ΗΡΘΑ!!!! - Satyros2009

Αμέσως μετά την εγγραφή σας περάστε από εδώ να πείτε ένα «χαίρετε» μαζί με δυό λόγια για τον εαυτό σας, και να λάβετε το «αντιχαίρετε» από τους άλλους.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Satyros2009
Δημοσιεύσεις: 85
Εγγραφή: 19 Αύγ 2009 02:07
Όνομα Ιστότοπου: Satyros 2009
Επικοινωνία:

Λοιπόν όνομα δεν λέω γιατί λειτουργώ και στο You Tube στο οποίο επικρατεί τρομοκρατία
Είμαι παιδί του 83 και προορισμένος αρχιστράτηγος της Ελλάδος που θα την κάνω γαλαξιοκρατορία

Πέραν της πλάκας είμαι άθεος απο κούνια
Δεν έχω παρακολουθήσει θρησκευτικά (νια νια νια νια) και απο τα 20 μου, συνειδητά άθεος
Είμαι όμως πιστός
Πιστεύω στην αγάπη, την αλήθεια και την δικαιοσύνη* και κυρίως στον Άνθρωπο

*Ως γνωστόν οι τρεις Αβραμμικές θρησκείες έχουν στον πυρήνα τους τις έννοιες αυτές
Αλήθεια = Ισλάμ
Αγάπη = Χριστιανισμός
Δικαιοσύνη = Ιουδαϊσμός
tactical
Αποκλεισμένος
Δημοσιεύσεις: 410
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2009 02:15
Όνομα Ιστότοπου: -

Μερικές ερωτήσεις:
Πόση τρομοκρατία επικρατεί στο youtube;
Στην ελπίδα πιστεύεις;
Τί άσκηση ισορροπίας είναι αυτή στο avatar σου;
Ναι από αγάπη, δικαιοσύνη και αλήθεια άλλο τίποτα..:mrgreen:
Άβαταρ μέλους
Satyros2009
Δημοσιεύσεις: 85
Εγγραφή: 19 Αύγ 2009 02:07
Όνομα Ιστότοπου: Satyros 2009
Επικοινωνία:

Και στην ελπίδα πιστεύω
Από τρομοκρατία άλλο τίποτα
Ψάχνουν στοιχεία για να έρθουν να μας κάνουν ντα
Flagάρουν βίντεο, ρίχνουν κανάλια, cyberχύνουν :lol:
Η κατάσταση είναι φαιδρή
tactical
Αποκλεισμένος
Δημοσιεύσεις: 410
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2009 02:15
Όνομα Ιστότοπου: -

Την άσκηση ισορροπίας εξήγησε.
Άβαταρ μέλους
Satyros2009
Δημοσιεύσεις: 85
Εγγραφή: 19 Αύγ 2009 02:07
Όνομα Ιστότοπου: Satyros 2009
Επικοινωνία:

Φυσικό χάρισμα
Είπαμε είμαι Σάτυρος
Άβαταρ μέλους
Λουκρητία
Δημοσιεύσεις: 256
Εγγραφή: 07 Απρ 2009 21:17
Όνομα Ιστότοπου: -

tactical έγραψε:Μερικές ερωτήσεις:
Πόση τρομοκρατία επικρατεί στο youtube;
Στην ελπίδα πιστεύεις;
Τί άσκηση ισορροπίας είναι αυτή στο avatar σου;
Ναι από αγάπη, δικαιοσύνη και αλήθεια άλλο τίποτα..:mrgreen:
Έχεις ιδέα πόσα αθεϊστικά κανάλια δεν μπορούν να προβληθούν στην Ελλάδα (όταν ο χρήστης δηλώνει πως κατοικεί στην Ελλάδα);



Καλωσήρθες Σάτυρε!
Καλές συζητήσεις :P
The world holds two classes of men,intelligent men without religion, and religious men without intelligence--Abu Ala Al-Ma'arri
Άβαταρ μέλους
Satyros2009
Δημοσιεύσεις: 85
Εγγραφή: 19 Αύγ 2009 02:07
Όνομα Ιστότοπου: Satyros 2009
Επικοινωνία:

Λουκρητία έγραψε:
tactical έγραψε:Μερικές ερωτήσεις:
Έχεις ιδέα πόσα αθεϊστικά κανάλια δεν μπορούν να προβληθούν στην Ελλάδα (όταν ο χρήστης δηλώνει πως κατοικεί στην Ελλάδα);


Κάτι έχω ακούσει απο τον paratiriti7
Έχει κανάλι στο You Tube και δεν μπορούσες να μπεις παλιότερα
Μετά μπορούσες και τώρα πάλι δεν μπορείς
Δεν ξέρω αν έχει σχέση


Καλωσήρθες Σάτυρε!
Καλές συζητήσεις :P
Ευχαριστώ
Άβαταρ μέλους
Satyros2009
Δημοσιεύσεις: 85
Εγγραφή: 19 Αύγ 2009 02:07
Όνομα Ιστότοπου: Satyros 2009
Επικοινωνία:

Την έκανα την πρώτη μαλακία μου
fanisoleo
Δημοσιεύσεις: 112
Εγγραφή: 02 Μάιος 2009 21:11
Όνομα Ιστότοπου: -

Καλώς όρισες. Αυτό με το youtube είναι γεγονός. Όχι μόνο δεν μπορούν να ανεκτούν κάποια αντίθετη άποψη-ιδεολογία αλλά και ο διάλογος είναι αδύνατος. Το συνηθέστερο επιχείρημα είναι να πουν διάφορα για την μάνα σου αν και απ'ότι φαίνεται δεν μπορούν να το χρησιμοποιήσουν και πολύ σωστά. Όταν δεν ξέρει τι να πει ο άλλος και λέει ''Η ΜΑΝΑ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΒΡΑΙΑ'' μόνο γέλιο μπορεί να προκαλέσει. Θα τα έχεις συναντήσει αυτά φαντάζομαι :)
«Η μεγαλύτερη τραγωδία σε ολόκληρη την ιστορία της ανθρωπότητας ίσως να είναι ο σφετερισμός της ηθικής από τη θρησκεία.» Arthur C. Clarke
Άβαταρ μέλους
Satyros2009
Δημοσιεύσεις: 85
Εγγραφή: 19 Αύγ 2009 02:07
Όνομα Ιστότοπου: Satyros 2009
Επικοινωνία:

fanisoleo έγραψε: Αυτό με το youtube είναι γεγονός. Όταν δεν ξέρει τι να πει ο άλλος και λέει ''Η ΜΑΝΑ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΒΡΑΙΑ'' μόνο γέλιο μπορεί να προκαλέσει. Θα τα έχεις συναντήσει αυτά φαντάζομαι :)

εννοείται :lol:
Άβαταρ μέλους
L3o ΧΞΣ
Δημοσιεύσεις: 1000
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2009 22:02
Όνομα Ιστότοπου: JudgeDred13
Επικοινωνία:

Χαιρετίσματα,συνθολοκουλτουριάρη.
Εσένα bonus για το καλοκαίρι σου 'δώσαν τα νεφελίμ του CERN ή αρχίδια?
"Όσο θα έχουμε έναν αφέντη στον ουρανό,θα είμαστε δούλοι στη γη" (Michail Bakunin)
Άβαταρ μέλους
Satyros2009
Δημοσιεύσεις: 85
Εγγραφή: 19 Αύγ 2009 02:07
Όνομα Ιστότοπου: Satyros 2009
Επικοινωνία:

AoratiMelani έγραψε:Σάτυρε, έχεις ήδη προσβάλει δυο φορές μέλη αυτού του φόρουμ (τον Kostaz8 και τον Dtango). Δεν χρειάζεται να βρίσεις για να προσβάλεις και να προκαλέσεις. Ο τρόπος της έκφρασής σου δεν μας αφορά για λόγους διαγωνιστικούς. Ο τροπος έκφρασης δείχνει αν ενδιαφέρεσαι για συζήτηση ή περισσότερο για πρόκληση και καυγά. Ο καλός συζητητής δείχνει πάντα σεβασμό στον συνομιλητή του. Θα μπορούσες να απορρίψεις τις απόψεις τους χωρίς να εκφραστείς απαξιωτικά και υποτιμητικά, όπως έκανες.

Αν συμπεριφερθείς με τέτοιον τρόπο ξανά σε μέλη του φόρουμ εννοείται ότι θα αποκλειστείς. Σαν συντονιστές οφείλουμε να συμβάλουμε στη διατήρηση καλού επιπέδου συζήτησης στο φόρουμ.
Όπως είπα αποδειξέ το πως τους προσέβαλλα

Όσον αφορά τον Κώστα

Του είπα πως κατασκεύασε την ιστορία του και το απέδειξα, ή αν προτιμάς προσπάθησα να το αποδείξω. Αυτό σε καμία περίπτωση δεν είναι προσβολή, ειδικά αν είναι η αλήθεια

Όσον αφορά τον Dtango

Αυτόν κι αν δεν τον προσέβαλλα
Ολόκληρη συζήτηση έκανα μαζί του.
Εκτός αν θεωρείς προσβολή το γεγονός πως, αφού επιχειρηματολόγησα, είπα πως αυτά που πιστεύει είναι μπούρδες.
Βεβαίως μετά πρόσθεσα πως τέτοιες θεωρείς τις πιστεύουν ηλίθιοι και τις προωθούν αλήτες. Αυτό δεν είναι προσβολή στον Dtango αφού δεν απευθυνόταν ευθέως σε αυτόν. Δηλαδή σε εκέινο το θέμα δεν θα μπορούσα να πω κάτι τέτοιο, αλλά σε ένα θέμα «Τι γνώμη έχετε για το φαινόμενο Λιακόπουλος», θα μπορούσα;;;;;;
Είμαστε με τα καλά μας;


Επίσης προσβλητικό είναι αυτό που κάνεις εσύ σε μένα.
Μπάινει εδώ ο καθένας και «βλέπει» να με «μαλώνεις» χωρίς να έχει δει τα posts μου, σχηματίζοντας λανθασμένη άποψη για μένα.
Όχι πως με νοιάζει, αλλά πως να το κάνουμε είναι προσβλητικό.
Το γεγονός πως εγώ είμαι χοντρόπετσος και δεν καταλαβαίνω απο τέτοια δεν δικαιολογεί την στάση σου

Τέλος, το θέμα είναι πως αν θέλατε θα μπορούσατε ως υπεύθυνοι να έχετε όποιους κανόνες θέλετε, αλλά όχι διαφορετικούς κανόνες για εμάς κι άλλους για τους ένθεους. Θα πρέπει να αποφασίσετε

Μετά απο όλα αυτά εγώ αποχωρώ απο το forum σας αφού μόνο τόπος έκφρασης δεν είναι.
Εύχομαι να αλλάξουν τα πράγματα σύντομα γιατί ένας άθεος τρόπος έκφρασης απαιτείται.
Όταν όμως στερείς απο τον χρήστη την ειρωνεία και το δικαιωμά της γνώμης του, τότε γαμησέ τα.
Άβαταρ μέλους
AoratiMelani
Δημοσιεύσεις: 16164
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 16:19
Όνομα Ιστότοπου: Αόρατη Μελάνη
Επικοινωνία:

Σάτυρε, τα ποστ σου μπορούν θαυμάσια να τα δουν όλοι και να κρίνουν. Με μια απλή αναζήτηση εμφανίζονται όλα μαζί.

Σαφώς και ισχύουν οι ίδιοι κανόνες για όλους: άθεους, ένθεους, πράσινους και κόκκινους και μπλε. Οι συντονιστές του φόρουμ κρίναμε ότι προσέβαλες άλλα μέλη και στο επισημάναμε. Αυτό είναι όλο.
Η θρησκευτική γλώσσα είναι μια μεταφορά. Το πρόβλημα είναι όταν παρασύρεται κανείς από τη μεταφορά κι αρχίζει να τη βλέπει σαν κυριολεξία. Rebbecca Goldstein
earthian
Δημοσιεύσεις: 302
Εγγραφή: 06 Μάιος 2009 01:54
Όνομα Ιστότοπου: -
Τοποθεσία: Αθήνα

AoratiMelani έγραψε:Σάτυρε, τα ποστ σου μπορούν θαυμάσια να τα δουν όλοι και να κρίνουν. Με μια απλή αναζήτηση εμφανίζονται όλα μαζί.

Σαφώς και ισχύουν οι ίδιοι κανόνες για όλους: άθεους, ένθεους, πράσινους και κόκκινους και μπλε. Οι συντονιστές του φόρουμ κρίναμε ότι προσέβαλες άλλα μέλη και στο επισημάναμε. Αυτό είναι όλο.

Αγαπητοι συντονισται,

Οταν θελετε να αποβαλλεται ενα μελος γιατι δε διαταζεται δημοψηφισμα?
Εικόνα
fanisoleo
Δημοσιεύσεις: 112
Εγγραφή: 02 Μάιος 2009 21:11
Όνομα Ιστότοπου: -

Πολύ έξυπνο αυτό που είπε ο earthian. Απλά για να βλέπουμε αν και τα μέλη θεωρούν ότι πρέπει να αποκλείστει ένα μέλος. Φυσικά το αποτέλεσμα της ψηφοφορίας δεν είναι απαραίτητα αυτό που θα γίνει!
«Η μεγαλύτερη τραγωδία σε ολόκληρη την ιστορία της ανθρωπότητας ίσως να είναι ο σφετερισμός της ηθικής από τη θρησκεία.» Arthur C. Clarke
Άβαταρ μέλους
bright
Δημοσιεύσεις: 484
Εγγραφή: 29 Απρ 2009 02:41
Όνομα Ιστότοπου: -

Γεια σου σατυρε γιουτουμπιστα, συνγιουτουμπιστας εδω.
Η εφαρμογη της λογικης στη θρησκεια οδηγει στον αθεισμο.
Η εφαρμογη της λογικης στην πολιτικη οδηγει στον κομμουνισμο.
Η εφαρμογη της λογικης στη διατροφη, οδηγει στο σουβλακι.
Απάντηση