alive

Αμέσως μετά την εγγραφή σας περάστε από εδώ να πείτε ένα «χαίρετε» μαζί με δυό λόγια για τον εαυτό σας, και να λάβετε το «αντιχαίρετε» από τους άλλους.
Απάντηση
alive
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: 04 Ιαν 2010 21:57
Όνομα Ιστότοπου: -

Ενα μεγάλο γεια σε όλο το forum..

Είμαι η Εύη 28χρόνων.Δεν γνωρίζω αν για να παραμείνει κάποιος εδώ πρέπει να δηλώσει άθεος ...οπώς και να έχει εγώ ειμαί χρίστιανη, αν αυτό ενοχλεί θα παρακαλούσα να μου το πείτε για να φύγω τόσο απλά όσο και ήρθα. :)

Στην ζώη μου πέρασα από διάφορα στάδια όσον αφορά την θρήσκεια...εν τέλει κατέληξα στο χριστιάνη και προσωπικά νιωθω χαρούμενη για αυτό.

Δεν έχω την πρόθεση να προσβάλω ούτε και να ειρωνευτώ κανέναν για τα πιστεύω του ,που απλά τον κάνουν ελεύθερο και ευτυχισμένο και θα παρακαλούσα να μην προσβάλει κανένας τα δικά μου πιστεύω..!Ηρθά πάνω απ όλα να διαβάσω διαφορετικές απόψεις και να συζητήσω...

Καλώς σας βρήκα λοιπόν... :hand:
Άβαταρ μέλους
Darkchilde
Δημοσιεύσεις: 1777
Εγγραφή: 07 Απρ 2009 16:08
Όνομα Ιστότοπου: The Dark Side of the Force and other stories
Τοποθεσία: Lost in the Night
Επικοινωνία:

Εύη καλώς ήρθες.

Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα. Υπάρχουν και άλλοι που είναι πιστοί και γράφουν εδώ, και δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα εφόσον τηρούνται οι κανονισμοί από όλους.
Blog (greek): The Dark Side of the Force and Other Stories
Blog (english): Snippets and other stories from the net

Twitter: @ladyjedi : I only tweet in English.
Isaac Asimov έγραψε:To surrender to ignorance and call it God has always been premature, and it remains premature today.
Άβαταρ μέλους
MariaEvri
Δημοσιεύσεις: 763
Εγγραφή: 07 Απρ 2009 13:36
Όνομα Ιστότοπου: Dragon island-characters and species
Τοποθεσία: Limassol CY
Επικοινωνία:

πώωωωω πρώτα μια νεκρή, τώρα μια ζωντανή
περνάμε απο όλες τες φάσεις εδώ XD
welcome και καλές σηζητήσεις
God made me an atheist. Who are you to question his wisdom!
Άβαταρ μέλους
Comte de Toulouse
Δημοσιεύσεις: 3960
Εγγραφή: 11 Μαρ 2009 13:32
Όνομα Ιστότοπου: Comte de Toulouse
Τοποθεσία: 7-
Επικοινωνία:

Καλώς την! Εδώ η αναλογία Αθέων-Ενθέων είναι 10:1.
Το να σε προσβάλλει κανείς προσωπικά, δεν το επιτρέπει και το moderation.
Το να προσβάλλουν τις ιδέες σου, το πιθανότερο είναι να συμβεί. Αν το αντέχεις κάτσε. Αν όχι...
Καποιοι πιστοί σοκάρονται ακούγοντας διάφορα, αλλά είναι φυσικό να πλήττονται ιδέες που αντιτίθεται στην απλή λογική.
Και προπαντός να αποφεύγεις το νήμα "Βλάσφημο χιούμορ".
Οπωσδήποτε θα βρεις αξιόλογες συζητήσεις που ίσως να σε προβληματίσουν, αν έχεις ανοιχτό μυαλό.
Pluralitas non est ponenda sine neccesitate
Άβαταρ μέλους
L3o ΧΞΣ
Δημοσιεύσεις: 1000
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2009 22:02
Όνομα Ιστότοπου: JudgeDred13
Επικοινωνία:

ΧΡΙΣΤΙΑΝΗ???JIHAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAD!
Αστειεύομαι xD
Είναι καλό να υπάρχει και αντίλογος ;-)
"Όσο θα έχουμε έναν αφέντη στον ουρανό,θα είμαστε δούλοι στη γη" (Michail Bakunin)
Άβαταρ μέλους
Γιατρος Του Ικα
Δημοσιεύσεις: 5537
Εγγραφή: 18 Μαρ 2009 13:22

Καλώς την.Σου υπόσχομαι να σε υπερασπίσω απέναντι σε κάθε προσωπική προσβολή και ταυτόχρονα θα προσπαθήσω να αμφισβητήσω όποιες ιδέες σου δεν μου αρέσουν.Αυτό δεν λέγεται προσβολή λέγεται κριτική.Κανείς δεν έχει το δικαίωμα να ζητά να εξαιρείται από την κριτική.
Άνθρωπος χωρίς Θεό,ψάρι χωρίς ποδήλατο.

Είδα χτές ένα πεφταστέρι και ευχήθηκα να πέσει στο σπίτι σου.(Mikeius)

Ένα πέτρινο λιοντάρι στην μπασιά της νύχτας, με τα νύχια μπηγμένα στην πέτρα…
Άβαταρ μέλους
AoratiMelani
Δημοσιεύσεις: 16164
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 16:19
Όνομα Ιστότοπου: Αόρατη Μελάνη
Επικοινωνία:

Comte de Toulouse έγραψε:Και προπαντός να αποφεύγεις το νήμα "Βλάσφημο χιούμορ".
άλλο τρόπο δεν είχες να της τραβήξεις την προσοχή εκεί; :orcs-gayflag: :occasion-balloons: :happy-cheerleadersmileyguy: :happy-cheerleadersmileygirl:

μετά από όλα αυτά τι να πω κι εγώ... απλώς :text-welcomeconfetti:
Η θρησκευτική γλώσσα είναι μια μεταφορά. Το πρόβλημα είναι όταν παρασύρεται κανείς από τη μεταφορά κι αρχίζει να τη βλέπει σαν κυριολεξία. Rebbecca Goldstein
alive
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: 04 Ιαν 2010 21:57
Όνομα Ιστότοπου: -

Ευχαριστώ όλους σας.:)

Την αμφισβήτηση την αντέχω... αν δεν γίνεται μόνο για να γίνεται έχει ενδιαφέρον...!Εξάλλου υπάρχουν φόρες που και έγω "δυσανασχετώ" με τους κόλπους της εκκλησίας και ίσως μέρικες φορές και με τον Θεό που πιστεύω.Είπα πως είμαι χρίστιανη όχι "δογματική".Η αλήθεια είναι πως οι πέρισσοτεροι απο εμάς (χριστιανοί) έχουν παρωπίδες ,αλλά έχω έχω γνωρίσει και άθεους που έχουν τις δικιές τους.Ας αφήσουμε το μύαλο λοιπον έλευθερο..λειτουργεί καλύτερα...! :)
Άβαταρ μέλους
Andrameleh
Δημοσιεύσεις: 333
Εγγραφή: 10 Ιούλ 2009 23:45
Όνομα Ιστότοπου: -

Να σε καλωσορίσω κι εγώ Alive και επ' ευκαιρείας να σε ρωτήσω κάτι παιρνοντας το έναυσμα απο αυτό που είπες
Είπα πως είμαι χρίστιανη όχι "δογματική"
: Τι ακριβώς σημαίνει για σένα μη δογματικός πιστός ; Προσωπικά είμαι της άποψης ότι αυτή η συγκεκριμένη φράση είναι εγγενώς αντιφατική δηλαδή δεν στέκει λογικά, αλλά εδώ είναι καλωσόρισμα τα λεμε σε κάποιο άλλο νήμα πχ σε αυτό
When one person suffers from a delusion, it is called insanity. When many people suffer from a delusion it is called religion. – Robert Pirsig

What can be asserted without proof can be dismissed without proof. - Christopher Hitchens

Religion is regarded by the common people as true, by the wise as false, and by the rulers as useful. - Seneca the Younger

A casual stroll through the lunatic asylum shows that faith does not prove anything. F.Nietzsche
Άβαταρ μέλους
stelios8
Δημοσιεύσεις: 396
Εγγραφή: 28 Απρ 2009 02:03
Όνομα Ιστότοπου: -
Τοποθεσία: Κρητη

Kαλως μας ήρθες κ οπλίσου με υπομονη και επιχειρηματα γιατι εδω θα διαβασεις πολλα που μπορει να θιξουν τις ιδεες σου.
Μα στην τελικη,συζητηση κανουμε,απόλαυσέ το!
I can't sleep so I take a breath and hide behind my bravest mask,
I admit I've lost control..
Άβαταρ μέλους
aristotelis_1
Δημοσιεύσεις: 4670
Εγγραφή: 31 Αύγ 2009 15:33
Όνομα Ιστότοπου: -

καλος ηρθες θα χαρο να συζηταμε να μιλαμε να αναλιουμε πολλες αποψεις και να βοηθαμε της ανθρωπινες σχεσεις που εχουν χαθει
Ο ΚΟΣΜΟΣ ΛΕΕΙ ΘΕΟΣ ΕΜΕΙΣ ΛΕΜΕ ΑΡΗΣ
Απάντηση