Συντονισμός φόρουμ

Εδώ μπορείτε να γράψετε τη γνώμη σας για το φόρουμ καθώς και προτάσεις για τη δομή και τη λειτουργία του.
Άβαταρ μέλους
Ιοκάστη
Δημοσιεύσεις: 2298
Εγγραφή: 05 Μαρ 2009 13:18
Όνομα Ιστότοπου: Iokaste’s Blog
Επικοινωνία:

kapages dεν είπα πως δεν γράφεις ήρεμα, απλά μου έχει δοθεί η εντύπωση (που όπως ξανάπα μπορεί και να είναι λανθασμένη) ότι καμιά φορά παρεξηγείς διάφορα που λέγονται. Καταλαβαίνω τι λες, κι εγώ έχω ένα θέμα με την αισθητική, απλά δέχομαι πως ο κάθε άνθρωπος έχει τον δικό του τρόπο να εκφράζεται. Καμιά φορά μπορεί να μην μ’αρέσει αλλά ακόμη και άτομα που εκφράζονται άσχημα (για τα δικά μου δεδομένα) καμιά φορά έχουν κάτι χρήσιμο να πουν. Όπως και να έχει στο φόρουμ θα υπάρχουν πολλές διαφορετικές απόψεις και τρόποι και πρέπει να ρίχνουμε νερό στο κρασί μας όλοι καμιά φορά.
http://iocaste.wordpress.com

Do you know how a falcon is trained my dear? Her eyes are sown shut. Blinded temporarily she suffers the whims of her God patiently, until her will is submerged and she learns to serve - as your God taught and blinded you with crosses.
Άβαταρ μέλους
noxteryn
Δημοσιεύσεις: 2210
Εγγραφή: 02 Απρ 2010 15:40
Όνομα Ιστότοπου: noxteryn
Τοποθεσία: Αργυρούπολη
Επικοινωνία:

Ολοι οι ανθρωποι μπορει να γκρινιαζουν σα γκομενιτσες, να κανουν καμωματα σα πουστρακια, να κλεβουν σα γυφτοι και να βρωμανε σαν αραπηδες. Προφανως ειναι θεμα ορισμου, και οι γυναικες, οι γκει, οι αθιγγανοι και οι μαυροι δεν πρπεπει να προσβαλλονται, γιατι μπορει να θεωρηθουν και ρατσιστες οι ιδιοι!
Προφανώς. Ένας derogatory χαρακτηρισμός φέρει ένα συγκεκριμένο ορισμό. Αν κάποιος αποκαλέσει "ηλίθιο" έναν άλλο, εσύ θα προσβληθείς ως άνδρας επειδή η λέξη τυγχάνει να είναι αρσενικού γένους? Υπάρχουν γυναίκες, υπάρχουν και γκομενίτσες. Οι γυναίκες που δεν είναι γκομενίτσες γιατί να προσβληθούν από αυτό τον όρο? Αν εσύ θεωρείς ότι όλες οι γυναίκες είναι γκομενίτσες και συνεπώς ο χαρακτηρισμός τις προσβάλει όλες, I feel sorry for you.
"The irony of the Information Age is that it has given new respectability to uninformed opinion."
Άβαταρ μέλους
Γιατρος Του Ικα
Δημοσιεύσεις: 5537
Εγγραφή: 18 Μαρ 2009 13:22

Εγώ πάντως kapages την ελιτίστικη ευθιξία της πολιτικής ορθότητας δεν πρόκειται να την κάνω ποτέ μου σημαία ούτε ως συντονιστής κριτήριο συντονισμού.Και αυτό διότι τα ζητήματα που επικαλείσαι όταν αναφύονται (και εδώ δεν αναφύονται) δεν είναι ζητήματα αισθητικής αλλά ουσίας και το να τα προσεγγίζεις εστετίστικα τα απονευρώνεις και τα υποβαθμίζεις.

ΥΓ:Α και να μην ξεχάσω:πούστης,αράπης και επιπλέον σακάτης και χοντρός και καθυστερημένος.
Άνθρωπος χωρίς Θεό,ψάρι χωρίς ποδήλατο.

Είδα χτές ένα πεφταστέρι και ευχήθηκα να πέσει στο σπίτι σου.(Mikeius)

Ένα πέτρινο λιοντάρι στην μπασιά της νύχτας, με τα νύχια μπηγμένα στην πέτρα…
stratos
Δημοσιεύσεις: 1563
Εγγραφή: 14 Αύγ 2010 19:58
Όνομα Ιστότοπου: -

Στην δημοσίευσή 53156 αναφέρω
"
τεμπελόσκυλο έγραψε: σιγά ρε αφού
είμαστε φιλαράκια ;)
"
το οποίο δεν ειπώθηκε ποτέ φυσικά .

Το υπερβολικό της φράσης και τα εισαγωγικά που έβαλα , θεώρησα ότι καθιστούσαν προφανές το παραπάνω
και ο πραγματικός μου σκοπός ήταν να ειρωνευτώ και όχι να τα παρουσιάσω ως αληθινά .

Προς αποφυγή παρεξηγήσεων όμως ,
και για την άστοχη χρήση του σχήματος
[quote/]
"ο τάδε είπε"][/quote] το οποίο παραπέμπει σε πραγματικά λόγια ,

ζητάω συγγνώμη απ' το Τεμπελόσκυλο
Άβαταρ μέλους
kapages
Δημοσιεύσεις: 2911
Εγγραφή: 23 Δεκ 2010 05:10
Όνομα Ιστότοπου: -

noxteryn έγραψε:
Προφανώς. Ένας derogatory χαρακτηρισμός φέρει ένα συγκεκριμένο ορισμό. Αν κάποιος αποκαλέσει "ηλίθιο" έναν άλλο, εσύ θα προσβληθείς ως άνδρας επειδή η λέξη τυγχάνει να είναι αρσενικού γένους? Υπάρχουν γυναίκες, υπάρχουν και γκομενίτσες. Οι γυναίκες που δεν είναι γκομενίτσες γιατί να προσβληθούν από αυτό τον όρο? Αν εσύ θεωρείς ότι όλες οι γυναίκες είναι γκομενίτσες και συνεπώς ο χαρακτηρισμός τις προσβάλει όλες, I feel sorry for you.
η προσβολη δεν προερχεται απο την ισοδυναμια γυναικα=γκομενιτσα, αλλα απο την επιλογη σου να επιλεξεις μια υποκατηγορια γυναικων, τις γκομενιτσες στη προκειμενη περιπτωση, να την ορισεις οπως σου γουσταρει (γκομενιτσα=γκρινιαρα) ώστε να εκφρασεις μια ιδιοτητα
, αναπαραγωντας ενα σεξιστικο προτυπο που θελει τη γκρινια να απανταται κυριως στο θηλυκο γενος.

Απο τη στιγμη δε που δεχεσαι επισης τη χρηση του αραπη για αυτον που βρωμαει, δεν εχω κατι αλλο να γραψω.
Τη λέξη "υποτιμητικος" δεν στη μαθανε στο σχολειο;
Παραδεισος ειναι η ικανοποιηση καθε ατομικης επιθυμιας. Κολαση, ειναι η συγκεντρωση αυτων των ατομικων παραδεισων...
Άβαταρ μέλους
kapages
Δημοσιεύσεις: 2911
Εγγραφή: 23 Δεκ 2010 05:10
Όνομα Ιστότοπου: -

Γιατρος Του Ικα έγραψε:Εγώ πάντως kapages την ελιτίστικη ευθιξία της πολιτικής ορθότητας δεν πρόκειται να την κάνω ποτέ μου σημαία ούτε ως συντονιστής κριτήριο συντονισμού.Και αυτό διότι τα ζητήματα που επικαλείσαι όταν αναφύονται (και εδώ δεν αναφύονται) δεν είναι ζητήματα αισθητικής αλλά ουσίας και το να τα προσεγγίζεις εστετίστικα τα απονευρώνεις και τα υποβαθμίζεις.

ΥΓ:Α και να μην ξεχάσω:πούστης,αράπης και επιπλέον σακάτης και χοντρός και καθυστερημένος.
τα κριτηρια συντονισμου που χρησιμοποιεις γιατρε εχουν να κανουν με παρεμβασεις του στυλ
α) γιατι γραφετε ολοι σαν βλαμενα
β) γκρινιαζετε σα γκομενιτσες, να φυγετε αν δεν σας αρεσει

θεωρει;ς οτι αυτες οι παρεμβασεις προαγουν τη κουβεντα;

ξεκινα απο τα βασικα, και ασε τις υψηλες εννοιες για αργοτερα.
Παραδεισος ειναι η ικανοποιηση καθε ατομικης επιθυμιας. Κολαση, ειναι η συγκεντρωση αυτων των ατομικων παραδεισων...
Άβαταρ μέλους
Ευθύμης
Δημοσιεύσεις: 3332
Εγγραφή: 18 Αύγ 2009 01:08
Όνομα Ιστότοπου: -

epicourosan έγραψε:Ευθυμη,
Σαν ΠΑΟΚτζης μου τα λες πολυ καλα και ισως τωρα αρχιζουμε να επικοινωναμε.
Θελω να σου γραψω μονο συμβουλευτικα ,οχι οτι ξερω καλλιτερα αλλα την εχω παθει εγω!
Οταν σε δυο αντιμαχωμενα δικαιωνεις το ενα και καταδικαζεις το αλλο σε 50-50%,εχεις κανει το μεγαλητερο λαθος σαν διαιτητης.
Διοτι ο κερδιζων περνει πολυ θαρρος.
Και συνεχιζει ακαθετος, το ειδες?
Σκεψουτο.
Το πρόβλημα είναι ότι δε συμφωνούμε σε ζητήματα όπως "ποιος έχει την ισχύ" και "τι συνιστά 50-50".
Η αθεΐα δεν είναι το παν αλλά είναι μια καλή αρχή.
Άβαταρ μέλους
noxteryn
Δημοσιεύσεις: 2210
Εγγραφή: 02 Απρ 2010 15:40
Όνομα Ιστότοπου: noxteryn
Τοποθεσία: Αργυρούπολη
Επικοινωνία:

kapages, για άλλη μια φορά, εσύ διαπράττεις τη σεξιστική υπόθεση ότι μόνο οι γυναίκες μπορούν να είναι γκομενίτσες θεωρώντας ότι πρόκειται για αποκλειστικά θηλυκό χαρακτηρισμό. Δε μπορώ να εξηγήσω για τέταρτη φορά τι εννοώ, νομίζω ότι είναι αρκετά σαφές.

Μιας και αναφέρεις τον "αράπη" όλη την ώρα ως wild card, σου υπενθυμίζω ότι ο ίδιος ο Richard Pryor (που είναι μαύρος) είχε μιλήσει για τη διαφορά μεταξύ μαύρων και "αράπηδων" (niggers), τονίζοντας ότι οι μαύροι είναι οι μορφωμένοι και παραγωγικοί πολίτες ενώ οι niggers είναι οι τεμπέληδες που ζουν από τα επιδόματα ανεργείας. Αντίστοιχα αστεία έχουν κάνει άλλοι κωμικοί για τη διαφορά μεταξύ white people και rednecks. Όταν η συμπεριφορά ενός ανθρώπου ταυτίζεται με την περιγραφή ενός στερεότυπου, τότε ο ίδιος ο άνθρωπος αποκτά αυτό το στερεότυπο. Επίσης, δε χρειάζεται να είσαι ομοφυλόφιλος για να συμπεριφέρεσαι σαν αδερφάρα.

Είναι πολύ απλή έννοια. Όταν χαρακτηρίζεις έναν άνθρωπο που τυγχάνει να ανήκει σε ένα κοινωνικό σύνολο, δε χαρακτηρίζεις το κοινωνικό σύνολο, αλλά τον άνθρωπο. Ξεκόλλα επιτέλους.


[youtube]zRwK_XVfm0I[/youtube]
"The irony of the Information Age is that it has given new respectability to uninformed opinion."
epicourosan
Δημοσιεύσεις: 1315
Εγγραφή: 08 Δεκ 2010 21:50
Όνομα Ιστότοπου: -den exw
Τοποθεσία: ΓΛΥΦΑΔΑ

Προφανώς την ισχύ την έχει ο διαιτητής .
Το 50-50 είναι για το φταίξιμο και των δυο.
Μετά από τις προηγούμενες επεξηγήσεις και εδώ είναι ένας μικρόκοσμος της κοινωνίας όποιος το έχει καταλάβει και φερθεί έξυπνα περνά καλά.
Αλλά δεν παραλείπω να γράψω ότι πολλές απόψεις διαφωνούντων θα έπρεπε να εξετάζονται εξονυχιστικά.
Όταν αισθάνεται κάποιος αδικημένος πολλές φόρες παρεκτρέπεται , εγώ δεν τον ακυρώνω αλλά προσπαθώ να βρω την αρχή του νήματος γιατί αισθάνεται αδικημένος?
Είναι καλύτερα να το καταλάβει από την απόρριψη που υπάρχει περίπτωση να φάει.
Είμαστε ένας λαός της απόρριψης ya!
Όλοι απορρίπτουμε όλους και φτάσαμε εδώ που φτάσαμε .
Δεν έχεις δει στον δρόμο τους οδηγούς χωρίς να εξεταστεί ποιος φταίει έχουμε την ύβρη στο στόμα μας έτσι δικαιολογούμε τους εαυτούς μας.
Τώρα τελευταία με την ευγενική παραχώρηση της προτεραιότητας αρχίζουμε να αισθανόμαστε άνθρωποι και όχι αρπακτικά.
Βέβαια η Θεσσαλονίκη δεν έχει τα προβλήματα της Αθήνας.
Είναι πιο χαλαρά εκεί.
Διχόνοια των πολιτών, ευημερία των πολιτικών!

http://www.videoman.gr/52856
Άβαταρ μέλους
Γιατρος Του Ικα
Δημοσιεύσεις: 5537
Εγγραφή: 18 Μαρ 2009 13:22

Ναι kapages.Είναι μιά θέση πάνω στην κουβέντα.Εγώ δεν θα χρησιμοποιούσα αυτές τις εκφράσεις αλλά δεν θεωρώ ότι απέκλιναν τόσο πολύ του επιτρεπτού ώστε να απαιτείται συντονιστική παρέμβαση.

Δεν πρόκειται να μιλήσω εκ μέρους του noxteryn o οποίος έχει φάει σ'αυτό το φόρουμ ήδη 2 προειδοποιήσεις και έναν 24ωρο αποκλεισμό σύμφωνα με τους όρους χρήσης χωρίς να έρθει μετά να παραπονεθεί γι'αυτό, αλλά θα μιλήσω για μένα.

Ο συντονισμός σ'αυτό το φόρουμ είναι από τους πιό επιεικείς και ανεκτικούς που θα βρεις στο ελληνικό (και όχι μόνο!) internet. Αν έχουμε κάποια αδυναμία δεν είναι καμία άλλη από την επιείκειά μας.

Κapages έχεις δίκιο ότι ο Πάνος ήταν πρόβλημα για το forum.Σαφώς όμως όχι εξαιτίας των "ρηξικέλευθων" απόψεών του που δήθεν μας είχαν στριμώξει καθώς δεν ξέρω τι εννοείτε ,ανέτρεπαν(;!) ίσως τα επιστημονίστικα δόγματά μας(;).

Όχι!Ο Πάνος ήταν πρόβλημα διότι σε κάθε έναν που του πήγαινε κόντρα ή τον στόλιζε με χαρακτηρισμούς ή ανέβαζε σε απαράδεκτο βαθμό τους τόνους της επιθετικότητας.Η δε αντίδρασή του στον 24ωρο αποκλεισμό ήταν προσβλητική όχι μόνο για τους συντονιστές αλλά για ΌΛΟΥΣ ΣΑΣ/ΜΑΣ. Εκτος αν αποδέχεστε τον χαρακτηρισμό των ινδικών χοιριδίων στα νοητικά πειράματα της σατανικής μεγαλοφυίας Πάνος περί....βλακείας.

ΥΓ:Και μόνο η ύπαρξη αυτού του νήματος καθιστά κάθε κατηγορία περί αυταρχισμού και αυθαιρεσίας έωλη.Στα περισσότερα fora που γνωρίζω ακόμη και η συζήτηση των ενεργειών των συντονιστών απαγορεύεται!

Και εδώ έχουμε και επίσημο βήμα...
Άνθρωπος χωρίς Θεό,ψάρι χωρίς ποδήλατο.

Είδα χτές ένα πεφταστέρι και ευχήθηκα να πέσει στο σπίτι σου.(Mikeius)

Ένα πέτρινο λιοντάρι στην μπασιά της νύχτας, με τα νύχια μπηγμένα στην πέτρα…
epicourosan
Δημοσιεύσεις: 1315
Εγγραφή: 08 Δεκ 2010 21:50
Όνομα Ιστότοπου: -den exw
Τοποθεσία: ΓΛΥΦΑΔΑ

Επικουρίδη
Πολύ μεγάλο κατεβατό έγραψες και έχεις αρκετό δίκιο σαν πιο ήρεμα σκεπτόμενος.
Έχεις ακούσει αυτό ΄΄ έβγαλε η μύγα κόλο και έχεσε τον κόσμο όλο.
Το φόρουμ ισχύει 14-15 μήνες , σχεδόν δεν υπάρχουμε πουθενά και μαλλιοτραβιόμαστε σαν γκομενίτσες όπως κατάλαβα και εγώ.
Πολύ ενέργεια ρε παιδιά για το τίποτα, ξέρω ότι στην διοίκηση των επιχειρήσεων θέσφατο είναι η αλληλοβοήθεια στελεχών εντος της επιχείρησης ,τουλάχιστον.
Λέγοντας επιχείρηση εννοώ μια ομάδα ανθρώπων που συγκεντρώνονται στα κέρδη και ξεχνούν τις απώλειες.
Δεν μπορούμε να έχουμε υπόσταση σε ένα κόσμο αλληλοεξόντωσης όταν το κάνουμε στον εαυτόν μας.
Διχόνοια των πολιτών, ευημερία των πολιτικών!

http://www.videoman.gr/52856
Άβαταρ μέλους
kapages
Δημοσιεύσεις: 2911
Εγγραφή: 23 Δεκ 2010 05:10
Όνομα Ιστότοπου: -

δε θα κατσω να σκασω ενοψει και ΣΚ! :auto-camptrailer:

νοξ,να ξερεις οτι αν δεν με ειχες εκνευρισει με τα περι βλαμμενων, δεν θα ειχα ψειρισει τη μαιμου για τις γκομενιτσες.
Παραδεχομαι με βαρια καρδια οτι με βαση την αυστηρη λογικη εχεις δικιο, ακομα και για τους πιο βαρεις χαρακτηρισμους :angry-extinguishflame:

Προσωπικα, προτιμω να να χαρακτηριζω τον γκρινιαρη γκρινιαρη, τον βρωμιαρη βρωμιαρη και τον ...πουστη πουστη (ΛΟΛ, μερικα πραγματα δεν γινεται να τα πεις αλλιως). Αυτο δεν ειναι θεμα καθωσπρεπισμου ή εστετισμος, αλλα κοινη ευγενεια, απεναντι σε οσους δεν γνωριζουν ακριβως τους ορισμους των λεξεων ή δεν γουσταρουν τους συγκεκριμενουτς ιδιωματισμους επειδη θεωρουν οτι χρησιμοποιουνται και απο ρατσιστες.
. Θα ηθελα να σε δω παντως να χρησιμοποιεις τη λεξη αραπης=βρωμιαρης μεσα σε μια παρεα με μαυρους. Κατι μου λέει, οτι δεν θα εντυπωσιαστουν ευκολα απο τα επιχειρηματα σου!
Και σε σενα θα επρεπε κατι να λεει το γεγονος οτι δεν θα βρεις ευκολα αθιγγανο να λεει τους βρωμιαρηδες γυφτους, γυναικα να μιλαει για γκομενιτσες, μαυρους να λενε τη λεξη αραπης κλπ.
Αν σου αρεσει να προσβαλεις εκ του ασφαλους της αυστηρης λογικης σου, go ahead, για να χρησιμοποιησω και εγω τα αγγλικα.
white knighting, derogatory, I feel sorry for you, wild card ...
Γιατι δεν δοκιμαζεις να χρησιμοποιήσεις τη μητρικη σου γλώσσα;

Γιατρε του Ικα, δικα σου τα γενια, δικα σου και τα χτενια.
Όπως εγραψα και στην Ιοκαστη, δεν προσπαθω να σας επιβαλλω την αισθητικη μου.
Εχω το δικαιωμα ομως να την επιβαλλω στον εαυτο μου.
Ignore λοιπον απο δω και περα σε οποιον μου χαλαει την αισθητικη, και σε οποιον αρεσω!

Γεια σας παιδακια! :greetings-wavegreen:
Παραδεισος ειναι η ικανοποιηση καθε ατομικης επιθυμιας. Κολαση, ειναι η συγκεντρωση αυτων των ατομικων παραδεισων...
Άβαταρ μέλους
Τεμπελόσκυλο
Δημοσιεύσεις: 9866
Εγγραφή: 03 Μαρ 2009 21:27
Όνομα Ιστότοπου: Τεμπέλικες Σκέψεις...
Τοποθεσία: Sun City
Επικοινωνία:

Off Topic
Χτες το βράδυ που πήρα ταξί, ο οδηγός φώναξε σε ένα άλλο ταξί που πέρασε με κόκκινο και μας έκοψε "Άντε και γαμήσου μαλάκα ταρίφα!"...
It is by will alone I set my mind in motion.
Άβαταρ μέλους
kapages
Δημοσιεύσεις: 2911
Εγγραφή: 23 Δεκ 2010 05:10
Όνομα Ιστότοπου: -

Τεμπελόσκυλο έγραψε:
Off Topic
Χτες το βράδυ που πήρα ταξί, ο οδηγός φώναξε σε ένα άλλο ταξί που πέρασε με κόκκινο και μας έκοψε "Άντε και γαμήσου μαλάκα ταρίφα!"...
με τα μυαλα που κουβαλατε προσεξτε μη φατε κανενα βρωμοξυλο παιδια και μεινουμε τρεις και ο κουκος! : brrr : : brrr : :D
Παραδεισος ειναι η ικανοποιηση καθε ατομικης επιθυμιας. Κολαση, ειναι η συγκεντρωση αυτων των ατομικων παραδεισων...
Άβαταρ μέλους
noxteryn
Δημοσιεύσεις: 2210
Εγγραφή: 02 Απρ 2010 15:40
Όνομα Ιστότοπου: noxteryn
Τοποθεσία: Αργυρούπολη
Επικοινωνία:

kapages, ισχύει το αντίστροφο από αυτό που λες. Οι gay όλη την ώρα λένε λέξεις του στυλ "πουστάρα", "αδέρφω", "κωλολεσβία", κτλ. Οι μαύροι όλη την ώρα χρησιμοποιούν τη λέξη nigger. Γυναίκες που χρησιμοποιούν λέξεις όπως "κότα", "κλώσσα", "γκομενίτσα", "γλάστρα", "χαζογκόμενα", κτλ, έχω συναντήσει εκατοντάδες.

Πέρα από αυτό, η έννοια του "αράπη" δεν είναι το ότι είναι βρωμιάρης, οπότε το παράδειγμά σου είναι λίγο άστοχο. Αλλά ναι, θα το χρησιμοποιούσα με τη σωστή έννοια μπροστά σε μαύρους, ειδικά σε χιουμοριστικό περιβάλλον. Για παράδειγμα, πριν από κάμποσο καιρό είχα μια συζήτηση με τον Eon για την τηλεοπτική σειρά Spartacus: Blood and Sand, όπου μου διηγήθηκε την εξής σκηνή με περίπου αυτά τα λόγια: "Λέγανε ότι ο Σπάρτακος θα μονομαχούσε με ένα Θράκα που λεγόταν Περικλής, οπότε πάει ο Σπάρτακος στην αρένα, ανοίγουν οι πόρτες, και βλέπω να βγαίνει ένας αράπης!"

Off Topic
PS: Είμαι bilingual. Τα αγγλικά αποτελούν μητρική μου γλώσσα όσο και τα ελληνικά.
"The irony of the Information Age is that it has given new respectability to uninformed opinion."
epicourosan
Δημοσιεύσεις: 1315
Εγγραφή: 08 Δεκ 2010 21:50
Όνομα Ιστότοπου: -den exw
Τοποθεσία: ΓΛΥΦΑΔΑ

Τεμπελόσκυλο έγραψε:
Off Topic
Χτες το βράδυ που πήρα ταξί, ο οδηγός φώναξε σε ένα άλλο ταξί που πέρασε με κόκκινο και μας έκοψε "Άντε και γαμήσου μαλάκα ταρίφα!"...

ΑΚΛΡΙΒΩΣ!!

ΕΓΩ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΖΕΥΡΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΕΝΑΣ ΠΕΖΟΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΦΩΝΑΖΕΙ

ΤΙ ΣΤΑΜΑΤΑΣ ΡΕ ΜΑΛΑΚΑ!
ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΛΕΩ
και λεει..........
Αααα
κια πέρασε!!

ΖΗΤΩΩΩΩΩΩΩ!!!!!!
Διχόνοια των πολιτών, ευημερία των πολιτικών!

http://www.videoman.gr/52856
Άβαταρ μέλους
Comte de Toulouse
Δημοσιεύσεις: 3960
Εγγραφή: 11 Μαρ 2009 13:32
Όνομα Ιστότοπου: Comte de Toulouse
Τοποθεσία: 7-
Επικοινωνία:

epicourosan έγραψε:ΕΓΩ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΖΕΥΡΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΕΝΑΣ ΠΕΖΟΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΦΩΝΑΖΕΙ...
Θα έπρεπε να φωνάξει "ΠΑΙΖΕΙΣ ΜΕ ΤΑ ΝΕΒΡΑ ΜΟΥ!"
Pluralitas non est ponenda sine neccesitate
epicourosan
Δημοσιεύσεις: 1315
Εγγραφή: 08 Δεκ 2010 21:50
Όνομα Ιστότοπου: -den exw
Τοποθεσία: ΓΛΥΦΑΔΑ

Γεια σου κομη,
παντα λεπτολογος
με κανεις χαρουμενο με το πνευμα σου παντα!
να σε ρωτησω..
αν ενας ανδρας πηδηξει εναν αλλον δεν ειναι αδερφη?
Διχόνοια των πολιτών, ευημερία των πολιτικών!

http://www.videoman.gr/52856
stratos
Δημοσιεύσεις: 1563
Εγγραφή: 14 Αύγ 2010 19:58
Όνομα Ιστότοπου: -

Στο θέμα <Σεξουαλική πράξη με το ίδιο φύλο> σβήστηκε μία δημοσίευσή μου .
Υπάρχει κάποια δικαιολογία γι ' αυτό ?
Άβαταρ μέλους
breadfan
Δημοσιεύσεις: 1722
Εγγραφή: 20 Ιουν 2009 03:16
Τοποθεσία: Πάτρα

Υπάρχει λόγος, όχι δικαιολογία.

Η δημοσίευσή σου δεν είχε περιεχόμενο.
Συγκεκριμένα, αποτελούνταν απ' τις εξής δύο λέξεις:

Spoiler: Εμφάνιση

χωρίς να είναι πραγματικό spoiler (δεν είχε το BBCode tag για το spoiler, αλλά μόνο τον κωδικό του χρώματος στη λέξη "Εμφάνιση").
Οὐκ ἄρα τὸ θεοφιλὲς ὅσιόν ἐστιν, ὦ Εὐθύφρων, οὐδὲ τὸ ὅσιον θεοφιλές, ὡς σὺ λέγεις, ἀλλ᾽ ἕτερον τοῦτο τούτου.
Απάντηση