Θανατική ποινή στους βλάσφημους;

Οτιδήποτε αφορά την επικαιρότητα ή πρακτικά θέματα σχετικά με την αθεΐα και την θρησκεία. Θέματα γενικής επικαιρότητας συζητιούνται στα "Εκτός θέματος", υποσυζήτηση "Ειδήσεις και επίκαιρα".
Άβαταρ μέλους
kapages
Δημοσιεύσεις: 2911
Εγγραφή: 23 Δεκ 2010 05:10
Όνομα Ιστότοπου: -

Αριστοτελη, εχεις αγγιξει τα ορια της τρολιασης.
Ανεξαρτητα αν διαφωνεις, καθεται ο αλλος και σου γραφει κατι. Δειξε λιγο σεβασμο στη κουβεντα, και στρωσου να διαβασεις τι σου λεει ωστε να απαντησεις καταλληλα.
Και εγω παρανοησα πριν τα λογια του Γιατρου, αλλα δεν σημαινει οτι για να μην χασω προσωπο πρεπει να συνεχισω να λεω ασχετες μαλακιες.
Παραδεισος ειναι η ικανοποιηση καθε ατομικης επιθυμιας. Κολαση, ειναι η συγκεντρωση αυτων των ατομικων παραδεισων...
vesid
Δημοσιεύσεις: 2797
Εγγραφή: 06 Σεπ 2010 13:50
Όνομα Ιστότοπου: -

kapages έγραψε:Αριστοτελη, εχεις αγγιξει τα ορια της τρολιασης.
:lol: Μή σου πω ότι τα χει επανακαθορίσει...
Αλλά δε φταίει αυτός, ο Γιατρός φταίει που ακόμη ελπίζει ότι θα τον πείσει με λογικά επιχειρήματα.
ktinos
Δημοσιεύσεις: 808
Εγγραφή: 06 Σεπ 2011 17:06
Όνομα Ιστότοπου: -

Τη επιμένεις ρε Αρίστο, έχει κανένα πρόβλημα το κέντρο που έχουν μαζευτεί οι μετανάστες? Για ρώτα αυτούς που μένουν εκεί? Αν τους πεις να αλλάξουν γειτονιά θα σε σκοτώσουν. Όλοι οι Έλληνες ψάχνουν σπίτι εκεί και δε μπορούν να βρουν, εγώ σκέφτομαι να το αξιοποιήσουμε τουριστικά, να νοικιάζουμε διαμερίσματα σε προσωπικότητες όπως ο Μπαρόζο, η Μέρκελ στο φίλο μου το Τρισέ θα τον φιλοξενούσα δωρεάν :dance:
Άβαταρ μέλους
aristotelis_1
Δημοσιεύσεις: 4670
Εγγραφή: 31 Αύγ 2009 15:33
Όνομα Ιστότοπου: -

μπορει να τρολαρω [ακους εκει τρολαρω :D ] αλλα τουλαχιστων απανταω σε καθε απορια γιατι με αρεσει η κουβεντα γενικα για αυτο ειναι το φορουμ λεει καποιος κατι και απανταει και ο αλλος

τωρα αν πρεπει να σκεφτεσαι καλα για να απαντησεις σε κατι ε ενταξει απλα πρεπει να παρει πολυ ωρα

βγηκαμε και παλυ εκτος θεματος και φταιω εγω

υ,γ, οντος κτινος τωρα που το λες με φενεται καλη ιδεα να παρουμε τους αντιρατσιστες της εκαλης και να παμε να πιασουμε σπιτια στο κεντρο της αθηνας εκει που θελουν να φτιαξουν και το τζαμι οι καλοι μας μουσουλμανοι θα μας πουνε και μπραβο οι ξενοι που ανεφερες
Ο ΚΟΣΜΟΣ ΛΕΕΙ ΘΕΟΣ ΕΜΕΙΣ ΛΕΜΕ ΑΡΗΣ
Άβαταρ μέλους
Γιατρος Του Ικα
Δημοσιεύσεις: 5537
Εγγραφή: 18 Μαρ 2009 13:22

Τη επιμένεις ρε Αρίστο, έχει κανένα πρόβλημα το κέντρο που έχουν μαζευτεί οι μετανάστες?
Άλλος από κει...τώρα θα την ακούμε στερεοφωνικά.

Πάντως το πιο σωστό μέχρι τώρα το είπε ο vesid.Όλα κι όλα, το σωστό να λέγεται. Respect.
Άνθρωπος χωρίς Θεό,ψάρι χωρίς ποδήλατο.

Είδα χτές ένα πεφταστέρι και ευχήθηκα να πέσει στο σπίτι σου.(Mikeius)

Ένα πέτρινο λιοντάρι στην μπασιά της νύχτας, με τα νύχια μπηγμένα στην πέτρα…
Άβαταρ μέλους
noxteryn
Δημοσιεύσεις: 2210
Εγγραφή: 02 Απρ 2010 15:40
Όνομα Ιστότοπου: noxteryn
Τοποθεσία: Αργυρούπολη
Επικοινωνία:

aristotelis_1 έγραψε:τωρα αν πρεπει να σκεφτεσαι καλα για να απαντησεις σε κατι ε ενταξει απλα πρεπει να παρει πολυ ωρα
Όντως, μη σκέφτεσαι και πάρα πολύ γιατί θα χάσεις πολύτιμο χρόνο τον οποίο μπορείς να αξιοποιήσεις χωρίς σκέψεις. Ίσως ο λόγος που δε θέλεις να χτιστεί τζαμί είναι επειδή είσαι ο νέος Βούδας και δε θέλεις ανταγωνισμό...

ktinos, νόμιζα ότι οι ξένοι μας κλέβουν μόνο τις δουλειές, τώρα μας κλέβουν τα σπίτια και μας σκοτώνουν? Anyway, αυτό που γνωρίζω εγώ ως συνιδιοκτήτης μερικών studio στο κέντρο είναι ότι οι μετανάστες είναι αναξιόπιστοι νοικάρηδες, και οι περισσότεροι landlords τους αποφεύγουν. Αυτό συμβαίνει επειδή οι μετανάστες δεν έχουν σταθερό εισόδημα, και όταν δεν έχουν να πληρώσουν το νοίκι, είτε δεν πληρώνουν και σου φεύγει ο κώλος μέχρι το δικαστήριο να χορηγήσει έξωση, είτε σηκώνονται και φεύγουν και δεν τους ξαναβρίσκεις (όπου πάλι πρέπει να περιμένεις μήνες μέχρι να μπεις στο σπίτι).

Ο λόγος είναι ο προφανής, όσο δυσνόητος κι αν φαίνεται σε πολλούς. Οι άνθρωποι διαθέτουν την ηθική που τους επιτρέπουν οι περιστάσεις, και όταν οι περιστάσεις σε πιέσουν, you'd be surprised τι πράγματα είσαι πρόθυμος να κάνεις. Με άλλα λόγια, είναι εύκολο να μην κλέβεις όταν δεν πεινάς, άσχετα από την καταγωγή του μουνιού εκ του οποίου βγήκες. Τα προβλήματα που αφορούν "ξένους" είναι κατά κανόνα ταξικά, όχι φυλετικά.

Από την άλλη, "όλοι οι Έλληνες", σε αντίθεση με ό,τι λες, δεν ψάχνουν για σπίτι στο κέντρο, επειδή προτιμούν τα προάστια. Οι περισσότεροι Έλληνες που έχω γνωρίσει εγώ ως potential νοικάρηδες δε θέλουν να μένουν σε γκαρσονιέρες 20ετίας, επειδή είναι πιο καλομαθημένοι. Again, ο λόγος είναι ταξικός, όχι φυλετικός.
"The irony of the Information Age is that it has given new respectability to uninformed opinion."
stratos
Δημοσιεύσεις: 1563
Εγγραφή: 14 Αύγ 2010 19:58
Όνομα Ιστότοπου: -

The true master of mushin .

Αλλά βούδας ?... Ο συγγραφέας του <Γυρος,μπουγατσες, μακαρονια,πιτσες,γλυκα,> ?...
δε νομίζω
kapages έγραψε:Αριστοτελη, εχεις αγγιξει τα ορια της τρολιασης.
Ανεξαρτητα αν διαφωνεις, καθεται ο αλλος και σου γραφει κατι. Δειξε λιγο σεβασμο στη κουβεντα, και στρωσου να διαβασεις τι σου λεει ωστε να απαντησεις καταλληλα. Και εγω παρανοησα πριν τα λογια του Γιατρου, αλλα δεν σημαινει οτι για να μην χασω προσωπο πρεπει να συνεχισω να λεω ασχετες μαλακιες.
Δηλαδή λες ότι είναι το ίδιο να σκοτώνονται αθώοι στις πλατείες με το να πας να παρακολουθήσεις την αγαπημένη σου ομάδα ?
Άμα είναι έτσι , να αρχίσουμε να δίνουμε ναρκωτικά στα παιδιά , να γκρεμίσουμε και τα σχολεία να τα κάνουμε τζαμιά , να παρατήσουμε και τους γέρους να πεθάνουν ...
να δούμε τότε αν θα σου άρεσε
Άβαταρ μέλους
kapages
Δημοσιεύσεις: 2911
Εγγραφή: 23 Δεκ 2010 05:10
Όνομα Ιστότοπου: -

δηλαδη το πολιτιστικο και εκπαιδευτικο υποβαθρο δεν παιζει κανενα σημαντικο ρολο τελικα;
οι ιδεες περι ηθικης και ανηθικοτητας ερχονται και φευγουν αναλογα με τις περιστασεις; και δεν αφηνουν ψυχολογικα αποτυπωματα στο χαρακτηρα;

Στρατο, τι ειναι αυτα τα ασχετα που μου γραφεις φιλε μου;
Παραδεισος ειναι η ικανοποιηση καθε ατομικης επιθυμιας. Κολαση, ειναι η συγκεντρωση αυτων των ατομικων παραδεισων...
Άβαταρ μέλους
apeleytheros
Δημοσιεύσεις: 10181
Εγγραφή: 09 Δεκ 2010 18:12
Όνομα Ιστότοπου: Απελευθέρωση από τα δεσμά!
Επικοινωνία:

kapages έγραψε:δηλαδη το πολιτιστικο και εκπαιδευτικο υποβαθρο δεν παιζει κανενα σημαντικο ρολο τελικα;
οι ιδεες περι ηθικης και ανηθικοτητας ερχονται και φευγουν αναλογα με τις περιστασεις; και δεν αφηνουν ψυχολογικα αποτυπωματα στο χαρακτηρα;
νομίζω ότι οι ιδέες μια χαρά στη θέση τους είναι. Οι ιδέες και η ηθική (η ικανοποίηση της σχετικής ανάγκης) είναι για τους ζωντανούς/χορτάτους/ασφαλείς/κοινωνικοποιημένους/επιτυχημένους/ (με αυτή τη σειρά προτεραιότητας). Όταν τίθεται θέμα επιβίωσης η αξία της ψυχολογικής ικανοποίησης που λαμβάνεις με το να είσαι ηθικός καταποντίζεται σε σχέση με την ικανοποίηση που θα λάβεις γεμίζοντας το άδειο σου στομάχι. Ναι μετά ίσως νιώθει τύψεις, αλλά δεν θα γίνει και μάρτυρας στο βωμό της πείνας για να μην τρομάξει τη γιαγιά.
Επιστήμη: Συστηματική μελέτη των δεδομένων προς εξαγωγή συμπερασμάτων. ( δεδομένα --> συμπεράσματα )
      • ΟΧΙ ΤΟ ΑΝΑΠΟΔΟ.
_______________________________
Blog: Απελευθέρωση από τα δεσμά!
vesid
Δημοσιεύσεις: 2797
Εγγραφή: 06 Σεπ 2010 13:50
Όνομα Ιστότοπου: -

Υπάρχουν καί ταξικοί καί πολιτισμικοί παράγοντες. Το ποιοί υπερισχύουν εξαρτάται απο το είδος της εγληματικής συμπεριφοράς. Για παράδειγμα, καμιά σχέση δεν έχει η κλοπή για επιβίωση με τον βιασμό, όσον αφορά τα αίτια.
stratos
Δημοσιεύσεις: 1563
Εγγραφή: 14 Αύγ 2010 19:58
Όνομα Ιστότοπου: -

kapages έγραψε:δηλαδη το πολιτιστικο και εκπαιδευτικο υποβαθρο δεν παιζει κανενα σημαντικο ρολο τελικα;
οι ιδεες περι ηθικης και ανηθικοτητας ερχονται και φευγουν αναλογα με τις περιστασεις; και δεν αφηνουν ψυχολογικα αποτυπωματα στο χαρακτηρα;

Στρατο, τι ειναι αυτα τα ασχετα που μου γραφεις φιλε μου;
Τίποτα kapages . Μία μίμηση της απάντησης που , χάριν αστεισμού , υποτίθεται πως θα έδινε ο Αριστοτέλης ;)
Άβαταρ μέλους
aristotelis_1
Δημοσιεύσεις: 4670
Εγγραφή: 31 Αύγ 2009 15:33
Όνομα Ιστότοπου: -

στρατο ξερεις τωρα οτι και αν με πεις αρνητικο εμενα δεν θα με κανεις να χαλαστω οποτε πες και αλλα

κατι επι του θεματος? σας θυμιζω τον τιτλο στις μουσουλμανικες χωρες αν βλασθιμισεις σε εκτελουνε αν ερθουν στην χωρα μας μαζικα ολοι αυτοι φτιαξουν τους ναους τους κανουν μια δυναμη ποιος μας λεει οτι δε θα φερθουν το ιδιο ασχημα αν θεωρισουν οτι καποιος εθιξε την θρησκεια τους?
Ο ΚΟΣΜΟΣ ΛΕΕΙ ΘΕΟΣ ΕΜΕΙΣ ΛΕΜΕ ΑΡΗΣ
stratos
Δημοσιεύσεις: 1563
Εγγραφή: 14 Αύγ 2010 19:58
Όνομα Ιστότοπου: -

Όχι ρε Αριστοτέλη :D , δεν έχω να πω τίποτα αρνητικό για σένα . Ένα αστείο έκανα , λίγο τραβηγμένο
Άβαταρ μέλους
Γιατρος Του Ικα
Δημοσιεύσεις: 5537
Εγγραφή: 18 Μαρ 2009 13:22

ποιος μας λεει οτι δε θα φερθουν το ιδιο ασχημα αν θεωρισουν οτι καποιος εθιξε την θρησκεια τους?
Αριστοτέλη υπάρχουν πολλές χώρες της Δύσης με σημαντικό μουσουλμανικό στοιχείο. Πουθενά δεν έγινε αυτό που λες. Ίσα-ίσα τα παιδιά τους, που γνώρισαν τον δυτικό τρόπο ζωής όλο και απομακρύνονται από τις παραδόσεις τους και θέλουν να ενσωματωθούν πλήρως. Και αν σε κάποιες περιπτώσεις υπάρχουν εκδηλώσεις ισλαμικού φανατισμού στη Δύση αυτό οφείλεται περισσότερο στο ότι η ανεργία και η περιθωριοποίηση χτυπάει περισσότερο τις μειονότητες παρά στον ισλαμικό φανατισμό.

Δες και τα δικά μας. Η ανεργία και η εγκληματικότητα οδήγησε κάποιους σε εξτρεμιστικές επιλογές.
δηλαδη το πολιτιστικο και εκπαιδευτικο υποβαθρο δεν παιζει κανενα σημαντικο ρολο τελικα;
Εγώ πάντως kapages έχω να πω πως οι λίγοι Άραβες μουσουλμάνοι που έχω γνωρίσει είναι από την φύση τους ευγενείς, εξυπηρετικοί, διακριτικότατοι και συμπεριφέρονται με πολύ σεβασμό.
Άνθρωπος χωρίς Θεό,ψάρι χωρίς ποδήλατο.

Είδα χτές ένα πεφταστέρι και ευχήθηκα να πέσει στο σπίτι σου.(Mikeius)

Ένα πέτρινο λιοντάρι στην μπασιά της νύχτας, με τα νύχια μπηγμένα στην πέτρα…
Άβαταρ μέλους
nor
Δημοσιεύσεις: 305
Εγγραφή: 22 Απρ 2012 23:03
Όνομα Ιστότοπου: -

Εχω κι εγω πολλες παρτιδες με αραβες μουσουλμανους και μπορω να πω οτι οχι μονο δεν ειναι ταλιμπαν αλλα ειναι εργατικοτατοι, πολυ σεβαστικοι, τιμουν πολυ την οικογενεια, τους γονεις ιδιαιτερα, τιμιοι σε βαθμο κακουργηματος, πολυγλωσσοι. Και ειναι τοσο ανετοι με την κουτλουρα μας που δεν παραλειπουν να μου τηλεφωνησουν το Πασχα, ή τα χριστουγεννα για ευχες. Μαλιστα περσι περασαμε το Πασχα μαζι και σουβλισαμε οβελια αλα γκρεκ. Μπορει να τους δειτε στο δρομο και να μην καταλαβετε καν οτι ειναι αλλοδαποι. Επισης μιλουν απταιστα ελληνικα. Και δουλευουν ολοι στον τουρισμο λογω πολυγλωσσιας.

Αριστο, σε συμβουλευω να βγαλεις ενα εισητηριο για Μαροκο, ή Τυνησια, ή Αιγυπτο και θα παθεις την πλακα σου.
-God is black.
-Yes, she is.
Άβαταρ μέλους
aristotelis_1
Δημοσιεύσεις: 4670
Εγγραφή: 31 Αύγ 2009 15:33
Όνομα Ιστότοπου: -

παμε ολοι στην αιγυπτο λοιπον να δουμε και τις πυραμιδες πραγματι εκει θα ηθελα να παω

στρατο ναι ρε χαλαρα δεν εγινε τιποτα

πλακα εχετε ορισμενοι απο την μια λετε μην παιρνεται σαν παραδειγματα τους θρησκευτικους-φανατικους μουσουλμανους και απο την αλλη λετε οτι εχουν αλλαξει και δεν ειναι φανατικοι

εγω ξερεις με τους μουσουλμανους δεν εχω τιποτα το αντιθετο αλλα πρεπει να αποφασισουμε επιτελους τι θελουμε
Ο ΚΟΣΜΟΣ ΛΕΕΙ ΘΕΟΣ ΕΜΕΙΣ ΛΕΜΕ ΑΡΗΣ
stratos
Δημοσιεύσεις: 1563
Εγγραφή: 14 Αύγ 2010 19:58
Όνομα Ιστότοπου: -

kapages έγραψε:δηλαδη το πολιτιστικο και εκπαιδευτικο υποβαθρο δεν παιζει κανενα σημαντικο ρολο τελικα;
οι ιδεες περι ηθικης και ανηθικοτητας ερχονται και φευγουν αναλογα με τις περιστασεις; και δεν αφηνουν ψυχολογικα αποτυπωματα στο χαρακτηρα;
Εσένα ποια είναι η γνώμη σου ?


Τα παραπάνω είναι λανθασμένα μιας και ισχύουν μόνο εν μέρει .

Αρκεί να σκεφτεί κανείς την δύναμη της μίμησης στον άνθρωπο , ειδικά στην παιδική ηλικία, σε συνδυασμό με την ευρύτητα και ποικιλομορφία του φάσματος της ηθικής έκφρασης , μέσα στην οποία συναντούμε από άρνηση κλοπής έως άρνηση δολοφονίας , για να συμπεράνουμε ότι οι περιστάσεις δεν είναι ο αποκλειστικός παράγοντας διαμόρφωσης της ηθικής .

apeleytheros έγραψε:
kapages έγραψε:δηλαδη το πολιτιστικο και εκπαιδευτικο υποβαθρο δεν παιζει κανενα σημαντικο ρολο τελικα;
οι ιδεες περι ηθικης και ανηθικοτητας ερχονται και φευγουν αναλογα με τις περιστασεις; και δεν αφηνουν ψυχολογικα αποτυπωματα στο χαρακτηρα;
νομίζω ότι οι ιδέες μια χαρά στη θέση τους είναι. Οι ιδέες και η ηθική (η ικανοποίηση της σχετικής ανάγκης) είναι για τους ζωντανούς/χορτάτους/ασφαλείς/κοινωνικοποιημένους/επιτυχημένους/ (με αυτή τη σειρά προτεραιότητας). Όταν τίθεται θέμα επιβίωσης η αξία της ψυχολογικής ικανοποίησης που λαμβάνεις με το να είσαι ηθικός καταποντίζεται σε σχέση με την ικανοποίηση που θα λάβεις γεμίζοντας το άδειο σου στομάχι. Ναι μετά ίσως νιώθει τύψεις, αλλά δεν θα γίνει και μάρτυρας στο βωμό της πείνας για να μην τρομάξει τη γιαγιά.
Και αυτό όμως αποτελεί υπεραπλούστευση . Η ηθική έκφραση δεν τροποποιείται ομοιογενώς , παρά εξαρτάται από την ιδιαίτερη βαρύτητα της εκάστοτε ηθικής πράξης . Υπό μία έννοια , είναι και οι ηθικές προσταγές που ακολουθούν σχήματα παρόμοια με αυτά του Maslow . Επί παραδείγματι , μπορεί η πράξη της κλοπής να επιτραπεί στο επίπεδο της διάθεσης για αυτοπραγμάτωση , αλλά η πράξη της δολοφονίας να μην επιτραπεί ακόμα και στο επίπεδο των φυσιολογικών αναγκών .

Εν κατακλείδι , η ηθική έκφραση είναι φαινόμενο πολυπαραγοντικό και περίπλοκο ,και αυτό χωρίς να αποτελεί μία άσκοπη γενικολογία , παρά για να σημειώσω την σπουδαιότητα παραγόντων όπως η ανατροφή
stratos
Δημοσιεύσεις: 1563
Εγγραφή: 14 Αύγ 2010 19:58
Όνομα Ιστότοπου: -

Γιατρος Του Ικα έγραψε:Εγώ πάντως kapages έχω να πω πως οι λίγοι Άραβες μουσουλμάνοι που έχω γνωρίσει είναι από την φύση τους ευγενείς, εξυπηρετικοί, διακριτικότατοι και συμπεριφέρονται με πολύ σεβασμό.
Ναι , τα'χει αυτά η αραβική φύση ... :)


Όσον αφορά τους Άραβες , έχω παρατηρήσει αρκετές φορές το φαινόμενο να πρωτοέρχονται στην χώρα και να μοιάζουν με δαρμένα σκυλιά , και μόλις συνασπιστούν και αποκτήσουν μία οικειότητα να αποκτούν και ύφος δικτυωμένου νταβατζή . Αυτό όμως , ίσως ισχύει κυρίως για μικρότερες ηλικίες .


Την καλύτερη συμπεριφορά πάντως , και με αξιοπερίεργα μεγάλη συνέπεια παρά την διαφοροποίηση των πληθυσμών , την έχω παρατηρήσει στους μαύρους .
tyxkatmal
Δημοσιεύσεις: 979
Εγγραφή: 26 Δεκ 2009 14:10
Όνομα Ιστότοπου: -

θανατική ποινή στους βλάσφημους; Σίγουρα όχι αν απευθύνεται για εμάς το ερώτημα,αλλά τι γίνεται με τους φιλήσυχους άραβες που ακούνε κάποιους να βρίζουν την θρησκεία τους; συμφωνούν με αυτήν την ποινή;
Άβαταρ μέλους
Γιατρος Του Ικα
Δημοσιεύσεις: 5537
Εγγραφή: 18 Μαρ 2009 13:22

πλακα εχετε ορισμενοι απο την μια λετε μην παιρνεται σαν παραδειγματα τους θρησκευτικους-φανατικους μουσουλμανους και απο την αλλη λετε οτι εχουν αλλαξει και δεν ειναι φανατικοι ..............πρεπει να αποφασισουμε επιτελους τι θελουμε
Εύκολο Αρίστο. Πρέπει να μην τσουβαλιάζουμε τους ανθρώπους και να μην γενικεύουμε. Την απόφαση για την θανατική ποινή στους βλάσφημους δεν την έβγαλε όλος ο λαός στο Κουβέιτ αλλά μια κλίκα ζάπλουτων φυλάρχων που από τη μια κηρύττουν την τυφλή πίστη στο κοράνι και από την άλλη απολαμβάνουν χλιδές και πολυτέλειες σε χυδαίο βαθμό. (Και μη μου πει κανείς ότι ψήφισε το...κοινοβούλιο...).

Να θυμίσω επίσης ότι στη δεκαετία του 60 και του 70 τα κινήματα των Αράβων ήταν ως επί το πλείστον κοσμικά και μάλιστα αριστερίζοντα. Και για να καταπολεμηθεί αυτή η τάση οι δυτικοί υποστήριξαν σαν αντίβαρο τον ισλαμικό φανατισμό που οι σεΐχηδες της Σαουδικής Αραβίας, παραδοσιακοί σύμμαχοι της Δύσης, νόμιζαν ότι μπορούν να τον ελέγξουν. Και μετά τους έσκασε στη μάπα και τώρα τρέχουν.

Επιπλέον οι πιο σοβαρές έρευνες που έχουν γίνει από ανθρώπους στο πεδίο, στον τομέα του ισλαμικού εξτρεμισμού δείχνουν ότι η βασική αιτία του φαινομένου είναι η ηθική αγανάκτηση και η κοινωνική αδικία και όχι πρωτογενώς ο θρησκευτικός φανατισμός.
Ναι , τα'χει αυτά η αραβική φύση ...
Η κουλτούρα μάλλον.
Άνθρωπος χωρίς Θεό,ψάρι χωρίς ποδήλατο.

Είδα χτές ένα πεφταστέρι και ευχήθηκα να πέσει στο σπίτι σου.(Mikeius)

Ένα πέτρινο λιοντάρι στην μπασιά της νύχτας, με τα νύχια μπηγμένα στην πέτρα…
Απάντηση