To Heavy Metal γίνεται θρησκεία!

Οτιδήποτε αφορά την επικαιρότητα ή πρακτικά θέματα σχετικά με την αθεΐα και την θρησκεία. Θέματα γενικής επικαιρότητας συζητιούνται στα "Εκτός θέματος", υποσυζήτηση "Ειδήσεις και επίκαιρα".
Άβαταρ μέλους
Ιοκάστη
Δημοσιεύσεις: 2298
Εγγραφή: 05 Μαρ 2009 13:18
Όνομα Ιστότοπου: Iokaste’s Blog
Επικοινωνία:

Πυθέα

Εννοείται ότι ο Μόρισον δεν είναι ΗΜ, ένα παράδειγμα ήταν.
1) αυτη ειναι η δική μου αξιολόγηση, και προέρχεται από οπαδους με μονοχνωτισμο και εμμονη στο HM
Δεκτό και γενικά με καλύπτει. Ένα σχόλιο μόνο:
ο τιτλος ειναι ...γινεται θρησκεια, αυτο υπονοει μονοχνωτισμο και εμμονη
Θα μπορούσε όμως να χαρακτηριστεί και ως χιουμοριστικό, όπως είναι και το μακαρονοτέρας ή το ιερό σουβλάκι (σουβλάκι ftw).
http://iocaste.wordpress.com

Do you know how a falcon is trained my dear? Her eyes are sown shut. Blinded temporarily she suffers the whims of her God patiently, until her will is submerged and she learns to serve - as your God taught and blinded you with crosses.
Άβαταρ μέλους
mpamiatzis
Δημοσιεύσεις: 994
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2009 00:47
Όνομα Ιστότοπου: μαθήματα σκέψης
Επικοινωνία:

πιθανον να ειμαι ο μοναδικος που καταλαβενει τον πυθεα.
το να ακους μεταλ ειναι απολυτα φυσιολοφικο και κατανοητο και εμενα με ποιανουν κατι γκαυλες και το ριχνω κανενα απογευμα στο μεταλ και στις παλιες κασσετες μου. τα μεταλ συγκροτηματα ως γνωστος ξερουν πολλα κιλα μουσικη
ομως το να συμπεριφερεσε ως μεταλας ειναι απολυτα εφηβηκο.

πηγα πριν μερικα χρονια σε ενα μεταλαδικο στην θεσσαλονικη eazy doll η καπως ετσι, οι ανθρωποι που ηταν μεσα λες και ηταν απο αλλη δεκαετια. Ρε φιλε εχεις φαλακρα στο μισο σου κεφαλι τι την θες την αλογοουρα και κουνας στον αερα 12 τριχες?, τι το θες το στενο δερματινο θα βρωμας την αλλη μερα. Ενταξει οικονομικη κριση αλλα μπορεις να βαλεις ενα μακο που δεν εχει πανο του νεκροκεφαλες και αιματα..... Αυτα δεν ειναι εφηβηκα....

και εμεις παιζαμε μαντολινο αλλα δεν καναμε ετσι

δηλαδη εγω εχω προτιμηση στην ηλεκτρονικη μουσικη αλλα δεν πηρα την φατσα του ζαν μισελ ζαρ και να την κανω σημαια ουτε θα μαλωσω για το αν john digweed ειναι καλυτερος απο το james holden.

καταλαβατε...... Φανταζομαι οτι αυτο λεει ο Πυθεας
http://mpamiatzis.blogspot.com
Οι μέρες αποφράδες με ξόρκισαν παπάδες
κι αμαρτωλό με βγάλανε και βλάσφημο
Κι εγώ να καταπίνω Τιτανικός θα γίνω
να σας βυθίσω στο στερνό μου χάσιμο
Ότι ενθάδε κείμεθα Ο ξείν' αγγέλειν
κι απολωλότες είμεθα απ' την αγέλην
Απάντηση