Φαγοπότι στη Θεσσαλονίκη Σάββατο 11-6/21:00 Σοφούλη 97

Εδώ αναρτώνται προτάσεις και ανακοινώσεις για συναντήσεις μεταξύ των μελών του φόρουμ. Αν κάποιος θέλει να κανονίσει καφεδάκι ή ποτό, εδώ είναι ο σωστός χώρος για να ο κάνει!
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
tasos_didymoteicho
Δημοσιεύσεις: 9010
Εγγραφή: 30 Δεκ 2010 15:59
Όνομα Ιστότοπου: -

Αυτήν την αρχική μου πρόταση τη μεταφέρω εδώ, πιο επίσημα και τελεσίδικα.

Το ερχόμενο Σάββατο λοιπόν, 11 Ιουνίου, κατά τις 9 το βράδυ, στο "Τηγανιές και σχάρες", στη Θεμ. Σοφούλη 97 στο Καραμπουρνάκι, για μεζεδοκρεατοφαγία και οινοποσία (έχουμε και μια σιλουέτα να διατηρήσουμε, αλίμονο αν επισκέπτομαι την πατρίδα μου και δεν με προσέχετε κι αδυνατίσω, τι γνώμη θα σχηματίσουν οι εδώ φίλοι μου;). Όσοι άπιστοι, προσέλθετε...

http://www.clickatlife.gr/place/geusi/t ... d=3031&t=0
http://www.tiganies.gr/

Ηβέντ στο φέισμπουκ
"Του είχαν δείξει την ασημαντότητα και τη φτηνή κενότητα των μικρών θεών της γης, με τα κακομοίρικα ανθρώπινα ενδιαφέροντά τους και τις διασυνδέσεις τους –τα μίση, τους θυμούς, τις αγάπες και τις ματαιοδοξίες τους– τη λαχτάρα τους να τους υμνούν και να θυσιάζουν σ' αυτούς, και την απαίτησή τους να τους πιστεύουν, κάτι άκρως αντίθετο με τη λογική και τη Φύση."
"Through the Gates of the Silver Key" By H. P. Lovecraft (with E. Hoffmann Price)
epicourosan
Δημοσιεύσεις: 1315
Εγγραφή: 08 Δεκ 2010 21:50
Όνομα Ιστότοπου: -den exw
Τοποθεσία: ΓΛΥΦΑΔΑ

και μετά λες ότι έχεις.........
πως το πες?

θα τηγανίζεσαι στην κόλαση αιώνια μαζί με κολοκυθάκια πατάτες και τζατζικί.
Διχόνοια των πολιτών, ευημερία των πολιτικών!

http://www.videoman.gr/52856
Άβαταρ μέλους
traiasca
Δημοσιεύσεις: 733
Εγγραφή: 17 Δεκ 2010 19:34
Όνομα Ιστότοπου: -

Πάλι φαγοπότι ρεμάλια !
Μετά δε σου ...χωράνε τα ...μπλουζάκια!
Πρόσεχε βόρειε, εσύ μποϋκοτάρεις το κάψιμο του λίπους που μας επιβάλλουν απ τας Europas, και θα κριθείς ανθέλληνας ως… χοντρός σαν τον …αντιπρόεδρο!
Off Topic
Ρε, λες να απευθύνθηκε σε σένα όταν είπε … το μνημειώδες «μαζί τα φάγαμε»
Καλή διασκέδαση
! :lol: :lol:
Επικουρίδης
Δημοσιεύσεις: 623
Εγγραφή: 12 Ιουν 2010 13:04
Όνομα Ιστότοπου: -Η Δίκη των Θεών
Επικοινωνία:

traiasca έγραψε:Πάλι φαγοπότι ρεμάλια !
Μετά δε σου ...χωράνε τα ...μπλουζάκια!
Πρόσεχε βόρειε, εσύ μποϋκοτάρεις το κάψιμο του λίπους που μας επιβάλλουν απ τας Europas, και θα κριθείς ανθέλληνας ως… χοντρός σαν τον …αντιπρόεδρο!
Off Topic
Ρε, λες να απευθύνθηκε σε σένα όταν είπε … το μνημειώδες «μαζί τα φάγαμε»
Καλή διασκέδαση
! :lol: :lol:
Ελάτε με επίκουροσαν, αντάμα και όποιος άλλος αψηφά τις αποστάσεις. Καιρός ν' ανταμώσουμε.

Αλλιώς, έχετε κι' άλλη ευκαιρία. Πάμε, για ραντεβού στις ρίζες του Μύτικα, στο Νότιο Όλυμπο, στη γενέτειρά μου Λόφο Ελασσόνας, κατά το τριήμερο του Προφήτ' Ηλία. Οργανώνουμε με τον Πολιτιστικό μας Σύλλογο ετήσιο αντάμωμα.

"Εμπρός, εμπρός για την Ελλάδα, το δίκιο και την λευτεριά"
Δύο κατηγορίες ανθρώπων υπάρχουν: 1. Οι εξουσιαστές και 2. Οι εξουσιαζόμενοι.
Οι πρώτοι φτιάχνουν νόμους και τους παραβιάζουν ατιμώρητα, οι δε δεύτεροι, αναγκαστικά πειθαρχούν, διαφορετικά τιμωρούνται.
Ιστότοπος: "Η Δίκη των θεών" http://janastasiadis.blogspot.com/
Scifimom
Δημοσιεύσεις: 807
Εγγραφή: 27 Μάιος 2009 09:21
Όνομα Ιστότοπου: -
Τοποθεσία: Σάϊρ Μέση Γη

Κουνηθείτε Σαλονικιοί, άντε να βλέπουμε και νέες φάτσες μην είμαστε όλο οι ίδιοι.

Τα λέμε το Σάββατο. Ως τότε φάτε μερικές μακαρονάδες και αφιερώστε μου μερικά γιουβετσάκια για να γράψω καλά στις εξετάσεις μου.
Praise his noodliness
AAAAARGHHHHHH!
Άβαταρ μέλους
AoratiMelani
Δημοσιεύσεις: 16164
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 16:19
Όνομα Ιστότοπου: Αόρατη Μελάνη
Επικοινωνία:

καθάρματα, το κάνετε για να σκάσω που δεν μπορώ να έρθω!!! :romance-ballandchain:
Η θρησκευτική γλώσσα είναι μια μεταφορά. Το πρόβλημα είναι όταν παρασύρεται κανείς από τη μεταφορά κι αρχίζει να τη βλέπει σαν κυριολεξία. Rebbecca Goldstein
Άβαταρ μέλους
tasos_didymoteicho
Δημοσιεύσεις: 9010
Εγγραφή: 30 Δεκ 2010 15:59
Όνομα Ιστότοπου: -

Κι εμείς θα σκάσουμε απ' το φαΐ, εεεεε απ' το κακό μας που δεν θα είσαι εκεί εννοώ.
"Του είχαν δείξει την ασημαντότητα και τη φτηνή κενότητα των μικρών θεών της γης, με τα κακομοίρικα ανθρώπινα ενδιαφέροντά τους και τις διασυνδέσεις τους –τα μίση, τους θυμούς, τις αγάπες και τις ματαιοδοξίες τους– τη λαχτάρα τους να τους υμνούν και να θυσιάζουν σ' αυτούς, και την απαίτησή τους να τους πιστεύουν, κάτι άκρως αντίθετο με τη λογική και τη Φύση."
"Through the Gates of the Silver Key" By H. P. Lovecraft (with E. Hoffmann Price)
Απάντηση