Καλησπέρα από Manchester

Αμέσως μετά την εγγραφή σας περάστε από εδώ να πείτε ένα «χαίρετε» μαζί με δυό λόγια για τον εαυτό σας, και να λάβετε το «αντιχαίρετε» από τους άλλους.
Απάντηση
Grigoriakats
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: 17 Μάιος 2020 15:07
Όνομα Ιστότοπου: -

Καλησπέρα στην ομάδα, είμαι η Γρηγορία. Είμαι 34 χρονών και τον τελευταίο χρόνο μένω μόνιμα στην Αγγλία. Προσωπικά δηλώνω άθεη διότι δεν πιστεύω στην ύπαρξη κανενός θεού ή ανώτερης δύναμης. Ερευνω και αναλύω με επιστημονικα δεδομένα την πραγματικότητα. Ένας από τους λόγους που με έκαναν να αποχωριστώ τον τόπο καταγωγής μου είναι η προσκόλληση του λαού μας σε απαρχαιωμένες ιδεολογίες/συνήθειες, ο αναχρονιστικος τρόπος ζωής και κυριώτερα η απουσία σεβασμού στην διαφορετικότητα. Με αφορμή τις εξελίξεις σε παγκόσμιο επίπεδο θεωρώ χρέος μου να συμβάλλω και εγώ στην δημιουργία μιας κοινωνίας που σέβεται και προάγει το δικαίωμα του ανθρώπου να επιλέξει αυτοβούλως την σχέση του με οποιοδήποτε θρησκεία. Θα προσπαθήσω να συμμετέχω με οποιονδήποτε τρόπο μπορώ στις δράσεις αυτής της ομάδας και είμαι πολύ χαρούμενη που σας βρήκα!
Minds are like parachutes, function only when they're open!!
Άβαταρ μέλους
egore
Δημοσιεύσεις: 1666
Εγγραφή: 11 Νοέμ 2009 04:24
Όνομα Ιστότοπου: -

Καλωσήλθες Γρηγορία,

:text-welcomewave:
έξυπνος αυτός που βρίσκει την χαρά και σοφός αυτός που γνωρίζει την αξία της σιωπής
Άβαταρ μέλους
Queen
Δημοσιεύσεις: 976
Εγγραφή: 14 Απρ 2019 14:30
Όνομα Ιστότοπου: DigitalQueen
Τοποθεσία: Athens

Χαίρε, Γρηγορία και καλώς ήρθες!

Πολύ μεγάλο κρίμα που έφυγες από εδώ - χρειαζόμαστε άτομα σαν εσένα, μπας και προάγουμε την κριτική σκέψη επιτέλους! Αλλά αν επέλεξες να φύγεις, με 'γεια σου. Εύχομαι να είσαι πολύ καλύτερα στην Αγγλία και, γιατί όχι, να μας βοηθήσεις στην Μεσαιωνική μας κατάσταση εδώ!

You look down to me to see the scum of the earth to be. Fuck you, that's me, vile and obscene!!!
I ain't happy about it but at least I don't judge and decree to be better than another human being.
csar
Δημοσιεύσεις: 1695
Εγγραφή: 23 Σεπ 2012 08:00
Όνομα Ιστότοπου: -
Τοποθεσία: Wien (Osterreich)

:text-welcomewave:
"Atheism: A non-prophet organization." (George Carlin)
Άβαταρ μέλους
tasos_didymoteicho
Δημοσιεύσεις: 9010
Εγγραφή: 30 Δεκ 2010 15:59
Όνομα Ιστότοπου: -

Καλώς όρισες.
Μία είναι η σημαντική ερώτηση.
Spoiler: Εμφάνιση
United ή City; :mrgreen:
"Του είχαν δείξει την ασημαντότητα και τη φτηνή κενότητα των μικρών θεών της γης, με τα κακομοίρικα ανθρώπινα ενδιαφέροντά τους και τις διασυνδέσεις τους –τα μίση, τους θυμούς, τις αγάπες και τις ματαιοδοξίες τους– τη λαχτάρα τους να τους υμνούν και να θυσιάζουν σ' αυτούς, και την απαίτησή τους να τους πιστεύουν, κάτι άκρως αντίθετο με τη λογική και τη Φύση."
"Through the Gates of the Silver Key" By H. P. Lovecraft (with E. Hoffmann Price)
Άβαταρ μέλους
Queen
Δημοσιεύσεις: 976
Εγγραφή: 14 Απρ 2019 14:30
Όνομα Ιστότοπου: DigitalQueen
Τοποθεσία: Athens

Δεν μπόρεσα να κρατηθώ...
tasos_didymoteicho έγραψε: 21 Μάιος 2020 11:21 Καλώς όρισες.
Μία είναι η σημαντική ερώτηση.
Spoiler: Εμφάνιση
United ή City; :mrgreen:
ΜΠΑΟΚ.

You look down to me to see the scum of the earth to be. Fuck you, that's me, vile and obscene!!!
I ain't happy about it but at least I don't judge and decree to be better than another human being.
csar
Δημοσιεύσεις: 1695
Εγγραφή: 23 Σεπ 2012 08:00
Όνομα Ιστότοπου: -
Τοποθεσία: Wien (Osterreich)

Queen έγραψε: 21 Μάιος 2020 12:19
Δεν μπόρεσα να κρατηθώ...
ΜΠΑΟΚ.
Queen, ας αποφεύγουμε τις κακές λέξεις. Μπορεί να διαβάζουν και μικρά παιδιά.
"Atheism: A non-prophet organization." (George Carlin)
Απάντηση