Αγησίας

Αμέσως μετά την εγγραφή σας περάστε από εδώ να πείτε ένα «χαίρετε» μαζί με δυό λόγια για τον εαυτό σας, και να λάβετε το «αντιχαίρετε» από τους άλλους.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Αγησίας
Δημοσιεύσεις: 133
Εγγραφή: 25 Νοέμ 2009 11:11
Όνομα Ιστότοπου: Αγησίας
Τοποθεσία: Κως, Δωδεκάνησα
Επικοινωνία:

Είμαι 49 ετών, παντρεμένος κι έχω δύο γιούς, 6 και 3 ετών. Ανέκαθεν ήμουν "κριτικός" απέναντι στο χριστιανισμό και ποτέ δεν κατανόησα πώς μπορεί κάποιος νοήμων να θεωρεί ότι η ΠΔ καταγράφει το λόγο ενός θεού πολιτισμένων ανθρώπων. Παρέμεινα "χριστιανός" μέχρι πριν από καμιά δεκαριά χρόνια, οπότε αποφάσισα να διαβάσω την ΚΔ από το πρωτότυπο. Δεν τελείωσα ποτέ τη μελέτη, διότι από τα κρίσιμα σημεία των Ευαγγελίων και από το πρώτο μισό των Πράξεων είχα συμπεράνει ότι πρόκειται για κακογραμμένα μυθιστορήματα, στα οποία δεν αξίζει κανείς να χαραμίζει χρόνο.

Είμαι σκράπας και ανεπίδεκτος μαθήσεως στη φιλοσοφία. Βιοπορίζομαι με το επάγγελμα, το οποίο προσήπταν ως προσβολή στον Σημίτη.
Άβαταρ μέλους
Comte de Toulouse
Δημοσιεύσεις: 3960
Εγγραφή: 11 Μαρ 2009 13:32
Όνομα Ιστότοπου: Comte de Toulouse
Τοποθεσία: 7-
Επικοινωνία:

Αγησίας έγραψε:Βιοπορίζομαι με το επάγγελμα, το οποίο προσήπταν ως προσβολή στον Σημίτη.
Αρχιερέας (της διαπλοκής);;; :shock: :shock: :shock: :shock:
Pluralitas non est ponenda sine neccesitate
svoin
Δημοσιεύσεις: 3074
Εγγραφή: 03 Μάιος 2009 21:55
Όνομα Ιστότοπου: -

ελαιοπαραγωγός !
Άβαταρ μέλους
egore
Δημοσιεύσεις: 1666
Εγγραφή: 11 Νοέμ 2009 04:24
Όνομα Ιστότοπου: -

Έλεος! :D
Λογιστής είναι ο άνθρωπος. (ε;)
έξυπνος αυτός που βρίσκει την χαρά και σοφός αυτός που γνωρίζει την αξία της σιωπής
Γκρινιάρης

egore έγραψε:Έλεος! :D
Λογιστής είναι ο άνθρωπος. (ε;)
«Δημιουργικός*» ή απλός λογιστής όμως;


Δημιουργική Λογιστική
Άβαταρ μέλους
Αγησίας
Δημοσιεύσεις: 133
Εγγραφή: 25 Νοέμ 2009 11:11
Όνομα Ιστότοπου: Αγησίας
Τοποθεσία: Κως, Δωδεκάνησα
Επικοινωνία:

:D :D :D Απλός λογιστής.
Απάντηση