Ο μύθος του σατανισμού : μια αστεία ιστορία από παλιά

Συζητήσεις σχετικά με τις διάφορες θρησκείες και τις εκκλησίες τους
Απάντηση
Radical
Αποκλεισμένος
Δημοσιεύσεις: 976
Εγγραφή: 21 Σεπ 2009 17:30
Όνομα Ιστότοπου: http://forum.atheia.gr/viewtopic.php?f=55&t=1508
Επικοινωνία:

Μια ιστορία από παλιά, ήμουν γυμνασιόπεδο, ήδη άθεος και ήθελα να κάνω μια φάρσα στη γειτονιά [μεγάλωσα σε γειτονιά]......

Σκαρφίστηκα το σατανιστικό τρυκ:

πήρα ένα σαπούνι, γαλαζιο ήταν, και από τη μεριά του λογότυπου το έσκαψα και έφτιαξα ένα ανάγλυφο ενός ανθρωπίνου σώματος. Στη θέση της καρδιάς έβαλα λίγο κόκκινο χρώμα και έμπηξα καρφίτσες στα μάτια στις παλάμες, στο κόκκινο της καρδιάς, στα πέλματα και στη θέση των γεννητικών οργάνων.
Φυσικά, χάραξα και μια πεντάλφα στο σαπούνι, πάνω από το κεφάλι του ανθρώπου.

Έβαλα το σαπούνι σε ένα παλιωμένο χαρτονένιο κουτάκι ανάλου μεγέθους και έγραψα με μπλε στυλο, εκτός από 'σατανιστικά' σύμβολα όπως πεντάλφες, 666 και αναποδογυρισμένα ισοσκελή τρίγωνα [κάπου είχα διαβάσει τότε οτι ήταν το σύμβολο της αγιάς τριάδας ή κάτι τέτοιο] και 3 ημερομηνίες. Οι δύο ήταν παλιότερες. Η τρίτη ημερομηνία ήταν 4-5 μέρες μετά από το συμβάν:

Άφησα το κουτάκι δίπλα στον κάδο των σκουπιδιών στο φούρνο της γειτονιάς, εκεί που στάνταρ ήξερα οτι υπήρχαν οι καρακάξες και οι κουτσομπόλες, σε αυτη τη διασταυρωση ειδικά, και ήλπιζα οτι κάποιος θα το προσέξει.

επειδή ήμουν πολύ πιτσιρικάς και ήξερα οτι αυτό που είχα κάνει ήταν κάπως τραβηγμένο, δεν έκανα απολύτως τίποτα, το μοιράστηκα με ένα φίλο που 'πίστευε' και δεν ενέκρινε τη φάρσα μου, γιατι ως φάρσα το εκλάμβανα, παρόλαυτά, με είχε 'υποστηρίξει' και ήρθε μαζί μου το βράδυ που το άφησα δίπλα στον κάδο

Μάλλον ικανοποιήθηκα με το οτι το τρυκ μου μάλλον έπιασε, αλλά πίστεψα οτι δε θα μάθω ποτε τι έγινε και αν πραγματικά 'έπιασε' το κόλπο.

Μερικά χρόνια αργότερα, έμαθα από φίλο μου στη γειτονιά [εγώ έκανα τον ανήξερο] οτι η μάνα του βρήκε τελικά το επόμενο πρωι το κουτί διπλα στον κάδο πηγαίνοντας για ψωμί και το έφερε και το συζήτησε στο φούρνο όπου και το σατανιστικό αντικείμενο έμεινε. Εννοείται οτι βούηξε ο τόπος, απλά εγώ, δε το έμαθα συγχρονισμένα. Αφού το περιεργάστηκαν λέει όλες οι κουτσομπόλες της γειτονιάς, και πριν λήξει η προθεσμία [η τρίτη ημερομηνία που είχα βάλει!] το έδωσαν στον παπά της ενοριας για εξορκισμό !!!!!!

:violin: :violin: :violin: :violin:

: brrr : : brrr : : brrr : : brrr :

:whistle: :whistle: :whistle: :whistle:

:clap: :clap: :clap: :clap: :clap:
Άβαταρ μέλους
αμόρφωτη γκόμενα
Δημοσιεύσεις: 198
Εγγραφή: 07 Μαρ 2010 02:35
Όνομα Ιστότοπου: -

Σίγουρα το θεώρησαν οιωνό για το ότι κάποιος φούρνος γκρεμίστηκε. :P
Ή διεγέρθηκαν στην ιδέα ότι το σαπούνι ήταν μεταποίηση κάποιου εβραίου αλλόθρησκου.
Άβαταρ μέλους
stelios8
Δημοσιεύσεις: 396
Εγγραφή: 28 Απρ 2009 02:03
Όνομα Ιστότοπου: -
Τοποθεσία: Κρητη

Kαι τελικα αφου τιποτα δεν εγινε,ολες οι καρακαξες θα πιστεψαν οτι επιασε ο εξορκισμος...
I can't sleep so I take a breath and hide behind my bravest mask,
I admit I've lost control..
Άβαταρ μέλους
Γιατρος Του Ικα
Δημοσιεύσεις: 5537
Εγγραφή: 18 Μαρ 2009 13:22

stelios8 έγραψε:Kαι τελικα αφου τιποτα δεν εγινε,ολες οι καρακαξες θα πιστεψαν οτι επιασε ο εξορκισμος...
Αλληλούϊα!
Άνθρωπος χωρίς Θεό,ψάρι χωρίς ποδήλατο.

Είδα χτές ένα πεφταστέρι και ευχήθηκα να πέσει στο σπίτι σου.(Mikeius)

Ένα πέτρινο λιοντάρι στην μπασιά της νύχτας, με τα νύχια μπηγμένα στην πέτρα…
Radical
Αποκλεισμένος
Δημοσιεύσεις: 976
Εγγραφή: 21 Σεπ 2009 17:30
Όνομα Ιστότοπου: http://forum.atheia.gr/viewtopic.php?f=55&t=1508
Επικοινωνία:

Χεχεχ

Ίσως κάποια στιγμή θα πρέπει να ρωτήσω τι είχε γίνει με αυτή την ιστορία. Έχω υπόψιν μου δυο τρεις που δεν πιστεύω να παρεξηγηθούν και πρέπει να ξέρουν τι έγινε τότε. Ή θα είχε πλάκα να διαδώσω [απο το φούρνο και πάλι, εξακολουθεί η γειτονιά μου να είναι γειτονιά, αν και άλλαξε κάπως από τότε] πως ήταν πλαστό, να δουν μερικοί πως χτίζεται ένας μύθος και πως γκρεμίζεται 8-) :lol:
Άβαταρ μέλους
Λουκρητία
Δημοσιεύσεις: 256
Εγγραφή: 07 Απρ 2009 21:17
Όνομα Ιστότοπου: -

ΑΧΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ ΓΑΜΑΤΟ, θα κάνω κι εγώ το ίδιο κάποια στιγμή :lol:


Φαντάζομαι πρώτες αντιδράσεις όταν θα άνοιξαν το κουτί :ugeek:


Αλλά ναι, διάδοσέ το, να δουν τι βλάκες που είναι :twisted:
The world holds two classes of men,intelligent men without religion, and religious men without intelligence--Abu Ala Al-Ma'arri
Απάντηση