Συνουσία σε "ιερούς χώρους"

Συζητήσεις γύρω απ' την αθεΐα, και γενικά τη ζωή χωρίς θρησκεία, θεούς, και δεισιδαιμονίες.
Άβαταρ μέλους
kapages
Δημοσιεύσεις: 2911
Εγγραφή: 23 Δεκ 2010 05:10
Όνομα Ιστότοπου: -

μιλουνια τα καβλιαρικα χριστιανικα μωρα που κυκλοφορουν εκει εξω που τα κανουν ολα και τα κανουν καλα...
και μια σταλα ενοχης δεν ειναι κακο που (συνηθως το παιζουν οτι) κουβαλανε. Εχει περισσοτερο γουστο ετσι...
Παραδεισος ειναι η ικανοποιηση καθε ατομικης επιθυμιας. Κολαση, ειναι η συγκεντρωση αυτων των ατομικων παραδεισων...
Άβαταρ μέλους
apeleytheros
Δημοσιεύσεις: 10181
Εγγραφή: 09 Δεκ 2010 18:12
Όνομα Ιστότοπου: Απελευθέρωση από τα δεσμά!
Επικοινωνία:

Off Topic
μην σου πω κιόλας ότι μας αρέσει έτσι, ενίοτε. ξέρεις το να κάνει τη δύσκολη κλπ :P. Όχι στον ενοχλητικό βαθμό ;)
Επιστήμη: Συστηματική μελέτη των δεδομένων προς εξαγωγή συμπερασμάτων. ( δεδομένα --> συμπεράσματα )
      • ΟΧΙ ΤΟ ΑΝΑΠΟΔΟ.
_______________________________
Blog: Απελευθέρωση από τα δεσμά!
Άβαταρ μέλους
kapages
Δημοσιεύσεις: 2911
Εγγραφή: 23 Δεκ 2010 05:10
Όνομα Ιστότοπου: -

ετσι, ετσι...

:lol:
:mrgreen:
Παραδεισος ειναι η ικανοποιηση καθε ατομικης επιθυμιας. Κολαση, ειναι η συγκεντρωση αυτων των ατομικων παραδεισων...
RaspK
Δημοσιεύσεις: 2314
Εγγραφή: 13 Ιαν 2010 14:06
Όνομα Ιστότοπου: -

aristotelis_1 έγραψε:γιατι οι ιδιες να μην κανουν αβερτα σεξ
Πρώτον, πολλές κάνουν αβέρτα σεξ.
Δεύτερον, το «αβέρτα» δε σημαίνει «χωρίς οιουσδήποτε φραγμούς.»

Αν μη τι άλλο, αν ένας γλοιώδης, βρωμιάρης, τσιφούτης, μίζερος και φρικτός τύπος που δεν ξέρει να πηδήξει και δεν έχει και... τα «φόντα» ζητήσει να του καθίσει οιαδήποτε κακομοίρα, πρέπει να δεχθεί επειδή αυτή θα είναι άθεη; Μπορεί πιθανώς να μοιάζει ακραίο παράδειγμα, μα κάποτε πρέπει να μάθουμε κάτι βασικό στο Ελλαδιστάν: εφόσον υπάρχει έστω κι ένα παράδειγμα, είτε ακραίο είτε όχι, όπου κάτι ισχύει, προφανώς και καταρρίπτεται ο αντίλογος ότι δεν είναι ισχύον.
aristotelis_1 έγραψε:την στιγμη που οπως υποστηριζουν δεν ειναι κατι το ανηθικο
Εχμ... Λένε ότι το να κάνεις σεξ εκτός γάμου, ν' αυνανιστείς και τα λοιπά δεν είναι ανήθικο, ή μήπως ότι δεν υπάρχει το νοούμενο ως αμαρτία και ό,τι αυτό συνεπάγεται, στα πλαίσια μιας ευρύτερης ηθικολογικής θεώρησης, απελευθερωμένης από θεολογικές μόνο ενοχές;

Δηλαδή, μπορεί να πιστεύουν ότι δεν παίζει θέμα περί αμαρτίας, ακόμη και να μην εντοπίζουν κάτι το ανήθικο στο θέμα, μόνο που δε σημαίνει ότι δεν ασπάζονται και κάποιον ηθικό κανόνα. Το θέμα έχει πολύ ζουμί.
aristotelis_1 έγραψε:και οπως λενε και παρα πολλοι κυριος αθεοι αντρες οι αθεες γυναικες στο σεξ ειναι πολυ θερμες γιατι δεν εχουν αναστολες
ε αυτο ειπα πρεπει οι αθεες να μην εχουν κομπλεξ

αλλα οσες ετυχε να γνωρισω η να μιλησω ε δε με φανικε καποια να απολαμβανει το πολυ σεξ
Έχω γνωρίσει ευρύ φάσμα. Τι να σου πω... Πατρόν δεν υπάρχει.
“Wisdom, love, is mostly awareness.”
Άβαταρ μέλους
CPK
Δημοσιεύσεις: 155
Εγγραφή: 13 Μάιος 2011 15:05
Όνομα Ιστότοπου: Μetavolismos
Επικοινωνία:

kapages έγραψε:μιλουνια τα καβλιαρικα χριστιανικα μωρα που κυκλοφορουν εκει εξω που τα κανουν ολα και τα κανουν καλα...
και μια σταλα ενοχης δεν ειναι κακο που (συνηθως το παιζουν οτι) κουβαλανε. Εχει περισσοτερο γουστο ετσι...
I hear ya! :text-+1:
Άβαταρ μέλους
Leo21
Αποκλεισμένος
Δημοσιεύσεις: 2198
Εγγραφή: 25 Απρ 2011 18:53
Όνομα Ιστότοπου: -

ε αυτο ειπα πρεπει οι αθεες να μην εχουν κομπλεξ
αλλα οσες ετυχε να γνωρισω ή να μιλησω ε δε με φανικε καποια να απολαμβανει το πολυ σεξ
μήπως οι άθεες που έχεις γνωρίσει είναι μέσα απο φόρουμ? αυτό το φόρουμ? :D δενξέρω αν πιάνεται, μιας και απο το interνent δεν κάνεις πραγματικό σεξ

δε νομίζω οτι έχεις γνωρίσει όλες τις άθεες του κόσμου, οπότε δεν ξέρω που το πας ακριβώς, απλά υποψιάζομαι

γενικά αρίστο, και οι άντρες και οι γυναίκες έχουν αναστολές.

Νομίζω κατάλαβα τι λες: "να μην κοροϊδεύουμε όσους δεν κάνουν σεξ επειδή έχουν καταπιεστεί θρησκευτικά, οταν υπάρχουν άθεοι που επίσης δε το κάνουν "

Είναι μια εξαιρετικά γενικόλογη πρόταση. Που αναφερεσαι;

Και εν πάσει περιπτώσει, για να έχω άποψη για την ομοφυλοφυλία, πρέπει να είμαι ο ίδιος ομοφυλόφυλος?

Για να έχω άποψη για το που οφείλονται οι σεξουαλικές αναστολές [κυρίως σε θρησκειογενή συμπλέγματα] πρέπει εγώ ο ίδιος να μην έχω κανένα σύμπλεγμα? ΟΛΟΙ ΕΧΟΥΜΕ, άλλοι περισσότερο , άλλοι λιγότερο

Για παράδειγμα, ο καπαγες παραπάνω, δεν έχει και πολλές αναστολές - ναι τον κατάλαβα εγώ. Έχει δυνατό αιρετικό χιούμορ, δεν είναι πολιτικορθόδοξος και δε διστάζει να τα βάλει με το κατεστημένο.

Ο καπαγές, γουστάρει -λιγάκι- να έχουν οι γυναίκες αναστολές, και μάλιστα και λίγες ενοχές, είτε πιστές είτε άθεες.

Ξέρεις, όταν μια γυναίκα έχει ενοχές , μπορεί και να βλέπει το σεξ σαν μορφή ευχάριστης τιμωρίας, κάτι που επιτρέπει στον εραστή να της σκάει περισσότερα σκαμπίλια. Αντίθετα με ότι θα περίμενε κανείς[?] και αφού το σεξ είναι κάτι που συνδέεται με την ευχαρίστηση, ακόμα και με σκαμπίλια, είναι μια ευχάριστη διαδικασία για όλους τους συμμετέχοντες.

Ίσως εδώ πρέπει να αναλογιστούμε οτι οι πιστές είναι πιο ξέκολλα απο τις άθεες. Τα ντοκυμαντερ για την πορνογραφία δείχνουν οτι πολλές γυνάικες αν όχι η πλειοψηφία όσων συμμετέχουν στις πιο ανώμαλες τσόντες [gangbang, rough sex, BDSM κτλ] προέρχονται απο φτωχές και εξαιρετικά θρησκευόμενες χριστιανικές ή μουσουλμανικές οικογένειες.

Αλλά και οι άντρες μπορεί να έχουν άλλου τυπου προβλήματα:

να π.χ. θυμήθηκα τώρα ένα τυπάκο απο τη "γλυκιά συμμορία" ίσως στην πιο γαμάτη σκηνή της ταινίας, που για να βγάλει κανα χαρτζιλίκι, παίζει σε μια τσόντα. Όμως στην κρεβατοκάμαρα εκτός απο αυτή που πρέπει να πηδήξει, υπάρχουν δυο γυμνές ξανθιές που 'παίζουν' μουσική. Οπότεσε μια στιγμή λέει ο τυπάς δε μπορεί και λέει: "Αμαν ρε κορίτσια με αυτό το βιολεντσέλο!!"

:D :D
"Θρησκεία είναι να μην λυπάσαι που δεν καταλαβαίνεις." ~ egore
Άβαταρ μέλους
aristotelis_1
Δημοσιεύσεις: 4670
Εγγραφή: 31 Αύγ 2009 15:33
Όνομα Ιστότοπου: -

ε αφου το καταλαβες τι παω να πω βρε :D

δεν αναφερομαι σε συγκεκριμενα ατομα γενικα το λεω

δεν ειπα να κανουν σεξ με οποιον της τα ριξει

αλλα αφου υποστηριζουνε οτι το σεξ δεν ειναι ανηθικο ειναι απολαυση και δε πρεπει να το στερουνται θα μπορουσαν οι αθεες γυναικες να μην ειναι τοσο επιλεκτικες με τους αντρες που της ξερουνε και που γνωριζουν οτι εκεινοι της γουσταρουνε
Ο ΚΟΣΜΟΣ ΛΕΕΙ ΘΕΟΣ ΕΜΕΙΣ ΛΕΜΕ ΑΡΗΣ
ktinos
Δημοσιεύσεις: 808
Εγγραφή: 06 Σεπ 2011 17:06
Όνομα Ιστότοπου: -

Ναι ρε Αρίστο πρέπει να βοηθήσουμε όσες έχουν ηθικές αναστολές. Εγώ είμαι έτοιμος να θυσιαστώ για τη πρόοδο της Ανθρωπότητας. Μη ξεχάσετε να μου κάνετε άγαλμα. :angelic-blueglow:
Άβαταρ μέλους
aristotelis_1
Δημοσιεύσεις: 4670
Εγγραφή: 31 Αύγ 2009 15:33
Όνομα Ιστότοπου: -

μια αθεα ανηθηκη να βγει για καφε με το κτηνος
Ο ΚΟΣΜΟΣ ΛΕΕΙ ΘΕΟΣ ΕΜΕΙΣ ΛΕΜΕ ΑΡΗΣ
Άβαταρ μέλους
tasos_didymoteicho
Δημοσιεύσεις: 9010
Εγγραφή: 30 Δεκ 2010 15:59
Όνομα Ιστότοπου: -

Off Topic
"Καφέ" το λένε τώρα;
"Του είχαν δείξει την ασημαντότητα και τη φτηνή κενότητα των μικρών θεών της γης, με τα κακομοίρικα ανθρώπινα ενδιαφέροντά τους και τις διασυνδέσεις τους –τα μίση, τους θυμούς, τις αγάπες και τις ματαιοδοξίες τους– τη λαχτάρα τους να τους υμνούν και να θυσιάζουν σ' αυτούς, και την απαίτησή τους να τους πιστεύουν, κάτι άκρως αντίθετο με τη λογική και τη Φύση."
"Through the Gates of the Silver Key" By H. P. Lovecraft (with E. Hoffmann Price)
Άβαταρ μέλους
aristotelis_1
Δημοσιεύσεις: 4670
Εγγραφή: 31 Αύγ 2009 15:33
Όνομα Ιστότοπου: -

ανεκαθεν το λεγανε καφε τασο μου αχ εισαι και παλιος και δε τα θυμασαι?
Ο ΚΟΣΜΟΣ ΛΕΕΙ ΘΕΟΣ ΕΜΕΙΣ ΛΕΜΕ ΑΡΗΣ
Άβαταρ μέλους
Leo21
Αποκλεισμένος
Δημοσιεύσεις: 2198
Εγγραφή: 25 Απρ 2011 18:53
Όνομα Ιστότοπου: -

Off Topic
εγώ ποτε δε λέω 'πάμε για καφέ'

λέω 'πάμε για μπύρες'
βοηθάει και στις αναστολές ;)
"Θρησκεία είναι να μην λυπάσαι που δεν καταλαβαίνεις." ~ egore
Απάντηση