Καλησπέρα από εδιμβουργο

Αμέσως μετά την εγγραφή σας περάστε από εδώ να πείτε ένα «χαίρετε» μαζί με δυό λόγια για τον εαυτό σας, και να λάβετε το «αντιχαίρετε» από τους άλλους.
Απάντηση
Manthos Bourmpoutsiotis
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2020 23:09
Όνομα Ιστότοπου: Burbu

Καλησπέρα σας είμαι ο Μάνθος 39 χρόνων εδώ και 10 χρόνια εδιμβουργο,μόλις έγινα μέλος στην ένωση αν και δηλώνω άθεος από την εφηβεία ...χάρηκα και καλώς σας βρήκα
Άβαταρ μέλους
Queen
Δημοσιεύσεις: 976
Εγγραφή: 14 Απρ 2019 14:30
Όνομα Ιστότοπου: DigitalQueen
Τοποθεσία: Athens

Καλησπέρα σας είμαι ο Μάνθος 39 χρόνων εδώ και 10 χρόνια εδιμβουργο,μόλις έγινα μέλος στην ένωση αν και δηλώνω άθεος από την εφηβεία ...χάρηκα και καλώς σας βρήκα
Γειά σου Μάνθο, καλώς σε βρήκαμε!!!
Τί εφηβεία, τί 39. Ένα τσιγάρο δρόμος!
Προσωπικά δεν έχω πάει Εδιμβούργο ποτέ οπότε θα ήθελα να μάθω.. Πώς είναι εκεί τα πράγματα; Θρήσκοι ως το κόκκαλο ή πιο εκκοσμικευμένοι; (Να ξέρω και εγώ πού να μετοικήσω η κακομοίρα..)

You look down to me to see the scum of the earth to be. Fuck you, that's me, vile and obscene!!!
I ain't happy about it but at least I don't judge and decree to be better than another human being.
Manthos Bourmpoutsiotis
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2020 23:09
Όνομα Ιστότοπου: Burbu

Καμία σχέση με τους δικούς μας....εκκλησίες πιο πολύ θα νομίζεις λειτουργούν σαν χωρίς επίσκεψης από τουρίστες,δεν τις ξεχωρίζεις από τα υπόλοιπα κτίρια και φυσικά δεν έχει αυτά τα μεγάλα κουδούνια που προκαλούν ηχορύπανση εκεί...δεν γνωρίζω ποσοστά ..ίσως οι περισσότεροι πιστεύουν αλλά δεν το δείχνουν γιορτές το μόνο που καταλαβαίνεις 25 Δεκεμβρίου είναι ότι είναι όλα κλειστά και νιώθεις Πρωτοχρονιά...Πάσχα ούτε που θα καταλάβεις ότι είναι...γενικά και να πιστεύουν νομίζω ο πραγματικός τους θεός είναι το αλκοόλ :lol:
Άβαταρ μέλους
Ψαρωμένος
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: 19 Ιούλ 2020 10:14
Όνομα Ιστότοπου: Ψαρωμένος (κανάλι YouTube)
Επικοινωνία:

Αν θυμάμαι καλά κάποτε είχα πάει σε εστιατόριο στο Εδιμβούργο, όπου το κτίριο ήταν κάποτε εκκλησία. Αυτό ήταν προφανές τόσο από την αρχιτεκοτνική του κτιρίου όσο και από το όνομα του μέρους. Γενικά στην Μεγάλη Βρετανία, αυτό δεν είναι σπάνιο.
Manthos Bourmpoutsiotis
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2020 23:09
Όνομα Ιστότοπου: Burbu

Ένα που ξέρω είναι χωρίς μουσική μπορεί να φαίνεται σαν εκκλησία αλλά ήταν τράπεζα... standing order λέγεται
Άβαταρ μέλους
egore
Δημοσιεύσεις: 1666
Εγγραφή: 11 Νοέμ 2009 04:24
Όνομα Ιστότοπου: -

Γειά και απο εδώ Μάνθο, Ακρανίδης
έξυπνος αυτός που βρίσκει την χαρά και σοφός αυτός που γνωρίζει την αξία της σιωπής
Manthos Bourmpoutsiotis
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2020 23:09
Όνομα Ιστότοπου: Burbu

Γεια κι από εδώ :D δεν θα σε ζαλίζω όπως στο φασεβοοκ από εδώ :lol: :lol:
Απάντηση