αφηρημενη

Αμέσως μετά την εγγραφή σας περάστε από εδώ να πείτε ένα «χαίρετε» μαζί με δυό λόγια για τον εαυτό σας, και να λάβετε το «αντιχαίρετε» από τους άλλους.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
αφηρημενη
Δημοσιεύσεις: 64
Εγγραφή: 25 Ιαν 2010 17:42
Όνομα Ιστότοπου: -

Χαίρετε!
Βρέθηκα τυχαία σε αυτό το forum πριν λίγες μέρες και έκτοτε έχω περάσει ώρες διαβάζοντας τα θέματα με πολύ μεγάλο ενδιαφέρον(καταστροφικό σε περίοδο εξεταστικής...).
Είμαι 24 ετών, φοιτήτρια και...μονίμως σε αναζήτηση. Από τότε που θυμάμαι το εαυτό μου, ως παιδί, το μικρό μου μυαλουδάκι δεν μπορούσε να χωρέσει τις έννοιες της θρησκείας, του θεού, της εκκλησίας...Τα τελευταία χρόνια συνειδητοποίησα ότι σίγουρα είμαι άθρησκη(συνειδητοποίηση ήταν, όχι απόφαση). Για το αν είμαι άθεη, δεν είμαι ακόμη απολύτως σίγουρη. Ίσως γιατί δε με βολεύει..
Εύχομαι αυτό το forum να βάλει ένα λιθαράκι σε αυτή την αναζήτηση
Φωτιά στη συνήθεια να μάθεις να βάζεις κι εκεί που όλα μοιάζουν με τάξη φτιαγμένα, εσύ να τ'αλλάζεις.
mitsakos
Δημοσιεύσεις: 39
Εγγραφή: 14 Ιαν 2010 08:51
Όνομα Ιστότοπου: Στο φαλιμέντο
Επικοινωνία:

Καλώς ήρθες και... προσοχή στην εξεταστική!!! 8-) Το φόρουμ αυτό όντως έχει πολύ υλικό για.. μελέτη και συζήτηση.
Άβαταρ μέλους
Comte de Toulouse
Δημοσιεύσεις: 3960
Εγγραφή: 11 Μαρ 2009 13:32
Όνομα Ιστότοπου: Comte de Toulouse
Τοποθεσία: 7-
Επικοινωνία:

Καλώς την αφηρημένη.
Αν είσαι διατεθειμένη να χρησιμοποιήσεις την λογική σου, τα συμπεράσματά σου θα είναι μονόδρομος.
Το υλικό εδώ μέσα δεν θα φύγει, τέλειωσε την εξεταστική σου και μετά τα λέμε. Καλή επιτυχία :D
Pluralitas non est ponenda sine neccesitate
dtango
Αποκλεισμένος
Δημοσιεύσεις: 2117
Εγγραφή: 07 Απρ 2009 16:56
Όνομα Ιστότοπου: Dispute of a man with his Ba
Τοποθεσία: Καλύβια (7ος όροφος!)
Επικοινωνία:

Καλώς ήρθες και Καλή επιτυχία!
Ευχαριστούμε και για τα κολακευτικά σου λόγια.
"Culture is memory", Yuri Lotman, 1922 - 1993, Ρώσος Σημειολόγος και Κουλτουρολόγος
Άβαταρ μέλους
stelios8
Δημοσιεύσεις: 396
Εγγραφή: 28 Απρ 2009 02:03
Όνομα Ιστότοπου: -
Τοποθεσία: Κρητη

Kαλως μας ήρθες και...καλο διαβασμα! : brrr :
I can't sleep so I take a breath and hide behind my bravest mask,
I admit I've lost control..
Άβαταρ μέλους
Δανάη_
Δημοσιεύσεις: 154
Εγγραφή: 22 Δεκ 2009 23:27
Όνομα Ιστότοπου: -

Γεια σου Αφηρημένη και καλώς μας ήρθες!!!

Και εγώ άθρησκη ήμουν για πολλά χρόνια, αλλά τελικά κατάλαβα πως η αθεϊα με εκφράζει περισσότερο.
Συνέχισε τις αναζητήσεις σου και ...
καλή επιτυχία στην εξεταστική σου!!!
Άβαταρ μέλους
AoratiMelani
Δημοσιεύσεις: 16164
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 16:19
Όνομα Ιστότοπου: Αόρατη Μελάνη
Επικοινωνία:

καλώς την αφηρημένη!

αν σε ενδιαφέρουν αθεϊστικά θέματα, θα βρεις αρκετές πληροφορίες και στο μπλογκ http://blog.atheia.gr/
Η θρησκευτική γλώσσα είναι μια μεταφορά. Το πρόβλημα είναι όταν παρασύρεται κανείς από τη μεταφορά κι αρχίζει να τη βλέπει σαν κυριολεξία. Rebbecca Goldstein
Απάντηση