Β' Μπουγατσοφάγεια / Γενάρης 2010

Οτιδήποτε αφορά την επικαιρότητα ή πρακτικά θέματα σχετικά με την αθεΐα και την θρησκεία. Θέματα γενικής επικαιρότητας συζητιούνται στα "Εκτός θέματος", υποσυζήτηση "Ειδήσεις και επίκαιρα".
Άβαταρ μέλους
Tiktaalik
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: 11 Οκτ 2009 23:24
Όνομα Ιστότοπου: -

Δίκιο έχει ο Αριστος, επρέπε να υπήρχε περισσότερο περιθώριο ενημέρωσης... την επόμενη Κυριακή πάντως μην κανονίσετε, θα προτιμήσω να δω Anneke Van Giersbergen... ;)
Ψάρι έξω απ' το νερό...
Άβαταρ μέλους
Ιοκάστη
Δημοσιεύσεις: 2298
Εγγραφή: 05 Μαρ 2009 13:18
Όνομα Ιστότοπου: Iokaste’s Blog
Επικοινωνία:

Λοιπόν θα αγνοήσω τον Tiktaalik που με πλήγωσε βαθύτατα (θέλω κι εγώ να δω την Anneke αλλά δεν μπορώ να πάρω την απόφαση να δώσω τα 38 ευρώ γιατί από τους υπόλοιπους μόνο οι Lake of tears μ'αρέσουν) και θα μπω στο θέμα (το οποίο είναι ίσως λίγο άσχετο από το αρχικό θέμα και σας ζητώ να με συγχωρήσετε):

Θα ανέβω προς τα μέρη σας κάποια στιγμή τον Φεβρουάριο (αρχές, αν όλα πάνε καλά), θα ξανακανονίσουμε μια συναντησούλα και τότε; Ε; Ε; Ε; :obscene-drinkingbuddies:
http://iocaste.wordpress.com

Do you know how a falcon is trained my dear? Her eyes are sown shut. Blinded temporarily she suffers the whims of her God patiently, until her will is submerged and she learns to serve - as your God taught and blinded you with crosses.
Άβαταρ μέλους
aristotelis_1
Δημοσιεύσεις: 4670
Εγγραφή: 31 Αύγ 2009 15:33
Όνομα Ιστότοπου: -

α καλα συγουρα αυτην την κυριακη και εγω θα παω να δω τον θεο μου :D παντος κανωνιστε μια μερα να βρεθουμε ετσι ολοι μαζι, υ,γ, ναι ιοκαστη μου ελα με το καλο εσυ και τοτε θα βρεθουμε ολοι σε ενα καφε μεγαλη παρεα και θα συζητησουμε πολλα
Ο ΚΟΣΜΟΣ ΛΕΕΙ ΘΕΟΣ ΕΜΕΙΣ ΛΕΜΕ ΑΡΗΣ
Άβαταρ μέλους
EvanT
Δημοσιεύσεις: 1927
Εγγραφή: 14 Ιούλ 2009 11:00
Όνομα Ιστότοπου: On the way to Ithaca
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Επικοινωνία:

Φυσικά. Ιοκάστη, σε περιμένουμε! Έλα να σε κεράσουμε μια χανούμ-μπουρέκ στο Χατζή!!
“With crosses, relics, crucifixes,
beads, pictures, rosaries and pixes,
the tools of working out salvation,
by mere mechanic operation.”
Samuel Butler, "Hudibras"
Άβαταρ μέλους
aristotelis_1
Δημοσιεύσεις: 4670
Εγγραφή: 31 Αύγ 2009 15:33
Όνομα Ιστότοπου: -

και σαντουιτς με πιτα και γυρο :D γιατι οι αθηναιοι τα μπερδευεται ζητατε σουβλακια και ενωειτε γυρους
Ο ΚΟΣΜΟΣ ΛΕΕΙ ΘΕΟΣ ΕΜΕΙΣ ΛΕΜΕ ΑΡΗΣ
Άβαταρ μέλους
Γιατρος Του Ικα
Δημοσιεύσεις: 5537
Εγγραφή: 18 Μαρ 2009 13:22

Ή μήπως σάντουϊτς;
Άνθρωπος χωρίς Θεό,ψάρι χωρίς ποδήλατο.

Είδα χτές ένα πεφταστέρι και ευχήθηκα να πέσει στο σπίτι σου.(Mikeius)

Ένα πέτρινο λιοντάρι στην μπασιά της νύχτας, με τα νύχια μπηγμένα στην πέτρα…
Άβαταρ μέλους
Ιοκάστη
Δημοσιεύσεις: 2298
Εγγραφή: 05 Μαρ 2009 13:18
Όνομα Ιστότοπου: Iokaste’s Blog
Επικοινωνία:

Α με τέτοια περιποίηση να έρθω νωρίτερα αν είναι!! Έχω και μια αδυναμία στις μπουγάτσες όπως πρέπει να έχω ξαναπεί άπειρες φορές :p
http://iocaste.wordpress.com

Do you know how a falcon is trained my dear? Her eyes are sown shut. Blinded temporarily she suffers the whims of her God patiently, until her will is submerged and she learns to serve - as your God taught and blinded you with crosses.
Άβαταρ μέλους
aristotelis_1
Δημοσιεύσεις: 4670
Εγγραφή: 31 Αύγ 2009 15:33
Όνομα Ιστότοπου: -

γιατρε μου ακου να μαθαινεις, σαντουιτς εδω ενωουμε γυρο η μπιφτεκι η σουβαλκι με πιτα πατατες ντοματα, ιοκαστη μου εχες φαει μπουγατσα με κιμα? καλα για να φας ομως κατι τετιο πρεπει οντος να πεινας το πρωι και οχι απλα για να γευματιζεις :D σας περιμενουμε λοιπον
Ο ΚΟΣΜΟΣ ΛΕΕΙ ΘΕΟΣ ΕΜΕΙΣ ΛΕΜΕ ΑΡΗΣ
Άβαταρ μέλους
egore
Δημοσιεύσεις: 1666
Εγγραφή: 11 Νοέμ 2009 04:24
Όνομα Ιστότοπου: -

Τι θα λέγατε να οργανώσουμε την επόμενη συνάντηση οι θεσσαλονικείς; (και γενικότερα βορειοελλαδίτες)
έξυπνος αυτός που βρίσκει την χαρά και σοφός αυτός που γνωρίζει την αξία της σιωπής
Απάντηση