Gia sas, Kostas.

Αμέσως μετά την εγγραφή σας περάστε από εδώ να πείτε ένα «χαίρετε» μαζί με δυό λόγια για τον εαυτό σας, και να λάβετε το «αντιχαίρετε» από τους άλλους.
Απάντηση
ktp
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: 02 Σεπ 2009 13:05
Όνομα Ιστότοπου: -

Γειά σας όλοι, θρήσκοι και μή. Λέγομαι Κώστας, είμαι 33 χρονών απο Αθήνα, και άθεος.
Την προσωπική μου επανάσταση απο τον Χριστιανισμό που προσπαθούσαν να μου επιβάλλουν,
την έκανα περίπου στα 14. Στην δευτέρα Γυμνασίου, είχα ζητήσει να αποκλειστώ απο το μάθημα
των θρησκευτικών γιατί ήμουν άθεος. Οι καθηγητές τότε όχι μονο με αγνόησαν αλλά με άφησαν
μετεξεταστέο γι' αυτό τον λόγο - ήμουν αρκετά καλός μαθητής. Πέρασα τον Σεπτέμβρη.

Τελοσπάντων έχουν περάσει πολλά χρόνια απο τότε. Έμαθα να σέβομαι τις άλλες θρησκείες
όπως απαιτώ σεβασμό και για την δική μου επιλογή. Στην ταυτότητα μου γράφει ακόμα
Χριστιανός. Μου αρέσει που έχει μια πολύ παλιά φωτογραφία στην ταυτότητα γι' αυτό
αποφεύγω να βγάλω καινούρια.

Είμαι εδω περισσότερο γιατί μου αρέσουν τα forums και φυσικά επειδή υπάρχει το κοινό
στοιχείο του αθεισμού. Τα λέμε στα οιπόλοιπα threads του φορουμ.
Άβαταρ μέλους
SineDeo
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: 28 Αύγ 2009 00:15
Όνομα Ιστότοπου: SineDeo
Επικοινωνία:

Γεια σου και καλως ηρθες!Απαραδεκτη αντιμετωπιση απο τους καθηγητες...αλλα ετσι ειναι..διοριζουν τον καθε τρελο...
omne ignotum pro magnifico(καθε αγνωστον λογιζεται μεγαλειωδες)
Άβαταρ μέλους
Γιατρος Του Ικα
Δημοσιεύσεις: 5537
Εγγραφή: 18 Μαρ 2009 13:22

Γειά σου Κώστα.Καλωσήρθες.
Άνθρωπος χωρίς Θεό,ψάρι χωρίς ποδήλατο.

Είδα χτές ένα πεφταστέρι και ευχήθηκα να πέσει στο σπίτι σου.(Mikeius)

Ένα πέτρινο λιοντάρι στην μπασιά της νύχτας, με τα νύχια μπηγμένα στην πέτρα…
Άβαταρ μέλους
Ευθύμης
Δημοσιεύσεις: 3332
Εγγραφή: 18 Αύγ 2009 01:08
Όνομα Ιστότοπου: -

Καλωσόρισες Κώστα!
Η αθεΐα δεν είναι το παν αλλά είναι μια καλή αρχή.
Άβαταρ μέλους
Λοξίας
Δημοσιεύσεις: 713
Εγγραφή: 22 Αύγ 2009 23:36
Όνομα Ιστότοπου: -

Καλώς ήρθες στο φόρουμ Κώστα :)
Χρόνους πολλούς μετά την Αμαρτία που την είπανε Αρετή μέσα στις εκκλησίες και την ευλόγησαν...
- Οδ. Ελύτης
Άβαταρ μέλους
AoratiMelani
Δημοσιεύσεις: 16164
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 16:19
Όνομα Ιστότοπου: Αόρατη Μελάνη
Επικοινωνία:

ktp έγραψε:. Στην ταυτότητα μου γράφει ακόμα Χριστιανός. Μου αρέσει που έχει μια πολύ παλιά φωτογραφία στην ταυτότητα γι' αυτό αποφεύγω να βγάλω καινούρια.
Εμένα γράφει ακόμα ΧΟ επειδή βαριέμαι να πάω να βγάλω καινούρια... :whistle:

Καλωσήλθες Κώστα! :)
Η θρησκευτική γλώσσα είναι μια μεταφορά. Το πρόβλημα είναι όταν παρασύρεται κανείς από τη μεταφορά κι αρχίζει να τη βλέπει σαν κυριολεξία. Rebbecca Goldstein
Απάντηση