γειά σας (Vandroiy)

Αμέσως μετά την εγγραφή σας περάστε από εδώ να πείτε ένα «χαίρετε» μαζί με δυό λόγια για τον εαυτό σας, και να λάβετε το «αντιχαίρετε» από τους άλλους.
Απάντηση
Vandroiy
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: 22 Δεκ 2010 04:21
Όνομα Ιστότοπου: -

Βαπτίστηκα Αναστάσιος αλλά αυτό το τόσο ωραίο όνομα συχνά οι φίλοι μου το κόβουν στο ξερό και μπανάλ: Τάσος :D .Τάσος λοιπόν, είμαι φοιτητής σπουδάζω φυσική. Είδα μερικές από τις συζητήσεις σας και αποφάσισα να γραφτώ. Δεν έχω διαβάσει κανένα βιβλίο περί αθείας ούτε δηλώνω άθεος, είμαι ακόμα στο ψάξιμο ( δεν ξέρω αν υπάρχει όντως θεός, αλλά ακόμα και αν υπάρχει δεν έχει καμία σχέση με αυτό που φαντάζονται οι περισσότεροι συνάνθρωποί μας). Μετά από συζητήσεις με ένα φίλο μου πιστό, με αποκάλεσε "άθεο". Προφανώς αυτό το έκανε για να με κάνει να εγκαταλείψω τις θέσεις μου αλλά το όλο σκηνικό με έβαλε σε σκέψεις. Οπότε έψαξα στο ίντερνετ αν υπάρχει κανένα φόρουμ σχετικό με την αθεΐα και ... να μαι!
dtango
Αποκλεισμένος
Δημοσιεύσεις: 2117
Εγγραφή: 07 Απρ 2009 16:56
Όνομα Ιστότοπου: Dispute of a man with his Ba
Τοποθεσία: Καλύβια (7ος όροφος!)
Επικοινωνία:

Καλώς ήρθες Αναστάσιε!

Αν δεν είχες πει το όνομα σου θα θεωρούσα ότι ονομάζεσαι Vangelis και δεν θα είχα ενδιαφερθεί να μάθω τι σημαίνει Vandroiy.

Τι είναι λοιπόν; Ηλεκτρονικό παιχνίδι, όνομα ενός Δρυΐδη ή ενός δράκου;
"Culture is memory", Yuri Lotman, 1922 - 1993, Ρώσος Σημειολόγος και Κουλτουρολόγος
Άβαταρ μέλους
dotplan
Δημοσιεύσεις: 1036
Εγγραφή: 03 Νοέμ 2010 17:49
Όνομα Ιστότοπου: -
Επικοινωνία:

Καλώς ήρθες.Εγώ θα σε φωνάζω Σούλη(απο το Τασούλη) πάντως...
They are finite and we are unbound, undivided.
Vandroiy
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: 22 Δεκ 2010 04:21
Όνομα Ιστότοπου: -

στην αρχή προσπαθούσα να το κάνω ολλανδικό Van Droiy αλλά μετά κατάλαβα ότι υπήρχε σε κάποιο τραγούδι... :band-singer: και τελικά μ' άρεσε και το κράτησα. Στο nickname κολλάμε? ;)
dtango
Αποκλεισμένος
Δημοσιεύσεις: 2117
Εγγραφή: 07 Απρ 2009 16:56
Όνομα Ιστότοπου: Dispute of a man with his Ba
Τοποθεσία: Καλύβια (7ος όροφος!)
Επικοινωνία:

Vandroiy έγραψε:στην αρχή προσπαθούσα να το κάνω ολλανδικό Van Droiy αλλά μετά κατάλαβα ότι υπήρχε σε κάποιο τραγούδι... :band-singer: και τελικά μ' άρεσε και το κράτησα. Στο nickname κολλάμε? ;)
Δεν κολλάμε πουθενά!
Απλά, το κάνουμε για να μην είναι ξερό το καλωσόρισμα. :)
"Culture is memory", Yuri Lotman, 1922 - 1993, Ρώσος Σημειολόγος και Κουλτουρολόγος
Vandroiy
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: 22 Δεκ 2010 04:21
Όνομα Ιστότοπου: -

οκ! αλλα πως το καταλαβες?
Άβαταρ μέλους
Comte de Toulouse
Δημοσιεύσεις: 3960
Εγγραφή: 11 Μαρ 2009 13:32
Όνομα Ιστότοπου: Comte de Toulouse
Τοποθεσία: 7-
Επικοινωνία:

Vandroiy έγραψε:οκ! αλλα πως το καταλαβες?
Του το είπε ο Γκιλγκαμές.
Pluralitas non est ponenda sine neccesitate
Άβαταρ μέλους
Βέρα
Δημοσιεύσεις: 777
Εγγραφή: 01 Νοέμ 2010 11:04
Όνομα Ιστότοπου: -

:band-singer:
"Serpents In Paradise": Vandroiy will you help me?

Εικόνα

Εικόνα
Μου αρέσει πολύ το Farewell

Καλώς ήρθες :D
«Η μόνη επαφή της ελληνικής εκκλησίας με το πνεύμα, τα τελευταία εκατό χρόνια, ήσαν οι αφορισμοί του Ροΐδη, του Λασκαράτου και του Καζαντζάκη.» (Νίκος Δήμου)
Robopsychologist
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: 22 Δεκ 2010 23:26
Όνομα Ιστότοπου: Ρομποτική Ψυχοπαθολογία
Επικοινωνία:

Καλώς τον! Εύχομαι καλό ψάξιμο, νομίζω πως είσαι στο σωστό μέρος....Θα βρεις τις σωστές απαντήσεις (ή ερωτήσεις), με την βοήθεια του Θεού ;)
Άβαταρ μέλους
tasos_didymoteicho
Δημοσιεύσεις: 9010
Εγγραφή: 30 Δεκ 2010 15:59
Όνομα Ιστότοπου: -

Γεια σου, συνονόματε. Μπανάλ ξεμπανάλ, εγώ το προτιμώ από το Αναστάσιος, το οποίο μου φέρνει κάτι σε ιερομόναχο :pray: :naughty: Και σιγά μη μπω τώρα στα γεράματα στη διαδικασία ν' αλλάζω όνομα...
"Του είχαν δείξει την ασημαντότητα και τη φτηνή κενότητα των μικρών θεών της γης, με τα κακομοίρικα ανθρώπινα ενδιαφέροντά τους και τις διασυνδέσεις τους –τα μίση, τους θυμούς, τις αγάπες και τις ματαιοδοξίες τους– τη λαχτάρα τους να τους υμνούν και να θυσιάζουν σ' αυτούς, και την απαίτησή τους να τους πιστεύουν, κάτι άκρως αντίθετο με τη λογική και τη Φύση."
"Through the Gates of the Silver Key" By H. P. Lovecraft (with E. Hoffmann Price)
Άβαταρ μέλους
Πυθαγόρας
Δημοσιεύσεις: 32
Εγγραφή: 14 Ιαν 2011 20:45
Όνομα Ιστότοπου: -

Καλώς όρισες Αναστάσιε!

Είθε να βρείς αυτό που ψάχνεις στο forum αυτό!
Δίκαιον πράττειν

Between the cracks and hollows, the earth is good.
Απάντηση