβαταρ μέλους
aristotelis_1
Δημοσιεύσεις: 4670
Εγγραφή: 31 Αύγ 2009 15:33
Όνομα Ιστότοπου: -

τωρα που το ειπε ο ανθιμος θα γεμισει το παρτι και καλα θα κανουν αν δεν το ελεγε δε θα ειχε κοσμο

η δυσφιμιση ειναι η καλυτερη διαφιμιση
Ο ΚΟΣΜΟΣ ΛΕΕΙ ΘΕΟΣ ΕΜΕΙΣ ΛΕΜΕ ΑΡΗΣ
Άβαταρ μέλους
truleysi
Δημοσιεύσεις: 1367
Εγγραφή: 14 Απρ 2012 23:36
Όνομα Ιστότοπου: -

Αριστοτέλη και Ευθύμη (και άλλοι) είστε ευπρόσδεκτοι στο pride. Σε χώρες του εξωτερικού πηγαίνει και στρέιτ κόσμος και παρέες φίλων ολόκληρης της κλίμακας του Κίνσεϊ. Τι λέτε;
Άβαταρ μέλους
Ευθύμης
Δημοσιεύσεις: 3332
Εγγραφή: 18 Αύγ 2009 01:08
Όνομα Ιστότοπου: -

5 γράφω, μετά πάω για καφέ με τους συμφοιτητές και μετά έχει Ελλάδα-Γερμανία. Και αύριο δεν έχει εκδηλώσεις; Θέλω να περάσω έτσι να δω και από κοντά πώς είναι τέτοιου είδους εκδηλώσεις αν και γενικά το σκεπτικό από πίσω τους δε με τρελαίνει. "Σ' όποιον αρέσουμε, για τους άλλους δε θα μπορέσουμε", που λέει κι ένα τραγούδι.

Τέτοια εποχή πάντως το γιαούρτι ξινίζει γρήγορα έξω απ' το ψυγείο, να ξέρεις :P
Η αθεΐα δεν είναι το παν αλλά είναι μια καλή αρχή.
Scifimom
Δημοσιεύσεις: 807
Εγγραφή: 27 Μάιος 2009 09:21
Όνομα Ιστότοπου: -
Τοποθεσία: Σάϊρ Μέση Γη

Είναι πραγματικά περίεργο πως ένας άνθρωπος που φοράει φουστάνι χειμώνα καλοκαίρι, που στολίζεται με τόσα στέματα, κολιέ και χαϊμαλιά που τύφλα νάχει η Lady gaga και που περνάει τον περισσότερο καιρό του τραγουδώντας μέσα σε αρωματικούς καπνούς θεωρεί τους gay βλάσφημους.

"καλέ κοπελιά, εσύ με το μαύρο το ριχτό, καλέ το τσαντάκι σου πήρε φωτιά!!!!!!!!


Truleysi το Σάββατο μέχρι τι ώρα θα κρατήσει το pride? Θέλω να κατέβω κατά το απογευματάκι (ΓΜΤ Παρασκευή δεν μπορώ έχω υποχρεώσεις με τα παιδιά)
Praise his noodliness
AAAAARGHHHHHH!
Άβαταρ μέλους
truleysi
Δημοσιεύσεις: 1367
Εγγραφή: 14 Απρ 2012 23:36
Όνομα Ιστότοπου: -

Το απογευματινό και βραδινό πρόγραμμα του Σαββάτου:

18:30-19:45 Συγκέντρωση συμμετεχόντων και παρουσίαση των περιπτέρων των οργανώσεων (πεζοδρόμος Αγ. Σοφίας)
19:45-20:30 Χαιρετισμοί από τις συμμετέχουσες οργανώσεις και των Δήμαρχο (πεζοδρόμος Αγ. Σοφίας)
20:30-21:30 ΠΑΡΕΛΑΣΗ
-20:30 Εκκίνηση παρέλασης (πεζοδρόμος Αγ. Σοφίας)
-21:00 Φωταγώγηση Λευκού Πύργου (Πλατεία Λευκού Πύργου)
-21:30 Επιστροφή παρέλασης (πεζοδρόμος Αγ. Σοφίας)
21:30-23:30 Συναυλία (πεζοδρόμος Αγ. Σοφίας)
Άβαταρ μέλους
MariaEvri
Δημοσιεύσεις: 763
Εγγραφή: 07 Απρ 2009 13:36
Όνομα Ιστότοπου: Dragon island-characters and species
Τοποθεσία: Limassol CY
Επικοινωνία:

σκέφτομε πως ότι λ΄νε τώρα για τους ομοφυλόφυλους τα λέγανε κάποτε για τους αριχτερόχειρες. Που θα πάει ρε γαμώτο δεν θα αλλάξει και αυτό...
God made me an atheist. Who are you to question his wisdom!
Άβαταρ μέλους
Rictor
Δημοσιεύσεις: 1433
Εγγραφή: 10 Ιουν 2011 00:09
Όνομα Ιστότοπου: -
Τοποθεσία: Kατερίνη

AoratiMelani έγραψε:Ε δεν τους προτρέπει ακριβώς... το λέει συγκαλυμμένα, γιατί είναι πονηρή αλεπού.
γνωρίζουμε ότι πολίτες, άνδρες και γυναίκες, ιδίως νέοι της πόλεώς μας έχουν δηλώσει ότι θα αντιδράσουν έντονα σε τέτοια παρουσία και ανήθικη παρέλαση
.
Φυσικά, δεν θα το έλεγε κατάμουτρα, αλλά το κάνει με τον τρόπο του και δεν είναι δύσκολο να το καταλάβει κανείς. Η πλάκα θα είναι να μαζευτούν χρυσαυγίτες. Θα φάει το κράξιμο της ζωής του ο σιχαμένος.
Φιλελευθερισμός: Ενάντια στα πολιτικά φαντάσματα και τα απάνθρωπα ολοκληρωτικά καθεστώτα.
Άβαταρ μέλους
aqyn
Δημοσιεύσεις: 1577
Εγγραφή: 07 Οκτ 2010 00:32
Όνομα Ιστότοπου: -

Εγώ πάντως, άσχετα με τις βλακείες του Άνθιμου, φοβάμαι επίθεση χρυσών αυγών, και στο gay pride και στο αντιρατσιστικό φεστιβάλ (αρχές Ιουλίου, νομίζω).
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better.
Άβαταρ μέλους
apeleytheros
Δημοσιεύσεις: 10181
Εγγραφή: 09 Δεκ 2010 18:12
Όνομα Ιστότοπου: Απελευθέρωση από τα δεσμά!
Επικοινωνία:

Off Topic
αυτό το παιδί πρέπει να τον κάνουμε επίτιμο μέλος για τρολάρισμα, και μετά να έχουμε μια αίτηση διαγραφής που να πρέπει ναναι πυρηνικός επιστήμονας ο άλλος για να τη συμπληρώσει σωστά. Φαντάζομαι μπορούμε απλά να ζητάμε τα στοιχεία να τα γράψει σε κρυπτογραφημένη μορφή με κάνα κλειδί 2048 bit τυπωμένο πάνω στην αίτηση.
Spoiler: Εμφάνιση
γιατί αμέσως όχι βρε! για να βγει κανείς από το δικό του κλαμπ, πρέπει να συμπληρώσει αίτηση στο ληξιαρχείο! πόσα μωρά ρώτησαν για να τα βάλουν;
(δυστηχώς υποψιάζομαι ότι κάποιος νόμος θα μας εμποδίζει. αφου η ιδέα με το κόμμα δε μας έκατσε, πρέπει να βρούμε άλλο τρόπο να τον κάνουμε να μας βρίζει όλη μέρα.)
Επιστήμη: Συστηματική μελέτη των δεδομένων προς εξαγωγή συμπερασμάτων. ( δεδομένα --> συμπεράσματα )
      • ΟΧΙ ΤΟ ΑΝΑΠΟΔΟ.
_______________________________
Blog: Απελευθέρωση από τα δεσμά!
Άβαταρ μέλους
aristotelis_1
Δημοσιεύσεις: 4670
Εγγραφή: 31 Αύγ 2009 15:33
Όνομα Ιστότοπου: -

σαν να μην γραφτικε ποτε το τελευταιο ποστ
λοιπον κατι επι της ουσιας γιατι με αρεσει να μιλαω με ουσια και να με προσεχουν

1 ολες οι θρησκειες του κοσμου θεωρουν την ομοφιλοφιλια οσ αμαρτημα
βλακεια μεγαλη βεβαια αλλα περιμενατε σοβαρα τωρα καποιον ιερεα να βγει και να πει μπραβο αντε και με την ευχη μου?

2 οι συγκεκριμενες παρελασεις-παρτυ γινονται για να ακουστουν και οι γκει και τα δικαιωματα τους
ευκαιρια λοιπον για την συμπαθη αυτη κοινωτητα να γλεντισει να διασκεδασουνε και να περασουν καλα

3 για κατι που διαβασα για φασαριες
οσοι δεν υποστιριζουν τους γκει και τα οσα ζητανε απλα δεν παμε στο παρτι τους και τελος ολες οι αντισυγκεντροσεις ειναι φασιστικες

4 θα πρωτεινα απο την γιορτη αυτη να μαζευανε ενα χρηματικο ποσο και να το προσφερανε σε καποιους συνανθρωπους μας οσ ενδιξη οτι και εμεις οι γκει ειμαστε μερος της κοινωνιας και θελουμε να προσφερουμε στους συμπολιτες μας

καλη επιτυχια
Ο ΚΟΣΜΟΣ ΛΕΕΙ ΘΕΟΣ ΕΜΕΙΣ ΛΕΜΕ ΑΡΗΣ
Άβαταρ μέλους
Rictor
Δημοσιεύσεις: 1433
Εγγραφή: 10 Ιουν 2011 00:09
Όνομα Ιστότοπου: -
Τοποθεσία: Kατερίνη

Νέο κρούσμα! Και μου λέτε ότι ψηφίσατε αυτόν για να μη βγει ο ΣΥΡΙΖΑ..;

[youtube]yWcV4NUe0wA[/youtube]
Φιλελευθερισμός: Ενάντια στα πολιτικά φαντάσματα και τα απάνθρωπα ολοκληρωτικά καθεστώτα.
Άβαταρ μέλους
truleysi
Δημοσιεύσεις: 1367
Εγγραφή: 14 Απρ 2012 23:36
Όνομα Ιστότοπου: -

Το ζήτημα δεν είναι μόνο ότι ψήφισαν για να μη βγει ο ΣΥΡΙΖΑ, αλλά ψήφισαν τα ίδια φθαρμένα υλικά, τους ίδιους αμετανόητους, των οποίων η πολιτική σκέψη είναι νηπιακού επιπέδου. Έχουν δικαίωμα πια να λένε ότι εφόσον και τώρα εμάς ψήφισαν τα χαϊβάνια μ' όλα όσα τους έχουμε κάνει, τότε πανεύκολα θα τους κατσικωθούμε για τα επόμενα 40 χρόνια. Και φυσικά θα έχουν δίκιο.

Όσο για τον Ντινόπουλο: Στις εκλογές του Μαΐου βγήκε τέταρτος σε σταυρούς απ' το κόμμα του στη Β' Αθήνας, ανάμεσα σε 46 υποψηφίους. Τους ψηφοφόρους του εκφράζει μ' αυτά που λέει. Πιστεύετε ότι τις ίδιες περί gay pride (και όχι μόνο) απόψεις δεν έχει και η μεγάλη μάζα των ψηφοφόρων του;
Άβαταρ μέλους
noxteryn
Δημοσιεύσεις: 2210
Εγγραφή: 02 Απρ 2010 15:40
Όνομα Ιστότοπου: noxteryn
Τοποθεσία: Αργυρούπολη
Επικοινωνία:

Εγώ έχω μια απορία. Ποτέ δεν κατανόησα το νόημα ύπαρξης ενός Gay Pride Parade. Ποιος ακριβώς είναι ο σκοπός του? Έτσι όπως το αντιλαμβάνομαι εγώ, αποτελεί πολύ στρατηγικά επιπόλαιη και πολιτικά άστοχη κίνηση. Αν οι gay ήθελαν να αποκτήσουν την υποστήριξη της κοινής γνώμης, δε θα έπρεπε να το κάνουν με καλύτερο τρόπο?

By the way, να σημειώσω ότι παίζει να είμαι biased, και ίσως να μην το βλέπω αντικειμενικά. Πάντα έτρεφα μια αποδοκιμασία προς τη ματαιοδοξία, το ναρκισσισμό, και όλα τα σχετικά, και το Gay Pride φαίνεται αρκετά συγγενές με κάτι τέτοιο. Sο, ενώ συμφωνώ απόλυτα με όλα τα gay rights stuff (μάλιστα, θεωρώ ηλίθιο που γίνεται καν θέμα κάτι τόσο αυτονόητο), τέτοιες κινήσεις τις βρίσκω λίγο κακόγουστες και λίγο καραγκιοζιλίκι. Άρα, εφόσον κάτι τέτοιο καταφέρνει να ξενίζει εμένα, κάποιος που είναι πιο συντηρητικός θα φρικάρει εντελώς. Ειδικά, μάλιστα, την εποχή που οι gay παλεύουν να αποκολλήσουν το στερεότυπο της αδερφάρας απο το concept της ομοφυλοφιλίας, δε θα ήταν πολύ προτιμότερο να βγουν με τα σακάκια και τις γραβάτες, παρά με τα σώβρακα και τις ροζ κορδέλες?

My point is, τέτοιες κινήσεις μου φαίνεται ότι απλώς μεγαλώνουν το χάσμα. Οπότε, η ερώτησή μου είναι, γιατί το κάνετε? Είναι κάποιου είδους trolling? If so, το τίμημα δεν είναι πολύ μεγάλο?
"The irony of the Information Age is that it has given new respectability to uninformed opinion."
Άβαταρ μέλους
aristotelis_1
Δημοσιεύσεις: 4670
Εγγραφή: 31 Αύγ 2009 15:33
Όνομα Ιστότοπου: -

ρε ρικτορ μας δουλευεις? εσυ δεν εβριζες τον συριζα ολο το καιρο τωρα μιλας υπερ τους?

και γιατι ομοφοβικος ο ντινοπουλος? επειδη ειπε με ειρωνια αν θα παει η κοπελα απο τον συριζα στην γκει παρελαση?

καταρχην γνωριζει κανεις ποιος ειναι ο ντινοπουλος τι ιστορια σπουδαια εχει στην δημοσιογραφια?

νοξ παλικαρι μου θελουν να ακουστουνε και οι γκει που ειναι αναγκει :D
Ο ΚΟΣΜΟΣ ΛΕΕΙ ΘΕΟΣ ΕΜΕΙΣ ΛΕΜΕ ΑΡΗΣ
Απάντηση